2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Cuttingcorners Cuttingcorners kuzu sen genel olmuştun dimi.
Ayılırken çok ağrılı olmadı mı?
Ben spinalden çok korkmama rağmen tek iyikim o oldu. Uyuşukluk geçene kadar ağrı hissetmiyorsun çünkü. Saat 2-7 arası bacaklarım iptaldi. He beni panikten hemen uyutmuşlar o ayrı mesele😂
Bende normal çok istiyordum ama dediğin hesap birşeyi çok istediğin zaman olmaz ya nasip olmadı işte. Maalesef bizim kızları Okuyunca bende tırsmadım değil. Ucundan iyi ki sezeryan olmuş bile diyebilirim :)
Sanırım Doğumun mükemmel olması için çok paralı özel hastaneler şart. Epizyo kesisi yapmamak için uğraşıyorlar en azından. Tabi ıkınma gücüne bağlı olarakta değişiyor ama.

Sorun oradq kuzum zaten:)) paşanın ihtiyaçlarından bize sıra gelemedi :)) korse de şu kremi de hala almadım. Eşime söylecem adam neredeyse her gün eczaneye gitt ama yok :) korseye de internetten siparş verim diyorum ama kaldı. Malum gidip almaya vaktimiz yok şuan :emir_bebek:

Ya birde bi bana mi bu jdr misafir geliyor :KK43: haftanin uc gunu gelenim var. Iki gun de biz kv ye gidioz torunu gorsun Diye.. pff

A April wind kuzum hep iyi ol sen. Yeni nick de selil olmus 😍💙
Sağol kuzum😊🌷

LoveAndMarriage LoveAndMarriage kuzu ben şalla sarmaya başladım 10 gündür falan hafif şekilde.
Bende cesaret edemedim yapışıklık olur falan diye. Biliyorsun zaten pimpirikliyim😐
Ağrım azaldığından beri az daha sıkı sarıyorum korse almayacağım boş yere sebebi benim göbüşüm kalmadı çok az minicik bi yumuşaklık var sadece. O da yürüyüşle tamamlanır diye düşünüyorum. Sen rahatsız olacaksın al kuzum yamuna çok övülüyor bende alsaydım ondan alacaktım.

Bende yamuna mı alsam diyorum kuzum kullananlar memnun bilemedim 🧐
Bana misafir gelmiyor kv gelmeyin demiş :KK53: Sadece bi kere eşimin arkadaşı geldi:confused:

Annem çarşafla sararız korseden daha iyi diyor :KK70: sen erken başlamışsın kuzum ben daha cesaret edemedim :KK48:
Evet yamunayi bende duydum. Alirsam bende onu alicm..
bu 1. ay asisi asmlerde miydi kizlar??

Sağol kuzum😊🌷

LoveAndMarriage LoveAndMarriage kuzu ben şalla sarmaya başladım 10 gündür falan hafif şekilde.
Bende cesaret edemedim yapışıklık olur falan diye. Biliyorsun zaten pimpirikliyim😐
Ağrım azaldığından beri az daha sıkı sarıyorum korse almayacağım boş yere sebebi benim göbüşüm kalmadı çok az minicik bi yumuşaklık var sadece. O da yürüyüşle tamamlanır diye düşünüyorum. Sen rahatsız olacaksın al kuzum yamuna çok övülüyor bende alsaydım ondan alacaktım.
Ben de mi sal denesem napsam 🙄 mantikli aslinda

Sen daha iyi bilirsin canım bebişini tabii. Gece ben de öyle yarım kundak gibi hani çok sıkmam rahatça yatsın diye üstüne de battaniye tarzı bişi örtüyorum.
Ter en kötü hastalık bizi bile mahvediyor. Az kaldı ama mayıs bitsin hepimiz rahatça giydireceğiz.

