2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Gazı olduğu icin kusuyor olabilir.cok sıcakta tutma oda bebekleri cok rahatsiz ediyor.altini açarken bacaklarını ileriye geriye hareket ettir hem gazini kolay çıkartır doktorum demisti

Cok gazi var cnm. Ne gece uyutuyor ne gunduz. İnsallah gazdandir da baska problemi yoktur. Alt actigimda dedigini yapiyorum cnm ama bizim kiz altini acar acmaz batiriyor ortaligi :) Ust bas yetistiremiyorum artik kucuk tuvaletini yapmayacagini bilsem bacaklarini hareket ettirecegim ama iki dk durmuyor :)

Uyurken battaniye örtüyorum canım, geceleri de muslin battaniye ile yarim kundak yapiorm, üstüne battaniye örtüyorum, aslında ter farketmiorm uyandiginda ama hani biz dr uyanınca hafif terlemiş oluruz ya o nedenle öyle dusunuorm ve üzerine yelek giydiriorm, sapka takiorm hala, eldiven de mecbur takıyorum yüzünü cizior. Yelek ben de giydirmeyim artik çocuğu iyice sıcak bastiriorm sanirim
Sen daha iyi bilirsin canım bebişini tabii. Gece ben de öyle yarım kundak gibi hani çok sıkmam rahatça yatsın diye üstüne de battaniye tarzı bişi örtüyorum.
Ter en kötü hastalık bizi bile mahvediyor. Az kaldı ama mayıs bitsin hepimiz rahatça giydireceğiz.
kızlar bence herkes biraz oturup şükretsin, annenize verip bi saat olsun uyuyorsunuz, belki yemeğinizi yapaniniz var, ikinc çocuk yok, olsa bile eşiniz ilgileniyor, yada bebeğe eşiniz bi saat olsun bakıyor, inanın bende hiç biri yok, eşime veriyorum bi iç iş yapayim diye çabuk ol diyor, çok güceniyorum,doğduğundan beri gündüz bir kere uyumadım, övünmek için yazmıyorum yada.kendinizi yetersiz hissedin diye herkesin sınırı farklı tabi, ama.ne kadar şanslı olduğunuzu düşünün,buna rağmen yakınacak birşeyler.buluyorsunuz, gerçekten şaşırıyorum, moralinizi yüksek tutun, bebekler hepsini algılıyor..
biliyoum gıcık oldunuz bana, ama hissettikkrim bunlar
Çok haklısın canım. Gündüz 2 saat uyuyabilmek büyük lüks. Benim annem evde olduğu halde; eşim yarım gün okulda olduğu halde; hemen eve gelir kalan zamanda evde çocukla ilgileniyor ve uyuyor. Uyusun zaten dinlensin ki enerjisi olsun bebeğe. kızım okulda üstelik yine de yetişmiyor işler. Benim annem ver çocuğu da sen yat demez. Habire benden bişi ister şanlı elim kolum boş. Yemek yapıyor ya yeter diyor kendince. Allahtan oğlum gündüzleri uyuyor. Dün 1-2 saat dışarı çıkıp alışveriş yapabildim. Ama onun dışında Bütün ev işi benim üstümde. Ramazan diye temizlikçi de yok kaç gündür ev temizliyorum. Ben de yakınmıyorum buna da şükür tabii ama ben yalnız olunca daha rahat oluyorum evin içinde 6 kişi yaşamak zor gerçekten.
Kızlar fikirlerinize ihtiyacım var büyük oğlum gece 1 defa uyanırdı şimdi saat basi anne diye odasından sesleniyor. 2. Gecedir sabah 4 gıbı uyanıp uyumuyor geri babası alıp mecbur yanımıza getirdi kardeşi bizim yanımızda diye yaptığını düşünüyorum. Terslesem kızsam olmaz her gece yanımıza gelmesi de sıkıntı 2 arada kaldım
Normal canım olacak onlar. Şimdi siz bebekle oh ne güzel aynı odadasınız. Abi de kendini dışlanmış hissediyor. Bi bahane bulup sizin yanınıza gelmeli. Ama şöyle yapabilirsin. Oğlun sizin yanınıza gelince sen hemen kalkıp onun yatağına hadi gel beraber senin yatağında uyuyalım desen. Hem mutlu olur hem de odada 4 kişi olmak zorunda kalmazsınız.
Aynı şeyleri biz de yaşıyoruz.
Bizim büyük kız şuan aramızda horul horul uyuyor 😅 bir iki gün yatsın istersen, ama anlat ona hep yatamayacağını. Bizim kız hep böyleydi. Daha doğrusu bir buçuk yıldır falan ilk fırsatta gelir yanımıza.
Benim kız da dün geldi aramıza. Ve ben uyuyamadım. 32 kg kocaman çocuk deli gibi yatıyor. Aldım battaniyeyi koltukta uyudum. Kızıma da söyledim bu şekilde olmaz diye. Şimdi o içerde anneanesi ile yatıyor ve demiş ki geçenlerde. Annemle babamla uyumayı çok özledim. Halbuki her gece Benimle uyuyor ama yetmiyor

