2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Amin canım Rabbim isteyen herkese yaşatsın.

Mesajı almıştır merak etme..kayınvalideden bekliyorum ben :)

Geçmiş olsun canım.

MaşaAllah canım...SEM böyle diyince birşey diyeyim. Kızımı gönderdiğim kreş sahibi bayan aynı zamanda rehabilitasyon merkezi de sahibi

Bir grupları var ve hiçbiri çocuklarına aşı yaptırmadı...dilekçe veriyor aşı olmaması için. Ve dediği şu ki; ben diyorum diye değil siz araştırın öğrenin ona göre karar verir dedi. O kadar otizm çocuk var ki burada çoğu da aşıdan dolayıymış . ateşi çıkınca da çocuklarıının asla ilaç vermez sadece ılık duş aldırır. Limomçiçeğim dediği gibi bu bir rant herkes parasının derdinde. Aslında bana da mantıklı geliyor aşı yaptırmamak ama gel gör ki şartlar korku acaba mı dememek için yaptırıyoruz... Ben mesela kızıma rota aşısı da yaptırmıştım. Oğlana da düşünüyorum.

Yok canım yenidoğana yapmıyorlar.

Ahh canım çok geçmiş olsun. Çok şükür doğru ttedavi uygulanmış. Adanada ki balcalı hastanesine mi götürdün ?
ben de anlamıyorum bizim oğlan da tıkanıyor. Kaç gündür burnunu açıp siliyorum varsa. Yazık öbür türlü ememmiyor. Nedir bu doğar doğmaz tıkanıklık. Bi çocuk daha büyüttüm kızım ne zaman kreşe başladı o zaman burnu tıkandı hasta oldu...
evet metabolizma testlerini adanadaki balcalida yaptırdım adanalıyız zaten diğer tedavisini yani bronşit tedavisini başka özel bir hastanede oldu balcalı çok fazla araştırıyor bir girdigin zaman peşini bırakmıyorlar allah eksikliğini göstermesin ama birdaha da düşürmesin

bu arada dun ilk defa bizim oglan gaz sancısından ağladı gece 1 e kadar eşimle o kadar mutlu olduk ki sağlığın kıymetini anladık herhalde diğer 2 çocukta uyumadı emmedi gazi var diye dert ederdik büyük bir sınav verdik diye düşünüyoruz şimdi

Sen misafir gelecek diye yazınca ben kıyafetı değilde,o misafirin gelmemesi tarafıyım 😁coook zor oluyo çocuk küçük beden yorgun ev temizlik istiyo, ikramlık,valla bi iki misafirim geldi şaftım kaydı ,bugunde biraz ev işi yaptım sırtım kopuyı şuan ağrıdan, kuzuda hiç durmuyo bugün 😳😳

Teşekkürler cnm seninde anneler günün kutlu olsun 💙
Canm annemgilde kaliyorum ben. Annem iftara gruplar halinde misafir alıyor maalesef. simdi bi dolu insan ve cocuk gelecek eve :KK43:

Arkafaşlar merhaba. Bugün çatı muayenesi oldum ilkkez.
Çatı darlığım filan yok ama üst kemiğim olması gerekenden uzunmuş. Bu da tam bebeğin başı çıkarken kuvvetli ıkınmamı gerektiriyormuş. Daha önce bu şekilde çok hastam oldu doğum yaptırdım sorun yaşamadık korkma dedi doktorum.

Acaba İçinizde böyle bi sorunu olan oldu mu hiç???????
Ayyy kuzum benim böyle bisorunum yoktu ama şunu diyim sana normal doğum olacak diyede kendini yıpratma inan sezeryan normal doğumdan daha rahat.

Canım bence hepimiz aynı durumdayız. Biz bugün 26 günlük olduk. Bizde de benzer sorunlar. Bizimkinin de bi akşam sendromu var. Akşam 7 de bi başlıyo tam gece 11 bazen 12 ye kadar. Karni tok altı temiz gazi çıkmış ama uyumayı basiyo çığlığı. Biraz sakinlesiyo aglamio 10 dk snra basiyo çığlığı yine. O saatlerde omrumden olur gidio. Bi ara bunu gece yapiyodu simdi aksama döndü daha da çok donecek herlde. ;(
Vücudun alıştı mi bu duruma ? Ben 10 gündür sarhoş oldum resmen.Kafam düşüyor artik oturduğum yerde.
hep lohusa sendromunu falan soruyordum burada . Içimden ağlamak geliyor kendimi çaresiz olarak falan görüyorum. Galiba o sendrom bu oluyor.
düşünüyorum da ne hamilelik ne de doğum bu kadar zor değildi. Bebek bakmanin ayri bir zorluğu var bence.

