2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Anladım. Biz yaptık. Salgın var bizim burda. O yüzden bir tek anne baba değil bebekle sık sık yakın temasta olan ve aşı olalı 10 yılı geçmiş bütün aile bireylerine yapıldı aşı.
Biliyorum bu CDC’nin önerisi yine. Burada da sıklaşmış. Gittiğim özel doktor sizden önce boğmacalı bir bebek gördüm dedi. Ben de söyleseydiniz gelmezdik dedim. Hasta çocuklarla yeni doğan bebeklerin aynı yerde muayene edilmeleri de çok garip. Hangi ülkedesin?

9ay 9ay canım büyük kızının aşılarını üst üste yaptırma bu sefer bağışıklığını çok uyarırsan problem, araya makul zamanlar koy, ozel aşıları bende yaptırmadım, çok zor bu işler kili kırk yarıyoruz derler ya aynen öyle

Biliyorum bu CDC’nin önerisi yine. Burada da sıklaşmış. Gittiğim özel doktor sizden önce boğmacalı bir bebek gördüm dedi. Ben de söyleseydiniz gelmezdik dedim. Hasta çocuklarla yeni doğan bebeklerin aynı yerde muayene edilmeleri de çok garip. Hangi ülkedesin?

Çok tehlikeli yaptıkları normalde ayrı yerlerde muayene olmaları gerekir diye düşünüyorum. Ben Fransadayım

Günaydın kızlar ❤️

Gece yine çok geç uyuduk uyu uyan derken yine zombiye döndüm😩

Arkadaşlar aşı konusunda polemiğe girmeyelim bence dipsiz bir kuyu çünkü.. uzun zamandır takip ediyorum gerek tv deki uzmanların açık oturumlarından gerek forumlardan yazılardan... yumuşatılmış haliyle yazıcam ki benim ülkemde bu kadar mülteci varken ve bu insanların aşı oldukları ya da ne hastalıkları taşıdıkları hakkında kesin bilgilerin olmadığından sırf bu neden bile benim çocuğuma aşı yaptırmam gerektiğini düşünüyorum, çocuğumu riske atamam özel aşıları da yaptırıcam.

BellaCiao BellaCiao kuzum boğmacayı daha sonra yapıyorlar burada ve aileye yapmıyorlar.

9ay 9ay canım büyük kızının aşılarını üst üste yaptırma bu sefer bağışıklığını çok uyarırsan problem, araya makul zamanlar koy, ozel aşıları bende yaptırmadım, çok zor bu işler kili kırk yarıyoruz derler ya aynen öyle
Haklısın canım bir kaç doktor arkadaşıma danıştım. Kimse bu yaştan sonra hangi takvimi takip etmek gerektiğini bilmiyor. O yüzden aslında 3 olmasına rağmen başlayamadım. Amerika’da bazı doktorlar var alternatif aşı takvimi uyguluyorlar. Onlar 2’den sonra başlıyor. En kötü onu takip edeceğim. Gerçekten yaptırmadım ama her gün bınun zorluğunu yaşıyorum. Mükafatın aldığımızı da düşünüyorum ama.

Devlette yenidoğanı ayırmışlardı ayrı bakılıyor özel hastanedeki doktor da bunu önemsemezse ne yapacağız biz?

Günaydın kızlar ❤

Gece yine çok geç uyuduk uyu uyan derken yine zombiye döndüm😩

Arkadaşlar aşı konusunda polemiğe girmeyelim bence dipsiz bir kuyu çünkü.. uzun zamandır takip ediyorum gerek tv deki uzmanların açık oturumlarından gerek forumlardan yazılardan... yumuşatılmış haliyle yazıcam ki benim ülkemde bu kadar mülteci varken ve bu insanların aşı oldukları ya da ne hastalıkları taşıdıkları hakkında kesin bilgilerin olmadığından sırf bu neden bile benim çocuğuma aşı yaptırmam gerektiğini düşünüyorum, çocuğumu riske atamam özel aşıları da yaptırıcam.