Bende kulak çöpü ile alıyorum şimdilik biraz büyüsün aspiratör ile alırım. Daha rahat oluyor sanki.
Benim büyük kız çok uyurdu 6 7 saat uyandıramadığımı bilirim. Beslenmesi de aksardı. Umay büyük kızıma göre çok çok iyi besleniyor ama büyükte sarılık ne bilmedik hiç. Umay’ın hala var hafif sarılığı. Bu sarılık neden oluyor acaba. Tam olarak beslenmeyle alakalı olsa büyük kız mutlaka olurdu.
canım kan ile ilgi hatta abo uyuşmazlığı sarilik diye bakabilirsin

Günaydın kızlar
Önemli bir sorum var
Kızımın göbeği Pazartesi günü 11 günlükken düştü
Galiba göbeği kanıyor 😔

Direkt olarak taze kan görmedim ama ne zaman altını almak için açsam hep kurumuş kan gördüm

Dün de nasıl olduysa bezi göbeğine değmiş, bezinde de kan vardı

Gece özellikle baktım, temizdi ama sabah yine kurumuş kan vardı göbeğinde

Hemen doktora gidelim mi bekleyelim mi

Bir de bugün yıkamayı düşünüyorduk, yıkarsak bir şey olur mu

Canım sağlık ocağını mı arayıp sorsan bilemedim ama kan varsa kurumamıştır orası yıkama bebişi bugün

Canim cok haklisin kadin çok yıpranıyor.iki çocuk bütün hayatını aliyor.esim biraz büyüsün yapalim diyor bende bebegin altini ac bütün ihtiyaçlarını yaptığını göreyim öyle olur diyorum😂tabi yapmayacağı icin ikinci cocukta olmicak 😂😂

😅😅 aynen kuzum doğurup yanlız baktıktan sonra ne anladım bu işten. Önce bana babalığını ıspat etsin sonra düşünürüm ikinciyi

Kizlar ya bebegime her mama verdigimde kusuyor ve acaip huzursuz mutsuz bir bebek :KK43: Napacagimi sasirdim surekli kesintisiz agliyor aciktimi acaba diyorum mama veriyorum kusuyor daha cok agliyor o agladikca kendimi o kadar caresiz hissediyorum ki. Gece mama vermistim iki dk gecmeden hepsini kustu gece boyu basinds nobet tuttum. Biraz once yine mamasini verdim yine kustu :KK43: Cok korkuyorum Allah korusun bir saglik sorunu olmasindan ve tekrar kuvoze girmesinden. Sicakta tutuyorum neden kusuyor anlamadim onceden boyle birsey yoktu. Birde o kadar cok agliyor ki gozleri kuculdu aglamaktan. Komsular kesin cocuga eziyet yapiyorum sanacak