Arkafaşlar merhaba. Bugün çatı muayenesi oldum ilkkez.
Çatı darlığım filan yok ama üst kemiğim olması gerekenden uzunmuş. Bu da tam bebeğin başı çıkarken kuvvetli ıkınmamı gerektiriyormuş. Daha önce bu şekilde çok hastam oldu doğum yaptırdım sorun yaşamadık korkma dedi doktorum.

Acaba İçinizde böyle bi sorunu olan oldu mu hiç???????
Tavsiyem başka bir doktora daha muayene olman. Çok sıkıntılı bir durumsa sezeryanı da düşünebilirsin.
İnşaallah sağ Salim kucağına alırsın.. ❤️

Canm annemgilde kaliyorum ben. Annem iftara gruplar halinde misafir alıyor maalesef. simdi bi dolu insan ve cocuk gelecek eve :KK43:
Kuzum bence odadan çıkma, yemeğini ye odana çekil,Allah esirgesin sen daha lohusasın vücudun da şuan çok hassas her türlü mikroba karşı ,bebekte aynı şekilde sakın kalabalığın içine sende bebekte çıkma ,emzircem de bahane et ,zaten cimcimede durmuyormuş, annende keşke almasaymış yenidoğum yaptın netıcede, kendide yorulacak

ishalin sebebide bronşitten dolayı mukusu kakayla atmaya başlamış o da bağırsak florasını bozmuş yeşil mukuslu ishal olmuş çok şükür bronşit geçince oda geçti 4 gün boyunca 2 saate 1 soğuk buhar ventolin sonra sırtını dövüyorlardı ardından 2 burnumdan hortum sokup broslara varana kadar temizliyorlardı bu arada serum ve antibiyotik tedavisi
Çöl geçmiş olsun.

Vücudun alıştı mi bu duruma ? Ben 10 gündür sarhoş oldum resmen.Kafam düşüyor artik oturduğum yerde.
hep lohusa sendromunu falan soruyordum burada . Içimden ağlamak geliyor kendimi çaresiz olarak falan görüyorum. Galiba o sendrom bu oluyor.
düşünüyorum da ne hamilelik ne de doğum bu kadar zor değildi. Bebek bakmanin ayri bir zorluğu var bence.
Canım bende başlarda senin gibiydim üstelik annem yanımda ve yardımcıydı 😅 annem evine dönünce alıştık oğluşumla birbirimize 🥰 arada yine bunaldığım oluyor ama başlarda ki gibi değil sallamıyorum artık 😄 merak etme seninde geçecek bugünlerin 😊

valla gelen birinden yada evdeki çocuklar okuldan getirdi bilmiyorum eski doktorumuza çok kızgınım 20 gün boyunca çocuk tuhaf nefes aliyor dedim benden iyi bilemezsin dedi durdu haram olsun aldığı her kuruş
İstanbul’daki en iyi tıp fakültelerinden birinde tanıdığım Prof Dr var. Kendi de hasta oldu. Ve doktor hatası yüzünden ölümle burun buruna geldi. Bana dedi ki kendi sağlığının sorumluluğunu kendi eline alacaksın, doktor bilir diyip sorgulamadan kabul etme, aklını kullan, soru sor, içine sinmeyen hiç bir şeyi kabul etme.

İstanbul’daki en iyi tıp fakültelerinden birinde tanıdığım Prof Dr var. Kendi de hasta oldu. Ve doktor hatası yüzünden ölümle burun buruna geldi. Bana dedi ki kendi sağlığının sorumluluğunu kendi eline alacaksın, doktor bilir diyip sorgulamadan kabul etme, aklını kullan, soru sor, içine sinmeyen hiç bir şeyi kabul etme.
aynen öyle herkes abarttigimi düşündü doktordan iyimi biliyosun dediler tmm ondan iyi bilmiyorum amabbenimde ilk çocuğum değil 3.bu artık süt buruna kaçınca nasıl olur mukus nasıl olur biliyorum geçecek bu günlerde biliyorum geçmişte neler yaşadım diyeceğim ama şu an çok zor ara ara aklıma geliyor kötü oluyorum

Selam kızlar bizim kız fazla uyuyor sanki saat 5 gibi uyudu hala uyuyor uyandığında altını falan açıyorum iyice uyansın diye 15 dk aktif ancak emiyor. Sonra gene 3 saate yakın uyuyor. Pazartesi kontrol var çok merak ediyorum kilo alımını. Duymasa uyumaz diyorum ama hep bir ama var aklımda

• Beğen
Reactions: 9ay
Atesi var halen 38 lerde,hareketli aktive o yuzden fazla endiselenmiyorum ,seninde hep atesli Demi minik Alba
Şuaralar çok şükür çıkmıyor ateşi. Umay doğduktan sonra bir kez daha çıktı ateşi. 3 haftadır iyi. 38 ler sıkıntı değilde 39 olunca korkuyorum ben. Çünkü bu sene çıkan ateşi düşürmekte epey zorlandım :KK43:

X