2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
:uykucu:
3 ayını doldurana kadar 3-3,5 saati geçirmemeye çalışın diyorlar. Emme refleksleri de azalırmış emzirme geciktikçe. Acıkma durumu 4 saate kadar tutarmış. Yani 3 ayını doldurana kadar saatli emzirmeye devam edin diyorlar.
Çok fazla doktordan görüş aldım bu konuda hepsi bu şekilde söyledi. En sonunda bugün yengemi aradım doktor o da, aynısını söyledi 3-3,5 saatte bir uyuyorsa da uyandır emzir refleksi de azalmasın dedi.
Anladım canim tesekkurler
Saat kurmaya devam

Kizlar Gunaydin.burun temizliğini nasil yapiyorsunuz.
Serum fizyolojiği sıkıyorum burun aspiratörü ile çekiyorum
Canim evet yani 2 saatte bir uyandirarak ki zorla uyandiriyorum emziriyorum 10 dk surmuyor cogu kez. Bazen 1 1.5 saat sonra kendi istiyor belli olmuyor. Sarilik tehlikesi vardi o yuzden boyle yapiyorum halen devam ediyor azalsa da cunku. Sutum de dolu geliyor sanirim. Aynen fiskirir tarzda kusuyor. Emerken bile genzine kaciriyor cogu kez canim emzirme ve sonrasi hep korkuyla geciyor
Canım mide dolu oluyor üstüne birde sen zorluyorsun emmesi için fazlalığı kusarak atıyor gibi. Fışkırarak kusması kaç gündür var 2günden sonra doktora götürün diyorlar

Kizlar bütün dogum yapanlara antibiyotik veriliyor mu ? Bana antibiyotik de verdiler iciyorum ama icim pek rahat degil.
Bu arada ben size bu soruyu yazdığımı zannediyorum ,birde kendi kendime alınıyorum🤣kizlar bana cevap vermedi diye. Allah uykusuzlukla sınamasın 🤗🤗🤗halüsinasyon görmeye basladim artik
Bana vermişlerdi canım 5 günlük ama ben bi türlü bitiremedim düzenli içemedim. Kızım o ara küvezdeydi stresten aklıma bile gelmiyordu

İşte sizin o uyanık kaldığı dönem gibi geçiyor bizim bütün gündüz. Ama mama vermiyorum. Gece emzirdikten sonra kalanı sağıp onu verdiğim oldu, o zaman uyudu. Geceleri artık halim olmuyor. Kalsa da sağmıyorum. Kilo alımı iyiyse dertlerim biter sandım. şimdi de aç mı diye düşünüyorum 🤔
Canım inan aynı düşünceler bendede var. Anne sütü ile besleniyor sadece kilo alımıda maşallah çok güzel :nazar:
Eşime kalsan sen bu çocuğu çok emziriyon doktor 2 saate 1 ver dedi diyor ama çocuk emiyor yarım saat sonra tekrar emmek istiyor. Ee napayım bende dur çocuğum saatin daha gelmedi mi diyeyim

Bişi daha diyecektim...hurma sütü arttırıyormuş. Diyetisyen dedi ki yapılan çalışmalara göre de hurma yiyen annelerin bebekleri daha sakin oluyormuş..günde 10 tane yiyebilirsiniz dedi.
Süt arttırdığı doğru canım çerez niyetine günlük tüketiyorum ben ☺
Sakinlik konusunu hiç bilemedim şuan kızım sinirden kendi saçını çekiyor :KK53:

Ben de çocuk uyudukça burayı mesaj komasına sokuyorum 😀

Kızlar bugün kendimi çok çaresiz hissettim yine oturdum ağladım
Bizim kız sabah 8de uyanıyor daha da uyumuyor, en erken öğleden sonra uyumaya başlıyor ama öğlen 2ye kadar beni mahvediyor

Emiyor, gazı geliyor, gazla birlikte kusuyor, kakasını yapıyor, altını alıyorum sonra hop yine aynı döngü

Emerken uyuyor, beşiğine alıyorum gözlerini açıyor
Kucağımda kalsın uyusun diyorum ama yine uyumuyor

Gerçekten annem olmasa halim perişan
Bu sabah annem biraz geç uyandı, benim açlıktan başım ağrıdı, kahvaltıyı yaptım kafam gümlüyor resmen, tansiyonum yükselmiş

Ne yaptıysam da uyumadı, anneme verdim ben yattım, iki saat uyumuşum
Uyanınca annem hemen yemek hazırladı karnımı doyurdum

Düşünüyorum da annem olmasa ne yaparım diyorum oturup ağlıyorum, sonuçta annem sonsuza kadar kalamaz

Evin tüm işi annemde, ben sadece çocuğa bakıyorum ama yine de çok yorgun uykusuz kalıyorum
Akşamları da teravihden sonra eşim bakıyor sahura kadar ben yine uyuyorum ama yetmiyor
Sürekli yorgun ve uykusuz hissediyorum
Canım senin doğum baya zorlu geçmiş kanın mı düşük ki 🤔

Benim bebeğim mama alıyor anne sütünü günde maksimum 1 kere emiyor oda zorla. Doğdu günden beri hep mama kullanıyor ve hiç uyumuyor 😅 bebekten bebeğe değişen birşey sanırım bu 🙏🏼