BellaCiao BellaCiao kuzum boğmacayı daha sonra yapıyorlar burada ve aileye yapmıyorlar.

İşte kuzum bebeğe 2 aydan sonra yapıyorlar ama o esnada en hızlı bulaşan boğmaca olduğu için bebeği korumak amaçlı biz aşı oluyoruz. Bende senin gibi düşünüyorum maalesef burda da çok fazla mülteci var kaçak göçek gelen maalesef aşıları varmı bilmiyoruz riske atmak istemiyorum o yüzden biz aşımızı olduk rahatladık 🙏🏼❤️ Sonra bebeğime de yaptıracağım. Şahsi düşüncem böyle.

Ya bilmiyorum ki doktor o soruyu sorunca şaşırdım hani koca karılar sorar ya bu tarz sorular aynı öyle sordu hiç öyle bir soru beklemiyordum 😄 canım ben zaten doktordan pek emin olamadım.ama benim sütüm bol gerçekten bende sürekli atlet sütyen değişmekten bir hal oldum beş on tane emzirme sütyeni şart oldu 2 tane var yetmiyor bana.benim oğlum emdiğinde yorulup memeyi bıraktığında dolu dolu akıyor yüzü gözü süt oluyor.maşallah diyim kendime.inşallah hepinizin göğüsleri süt dolsun.benim sütümün bolluğunun sebebi az az da olsa sık sık emiyor emdikçede süt üretiyorm birde dilim damağım kuruyor emdirdikçe buda çok su içmemi sağlıyor.seninde sütün çoktur eğer öyle akıyorsa bebeğin daha kuvvetli çekiyordur bir kaç gün sağma sadece emdir emiyorsa öyle bir dene bakalım ben hiç sağmadım bilmiyorum sağsam belki benimde çok gelmez ama emince geliyor

Masallah cnm o zaman size :) Darisi bizim basimiza. Doktorun tezi dogru demekki canim :)
Gecen esimle disari ciktik burnumdan geldi. Gogsumden sut akiyor ve akmadan once de degisik bir sizlama yapiyor zaten o sizlamayi hissedince sut akicak diyorum yada gogsumu sagarken orn sagi sagiyirsam soldan sut damliyor oraya pecete koymak zorunda kaliyorum ama sagma islemine gecince tik yok :)
Duru' yu bir gun boyunca sabit hic emzirmedim ne kadar emecegini bilmedigimden guvenemedim heo mamadan once yada sutten once emzirdim sonra mamaya gectim. Emerken agzi yuzu sut oluyor onunda :) İnsallah sutun fazladir cnm ama yine sagdim 30 cc iki gogusten anca cikti :KK43:

Kizlar dun aksam iftardan once bizim kiz bir aglamaya basladi ama oyle bir aglama yok. Aldik hemen yakindaki hastaneye goturduk. Hatta esime de dedim ozel hastane old icin soyacaklar bizi dedim. Neyse iftar zamaniydi dr gelmesini bekledik. Geldi once butun kiyafetleriyle tartti ki ben soguk ve kusuyor diye kat kat giydirmistim. 300 gr fln duseriz dedi. Sonra kalbini ve cigerini dinledi, bogazina kulagina gozune bakti. Bebek saglikli acliktan agliyordur, kusmasi normal dedi.
Gazini soyledim acaba kolik olabilir mi hep ayni saatte agliyor gazi da var dedim kolik degil dedi. Reflu olabilir mi kusmasi var dedim. Reflude degil normal kusmasim gazi da mamadan dedi.

Benim anlamadigim kusma icin tahlil vs yapmasi gerekmiyor muydu ? Ciger kalp dinlenerek sonuca varilir mi ? Reflu yada kolik olup olmadigini nasil anladi bilmiyorum. İsin garip yani kizim dr gorunce aninda sustu. Doyur aglamasi kesilir dedi. Halbuki doyunca da agliyo ve kusunca da korkuyo birde ona agliyo. Dr amcanin yaninda birde guzel alttan gazini yapti :) :)

Sadece kalp ciger dinlemesi icin 90 tl verip ciktik. Tahlil fln da yapmadi. Normalde yeni dogan muayenesi boyle mi oluyor ? Usuttugunu fln nasil anliyor doktorlar ?

