2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Özel Konya Selçuklu hastanesi cnm.

Yok cnm teneke kutu mavi sarı resim ekliyemiyorum e bebekte var
Ona bi bakayım.benim ki bira şişesi gibi tüm marketlerde var nerdeyse
Böyle adet kanı gibi canım acaba adetmi görcem sonra kanama biticekmi acaba
Canım herkeste farklı... Benim 50 gün sürmüştü ilk doğumda doktor bile şaşırmıştı bitmesi gerekirdi demişti. Ve ilaç vermişti öyle kesilmişti. Ama ben sonrasında adet görmüştğm 3. Ayda çünkü kızım emmeyi bırakmıştı
Canım hangi tıp fak ne gidiyorsun. Poliklinikten mi alıyorsun hocadan mı ?

Hımmm muhtemelen gazdandır. Çünkü bizimki de kıvranıyor o gaz çıkmadan mümkün değil uyumuyor.
Gaz için önerilerinizi bekliyorum Kızlar
Yavrum resmen büyük insan gibi ıkınıyor kıpkırmızı oluyor
Canım son 1 haftada bizde de yoğun gaz ve kaka olayı var..biz bi yöntem bulduk ben emzirirken eşim de oğlanın karnına masaj yapıyor o anda kakasını yapmaya başlıyor bi yandan alttan gaz çıkarıyor. Yüzüstü yatırıyoruz. En az 10 dk karnına kasıklarına masaj yapıyoruz anca öyle rahatlıyor.
Gaz damlası da kullanıyoruz 1 haftadır

Ben bu konularda biraz pimpirikliyim canım bazen doktorlarda çıplak elle muayene ediyorlar geçen kv uçuk çıktı dedi de gerçi dikkat eder kendisi öpmedi yanaşmadı aktif uçuğa değince risk artıyor değil mi canım?? Ay bazen bilmemek en güzeli ya obsesif olucam

Canım biraz büyüyene kadar özele gidin bence
Dün de benim kızım hiç uyumadı banyo yaptırdığım halde bile bazen de saatlerce uyuyor onlar da ne yaptıklarını bilmiyorlar

Ankara tipa gidiyorum canim ama cok gec randevu veriyor. Kalca filmi icin temmuza randevu verdi. Rutin muayene icinde haziranin ortasina.

Sen nereye gidiyorsun devlet mi ozel mi ? Napacagimi bilemedim ya sizlerin durumuna gore bende yol alacagim ya devlet ya ozel

Canim sen nasil yapiyorsun takipleri ? Ozel muayeneye mi yoksa devlete mi gidiyorsun ?

Anladım canım çok yoğun orası babam da orada yattı. Eniştem orada çalışmasına rağmen o bile erkene randevu alamıyor. Acaba takiplerini direk hocadan mı randevu alarak yapsan poliklinikte uğraşma...o zaman daha erkene randevu alabilirsin. Ben mecburen devlete gidiyorum. Ama ağustos ta ankara da olacağım ve ben de ankara tıp a gidip hocaya göstereceğim oğlanı tam teşekküllü olarak.

Kızlar benim bugun 20: günüm kanamam acık kırmızı olmaya başladı neden acaba sizin ki ne alemde yahu
Canım ben sezeryanlı oldum.
15 gün filan normal kanamam oldu daha sonra rengi açıldı leke gibi gelmeye başladı. 40.gün tekrar kanamam başladı ve yine kesildi.
Normal yani 40 gün filan akıntı kanama lekelenme karışık devam ediyor.

Canim sen nasil yapiyorsun takipleri ? Ozel muayeneye mi yoksa devlete mi gidiyorsun ?
Canım henüz muayeneye gitmedik ilk kontrolleri doğum yaptığım özel hastanede yaptırdık ama şimdi özelde doktor araştırıyorum devlete de gideceğimiz zamanlar olur ama bir tane bizi bilen bi doktorumuz olursa bizimde içimiz rahat eder

Ben Umay’ı devlete götürüyorum doktorumuzdan memnunumda ama hastane pis. Emzirme odası alt değiştirme odası falan leş gibi. Aslında hastaneden çok oraya gelenler pis. Ben artık hasta olmadıkça götürmücem. Sağlık ocağına kontrollere götürücem sadece. Boşu boşuna el kadar bebeği mikroba sokmamak lazım. Kalça içinde 11 Haziran’a sıra aldık devletten.

İyiyiz bizde kuzum
Çok şükür kızıma kavuştum canlar
Gözün aydın canım Allah analı babalı büyütsün

Canım direk ultrason sekreterliğinden mi aldın randevuyu?
Gözün aydın canım Rabbim analı babalı büyütsün

Canım tsh için gitmiştik 2 sokak arkamız eğitim araşt hastanesi doktor da çok iyiydi ama çocuk bölümü ayrı olduğu için o kadar çok çocuk vardı ki sonradan pişman oldum allah korusun virusu salgını e bi de aşısız bebek korktum açıkçası eve gelince direkt banyo yaptırdım huylandım
Hayırlı olsun canım gözünüz aydın

isimdeyimgucumdeyim canım us sekreterliğinden mi aldın?
Çocuk doktoru ultrason için kağıt verdi, onunla ultrason sekreterliğinden randevu aldım canım.
İyi yapmışın canım. Bende sardığım battanyeyi ve üzerindeki kıyafetleri eve gelir gelmez makineye attım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…