Çok haklısın canım. Gündüz 2 saat uyuyabilmek büyük lüks. Benim annem evde olduğu halde; eşim yarım gün okulda olduğu halde; hemen eve gelir kalan zamanda evde çocukla ilgileniyor ve uyuyor. Uyusun zaten dinlensin ki enerjisi olsun bebeğe. kızım okulda üstelik yine de yetişmiyor işler. Benim annem ver çocuğu da sen yat demez. Habire benden bişi ister şanlı elim kolum boş. Yemek yapıyor ya yeter diyor kendince. Allahtan oğlum gündüzleri uyuyor. Dün 1-2 saat dışarı çıkıp alışveriş yapabildim. Ama onun dışında Bütün ev işi benim üstümde. Ramazan diye temizlikçi de yok kaç gündür ev temizliyorum. Ben de yakınmıyorum buna da şükür tabii ama ben yalnız olunca daha rahat oluyorum evin içinde 6 kişi yaşamak zor gerçekten.

Normal canım olacak onlar. Şimdi siz bebekle oh ne güzel aynı odadasınız. Abi de kendini dışlanmış hissediyor. Bi bahane bulup sizin yanınıza gelmeli. Ama şöyle yapabilirsin. Oğlun sizin yanınıza gelince sen hemen kalkıp onun yatağına hadi gel beraber senin yatağında uyuyalım desen. Hem mutlu olur hem de odada 4 kişi olmak zorunda kalmazsınız.
Aynı şeyleri biz de yaşıyoruz.

Benim kız da dün geldi aramıza. Ve ben uyuyamadım. 32 kg kocaman çocuk deli gibi yatıyor. Aldım battaniyeyi koltukta uyudum. Kızıma da söyledim bu şekilde olmaz diye. Şimdi o içerde anneanesi ile yatıyor ve demiş ki geçenlerde. Annemle babamla uyumayı çok özledim. Halbuki her gece Benimle uyuyor ama yetmiyor
Seninki büyük baya. Araya yatma vakti geçmiş:) bizimki daha 15 kilo.
Şuan kardeş geldi olacak o kadar sitem 🥰

Sağol kuzum😊🌷

Olmazsa önce öyle denerim bende kuzum yetersiz gelirse korse alırım 🙏 sen çok kilo da almadın kalmamıştır göbüş
Evet yamunayi bende duydum. Alirsam bende onu alicm..
bu 1. ay asisi asmlerde miydi kizlar??
Asmde canım

Ben de mi sal denesem napsam 🙄 mantikli aslinda
İlk zamanlar dene istersen kuzum tatmin etmezse alırsın. Sarkma gibi birşey varsa kullanın ama bence sonradan pişman olmaktansa. Bana kalsa ben şal bile sarmayacaktım gelemiyorum zaten sıkı şeylere ama eşim falan ısrar etti sen sar yinede dedi. Yoksa korse alıcam sana diye tehdit edildim😂
Sebebi de şu kendimi beğenmemeye başladım çatlaklarım var göbüş yumuşak yumuşak memelerim karardı falan klasik sendromlar :)

İlk zamanlar dene istersen kuzum tatmin etmezse alırsın. Sarkma gibi birşey varsa kullanın ama bence sonradan pişman olmaktansa. Bana kalsa ben şal bile sarmayacaktım gelemiyorum zaten sıkı şeylere ama eşim falan ısrar etti sen sar yinede dedi. Yoksa korse alıcam sana diye tehdit edildim😂
Sebebi de şu kendimi beğenmemeye başladım çatlaklarım var göbüş yumuşak yumuşak memelerim karardı falan klasik sendromlar :)
:) ben de cok dara geen biri degilim cnm. Bir de yaz geliyor iyice sicak olacak fln. Kullanamam gibi duruyor. Ya tayt gibi bisi alip tayt giyiyorum niyetine giyicem ya da sal mantikli sanki.. begen kuzum knedini.. onlarin hepsi gecici 🥰 hic kendiji uzme.. citir hatunsun neyin var. Hem gencsin hem guzel masallahh 🧿

Allah yardımcın olsun işin zor ama imkansız değil...bi hocamız 3 tane küçük ( biri 5 diğerleri ikiz 2 yasında) çocuğuna rağmen ( eşi ilgisiz kesinlikle bakmaz çocuklara) doçentlik dosyasını verdi ve aldı kadrosunu. Çok takdir ederim. Yani kadın istedikten sonra herşeyi yapacak güçte.

