2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
havadansudan havadansudan cnm Sen e bebekten malta içeceği almıştın işe yaradı mı bende bugün bi tane aldım acaba içebilirmiyim diye işe yarayacakmı merak ediyorum ya da tavsiyen varmı bu içecekle ilgili

Benim bugün doğum yapalı 16 gün oldu. Dün 1 tane dis dikisim düştü. Bugün de iç dikişlerim sanki hafifledi gibi ama hala içerde duran dikişler var. Doktora gitmedim hiç. Aslında çağırdı ama ben gitmedim. Eğer 20.günden snra fazla iyileşme olmazsa ozmn gidicem. Inş kendiliğinden geçer. Ben kendim tuvaletten çıktığım zaman bile temizlerken peçete degdirirken bile canım yaniyodu. Onun dokunmasını hayal bile edemedim. O yüzden gidemedim. Ama haftaya duruma göre bi bakıcam.

Sana Doğumdan sonra antibiyotik verdiler mi peki
Bana sadece parol yazdılar
Dün hastanede ebeyle konuştum
Çok şaşırdı nasıl antibiyotik vermezler dedi

Kızlar çok şükür bugünlere 🙏 çoğumuz Doğum yaptık bebeklerimizi kucağımıza aldık . Allah sağlık versin hepsine . Buarada kilo durumlarınız nasıl? Ben 14 kilo almıştım 7 si gitti , 7 si kaldı . Buarada 27 gün oldu Doğum yapalı . Artık ufak ufak sağlıklı beslenmeye başlayım diyorum , yeterince tatlı hamurişi yedim 😁 internetteki lohusa diyeti ya da emziren anne diyetlerini deneyen ve işe yarayan var mı

Doğumdan sonra tartılmak hiç aklıma gelmemişti
Senin mesajını görünce hemen tartıya çıktım 😀
Ben 20 kilo almıştım, tartıya göre 8 kilo gitmiş görünüyor
Doğum yapalı 6 gün oldu

Bugün kontrolün vardı sanırım naptın cnm
perşembe gitcem insallah.Bende düşünmekten artik günler haftalar hep birbirine karıştı. Bugünün resmi tatil oldugunu bile unutmusum :KK43:
gecen hafta burnumda ucuk çıkmıştı tam gecti gitti diye seviniyordum kuruyan yerin yaninda yine cıkmış nasil şaşırdım ya. üzerimdeki tedirginlikten heralde iyilesmiyor.
sen nasılsın bebek nasil ?

Doğumdan sonra tartılmak hiç aklıma gelmemişti
Senin mesajını görünce hemen tartıya çıktım 😀
Ben 20 kilo almıştım, tartıya göre 8 kilo gitmiş görünüyor
Doğum yapalı 6 gün oldu
süper bence.Bende 20 kilo aldim . umarim benimde böyle hizli gider. bebek ultrason kilosuyla ayni mi doğuyor?

Nasılsın kuzu toparlandın mı biraz :) Eren paşa nasıl ❤

İyim kuzum dikişlerim ağrıyor ama oda geçecek. Eren de iyi 🙏🏼 Siz nasılsınız canım ❤️

Nasılsın canim dikişlerin nasil oldu

İyim kuzum dikişlerim acıyor daha. Sen nasılsın ?

Gözünüz aydın canım ♥
Biz de iyiyiz çok şükür

Benim dikişler, nazlı hilalin biraz sarılığı dışında her şey yolunda 🙏🏻🧿

Teşekkür ederim canım seninde gözün aydın ❤️
Dikişler zor ama geçecek benimkide zorluyor biraz popomun üstüne oturamıyorum.

Canımm evet baya sakinledi burası:) bizim ki de yiuor içiyor yatırıyorum tam kafaöı koyucam gözler fena açılıyor :)) bekliyormuş gibi:)) dün artık bayılacaktım eşim bi saat oyaladı ben uyudum.
Siz de iyisiniz dimi?

Kuzumm doğumun baya zor olmuş :KK43: dikiş yerlerin acıyordur. Ama eve çıkmışsınuz. İnş daha çnk toparlarsınız..
biz de durum aynı cnm. Meme mama:) devam🥰

Canım sarılık kilo alımıyla çözülür. Ama mamayı çat diye mi kesti? Bizimki azaltarak gideceğiz demişti. Ben azaltamadım. Sürekli istiyor çünkü :KK43:

Ah kuzum bebişler öyle maalesef:KK43: dr a danıştın mı? Birde emZik mevzusu geçmiş. Bizimki de sevmiyor bir tek wee baby nin akide serisi var onu tutuyor. Bir dene istersen?

