2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Kızlar bebeğimin sarılık değeri en son 8e düşmüştü doktor da bidaha bakmaya gerek yok dedi. Ama gözleri hala sarı :KK43: acaba gecmedi mi bu illet

Bize özele gittiğimiz doktorumuz ocean vitamin d3 diye bi d vitamini verdi canım. İlk verdiğimde yüzünü ekşitiyor ama içiyor yinede kuzum. Sağlık ocağına gittiğimizde sordu ebemiz başladık biz bunu kullanıyoruz dedim tamam o zaman istersen buradan da veririz dedi ama biz doktorunuzun verdiğini kullanıyoruz.

Şifa olsun defne kuzuya

Bizim kız da meme ve mama dışında ne versem yüzünü buruşturuyor
Gaz damlasını hiç sevmiyor, her gün damla verince ağlamaya başlıyor 😀

Kızlar bebeğimin sarılık değeri en son 8e düşmüştü doktor da bidaha bakmaya gerek yok dedi. Ama gözleri hala sarı :KK43: acaba gecmedi mi bu illet

En son gözlerden geçer derler canım
Kaç gün önce 8di

Bizim on gün önce 4e düşmüştü ama hala hafif sarılık var gözlerinde
Doktor da tekrar gelin falan demedi

Canim bazi gunler benim ki de oyle yapiyor cok zorla iyorum. Bir de aglayarak uyaniyor ona ayrica uzuluyorum.

Canim benim de cogaldi ama yine de cok az. Emiyor cnm hem mamadan once hem sonra emziriyorum genelde. Ama 10-15 dk genelde. Bazen memede uyuyor aktif emmese de arada emerek 40-50 dk kalabiliyor. Ornegin az once 20 dk sol gogsumu emdi sonra sagimi verdim sagdan sut gelmeyince aglamaya basladi. Mama verdim 60 icti. Simdi sagdim soldan 15 cc cikti sagdan sadece uc dort damla ayni surede..
Kilo da cnm 3060 dogdu. Bir aylik kontrolde 3890 cikti. Evet kilo alimi ideal ama hem mama hem meme alan bir cocuk icin az. Yoksa cok sukur 🙏🏻 bu arada 3. gun de 2830 adusmustu kilosu.
Ya neden öyle oluyor bi göğüste benim de sütüm cok az. Bir de mesela emmesi bitince göğsümü sıkıyorum hala süt geliyor. Bu boşaltamamış demek mi? Buarada başardık biz biberonu mamayı bıraktım şimdi sadece meme💪🏻 Çişli bezlerini sayıyorum doymuş mu diye, 5-6 sefer çiş yapıyor sanırım yeterli doymuşluk icin? Sizin önerileriniz var mı emzirmede

Kızlar 2-3 saatte bir alarm kurup emziriyordum ama annemle kardeşim artık alarm kurma kendi acıkınca uyanır diyorlar
21 günlük oldu bugün
Aslında gerçkten de uyanıyor ama çok acıkınca uyanıyor, bu kez de altını değiştirene kadar yıkıyor ortalığı 😬

Gündüz çok uzun uykusu yok ama gece yorgun düştüğü için bazen 4-5 saati buluyor uyanması
Bu süre çok mu uzun, daha erken mi uyandırmalıyım

Hayır canım ben de bir kere üç damla veriyorum ama ne zaman versem kusuyor

Sen emzirmeden önce mi sonra mı veriyorsun
Canım ben karnını doyurduktan en az 1 saat sonra veriyorum . Şimdiye kadar hiç kusmadı hatta ağzını yalayarak yutuyor. Sende acıkmaya başladığında ver bence

Şifa olsun defne kuzuya

Bizim kız da meme ve mama dışında ne versem yüzünü buruşturuyor
Gaz damlasını hiç sevmiyor, her gün damla verince ağlamaya başlıyor 😀
Amin canım hepimizin kuzusuna 🤗
Benimki yüz buruştursa da ağzına verdiğin herşeyi götürüyor, babasına çekmiş 😄ilk etapta şoka giriyor gözleri açıp bakıyor bikaç dakika sonra normale dönüyor.

