2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Sezeryan olan hanımlar ağrınız oluyor mu? Ben kendimi yorduğum zaman çok ağrım oluyor mesela ağır poşet taşıdım yada ev işi yaptm ağrım çoğalıyor sizinde öyle mi

Çok konuşuldu benim bu sorum arada kaynadı kızlar 😬😬
Tekrar paylaşıyorum bilen birileri yardımcı olabilir mi

Dudağımda uçuk çıkıyor
Bebekler için çok tehlikeli olduğunu okumuştum
Ben bebeğimi hiç öpmedim şimdiye kadar
Bundan sonra da öpmem sorun değil ama bebeğe öpme dışında bulaşma ihtimali var mı

Bugün fark edince hemen terramycın sürdüm

Maske takmam gerekir mi

Bugün biraz daha iyiyim canım çok şükür
Eskiden olsa günlerce yatardım
Şimdi yavrum bensiz kalmasın diye hemen ayaklandım
Anne olmak böyle bir şey galiba

Dikişlerimi de ben düştüğünü hiç görmedim ama geçen anneme baktırdım düşmüş görünmüyor bir şey dedi

Ama hala oranın etleri ağrıyor 😬

Bizim 20 gün oldu, ben de aynı ruh halindeyim 😔
Sürekli bir şeyleri düşünüyorum sürekli gözlerim doluyor
Önemli önemsiz her şeyi kafama takıyorum
Bebeğin gelmesiyle birlikte çok ağır bir sorumluluğun altında ezilmiş hissediyorum kendimi 😔😔

Gündüz pek uyumadığı için saat aralıkları değişiyor canım
Bazen saatte bir bazen iki saatte bir emiyor
Gündüz doğru düzgün uyumadığı için de gece biraz daha uzun oluyor uykusu
O zaman emme aralığı uzuyor ama yine 10 dk emiyor 😀
Aynı bizimki 😄

Kızlar bugun banyodan sonra kızımın elleri ayakları morarmısıtı normaldemi acaba ya suyunu mu soğuk yaptım ne:KK43: çok canım sıkkın

Sezeryan olan hanımlar ağrınız oluyor mu? Ben kendimi yorduğum zaman çok ağrım oluyor mesela ağır poşet taşıdım yada ev işi yaptm ağrım çoğalıyor sizinde öyle mi
33 gün oldu
Ağrım sızım hiç kalmadı
Evde her işimi yapıyorum çok şükür
Yürüyüşte yapıyorum yani yoruluyorum ama ağrı yok.
Ağır taşımamaya ve yüksek yerlere uzanmamaya dikkat ediyorum sadece.

Kızlar 2 aylık kontrolünden geldik.
Boyumuz 60 cm, baş çevresi 40 cm, kilo 6.500.
Maşaallah herşey yolunda. :nazar:
Kalça usg çekildi o da normal çıktı.
Her akşam aynı saattlerde ağlıyordu. Anlattım tüm huyunu suyunu.
Rüzgar kolik bir bebekmiş, o saatlerde ne yapsam da bağırırmış. :KK43:
Sakinleşsin diye arabayla gezdirin, beyaz ses dinletebilirsiniz, hafifçe sallayabilirsiniz, masaj yapabilirsiniz dedi. Kolik bebekler gürültüyü severmiş. Azalarak biter ,
bu aylarda bebekler kolik olur endişelenme dedi. Obur bir bebek emzik alsa iyi olur dedi. AMa almıyor bizimki.
Maşallah canım Rüzgarın gelişimi çok güzel :nazar:
Demek kuzucuk kolikmiş :KK43: 3.ayda düzelir diyolar inşallah geçet gider. begonyas begonyas ın oğluda kolik canım. Birde aklıma geldi pilates topunda sakinliyorlarmış
Kızlar biz bugün tam 1 aylık olduk asimizi yaptırdık. Kilomuz gayet iyi çıktı. Maşallah. Hemşire asi sonrası ateslenme olabilir dedi. O kafama takıldı. Ası yaptıranlar ateslenme oldu mu? Olursa ne yapmalıyım n asil geçer yine doktora mi gitmeliyim
Maşallag canım kızına :nazar: bizde dün olduk ateşlenmedik şükür. Ebemiz ateşlenmeye karşı bir fitil vermişti bunu yapabilirsinizdiye ama gerek kalmadı. İnşallah sizede gerek kalmaz ☺

Demek kuzucuk kolikmiş :KK43: 3.ayda düzelir diyolar inşallah geçet gider. begonyas begonyas ın oğluda kolik canım. Birde aklıma geldi pilates topunda sakinliyorlarmış