Kuzum tereyağını erit bi kaşık kdr içine pekmez koy. Bebeklere bile öksürükte tavsiye ediyorlar. Çabucak kesiliyor. Çok geçmiş olsun.

@sbry kuzum gözün aydınnn🥰 defne bebekle sağlıklı mutlu seneleriniz oldunn 💕

Zor oldu doğumum evet kuzum ama insan herşeyi unutuyormuş çok şükür geride kaldı ağrılarım var ama o kadarı da olsun 🙏🏼 İyi olmanıza sevindim ❤️

Bende doğum yapan anneler gibi oldum giriyorum okuyorum yazıcak oluyorum ya bişey çıkıyor ya da yazdım zannediyorum ama yazmayı unutuyorum sanırım :confused: biz hala hastanedeyiz hastanemiz sezeryan doğumları 3gece 4gün tuttuğu için yarın sabah çıkıcaz inş. İlk gece biraz huzursuzluğumuz oldu ama dün gece iyiydik inş böylede devam eder. Hala rüyada gibiyiz eşimde bende gerçekten çok büyük mucize :anne:

Canım doğum mu yaptın sen kaçırdım sanırım. Tebrikler canım allah analı babalı büyütsün 🙏🏼❤️🧿

perşembe gitcem insallah.Bende düşünmekten artik günler haftalar hep birbirine karıştı. Bugünün resmi tatil oldugunu bile unutmusum :KK43:
gecen hafta burnumda ucuk çıkmıştı tam gecti gitti diye seviniyordum kuruyan yerin yaninda yine cıkmış nasil şaşırdım ya. üzerimdeki tedirginlikten heralde iyilesmiyor.
Evet stres sıkıntıdan çıkar uçuk, benimde hiç aklıma gelmedi tatil olduğu 😃bebiş iyi şükür el üstünde tutuluyor hanımefendi, ben daha toparlanamadım hala karın ve çatı ağrım var, çok yoruluyorum dinlenemiyorum öyle idare ediyorum

İlk kontrolde genelde ultrasonla rahimde kalıntı varmı diye bakılıyor bide dikişlerine dışardan bakıyor Onuda her doktor bakmıyor rahat ol yani
40 çıktıktan sonra çağırdığında alttan muane ediyor
Ben ilk doğumumda korkudan gitmemiştim bundada cesaret edemem gibi geliyor hala Doğum anımı hatırlıyorum unutursam gidecem ilerleyen zamanlarda

Ben de gitmeye korkuyorum
Doğum anım o dikişlerin yapıldığı an hepsi geliyor aklıma
Bir de çok acıyor Zaten, doktor da bakarsa çok kötü olurum

Kızlar d3 vitamini verdi sağlık ocağı. 3 damla ver dedi günde. Bu 3 damlayı bi kerede versem olur mu sizce. Sabah öğle aksam mi vermek gerekiyor illaki

Ben doktora sordum, üç damla bir kerede verilecek canım
Sağlık Ocakları 15 gün sonra başlatır ama siz hemen başlayın beklemeyin dedi doktor

Ağzına her sağdıktan sonra yutmadan tekrar sağmıyorum ama her yutturmada da can çekişiyorum neredeyse. Bir de benim kızım erken geldi biraz 37+1 de. Zayıf doğdu zaten. Toparlansın diye uğraşıyorum ama ne zaman bilmiyorum. Her bebek bir olmuyor gerçekten de benim de ikinci bebeğim oğlum hiç zorlamadı beni senin ilk bebeğin gibi canım . Ama bu kız canıma okudu iki haftada 😂 inşallah bir an önce düzene gireriz ne diyeyim. Bu arada umarım değerleriniz güzel gelir Allah ayırmasın bir daha :KK66:
Aynen canim benimki miyadnda oldugu kilo boy ideal oldugu halde boyle... bugun kac kez kacti emdigi sut genzne.yarin dra gidiyiruz hem topuk kani hem de sarilik testi icin. Sagol canim ins yuksek cikmaz korkuyorum tekrar kuvozde kalcak die

Büyük ihtimalle stresten uçuk çıkmıştır canım
Benim de doğumdan önce gözümde çıkmıştı 😬

süper bence.Bende 20 kilo aldim . umarim benimde böyle hizli gider. bebek ultrason kilosuyla ayni mi doğuyor?

Benim küçük doğdu canım
Pazartesi 3300 civarı demişti doktor
Perşembe doğum yaptım 3140 gr doğdu

X