Biz bile sıcaktan bayılmıyor muyuz..battaniyeyearmalamalar eskiden sobalı evler varmış. Araç yokmuş. Ama artık bazı şeyler daha kolay. Dün hastanede bebekleri battaniyeye dolamışlar bana fenalık geldi. Hastane okadar sıcakki.

Yaparsın da işte zaman lazım çalışmak için. Ben de 3 yıldır gys açılsa diye bekledim en sonunda açıldı. AMS ne zaman martın son haftası sınav. 40 haftalık hamileyim .sınav merkezde git gel yapamam dedim hakkım gittiçç. Bi dahakine bekle şimdi ne zaman olacak kimbilirç

Aynen canım uzamış sarılık... Evet aynılar ah bu kızlar... Bazen beni çıldırtıyor ama o kadar çok seviyorum ki bambaşkadır kuzum benim.

Canım normalde hami mama ölçüleri haftaya göre belirleniyor ama bence bebeğin ihtiyacı doğrultusunda yapılmalı. Bunu en iyi de sen bilirsin. Kilosu 2400 ise belki de 40 cc fazla geliyordur canım. Mama miktarını azaltıp 1;5-2 saate bir versen bakalım yine kusacak mı
Bizim kurum son yıllarda çok sık yapıyor gys ama ben hiç hazırlanıp girmek istemedim. Maaş farkı 150 yada 200 lira ve ekstra sorumluluk. Son sınava hazırlanmadan girdim 2 puanla mülakata girmeyi kaçırdım. Geçti girsem me olacak torpil lazım 🤣
Aynen bazen Gökçe’de beni deli ediyor ama bende ki yeri öyle başka ki. Çok seviyorum çok

Kızlar daha önce doğum yapanlar benim doğumdan snra göbeğim karardı, bu böyle mi kalıcak, açılır eski haline doner mi, bide bu doğum çizgisi kalıcı mi gider mi, bide göbeğim eriyor da ama henüz eskisi gibi diil eski haline doner mi
Döner hiç merak etme sadece zamana bırak. Çizgi falan kalmayacak.
Kızlar biz baya mama ağırlıklı gidiyoruz. Sütümü sağıyorum da ama çok az geliyor. 15-30 cc arası.. ki bizim sıpa artık 60-90 cc içiyor. Haliyle yetmiyor. Neyse ki toparlamaya başladı. Biraz kilo aldı. İyi olacak inş. Kalça ultrasonunu çektirdik. Böbrek biraz büyük ama sorun yok dediler sadece.
Size bir sorum var. Ben saçlarımı hiç boyatmadım. Ve çok uzun saçlarım. Kestirmek istiyorum. Kestirmişken de boyatmak istiyorum sizce erken mi? Çocuk açısından? Ama bayramdan sonra çalışmaya başlıcam. Saçlarım aşırı beyazladı:KK43:
MaşaAllah çınar'a. Canım şöyle ki ; genel olarak 3.aydan sonra saç dökülmesi baş gösteriyor. Kiminde az kiminde çok...bence uzun saç toplamak açısından iyi emzirir ken falan bi de yaz ayı geliyor. Öbür türlü kısa saç muhteşem yıka çık zamandan tasarruf. Yani aslında sen kendini nasıl mutlu hissedeceksen öyle yap..Seni de anlıyorum ben de tam 1 yıl oldu boyatmayalı ön taraf beyaz ama yapacak bişi yok bu yazı böyle geçireceğim. Boyanın zararı olur mu derken. İlk bi kaç olan kokuyu mu kastettin canım
Kan uyuşmazlığı yok bizde. Hepimiz arh+
Biz de ben AB + diğerleri A+
Seninki büyük baya. Araya yatma vakti geçmiş:) bizimki daha 15 kilo.
Şuan kardeş geldi olacak o kadar sitem 🥰
Hem de ne büyük babası taşıyamıyor yan odaya o kadar :))
Bizim kurum son yıllarda çok sık yapıyor gys ama ben hiç hazırlanıp girmek istemedim. Maaş farkı 150 yada 200 lira ve ekstra sorumluluk. Son sınava hazırlanmadan girdim 2 puanla mülakata girmeyi kaçırdım. Geçti girsem me olacak torpil lazım 🤣
Aynen bazen Gökçe’de beni deli ediyor ama bende ki yeri öyle başka ki. Çok seviyorum çok

