2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
İki haftadır bende de var başım dönüyor ve gözüm kararıyor.ama ben akdeniz anemisi taşıyıcısıyım kanım pek yükselmiyor kan ilacını da bazen unutuyorum ondan oluyordur bende

Kesinlikle canım bebek bakımı daha zor o yizden 2.yi düşünmüyorum demiştim gözlerim şişmekten mahvolmuş bizim kız yine ağlıyor acıkmış şimdi emiyor her anımız onlara odaklı oldu alışacağız sanırım ama zaman alacak

Erkek hemşire işini severek yapıyor Allah razı olsun helal olsun aldığı para. Bizimki de sarılıktan yattığında erkek hemşire hiç ağlatmadı türkü söylüyordu bebeğe son baktığımda

Bizde bi odada 8 tane falan küvöz vardı. Her küvözin yanında yek kişilik açılmayan koltuklar. Ama yoğun bakımın hemen yanında anne oteli vardı. Orda kalıyordu anneler.
Erkek hemşire herşeyle çok güzel ilgilendi. Resmen emzirmeyi bana o öğretti. Ama diğer kadın hemşireler gelip gitmek dışında pek iş yaptıklarını görmedim. Gerçekten Allah iyilerle karşılaştırsın.

Sorma canım annemde çıkışacaktı dedim burası devlet hastanesi valla yalnız kaldığım anları zehir ederler bana sus dedim mecbur gitti kadın. Hemşireler her işini görürüz dediler allah var yukarda, ayağa kalkacağım zaman onlar giydirdi beni anneme sen dur biz hallederiz dediler ellettirmediler. Kalkana kadar da yanımda durdular bir kolumdan annem bir kolumdan hemşire tuttu. Ama tabi ayağa kalkınca şöyle bi gezdim odaya geldik annemi gönderiyordu bi hemşire, sonra diğeri laf attı bebeğinizi hiç gördünüz mü diye. Görmedim diyince biraz uzak istersen annenle birlikte git sonra gitsin annen dedi. Sağolsun hem sayesinde oğlumu gördüm hem annemde benimle gelmiş oldu. Ben gidebileceğimi bile bilmiyordum akşam 9 falandı çünkü saat.

Kaç saatte bir emiyor kuzum ? Benimki de en fazla 10 dk

Bak sana şöyle diyeyim. Kızım 1;5 yaşına girdiğinde bildiğin biz arkadaş olduk. Yemek kuaför etkinlik park gezme tozma inan o kadar keyifli ki; halen de öyleyiz. Ve bunlar daha da yakınlaştırıyor. Beraber alışveriş yapacaksınız aynı kıyafetleri giyip poz vereceksiniz yani böyle şeyleri düşün bence...ilk 1 yıl kendini toparlamak için kendine zaman tanı... Eski haline dönersin istersen yaparsın. Hormonların değişti herşey sıfırlandı yenilen din yani o taraftan bak bi de duruma

Merhaba kızlar oğlumun yüzü çok sivilcelendi neden oldu hiç anlamadım sıcaktan olur diyorlar ama evimiz o kadar da sıcak değil. Yüzü bayağı kızardı nasıl geçecek bilmiyorum

Bugün dr a gidecektik devlete randevu aldık ama dr izin almış bize de hiçbir bilglendirmeyapılmadı tabi boşu boşuna çocuğu hastaneye götürdük

Canım istersen özel kısımdan mesaj gönderebilir misin bakalım. Benim oğlanda da vardı mesela sordum doktor anne sütü yağlı ise olur ya da hani öpmekten de olur dedi dudağınızı değdirmeyin sadece koklayın dedi ama öpüyoruz illa ki

Kızlar 2 aylık kontrolünden geldik.
Boyumuz 60 cm, baş çevresi 40 cm, kilo 6.500.
Maşaallah herşey yolunda.
Kalça usg çekildi o da normal çıktı.
Her akşam aynı saattlerde ağlıyordu. Anlattım tüm huyunu suyunu.
Rüzgar kolik bir bebekmiş, o saatlerde ne yapsam da bağırırmış.
Sakinleşsin diye arabayla gezdirin, beyaz ses dinletebilirsiniz, hafifçe sallayabilirsiniz, masaj yapabilirsiniz dedi. Kolik bebekler gürültüyü severmiş. Azalarak biter ,
bu aylarda bebekler kolik olur endişelenme dedi. Obur bir bebek emzik alsa iyi olur dedi. AMa almıyor bizimki.

My bayb canım özelden yazdıklarını okudum, orada araya kaynar diye buradan yazayım dedim.
Bugün sabah kontrolümüz vardı.
Hergün saatlerde ağlayan bağıran ve hiçbir şekilde susmayan uyumayan bebekler kolikmiş.
Doktorumuz bize kolik teşhisi koydu.
Arabada gezdirme, gürültülü yerler, beyaz ses, elektrik süpürgesi sesi, hafif sallama, masaj sakinleştirirmiş bebeği.
Ama susmaz sadece sakinleşir dedi.
Bu aylarda olurmuş sonra giderek azalır dedi.
Senin bebiş de kolik gibi.

MaşaAllah canım..ben de bizimkine oburiks diyorum :)) Özelden bi video paylaştım bu akşam bi denesinize o hareketi sakinleşir sever belki denemekte fayda var...arkadaşıma da doktoru çamaşır makinesi ile saç kurutma makinesi sesi dinletin anne karnındaki sese benziyormuş sakinleşir demiş

Kolik mi olmuş bebisim yani;((( anladım cnm valla çok yoruluyrm her gün aynı saat gelicek diye aklım cikiyor;( ne yapacagimi sasiriyrm. Dediklerini yapayım bide cnm

Deneyeceğim artık kuzum, arabayı ve açık havayı çok seviyor rahatlayıp uyuyor onun farkındayım.
Çok yıprandık bu ara valla. O kadar yorgunum ki akşam 6 oldu mu uyuyana kadar bağırıyor. Uyuduğu saat de gece 2-3 gibi uyuyor. Ayağımda sallıyorum ayaklarım dizim tutuluyor valla.

Kızlar biz bugün tam 1 aylık olduk asimizi yaptırdık. Kilomuz gayet iyi çıktı. Maşallah. Hemşire asi sonrası ateslenme olabilir dedi. O kafama takıldı. Ası yaptıranlar ateslenme oldu mu? Olursa ne yapmalıyım n asil geçer yine doktora mi gitmeliyim

cnm biz 1 aylık aşımızı geçen hafta pztsi olduk ateş yapmaz dedi hemşire yapmadıda,oldu ki ateşi çıkarsa 1 çay kaşığı mor şişeli calpol vereceksin cnm 6 saat arayla

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…