2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Günaydın kızlar dün akşamdan beri perişan oldum resmen 😩

Bizim kız kazan kaldırdı fena gazı var çığlığı basıyor gece çok zor uyuttum ve bu saate kadar geldik 😐

Evde gaz damlam yok kimyonu öneriyorlar çevremde de vardı kullanan 1 çay kaşığı veriyorlarmış demleyip hiç yaptınız mı? Bir fikriniz var mı?
Ben veriyorum canım, tane kimyon aldim aktardan, sise suyu kaynatıp içine yarim çay kaşığı atıyorum, 1 2 dk kaynatıyorum, ilininca yarim yada duruma gore 1ncay kaşığı veriyorum, gerçekten iyi geliyor

Kızlar bi sorum var 🤗 2 saatte bir emzirmeye çalışıyorum Beste’yi, ama memede uyuyor iki göğsümü arka arkaya ememiyor. İlk memeyi 12de verdim mesela ikinciyi 12.30da emdi diyelim. 2 saat sonrayı saat 2 olarak mı ayarlıycam 2 buçuk mu ?
Canım dediğimi yanlış anlama ama
o kadar takılma dakikalara.
Kendi her istediğinde ver,
ama istemezse ve uyuyorsa sen 2.5-3 saati geçirmeden ver.
Biz bugün 57 günlük olduk, hiç saate ve emme süresine bakmadım. Hiç ne kadar sütüm var diye de bakmadım. Bunlar anneyi strese ve kısır döngüye sokuyor.
Her bebeğin doyma süresi, aldığı süt miktarı, uyku süresi vs farklı.
Şu dönemlerinde beslenme ve uyku düzeni tutturmak zaten imkansız.

Canım dediğimi yanlış anlama ama
o kadar takılma dakikalara.
Kendi her istediğinde ver,
ama istemezse ve uyuyorsa sen 2.5-3 saati geçirmeden ver.
Biz bugün 57 günlük olduk, hiç saate ve emme süresine bakmadım. Hiç ne kadar sütüm var diye de bakmadım. Bunlar anneyi strese ve kısır döngüye sokuyor.
Her bebeğin doyma süresi, aldığı süt miktarı, uyku süresi vs farklı.
Şu dönemlerinde beslenme ve uyku düzeni tutturmak zaten imkansız.
Çok doğru söylüyorsun canım, ama insan ister istemez endişe ediyor :KK43: dediğin gibi strese de giriyorum niye uyanmadı niye az emdi diye. Biraz akışına bırakmak lazım annem de söylüyor doymasa uyumaz ağlar ister diye :)

Kızlar bebeğim 18 günlük ve 5. Gün göbeği düştü. Dün hicbirşekilde susturqmadık cok ağladı meme tutmadı biberon ve emzik anca sakinleştirdi ve sabah baktık ki göbeği kanamış. Doktora gitmeli miyim sizde hic oldu mu?
Bizdede oldu K vitamini verdi doktor. İhmal etme doktora git bence Canım.
@Mini_mini ben d vitaminini ya emzirmeden hemen önce meme’me damlatıyorum yada Elimi güzelcene yıkayıp parmağıma damlatıp veriyorum. Kullandığım damlanın kullanım talimatı böyleydi.

Kuzum azalır mı bilmem de sütün kalitesini etkiler belki, yediğimiz içtiğimiz besinler önemli sonuçta sütün kalitesi için

Bizim de öyle kuzum çok zorlanıyor.
Anne kokusunu süt kokusunu ararmış kuzum ondan sürekli memede durmak istermiş acıktığında değil sadece. Doktor alıştırma memeye erken isterse oyala biraz dedi. O da ne kadar doğru bilmiyorum tabi ama 🤷🏻‍♀️

Canım bir söz var ya hekimden sorma çekenden sor diye 😂 ben istediği zaman veriyorum sadece meme ucum çok acırsa oyalıyorum ara veriyorum biraz ben anne ile bağı artırdığını düşünüyorum bebek kendini güvende hissediyor koyveriyor kendini zaten 4. Tremester diyorlar o yüzden kıyamıyorum.
Ben veriyorum canım, tane kimyon aldim aktardan, sise suyu kaynatıp içine yarim çay kaşığı atıyorum, 1 2 dk kaynatıyorum, ilininca yarim yada duruma gore 1ncay kaşığı veriyorum, gerçekten iyi geliyor
Teşekkürler canım ❤️ Kullandığına sevindim bende merak ediyordum bu gece zorlanırsa yine veririm mutlaka

Canım bir söz var ya hekimden sorma çekenden sor diye 😂 ben istediği zaman veriyorum sadece meme ucum çok acırsa oyalıyorum ara veriyorum biraz ben anne ile bağı artırdığını düşünüyorum bebek kendini güvende hissediyor koyveriyor kendini zaten 4. Tremester diyorlar o yüzden kıyamıyorum.