Kızlar sizde aşı oldunuz mu ? Biz boğmaca aşısı olduk ailecek ben eşim annem babam ve kardeşlerim yani bebekle yakın temasta olan herkese aşı yapıldı doğumdan hemen sonra. Yeni doğan bebeğe aşı yapılamadığı için onu korumak amaçlı biz aşı olduk. Türkiyede böyle bir uygulama varmı ?

kanadali35 kanadali35 sizin orda yapılıyormu canım ?
Hayir canim burda yok ilk defa senden duyuyorum ,bizim asilarimiz ikinci ayda basliyo ve bacaga yapiliyo

merhaba kızlar çok zor günler geçirildi demirin sağlık odağındaki topuk kanı bozuk cıktı aradılar gittik apar topar tekrar yenisini aldılar 1 hafta onu bekledik o temiz cikti ama ordan 1 gün sonra özel lab.da vermiştim ondada 1 değer yüksekti 20 gün anamdan eksiğim süt burnumdan geldi en son dayanamadık balcalı araştırma hastanesine gittik tahlil verdik pazartesi salı günü asiya gittik doktor bu şekilde asi yapamam hırıltısı var dedi doktorumuza gittik bronşit olmuş yatış verdi hastanede yatarken balcalidan sonuçlar çıktı temiz çok şükür 4 gün hastanede yattık dün çıktık evimize 10 gunluk lohusaydim bunlar geldi başımıza yarın 40 imiz çıkacak bu arada ben panik atak oldum 3 defa panik atak krizi geçirdim size tavsiyem burun tıkanıklığını önemseyin benim 3.çocuğum eski doktorumuza her gün telefon açıyorum burnu tıkalı açılmıyor ishali durmuyor diye yok alerji dedi yok süt kaçması dedi 20 gün oyalandik en son bu doktorumuzu bulduk tedavimizi olduk bu arada topuk kanında değerlerin yüksek çıkma sebebi uzamış sarılıkmis sarilikta değerler yanlışlık gosterebiliyormus

ishalin sebebide bronşitten dolayı mukusu kakayla atmaya başlamış o da bağırsak florasını bozmuş yeşil mukuslu ishal olmuş çok şükür bronşit geçince oda geçti 4 gün boyunca 2 saate 1 soğuk buhar ventolin sonra sırtını dövüyorlardı ardından 2 burnumdan hortum sokup broslara varana kadar temizliyorlardı bu arada serum ve antibiyotik tedavisi

ishalin sebebide bronşitten dolayı mukusu kakayla atmaya başlamış o da bağırsak florasını bozmuş yeşil mukuslu ishal olmuş çok şükür bronşit geçince oda geçti 4 gün boyunca 2 saate 1 soğuk buhar ventolin sonra sırtını dövüyorlardı ardından 2 burnumdan hortum sokup broslara varana kadar temizliyorlardı bu arada serum ve antibiyotik tedavisi

Çok geçmiş olsun canım allah şifa versin 🙏🏻

kanadali35 kanadali35 canım size de çok geçmiş olsun🙏🏻

Mini_mini Mini_mini asm deki doktor da göğsünü dinlerken bana bebek kolik mi dedi? Sanırım o ara hareket vardı 😂 bende her zaman tahlilden yanayım canım bazı bebekler doysa da ağlıyorlar büyük ihtimalle gazdan ağlamıştır canım sancı geldikçe ipek de fena çığlık atıyor çünkü öyle anlıyorum

Son düzenleme:
:skandal:
Çok geçmiş olsun canımcım sen de mi nik değiştirdin sen kimsin bilemedim

X