Ya neden öyle oluyor bi göğüste benim de sütüm cok az. Bir de mesela emmesi bitince göğsümü sıkıyorum hala süt geliyor. Bu boşaltamamış demek mi? Buarada başardık biz biberonu mamayı bıraktım şimdi sadece meme💪🏻 Çişli bezlerini sayıyorum doymuş mu diye, 5-6 sefer çiş yapıyor sanırım yeterli doymuşluk icin? Sizin önerileriniz var mı emzirmede
Öncellikle tebrikler cnm en faydalı şey anne sütü ama tabi olmazsa olmuyo mamaylada besleyebiliriz,5_6 sefer bez değiştirmek iyi,memeni sıktığında hala süt gelmesi normal,benim de bi göğsümde süt az,kılo alımı da iyiyse doyuyodur cnö

Canım ben karnını doyurduktan en az 1 saat sonra veriyorum . Şimdiye kadar hiç kusmadı hatta ağzını yalayarak yutuyor. Sende acıkmaya başladığında ver bence

Aslında ben de çok tokken vermiyordum ama tekrar deneyelim bakalım

Bu bebişleri anlamak çok zor 😬

Benimki yüz buruştursa da ağzına verdiğin herşeyi götürüyor, babasına çekmiş 😄ilk etapta şoka giriyor gözleri açıp bakıyor bikaç dakika sonra normale dönüyor.

O şoka girmiş bakışlar bizde de oluyor 😀😀
Çok tatlı oluyorlar

Bizim kız da anasına çekmiş ne yese kusuyor 😀😀
Çok kusan bir bebek, mendil yetiştiremiyoruz

Kilo alimi onemli cnm. Gunluk ortalama 30 almali. Tebrik ediyorum basarabilmissibiz memeye gecmeyi. Ben basaramadim valla o yuzden emzirme konusunda cok bilgi verebilecek yetide degilim yani :)

Kızlar 2-3 saatte bir alarm kurup emziriyordum ama annemle kardeşim artık alarm kurma kendi acıkınca uyanır diyorlar
21 günlük oldu bugün
Aslında gerçkten de uyanıyor ama çok acıkınca uyanıyor, bu kez de altını değiştirene kadar yıkıyor ortalığı 😬

Gündüz çok uzun uykusu yok ama gece yorgun düştüğü için bazen 4-5 saati buluyor uyanması
Dün o kadar yorgundum ki kafamı yastığa koyduğumda başım dönüyordu. Hatta bi ara Umay ağlıyormuş duymamışım bile :KK43: sonra ikimizde sabah 4 e kadar uyumuşuz. 5 saati geçmiş yani. Normalde 4 saate kadar Umay uyanmazsa uyandırmıyorum gece. Sonra alışır saat başı kalkar diye korkumdan 😅

Aslında ben de çok tokken vermiyordum ama tekrar deneyelim bakalım

Bu bebişleri anlamak çok zor 😬

O şoka girmiş bakışlar bizde de oluyor 😀😀
Çok tatlı oluyorlar

Bizim kız da anasına çekmiş ne yese kusuyor 😀😀
Çok kusan bir bebek, mendil yetiştiremiyoruz
Yarama basma şimdi 😫 Bizimki de çok kusuyor doktor normal fazlayı çıkartıyodur diyor. Bende bebekken çok kusuyomuşum. Gün aşırı onun çamaşırları için makina açıyoruz. Kusma yüzünden 2 dakika yalnız bırakamıyoruz geçen genzine kaçtı yan yattığı halde elim ayağım boşaldı 😥

Yarama basma şimdi 😫 Bizimki de çok kusuyor doktor normal fazlayı çıkartıyodur diyor. Bende bebekken çok kusuyomuşum. Gün aşırı onun çamaşırları için makina açıyoruz. Kusma yüzünden 2 dakika yalnız bırakamıyoruz geçen genzine kaçtı yan yattığı halde elim ayağım boşaldı 😥

Ben dün yine sordum doktora
6 aya kadar kusar normal dedi 😬

Bizde de oldu öyle panik anları
Allah korusun
Beşiğine her yatırdığımda dua okuyorum, allahım emaneti sana deyip yatıyorum ben de.

