2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
benim kuzum 2905 doğdu ilk 4 gün 2550 ye kadar düştü tabi 36+5 de doğduk biraz daha dursaydı kuzum iyi doğacaktı ama nasip sağlık olsun da senin ki iyi yine cnm kilo kaybı yerine maşşallah kilo almış günlük 40_50 gram alması gerekir, senin kuzu iki katı almış Allahım nazarlardan esirgesin,

Ben ilk doğumda 40 ım çıkınca gittim... 1 hafta 10 gün sonra niye gidiyorsunuz ki? Taburcu olurken de doktor 40 un çıkınca gel dedi ama biraz daha geç gitmeyi düşünüyorum mayıs sonu gibi iyice iyileşsin. Alttan muayene edecekler zaten.
Ben baktım :) yani görmem lazım ki ona göre temizleyeyim/ ilkinde dikişim çok azdı ve içte yoktu o yüzden sıkıntı olmadı ilişki. Ama bunda zor gibi öyle hissediyorum.
evet canım ilk üç ay moro refleksi dediğimiz kolları geriye atma çok fazladır ve bebeği uyandırır, kolları sarmak gerekir ama bacaklar asla birlestirilmemelidir

Ben de kollarını kapatıyoum ayaklar serbest

Ben de çok bağırdım. Yani herkes doğum yaptı az çok gördü. Suni sancı berbat evet hızlı doğum oldu ama çok şiddetli girdi ağrılar. On saniye bi sakinleşiyordum tam karşımda saat vardı Oraya bakıyordum sancı anı gelince yatağın kollarını öyle bi tutuordum ki anca ağrımı dindiriyordu.

Ben baktım emziren anne diyetine. Ama hani kafama göre olmasın dedim. Cuma dahiliye de kan verdim diyetisyene gidecem ama izinli olunca kaldı bekliyorum haftaya oğlanın kontrolü için gidince görüşeceğim
Bizimkiler henüz çok tazee kırılıyor kendiliğinden. Ama farketmedim var mı yok mu? Kontrole gidince bi sor istersen
Kızlar d3 vitamini verdi sağlık ocağı. 3 damla ver dedi günde. Bu 3 damlayı bi kerede versem olur mu sizce. Sabah öğle aksam mi vermek gerekiyor illaki
Tek seferde veriyorum
havadansudan cnm Sen e bebekten malta içeceği almıştın işe yaradı mı bende bugün bi tane aldım acaba içebilirmiyim diye işe yarayacakmı merak ediyorum ya da tavsiyen varmı bu içecekle ilgili
Ben her gün 1 tane içiyorum maltana ananaslııı
Tadı en güzel o. Armut ve şeftaliiyi beğenmedim.
Anakaradan kasa ile getirdi kardeşim. Onda çok süt yapmıştı inş bende de olur

Ben sarılıktan korktuğum için memeyle birlikte mama da verdim canım
Sanırım ondan çok kilo aldı
Doktor mama çok kilo aldırır verme dedi

Kızlar benim bugun 20: günüm kanamam acık kırmızı olmaya başladı neden acaba sizin ki ne alemde yahu

Ben hastaneden çıktığımdan beri açık kırmızı ve miktarı az
En küçük boy ped kullanıyorum.
Doğum yapalı 6 gün oldu

Benim aldiğimda promalt yazıyo ama ananaslı filan yazmıyo ,inşallaj yapar bi tane içmek fayda eder mi bilmiyorum ama içtim bklm

Arkadaşlar uçuklarınıza çok dikkat edin. Bebeğe hiç bir şekilde değmesin. Elinizi sürüp bebeğe dokunmayın. Çok ciddi sonuçları olabilir. Bebekler için uçuk virüsü çok tehlikeli merve teacher
ı . ben 14 kilo aldım 8 kilo doğumda gitti. 25 gün oldu Doğum yapalı. Süt olsun diye sürekli yediğim için aynı kilodayım :) ama hiç acele etme. Kızımda işe başladığım ilk 2 ay 8-9 kilo vermiştim. Emzirince çok kolay kilo veriliyor.
havadansudan cnm Sen e bebekten malta içeceği almıştın işe yaradı mı bende bugün bi tane aldım acaba içebilirmiyim diye işe yarayacakmı merak ediyorum ya da tavsiyen varmı bu içecekle ilgili
ben onu denemedim ama vitamalt denedim çok fayda gördüm. Tek sorun şeker var içinde.
Kızlar benim bugun 20: günüm kanamam acık kırmızı olmaya başladı neden acaba sizin ki ne alemde yahu
benim de koyulaşıp azalarak bitiyor bir kaç gün sonra daha hafif ama açık kırmızı yeniden başlıyor

Ben iyiyim dikislerim artik acımıyor.bir 20 gun sabret canim sonrasında rahatliyorsun

Sana Doğumdan sonra antibiyotik verdiler mi peki
Bana sadece parol yazdılar
Dün hastanede ebeyle konuştum
Çok şaşırdı nasıl antibiyotik vermezler dedi
Bana vermediler ama sanirim hastanede bayıldım ben o yüzden 3 gün kaldım. Sürekli iğne yaptilar herlde ozmn antbytk iğnesi idi . Recetedede minoset yazmis sabah öğle akşam diye ama ben almiyrm çok sızlarsa günde 1 kere aliyrm

Canim arada iciyorum sutum azalınca iyi oluyor.hatta geceleri iciyorum bazen cogaltiyor al canim.24 al 12 öde var daha hesaplı oluyo oyle aldim ben

Benimkide 3100 dogdu 36+1 de.ama 2775 dustu. haftasında dogsa ne olurdu heralde benim heryeri yırtardı.bu kiloda bile yirtti.gunluk 25 30 gram alırlar diyor nette ama.
atanamayanogretmen canim cok iyi kilo almis masallah. Beş gunde 300 gram aldı birkeresinde

Canım bu uçuk allah korusun bebeğe geçerse nasıl anlaşılır? Ve ne yapılması gerekir?

Böyle adet kanı gibi canım acaba adetmi görcem sonra kanama biticekmi acaba
Offf insan adet olmayı özlermi acaba lekelenmeler devam ediyor ama pazar günü 40 mız doluyor ondan sonra daha hic kanama olmayacak bir kadın için çok zor kime söylesem ohh ne gUzel işte kurtuldun diyorlar ama yinede kanama olması gizel

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…