Bizimki farklı canım. Dediğin gibi sorumluluk çok fark az. Gerçi 3. Dereceye düşünce fark eder. Benim 2 senem kaldı.evet bize de sözlü mülakat getirildi önceden yoktu artık kimler için oluyorsa bu sınavlar...

Çok sağol cnm sorduğun için valla baya baya yoğun geçiyor kendimi toplamaya çalışıyorum bebek diğer oğlan gelen giden derken başımı kasiyacak vaktim yok.arada girip hemen bakıp çıkıyorum.alttam dikişlerim baskı yapiyor. normal doğumla sezeryan arasındaki tek fark biri üstten yırtık diğeri alttan.hatta tuvalete çıkmak işkence normal doğumda sezeryanda böyle bişey yoktu😟
Biz bir bebekle mahfoluyoruz sen iki çocuk allah kolaylık versin canım.doğum umduğun gibi geçmedi mi canım?
Sezaryen doğum yapanlar korse kullanmaya ne zaman başladınız 🤔 azcık bi göbüşüm kaldı o da içi boş sarmam lazım sanırım
Bana doktorum 1 hafta sonra takabilirsin demişti öyle yaptım ama sonra duydum rahimde yapışıklık falan oluyormuş.korktum ama halen takıyorum az birşey göbüş kaldı

:) ben de cok dara geen biri degilim cnm. Bir de yaz geliyor iyice sicak olacak fln. Kullanamam gibi duruyor. Ya tayt gibi bisi alip tayt giyiyorum niyetine giyicem ya da sal mantikli sanki.. begen kuzum knedini.. onlarin hepsi gecici 🥰 hic kendiji uzme.. citir hatunsun neyin var. Hem gencsin hem guzel masallahh 🧿
Evet yaz geliyor sende bendensin bende çok darlanırım:)
Bu arada teşekkür ederim😍🌷
Ama işte lohusalık psikolojisi midir nedir insan kendini berbat hissediyormuş geçecek inşallah 😊

Döner hiç merak etme sadece zamana bırak. Çizgi falan kalmayacak.

MaşaAllah çınar'a. Canım şöyle ki ; genel olarak 3.aydan sonra saç dökülmesi baş gösteriyor. Kiminde az kiminde çok...bence uzun saç toplamak açısından iyi emzirir ken falan bi de yaz ayı geliyor. Öbür türlü kısa saç muhteşem yıka çık zamandan tasarruf. Yani aslında sen kendini nasıl mutlu hissedeceksen öyle yap..Seni de anlıyorum ben de tam 1 yıl oldu boyatmayalı ön taraf beyaz ama yapacak bişi yok bu yazı böyle geçireceğim. Boyanın zararı olur mu derken. İlk bi kaç olan kokuyu mu kastettin canım

Biz de ben AB + diğerleri A+

Hem de ne büyük babası taşıyamıyor yan odaya o kadar :))

Bizimki farklı canım. Dediğin gibi sorumluluk çok fark az. Gerçi 3. Dereceye düşünce fark eder. Benim 2 senem kaldı.evet bize de sözlü mülakat getirildi önceden yoktu artık kimler için oluyorsa bu sınavlar...
Yine toplanacak kisalikta olacak canim. Zaten cok cok kisa aliskin oldugum bisi degil :) evet o kokudan dolayi tedirginim canim.