Teşekkürler canım ❤ Kullandığına sevindim bende merak ediyordum bu gece zorlanırsa yine veririm mutlaka
Doğrudur kuzum benimki de durmazsa veririm herhalde kıyamam 😄

Of bugün gaz çok fena bizde de. 2 dakikadan uzun uykuda kalamıyor. Yazım perişan oldu. Ben de tabii :KK43:

Kızlar oruca niyetlenen var mı aramızda? Sütün azalmasına neden olur mu?
azalmıyor diye bir çalışma var ama ben yapamam. Emzirirken dilim damağıma yapışıyor. Bence aç susuz süt olmaz.
Kızlar bi sorum var 🤗 2 saatte bir emzirmeye çalışıyorum Beste’yi, ama memede uyuyor iki göğsümü arka arkaya ememiyor. İlk memeyi 12de verdim mesela ikinciyi 12.30da emdi diyelim. 2 saat sonrayı saat 2 olarak mı ayarlıycam 2 buçuk mu ?
2 buçuk. Çok da fark etmez. 3’ü geçirme. Zaten o ister.

Of bugün gaz çok fena bizde de. 2 dakikadan uzun uykuda kalamıyor. Yazım perişan oldu. Ben de tabii :KK43:

azalmıyor diye bir çalışma var ama ben yapamam. Emzirirken dilim damağıma yapışıyor. Bence aç susuz süt olmaz.
2 buçuk. Çok da fark etmez. 3’ü geçirme. Zaten o ister.
2-3 Gecedir uyanmıyor canım mecbur ben uyandırıyorum, sağol :)

Benimki 2 gece öncesine kadar acıkınca ortalığı ayağa kaldırıyordu iki gün önce bi uyku başladı çok uzun süre uyumuyor uyuyunca da 7-8 saat emmeye bile kalkmıyor neler yapıyorum tek meme emsin en azından diye :KK43: ağzını da kilitliyor uykuda asla açmıyor
Ben uyansin diye altini açıyorum ve ellerini opuyorum.ellerine cok tepki veriyor denedin mi hic.biberonla vermeyi düşündün mü.benimkide oyleydi uykuda meme almıyordu biberini luk luk götürüyordu

Ben uyansin diye altini açıyorum ve ellerini opuyorum.ellerine cok tepki veriyor denedin mi hic.biberonla vermeyi düşündün mü.benimkide oyleydi uykuda meme almıyordu biberini luk luk götürüyordu
Ayaklarıyla elleriyle oynuyoruz altını açıyoruz bana mısın demiyor kuzum. Altını açınca uyanırdı eskiden şimdi altını açarken mızıldanıyor kucağıma aldığım an tekrar uyuyor. Memeye yeni yeni alışmaya başladığı için tekrar biberon vermek istemiyorum meme reddi yaşadık ya. Saat başı emziriym daha iyi biberona alışmasın da tekrar :)

Maşallah canim iyi kilo almis.40 dakika birkere emdi.memeyi çekince bu sefer tekrar tutmuyor o yuzden tek meme veriyorum cunku genelde uyuyor . Masallah diyim gaz sorunumuz yok kucagima aldığımda cikariyor hatta yüzüme puhh yapiyo😂😂😂ya da alttan motoru kuruyo😂😂😂
Ayy maşallah canım ne güzel işte gazını rahatça çıkartıyo :nazar:
Bizim kızın çok gazı olduğunda bazen hapşırsa diye dua ediyorum aynı anda altranda çıkartıyo :KK53:

Çok doğru söylüyorsun canım, ama insan ister istemez endişe ediyor :KK43: dediğin gibi strese de giriyorum niye uyanmadı niye az emdi diye. Biraz akışına bırakmak lazım annem de söylüyor doymasa uyumaz ağlar ister diye :)
Ben sağlıkçıyım, çok dikkat ederim herşeye. Normalde bende herşeyi saatli düzenli bir sisteme oturup yapayım diyordum. Hatta şimdiden uyku eğitimi verecektim. :)
Annem kızdı, başlarım saatine eğitimine 6.aya kadar huyu suyu belli olmaz. Siz sürekli emsin uyusun gülsün hiç ağlamasın istiyorsunuz, gerekirse hiç uyutmaz emmez bağıracak da ağlayacak da hastalanacak da bebek bu dedi. Fırçayı yeyince akışına bıraktım valla.. :halay:
Birşeyde diyemedim çünkü annem kreş ve anasınıfı öğretmeni. Çocuk büyütmede malum daha bilgili. :anne:

Canım yeni alışmış emmeye o yüzden yorulup uykuya geçiyordur. Devamlı bir parmağınla çenesinden destekliyormusun ? Emip bittikten sonraki süre geçerli oluyormuş. Kızım küvezdeyken sağma emme konusunda ebeler hemşireler baya bilgilendirdiler. Aklına takulan başka birşey varsa yardımcı olayım ☺

Benimki 2 gece öncesine kadar acıkınca ortalığı ayağa kaldırıyordu iki gün önce bi uyku başladı çok uzun süre uyumuyor uyuyunca da 7-8 saat emmeye bile kalkmıyor neler yapıyorum tek meme emsin en azından diye :KK43: ağzını da kilitliyor uykuda asla açmıyor
Uyym odasına çıktığımda yanımdaki bayanın bebeğide Beste gibiydi kadının göğüs ucuda yoktu kaşıkla veriyordu. Çocuk çenesini dahi açmazdı,annesi gazı yok sanıyordu meğer çoxuk gazdan içmezmiş. Hemşireler bir gaz çıkardı hayret etmişim ogün ☺maşallah diyeyim çocuğa. Belki senin kızda öyledir canım

Ağzına direk damlatıyorum canım.önceleri kaşıkla veriyordum Ama illa ki kasıkta kalıyor hepi topu 3 damla zaten artık direk ağzına damlatıyorum.

Hayır canım gece hiç sağmıyorum. Tamamen dinlendiriyorum. Sonra sırayla emziriyorum. Sabah 8 de tek memeden emdi; uyudu şimdi. kalkınca diğerinden emzirecem. öyle böyle akşama kadar gidiyor.
Ama şunu farkettim ki; akşam 7 8 gibi emzirmeden sonra ciddi anlamda boşalıyor göğüslerim. Ve en çok da akşam o saatte çığlık atıyor acıkıyor..

Gece ben 75 cc bazen 90 cc veriyorum. Daha fazlasını vermedim.
Senin kuzu daha küçük uyanmasa bile kendin ver canım. Şöyle ayını doldurmaya yakın kendi kalkar o konuda annenin dediği doğru ama henüz erken bence

Ben çocuğu ne zaman uyandırmak istesem annem kızıyor, çocuğun uykuya da ihtiyacı var elleme uyusun diyor ama dediğin gibi daha ço küçük kendi kendine uyanamıyor

Mesela öğlen 1buçukta emzirdim uyudu, artık uyandırıp tekrar emzirmem gerek ama anneme kalsa elleme çocuğu diyor
3 saati geçirmek istemiyorum

Şekil olmuş muyum:confused:

Kız allah iyiliğini versin 😀
Gece mesajını gördüm ama uykusuzluktan hiç anlamadım sen olduğunu 😬

Hatta kendi kendime söylendim bu kim ne biçim mesaj yazmış gece gece dalga mı geçiyor dedim 😀

Hayırlı olsun yeni nickin 😀

Tabii uykusuzluk seni tahammülsüz yapacaksa ve sütünü azaltacaksa en iyisini yapıyorsun. Ev işlerinde yardım alman mümkün mü? 30 cc vermesen uyumaz mı? Mama hazırlamak da zor
Büyük temizlikte alıyorum ama günlük işlerimde maalesef kendim yapıyorum eşim çok yorgun geliyor. Mamayı hazırlamakta zor evet ama mecburen yapıyorum sadece anne sütünü çabuk öğütüyo bide benim oğlum 8 gün küvözde kaldı orda mama biberon alıştı ben sağıp yollasamda vermişler yetmiyor diye. Zar zor göğsümü tutturdum

• Beğen
Reactions: 9ay
Kızlar ben mi beceremiyorum yoksa bizim kız mı zor gaz çıkarıyor anlamıyorum
Ne yapsak yine de kıvranıyor ıkınıyor kıpkırmızı oluyor 😔

Emdikten sonra ağızdan bir kere gak diyor ama popodan gazı çok zor çıkıyor

Barsak seslerini duyuyorum çocuğun
Üşüttüğü için mi geliyor o sesler

Merhaba Kızlar bana göre bebeğinizde sarılık durumu yoksa ve ilk on gün değilse geceleri birakın uyusunlar kendileri uyandığında emzirin çünkü uyku düzenleri bozuluyor ileri dönemde sürekli o saatlerde uyanıyorlar
Gönlünüz elvermiyorsa hep aynı saatte kaldırın hiç olmazda saati belli olur
Tabi bu saat 6 saati geçmesin.nasıl olsa gündüzleri sık sık uyanıp emiyorlar

X