Maşallag canım kızına :nazar: bizde dün olduk ateşlenmedik şükür. Ebemiz ateşlenmeye karşı bir fitil vermişti bunu yapabilirsinizdiye ama gerek kalmadı. İnşallah sizede gerek kalmaz ☺
Şimdilik bizde de bi ateşlenme olmadi canm. Inş olmaz. Tetikteyim bakiyrm sürekli ama kızlar da 1. Ay aşısında ateslenme olmaz dediler. Içim rahatladı biraz

Ben de gün sayıyordum 3 ay dolunca geçer dedikleri için ama bugün hayallerim yıkıldı :KK43: düzeltilmiş yasa göre 3 ay dolunca geçer dediler.. Düzeltilmiş yasa göre de kırkımız yeni çıktı :KK12:

Efsane bir soru 😁 en erken diş kaçıncı ayda çıkar 🤔
Kızımın el drvamlı ağzında,damağını şıklatıp duruyor,burnunu devamlı omzuma sürttürüp duruyor bir sağ bir sola kaşıyor gibi,ağzından baloncukları çıkmaya başladı.
Yarışmada herkese başarılar 😂

Kimyon diye hep karabiberi boca etmişim bu zamana kadar 😂 geçenlerde fark ettim 😁
Ay Allahımm ne güldümm. Ama önemli olan niyet olsun fayda etmiştir o :KK48::KK48:
Çok konuşuldu benim bu sorum arada kaynadı kızlar 😬😬
Tekrar paylaşıyorum bilen birileri yardımcı olabilir mi
Bildiğim bişi varsa cevaplarım canım bu konu çok yabancı. Hayatımda uçuk çıkarmamış biriyim :KK66: ay böyle dedim ya uarın uçuk çıkarmış ne gülerim :KK57::KK57:
Kızlar bugun banyodan sonra kızımın elleri ayakları morarmısıtı normaldemi acaba ya suyunu mu soğuk yaptım ne:KK43: çok canım sıkkın
Normal canım üşüdüğünden. Benim oğluşda aynı sonrasında pembe oldu değil mi?
Bir ben daha 😅 ama ben kullanmadan farkettim.
Sizi ksrabiberciler :KK48:

Slm herkese sukur kizim bugun cok daha iyi ,kuzum bir kac gunde kus gibi kaldi .yarin denizin aylik kontrolu var .umarim herkes iyidir .
Bununla geçmiş olsun canım illa ki kilo kaybı oluyor iştahsızlık ama toparlanır merak etme. Güzel haberlerle gelirsiniz inş kontrolden
Efsane bir soru 😁 en erken diş kaçıncı ayda çıkar 🤔
Kızımın el drvamlı ağzında,damağını şıklatıp duruyor,burnunu devamlı omzuma sürttürüp duruyor bir sağ bir sola kaşıyor gibi,ağzından baloncukları çıkmaya başladı.
Yarışmada herkese başarılar 😂
Doğarken dişli doğan var
En erken 3.ayda çıkabilir
Ortalama 6.ay da çıkar bu 8. 10.aya kadar uzayabilir
Öncesinde salya çoğalır belirtilerden biri.
Senin kız belki erken çıkarabilir.

Ay Allahımm ne güldümm. Ama önemli olan niyet olsun fayda etmiştir o :KK48::KK48:

Bildiğim bişi varsa cevaplarım canım bu konu çok yabancı. Hayatımda uçuk çıkarmamış biriyim :KK66: ay böyle dedim ya uarın uçuk çıkarmış ne gülerim :KK57::KK57:

Normal canım üşüdüğünden. Benim oğluşda aynı sonrasında pembe oldu değil mi?

Sizi ksrabiberciler :KK48:
Sonra ısıttım ellerini normal halini aldı ama ben cok üzüldüm suyunu soğuk mu yaptım acaba diye. Geçen kimdi hatırlıyamadım biraz sıcak au ile banyo yapmıs bebeğini bende korktum o yüzden :110:

Sonra ısıttım ellerini normal halini aldı ama ben cok üzüldüm suyunu soğuk mu yaptım acaba diye. Geçen kimdi hatırlıyamadım biraz sıcak au ile banyo yapmıs bebeğini bende korktum o yüzden :110:
Melike ydi sıcak su ile yıkayan da; yani derece varsa ayarlayabilirsin aslında ben çok ılık da yıkamıyorum. Ha hissedilebilir bi sıcaklık ayarlıyorum. önce ayaklarını yıkıyorum baktım sesi çıkmıyor keyifli devam ediyorum.

X