2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Canm sanci gelince yürümek daha mi iyi geliyor ? Hastanede yürütürler mi aciba

Ben sancı anında kımıldayamıyordum ama yürütüyorlar canım

Doğumda benim tek şansım o gün ebelik okuyan öğrencilerin staj günüydü ve Doğum izleyeceklerdi, o yüzden yanımda sürekli öğrenciler vardı, gerçekten çok destek oldular allah onlardan razı olsun

Sancı geldikçe belimi ovdular, koluma girip yürümeme yardım ettiler, odada sedyeye çıkmak için basamak vardı, bana yardım ettiler ben basamak inip çıktım çömeldim
Ama onlar olmasaydı bunların hiçbirini tek başıma yapamazdım

Hatta sancı geldikçe zavallı kızların ellerini parçaladım sıkmaktan ama hiç ses etmediler hep sakin sakin benle ilgilendiler, kaç kere kendimden geçtim üstlerine yığıldım

Ama en sonunda ben pes ettim, yatakta bağırıyordum onlar da sessizce beni izliyordu

yok kuzum korkma, benim ilk doğum da iç.dis bir sürü dikiş vardı evet biraz yeni evlendik gibi oldu ama bisey olmadi

Doğumdan sonraki ilk ilişki yeni evli gibi oluyormus hep öyle diyorlar
Bakalım ona daha çok var şimdi korkum şu kontrolü atlatmak

Benim bugün doğum yapalı 16 gün oldu. Dün 1 tane dis dikisim düştü. Bugün de iç dikişlerim sanki hafifledi gibi ama hala içerde duran dikişler var. Doktora gitmedim hiç. Aslında çağırdı ama ben gitmedim. Eğer 20.günden snra fazla iyileşme olmazsa ozmn gidicem. Inş kendiliğinden geçer. Ben kendim tuvaletten çıktığım zaman bile temizlerken peçete degdirirken bile canım yaniyodu. Onun dokunmasını hayal bile edemedim. O yüzden gidemedim. Ama haftaya duruma göre bi bakıcam.

Maşallah Her şey yolunda görünüyor.
Sarılık değeri 4-7 gün arası en yüksek seviyeye ulaşır. Artık sarılık için korkmana gerek yok evelallah. 10 dakika gayet iyi bir süre. 10 dk boyunca bir yuttuğunu duyuyorsan ve bıraktığında memenin yumuşadığını hissediyorsan ve bebeğin huzurlu görünüyorsa yetiyor demektir. Eğer 10 dakika sonunda memede hala sertlik varsa biraz zorlayabilirsin. Süt üretimini iyi seviyede tutmak için memeyi boşaltmak önemli. Anne sütü 2-2.5 saatte sindirilir. Bebeğin de tam o zaman yeniden istiyor. Maşallah çok güzel besleniyor

Kızlar çok şükür bugünlere çoğumuz Doğum yaptık bebeklerimizi kucağımıza aldık . Allah sağlık versin hepsine . Buarada kilo durumlarınız nasıl? Ben 14 kilo almıştım 7 si gitti , 7 si kaldı . Buarada 27 gün oldu Doğum yapalı . Artık ufak ufak sağlıklı beslenmeye başlayım diyorum , yeterince tatlı hamurişi yedim internetteki lohusa diyeti ya da emziren anne diyetlerini deneyen ve işe yarayan var mı

İlk kontrolde genelde ultrasonla rahimde kalıntı varmı diye bakılıyor bide dikişlerine dışardan bakıyor Onuda her doktor bakmıyor rahat ol yani
40 çıktıktan sonra çağırdığında alttan muane ediyor
Ben ilk doğumumda korkudan gitmemiştim bundada cesaret edemem gibi geliyor hala Doğum anımı hatırlıyorum unutursam gidecem ilerleyen zamanlarda

Bende hamilelikte 16 kilo aldım 10 u gitti 6 kilo kaldı. Doğum yapalı da 20 gün oldu.bu 6 kiloda hemen gitse çok iyi olacak

Canm kaç günde ne kadar gram aldı bebisin ben de hep bunu merak ediyodum. Haftada ilk 1 ay içinde kaç gram normal oluyor acaba

Merhaba kızlar
sessizleşmiş burası baya.
Yine pinpiriklendim.
Rica etsem bakar mısınız bebeklerinizin ellerine. Tırnak kısmına doğru renk koyuluğu var mı?
Normal mi bilemedim resimde çok net belli değil ama tırnak kısmında bariz belli bir renk koyuluğu var. Kafama takıldı

seninde normal dogumdu galiba? zormu gecti canm

Canim doğduğunda vardi hatta kınalı gibi demistim.ayni böyleydi

Kizlar dogumdan bir hafta sonra kontrole gittim doktorum alttan muayene etti hic acımadı.korkmayin öyle doğumdaki gibi bir sey olmuyor.bende korkarak gitmistim ama hic bir sey olmadi

Canm kaç günde ne kadar gram aldı bebisin ben de hep bunu merak ediyodum. Haftada ilk 1 ay içinde kaç gram normal oluyor acaba
Kuzum genellikle ilk aylar doktorlar günlük 30-40 gram almasını normal buluyorlar. Eğer sağlıklıysa ve bir huzursuzluğu yoksa doyuyordur zaten.
Çok kafaya takma gramları.

Bende doğum yapan anneler gibi oldum giriyorum okuyorum yazıcak oluyorum ya bişey çıkıyor ya da yazdım zannediyorum ama yazmayı unutuyorum sanırım biz hala hastanedeyiz hastanemiz sezeryan doğumları 3gece 4gün tuttuğu için yarın sabah çıkıcaz inş. İlk gece biraz huzursuzluğumuz oldu ama dün gece iyiydik inş böylede devam eder. Hala rüyada gibiyiz eşimde bende gerçekten çok büyük mucize

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…