Kuzum sanki senin bebiş reflü olmuş çocuk doktoruna götürüp bunları anlat

Bende kulak çöpü ile alıyorum şimdilik biraz büyüsün aspiratör ile alırım. Daha rahat oluyor sanki.
Benim büyük kız çok uyurdu 6 7 saat uyandıramadığımı bilirim. Beslenmesi de aksardı. Umay büyük kızıma göre çok çok iyi besleniyor ama büyükte sarılık ne bilmedik hiç. Umay’ın hala var hafif sarılığı. Bu sarılık neden oluyor acaba. Tam olarak beslenmeyle alakalı olsa büyük kız mutlaka olurdu.
Beslenmeyle hiç alakası yok. Mama ile de alakası yok. Sadece bilirubin denen madde su alımı fazla olunca daha çok kaka ve idrar ile daha çabuk atılıyor ve sarılık değeri daha çabuk düşüyor. Sarılığın sebebi her bebek için farklı olabilir ama bütün yeni doğanlarda az da olsa sarılık olur. Kan uyuşmazlığı (Rh veya ABO) en sık karşılaşılan sebep.

Allah yardımcın olsun.
Zor yanlız bakmak doğru hele ikinci çocuk varsa.
Gıcık olmadım sana aksine durumuna üzüldüm.
Yakınacak birşeyler bulmuyoruz herkesin durumu kendine zor aslında :).
Benim merak ettiğim neden ikinci çocuk ? Sorum biraz tuaf gelebilir de. 2019 yılında kadın erkek eşitliği bu kadar önemliyken eşim çocuğa bakmıyor diyorsun yani bütün herşeyi sen üstlenmişsin neden o zaman ikinci çocuğu yaptın ? Sırf kendine eziyet için mi ? Sonuçta eşinin huyunu insan bilir. İlk çocuk olsa acemilik denir ama ikinci çocuk bence bile bile lades. İnsan kendinden vazgeçerek ödün vererek yıpranarak çocuk büyütmemeli bence bende senin gibi kadınlara çok üzülüyorum o yüzden tekrar söylüyorum rabbim yardımcın olsun.
çok haklısın cnm, bile bile lades valla sevgiler hrseye bedel❤❤

Günaydın kızlar
Önemli bir sorum var
Kızımın göbeği Pazartesi günü 11 günlükken düştü
Galiba göbeği kanıyor 😔

Direkt olarak taze kan görmedim ama ne zaman altını almak için açsam hep kurumuş kan gördüm

Dün de nasıl olduysa bezi göbeğine değmiş, bezinde de kan vardı

Gece özellikle baktım, temizdi ama sabah yine kurumuş kan vardı göbeğinde

Hemen doktora gidelim mi bekleyelim mi

Bir de bugün yıkamayı düşünüyorduk, yıkarsak bir şey olur mu
Bizim kızınkıde öyleydi canım kuru kandan bişey olmaz allahın izni ile

H Heart of Gold cnm yalnızlık gerçekten çok avantajlı, benim annemde gelse söylenir, ama yinede uyuyorum diyenleri kıskanmiyorum desem yalan olur, gerçi benim kızı bir saat uyanıkken benden ayırmak mümkün değil en fazla 15 dk,neyse kimseye yanlış bisey demek istemedim belki yanlış ifade ettim alınanlar olduysa özür diliyorum, sadece şükredip keyfini çıkarın bugünler geri gelmiyor, resimlere baktıkça ozleyeceksiniz demek istiyorum 💖💖

Biz sana gıcık olmadık da sen bize baya gıcık olmuşsun 😀

Senin de dediğin gibi herkesin sınırı farklı
Herkesin yaşadığı kendine ağır
Tabiki çok şükür annem yanımda eşim destek oluyor ama yine de kendi adıma konuşayım bazen çok zorlanıyorum

Şöyle düşün
Bizim ilk bebeğimiz ve karşılaştığımız her sorunu çok büyük zannediyoruz
Ama sen iki çocuklu olarak kıyaslama yapabiliyorsun, o yüzden bizim boş yere sızlndığımızı düşünüyorsun