Benimki uyudukça hiç uyandırmıyorum kendi uyanana kadar 3-4 saat fark etmez 😅 doktorlarda dedi uyuduğu kadar uyusun uyandırma diye
gazdan mı uyumuyor acaba? Teoride altı temiz karnı toksa uyuması gerekiyordu bu bebeklerin 😀
Canım inan aynı düşünceler bendede var. Anne sütü ile besleniyor sadece kilo alımıda maşallah çok güzel :nazar:
Eşime kalsan sen bu çocuğu çok emziriyon doktor 2 saate 1 ver dedi diyor ama çocuk emiyor yarım saat sonra tekrar emmek istiyor. Ee napayım bende dur çocuğum saatin daha gelmedi mi diyeyim
Maşallah. Evet olmuyor memeye yapışık geziyor ne yapayım ben de perişanım boynum tutuldu. Öyle yapa yapa kilo aldı belki. Benimki sarılıktan hastanede yatmıştı. Orada kilo vermişti. Ona rağmen toparladı. İhtiyaçları var demek ki

atanamayanogretmen atanamayanogretmen canım benimki de aynı şekilde öğlenden sonra bir uykusu var 1.5-2 saat daha da yok. Ben de çok yoruluyorum. Hiç ev işi yapmıyorum. Yatılı bakıcı var. Ona rağmen kronik olarak yorgunum. Adem Güneş çocuğun ağlamasını bir bağlanma fırsatı olarak görün demişti ben onu çok benimsedim. Uyumadığı ve beni istediğinde biraz daha bağlandı diye mutlu oluyorum. Bir de hasta çocuklar var anneleri dünyaları verir uyansınlar bizim bebeklerin yaptıklarını yapsınlar diye. Onu düşünüp her uyandığında şükrediyorum ve gülerek alıyorum kucağıma. Bunlar bende işe yaradı

gazdan mı uyumuyor acaba? Teoride altı temiz karnı toksa uyuması gerekiyordu bu bebeklerin 😀
Maşallah. Evet olmuyor memeye yapışık geziyor ne yapayım ben de perişanım boynum tutuldu. Öyle yapa yapa kilo aldı belki. Benimki sarılıktan hastanede yatmıştı. Orada kilo vermişti. Ona rağmen toparladı. İhtiyaçları var demek ki

Yok teori yalan 😅 2 saat uyuyunca şükrediyorum ya. 6-7 saat uyuyan bebekler varmı gerçekten 🤔🤣

Burnunu kulak pamuğu ile temizliyorum. Çok basit oluyor. Aspiratör uzun süreli kullanımda zarar verir. Serum sıkıp sırtına vurmak bence etki etmez. Sadece serumla çözünenler yere damlar. Kendiniz gibi düşünün biri sırtınıza vurunca burnunuz temizleniyor mu 😀

Yok teori yalan 😅 2 saat uyuyunca şükrediyorum ya. 6-7 saat uyuyan bebekler varmı gerçekten 🤔🤣
Bu kadar küçük bebek 4-5 saatten fazla dayanamaz. 6-7 saat ek gıdadan sonra oluyor. Ben de şaşırdım. Kızımda yada arkadaşlarımda görmedim öyle bir şey

Ne zaman normal hayata dönerim diye soruyordum ya kızlar şükürler olsun 25. günden beri eskisi gibiyim artık. Ağrılarım bitti.
Yinede tabi kendimi zorlamıyorum ama o ağrı sızı kalmadı.
Herkes bir değildir ama yinede aklında ne zaman geçecek bu ağrılar diye ben gibi soranlar varsa ortalama 1 ay sabır lazımmış.
Bu arada 22. Günümde başlayan kanama hala devam ediyor iyice adet gibi oldu günde 3 ped değiştiriyorum vallahi. Bugün ise Doğumdan sonraki 27. Günüm.
Öyle bir özet geçeyim dedim🤪

yok canim daha hic dikisim düşmedi benim.
Ben cok korkak ve tedirgin bir insanim. Normal doğurabilmiş olmama bile gercekten şaşırıyorum 🙄cok şükrediyorum geride kaldığı için. Ama cok şükür cok güzel bir mükafatı var.
Ne güzel canm bak dikislerin düşmediği halde ağrıların geçmiş. Maşallah. Bella nin da geçmemiş. O da benim gibi;( 2 ay falan sürer demisler ;(

Bir sürü mesaj alıntıladım ve elim değdi sayfadan çıktım '( :sinirli:

isimdeyimgucumdeyim isimdeyimgucumdeyim sağol canım ben de öyle yapayım.
LoveAndMarriage LoveAndMarriage bizim oğluşun en çok uyuduğu 3.5 saat.. 4 saate kadar normalse eğer içim rahatladı.
kanadali35 kanadali35 canım o bebişlere ne yapıyorlar öyle :))

Ne zaman normal hayata dönerim diye soruyordum ya kızlar şükürler olsun 25. günden beri eskisi gibiyim artık. Ağrılarım bitti.
Yinede tabi kendimi zorlamıyorum ama o ağrı sızı kalmadı.
Herkes bir değildir ama yinede aklında ne zaman geçecek bu ağrılar diye ben gibi soranlar varsa ortalama 1 ay sabır lazımmış.
Bu arada 22. Günümde başlayan kanama hala devam ediyor iyice adet gibi oldu günde 3 ped değiştiriyorum vallahi. Bugün ise Doğumdan sonraki 27. Günüm.
Öyle bir özet geçeyim dedim🤪
Maaşallah canım:nazar: dikişlerin nasıl? Benimkiler kırmızı ve kesik olan yer biraz içe gömülü gibi duruyor:110:

melike222 melike222 canım kontrolunuz vardı? Naaptınız?

kanadali35 kanadali35 canım bir bebek 6 saat deliksiz nasıl uyuyabilir ki? Bana imkansız geldi😃

X