Evet yaz geliyor sende bendensin bende çok darlanırım:)
Bu arada teşekkür ederim😍🌷
Ama işte lohusalık psikolojisi midir nedir insan kendini berbat hissediyormuş geçecek inşallah 😊
Evet kuzum oluyor. Ben de degisim derdine giridm baksana 🙄 normalde o kdr kisa mumkun degil kestirmem ama bakamiyorum saclarima hic. Mecbur hissediyorum 🤗

Kızlar doktordan geldik 29 günlüğüz. 1600 kg almışız.56 cm doğmuştu 58 cm olmuşuz.göz muayenemizi olduk kalça ultrasonumuzu çektik herşey yolunda çok şükür. Aşımızı da olduk.doktora bir çok şey sordum herşeye normal diyor bu doktor. (Yeşil kakaya normal ddi dilinde pamukçuk var ağzına yayılmamış bu sütten oluyordur normal ddi.gözündeki çapağa da normal ddi. Halen sarılık var normal 2 ayı bulur geçmesi dedi)geceleri 3 4 saatte bir emzir 1 ayı geçti artık ddi.sonra emzirirken diğer göğsün aynı anda akıyormu diye sordu evet dedim çok iyi sütün baya var dedi.sütlü tatlılar tüket dedi.neleri tüketmemem lazım dedim.öyle birşey yok istediğini ye dedi.gaz içinde bi kaç ay sürebilir damla falan vermedi sancısı olduğunda battanide sallayın dedi bu doktor herşeye normal diyor başka doktor arayışına gireceğim

Evet kuzum oluyor. Ben de degisim derdine giridm baksana 🙄 normalde o kdr kisa mumkun degil kestirmem ama bakamiyorum saclarima hic. Mecbur hissediyorum 🤗
Benimde hamilelikte hiç dökülmüyordu hamilelik bitti acı gerçekler geri döndü. Bende daha da kısaltmak istiyorum şimdi döküldüğü için😂
Kestir sende kuzum seninde saçın var baya gerçekten artık onlara ayrı zaman ayırmak zor gelir. Değişim iyidir🤩

Kızlar doktordan geldik 29 günlüğüz. 1600 kg almışız.56 cm doğmuştu 58 cm olmuşuz.göz muayenemizi olduk kalça ultrasonumuzu çektik herşey yolunda çok şükür. Aşımızı da olduk.doktora bir çok şey sordum herşeye normal diyor bu doktor. (Yeşil kakaya normal ddi dilinde pamukçuk var ağzına yayılmamış bu sütten oluyordur normal ddi.gözündeki çapağa da normal ddi. Halen sarılık var normal 2 ayı bulur geçmesi dedi)geceleri 3 4 saatte bir emzir 1 ayı geçti artık ddi.sonra emzirirken diğer göğsün aynı anda akıyormu diye sordu evet dedim çok iyi sütün baya var dedi.sütlü tatlılar tüket dedi.neleri tüketmemem lazım dedim.öyle birşey yok istediğini ye dedi.gaz içinde bi kaç ay sürebilir damla falan vermedi sancısı olduğunda battanide sallayın dedi bu doktor herşeye normal diyor başka doktor arayışına gireceğim
Maşallah canım herşey yolunda☺️
56 cm uzun değil mi ya Doğum için. Bir maşallahta ona diyeyim😊 Biz 51 cmdik:)
Sarılıkta geçer gider inşllah en kısa zamanda💛

Canım doğumla tüm kiloların gitti mi eski haline dondun mü
Kuzum benim kilo işi karışık 😃ben normalde 65 kılo civarlarındaydım ,hamıle kalmadan önceki bahar aylarında kılo vermeye başladım diyet yapıyodum diyetle gitti diye düşünüyodum ama zehirli guatır varmış bende belirtileri vardı ama anlamadım terleme sıcak basma bunlar yazdan sıcakdan dolayı zannediyodum ,59 kıloya kadar düştüm, sonra ağustos sonu hamıle oldugumu öğrendim tahlillerde guatır çıktı tedavı ye başladık,şuan 67 ye yakınım, benim kılo mevzu böyle Cnm, aslında hamilelikte 14 kılo fılan aldım ama geçen yıl ki kılomdayım

X