Haksızsın demiyorum ama herkesin yaşadığı kendine ağır gelir
aynen cnm gicik degilde ozendim size valla, bide ikinci cocuk biraz daha farkli dedigin gibi, ilk çocukta herşeye panik oluyoruz, kolaylıklar diliyorum hepinize ama dediğim gibi bugünler geri gelmiyor, ilk kızımin küçüklük resimlerine bakıp, endişelenmekten o günleri kaçırdığımi düşünürdüm hep, i yüzden şükredip keyfini çıkarın nolur

canım hepsine alısiyor bünye uykuszlugada, ben bide ekimde docentlik dosyası vermek istiyorum, ders için düzen kurmak zorundayım şu an çok zor uyumuyo bi türlü gündüzleri gazdan, ama uyuyunca hem ev işi hemde biraz ders çalışmam lazm
Allah yardımcın olsun işin zor ama imkansız değil...bi hocamız 3 tane küçük ( biri 5 diğerleri ikiz 2 yasında) çocuğuna rağmen ( eşi ilgisiz kesinlikle bakmaz çocuklara) doçentlik dosyasını verdi ve aldı kadrosunu. Çok takdir ederim. Yani kadın istedikten sonra herşeyi yapacak güçte.
Canim bere ve eldiven sakin takma dedi doktor. Basın serin olması daha iyiymis.dun kontrole goturdum nefes alışı değişmişti sesi kalinlasmisti doktor sıcaktan olmuştur dedi.tirnaklarini kes canim.bende doktora yüzünü çiziyor dedim tırnaklarını sürekli kes dedi.
Biz bile sıcaktan bayılmıyor muyuz..battaniyeyearmalamalar eskiden sobalı evler varmış. Araç yokmuş. Ama artık bazı şeyler daha kolay. Dün hastanede bebekleri battaniyeye dolamışlar bana fenalık geldi. Hastane okadar sıcakki.

Allah kolaylık versin. Doçentlik falan zor işlerin sanırım. Ben şeflik sınavına mı hazırlansam diyorum ams iki çocukla yapabilir miyim bilmiyorum.
Yaparsın da işte zaman lazım çalışmak için. Ben de 3 yıldır gys açılsa diye bekledim en sonunda açıldı. AMS ne zaman martın son haftası sınav. 40 haftalık hamileyim .sınav merkezde git gel yapamam dedim hakkım gittiçç. Bi dahakine bekle şimdi ne zaman olacak kimbilirç
Uzayan sarılıkmış bizimkiler. Umay’ın gözlerinde hafif sarılık hala var. Buarada bizim ilk çocukların büyümesi huyları falan benziyor sanki birbirine :) sen yazıyorsun diyorum aynı Gökçe ☺
Aynen canım uzamış sarılık... Evet aynılar ah bu kızlar... Bazen beni çıldırtıyor ama o kadar çok seviyorum ki bambaşkadır kuzum benim.
Canim kilosu 2400 ken kac cc veriyordun hatirliyor musun ? Bizim kontrolumuz bir sy sonra ben su an 40 cc veriyorum az mi cok mu bilemedim
Canım normalde hami mama ölçüleri haftaya göre belirleniyor ama bence bebeğin ihtiyacı doğrultusunda yapılmalı. Bunu en iyi de sen bilirsin. Kilosu 2400 ise belki de 40 cc fazla geliyordur canım. Mama miktarını azaltıp 1;5-2 saate bir versen bakalım yine kusacak mı

H Heart of Gold cnm yalnızlık gerçekten çok avantajlı, benim annemde gelse söylenir, ama yinede uyuyorum diyenleri kıskanmiyorum desem yalan olur, gerçi benim kızı bir saat uyanıkken benden ayırmak mümkün değil en fazla 15 dk,neyse kimseye yanlış bisey demek istemedim belki yanlış ifade ettim alınanlar olduysa özür diliyorum, sadece şükredip keyfini çıkarın bugünler geri gelmiyor, resimlere baktıkça ozleyeceksiniz demek istiyorum 💖💖
Aşkolsun ne özürü. Herkes farklı yaşıyor tabii isteriz ki hepimiz uykumuzu almış dinlenmiş olalım. O günlerde olacak ama daha var. Bence de keyfini çıkaralım bu zamanlar en tatlı anları.