Bizim evde kızın çamaşırlarını yıkamaktan bizimkilere zaman kalmıyor 😀

Canim bazi gunler benim ki de oyle yapiyor cok zorla iyorum. Bir de aglayarak uyaniyor ona ayrica uzuluyorum.

Canim benim de cogaldi ama yine de cok az. Emiyor cnm hem mamadan once hem sonra emziriyorum genelde. Ama 10-15 dk genelde. Bazen memede uyuyor aktif emmese de arada emerek 40-50 dk kalabiliyor. Ornegin az once 20 dk sol gogsumu emdi sonra sagimi verdim sagdan sut gelmeyince aglamaya basladi. Mama verdim 60 icti. Simdi sagdim soldan 15 cc cikti sagdan sadece uc dort damla ayni surede..
Kilo da cnm 3060 dogdu. Bir aylik kontrolde 3890 cikti. Evet kilo alimi ideal ama hem mama hem meme alan bir cocuk icin az. Yoksa cok sukur 🙏🏻 bu arada 3. gun de 2830 adusmustu kilosu.
Bağırsakları nasil cok mu çalışıyor.annem cok kaka yapan çocuk az kilo alır demisti.aslinda 20 dakika iyi bir süre.aman canim ac kalmasında mama yesin bisey olmaz.benimki basta ac kalmis cok kilo kaybetti o yuzden korkuyorum

Bağırsakları nasil cok mu çalışıyor.annem cok kaka yapan çocuk az kilo alır demisti.aslinda 20 dakika iyi bir süre.aman canim ac kalmasında mama yesin bisey olmaz.benimki basta ac kalmis cok kilo kaybetti o yuzden korkuyorum
Ben de oyle diyorum kuzum ztn. Bagirsaklari da bazen cok calisiyo bazen gunde bir kere zor yapio.

Arkadaşlar oturma odasında kullanmak için bebişe küçük sallanan bi beşik gibi bişey almak istiyorum aranızda bu tür bişey kullanan veya fikri olan var mı ,