Allah yardımcın olsun işin zor ama imkansız değil...bi hocamız 3 tane küçük ( biri 5 diğerleri ikiz 2 yasında) çocuğuna rağmen ( eşi ilgisiz kesinlikle bakmaz çocuklara) doçentlik dosyasını verdi ve aldı kadrosunu. Çok takdir ederim. Yani kadın istedikten sonra herşeyi yapacak güçte.

Biz bile sıcaktan bayılmıyor muyuz..battaniyeyearmalamalar eskiden sobalı evler varmış. Araç yokmuş. Ama artık bazı şeyler daha kolay. Dün hastanede bebekleri battaniyeye dolamışlar bana fenalık geldi. Hastane okadar sıcakki.

Yaparsın da işte zaman lazım çalışmak için. Ben de 3 yıldır gys açılsa diye bekledim en sonunda açıldı. AMS ne zaman martın son haftası sınav. 40 haftalık hamileyim .sınav merkezde git gel yapamam dedim hakkım gittiçç. Bi dahakine bekle şimdi ne zaman olacak kimbilirç

Aynen canım uzamış sarılık... Evet aynılar ah bu kızlar... Bazen beni çıldırtıyor ama o kadar çok seviyorum ki bambaşkadır kuzum benim.

Canım normalde hami mama ölçüleri haftaya göre belirleniyor ama bence bebeğin ihtiyacı doğrultusunda yapılmalı. Bunu en iyi de sen bilirsin. Kilosu 2400 ise belki de 40 cc fazla geliyordur canım. Mama miktarını azaltıp 1;5-2 saate bir versen bakalım yine kusacak mı

Haklisin cnm haftasina bakilip yapilmali ama en son beslenme konusunda 35 cc iken bilgi verdiler bir daha da konusu acilmadi bende unuttum sormayi diger kontrolu bir ay sonraya verdiler. 35 cc aldigimizda 1700 duk. Haftaya cocuk doktorundan alabilirsem randevu alacagim o zaman ins doktor ilgilenir ve durumu anlatabilirim tsk ederim canim ❤

Haklisin cnm haftasina bakilip yapilmali ama en son beslenme konusunda 35 cc iken bilgi verdiler bir daha da konusu acilmadi bende unuttum sormayi diger kontrolu bir ay sonraya verdiler. 35 cc aldigimizda 1700 duk. Haftaya cocuk doktorundan alabilirsem randevu alacagim o zaman ins doktor ilgilenir ve durumu anlatabilirim tsk ederim canim ❤

Canım sende ankaradasn, eğer ilgilenirsen bir doktor önereyim sana. Prof. Özel kliniği var, biz Miraç i oraya götürüyoruz, çok ilgileniyor doktor, herşeyi yakından takip ediyor, ıstediğin zaman mesaj atıp sorabiliyorsun herşeyi. En azından şu kritik bir kaç ayı böyle bir doktora giderek atlatmak mantıklı geliyor bana. Senin dr bebeğinin ozel ilgiye ihtiyacı var cunku

Bella sanırım reflü olabilir demiş o da bir ihtimal..gazı olduğu için de geri çıkarmış olabilir. besledikten hemen sonra yatırmamaya çalış. bi de eğimli olsun yatağı. Ben hep öyle yatırıyorum.

Geçen günlerde sabaha karşı emzirdim gazını çıkardım eşim de uyuttu yatağa koydu..Yan yatırıyoruz bi de ağzının gelen tarafına da artık ağız mendili koyuyorum kusarsa çarşaf falan buluşmasın. Herneyse biz de yattık aradan 2-3 dakika geçti bi ses böğürme gibi . eşimle aynı anda bir fırladık saniyeler içinde. Baktık ki kusuyor ama yan yattığı için çok şükür genzine kaçmadı mendili battı hemen kaldırdım sakinleşti geri yatırdık. Yani aslında biraz beklemeliydik hata bizdeydi. ama işte gece olunca bebeğin uykusu ağır biz zaten uyusa diye bekliyoruz. En güzeli sindirip öyle uyuması

X