Kizlar 13 gündür annemlerin yanindayim.Artik evimi özlemeye basladim. Zaten annemlerle ufak tefek tartışmalarımız da oluyor canim sklyor. Yok sen beceremiyorsun yok sen çocuğu aglatiyorsun .Sürekli anneligime laf söylüyorlar. Neyse aslinda mevzu şu ; evime geçtiğimde tek başıma basarabilecek miyim ? böyle bir korku düşüyor içime. Sizde de oldu mu? Nasil aştınız merak ediyorum
İlla ki evde birinin yardımı çok iyi oluyor. Ama ah bu laf sokmalar olmasa...benim annem de öyle. Ama 2 aydır burada ve ilk kez bu kadar uzun kalıyor benimle.
Bence tek iken rahat edersin. Eşin de bebekle ilgilenirken 1 kap yemek yapsan yeter size. Sonra daha adapte olursun.
36+1 benim.nette bakmistim sınırda prematüre yaziyordu
Peki o zaman nasıl oluyor?begonys gibi hangi tarihi baz alıyorsun
merhaba ucuzlerımden bır tanesınde dogumdan 1 hafta sonra periventriküler lökomalazi teshısı kondu. yemesınde gucluk cekıyor sureklı yuzustu uyutmak zorunda kalıyoruz cunku uykusunda sıcramlardan hemen uyanıyor cok fazla ılgı ıstemesının dısında cok aglıyor dıger kardeslerıyle ılgılenemedıgım gıbı aglamasından ve sureklı mutsuzlugundan dolayı zorlanıyorum lutfen yardımcı olunuz. belkı bu donemlerı yasamıs ve gecırmıs olabılırsınız tavsıyelerınıze ıhtıyacım var.
Allah yardımcın olsun Rabbim şifa versin bebeğine
Kızlar dün öğrendim belki sizler biliyorsunuzdur. Bebekler ilk 6 ay ağızdan Nefes alamazlarmış o yüzden burun tıkalı olduğunda çok huysuz olurlarmış. Uyumazlar ve memeyi reddederlermiş. Dün kızım huysuzdu çok ağladı. Uyumadı ve memeyi reddetti. Burnu tıkalıydı. Sanırım ablası bulaştırdı gribi. Burnu akıyor öksürüyor. Burnunu açtım akşam ama yeterli olmadı sanırım. Sabah gene açtım temizledim. Bol bol emzirmeye çalışıyorum umarım emzirmek iyi gelir.
Evet canım doğru. Ben de gece 3-4 gibi; bir de sabah ilk emzirmeden öönce damla sıkıyorum sonra emziriyorum.
Kızlar uzun zamandır size soracağım ama hep arada kaynıyor
Sağlık ocağı bize D vitamini verdi Bebek için, günde üç damla dedi
Ama ben ne zaman onu versem Nazlı Hilal kustu
Sağlık ocağının verdiği damla bu
Eki Görüntüle 2269371

Dün doktora kustuğunu söyleyince başka bir damla verdi ama onu daha kullanmadım
Doktorun verdiği damla da bu Kızlar
Eki Görüntüle 2269372

Bunları kullanan bilen var mı
Sizler ne kullanıyorsunuz
İlk baştakini kullanıyoruz emzirmeden önce veriyorum hiç kusmadı daha.
21 günlük oldu bugün

Bizim ki 38 günlük şu an deliksiz gece 4 saat uyuyor. Aslında 5 saat uyur ama korkuyorum ne olur ne olmaz 4 saati geçirmiyorum. 21 gün için 4 saat uzun gibi geldi bana tatlım
Yani 3 saati geçmese iyi olur. En azından 1 aylık olana kadar
Aynen aynen bizimki de öyle herşeye ağzını açıyor. Yalanıyor bi de sonrasında.
Dün o kadar yorgundum ki kafamı yastığa koyduğumda başım dönüyordu. Hatta bi ara Umay ağlıyormuş duymamışım bile :KK43: sonra ikimizde sabah 4 e kadar uyumuşuz. 5 saati geçmiş yani. Normalde 4 saate kadar Umay uyanmazsa uyandırmıyorum gece. Sonra alışır saat başı kalkar diye korkumdan 😅
Ay ben de öyleyim. Geçen 4,5 saat uyumuş bi fırladım hala uyuyor ağlamıyorda tam mutfağa gittim mama yapmaya uyandı :kk77: analık işte içime doğdu uyanacağı

Arkadaşlar oturma odasında kullanmak için bebişe küçük sallanan bi beşik gibi bişey almak istiyorum aranızda bu tür bişey kullanan veya fikri olan var mı ,
Bende bundan var kendi kendine sallanıyor ama beşik gibi değil de salıncak gibi bu. Benim işimi görüyor.

Eklentiler

• BFD60F6D-B70C-41E4-B5CD-248A69642CE1.png
    BFD60F6D-B70C-41E4-B5CD-248A69642CE1.png
    382,4 KB · Görüntüleme: 32
Merhaba kızlar menenjit ve rota aşılarını yaptırmayı düşünüyormusumuz
Ben ilk çocuğumda yaptırmamıştım çok şükür hastalanmamıştı
Ama şimdi hastalık çeşidi çok aşılar birazda pahalı kararsız kaldım kesin korurmuki bu aşılar

X