2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Günaydın kızlar
Bugün evimize geçicez artık bakalım evde napıcaz bu minik kuşla Dün gece topuk kanı falan almak için götürdüler annem gitti yanında bende oturdum ağladım lohusalık bu oluyor sanırım Bide bazen eşimle bile paylaşamıcakmışım gibi bi his geliyor

Canım bu uçuk allah korusun bebeğe geçerse nasıl anlaşılır? Ve ne yapılması gerekir?
Canım fark etmek çok zor. Solunum güçlüğü ile de başlayabilir ufak bir kızarıklıkla da. Hemen doktora gitmek gerek bulaşırsa. Antiviral tedavisi başlıyorlar. Kimsenin öpmesine izin vermeyin. Eğer dudağınızda çıkarsa uçuk bandı yapıştırın. Elinizi sık sık yıkayın. Hata ile değerse hemen sabunlu suyla yıkayın.

Son düzenleme:
Canımm gözün aydınn :))
Ben de bakıma alındığında çınar oturup ağlamıştım 15 dklıj işlem dediler. Gitti yarım saat oldu gelmediler nasıl ağlamıştım :)) sonra bir de bebeği küvezde, yoğun bakımda kalanları düşünüp bir de onlar için ağlamıştımm:))
Annelik zor.. babasından da kıskanma kuzu :) abartma

Kizlar cok moralim bozuldu. Biliyosunuz benim bebegim premature dogdu. Dogali 32 gun oldu ama duzeltilmis yasi 8-9 gunluk. Bu zaman zarfinda bize hep yenidogan bolumu bakti. En son cuma gittigimizde sosyal pediatriden randevu alin dedi doktor. Bende sandim ki yine en kotu 15 gun sonra randevu vericek. Cumadan beri tip fakultesinin hattini dusurmeye randevu almaya calistim bugun actilar sonunda teli. Bize randevuyu 10 hazirana verdiler. Bir bucuk ay sonraya Bu cok uzun degil mi ? Sizler hangi bolume kontrole gidiyorsunuz ? Kac gunde bir ve devlete mi gidiyorsunuz ? Cok uzuldum randevu olayina

Kızlar bizim uyku sorunumuz var. Gece uyuyor ama gündüz 5 dakikadan uzun uykuda kalamıyor. Rahatsız bir surat ifadesiyle ııh ıh diye uyanıyor. Kucağıma alınca genelde gaz çıkarıp geri uyuyor ama bu da çok kısa. Saatlerimizi uyutmaya çalışmak ve kısa süreli uykularla geçiyor. Gaz yüzünden mi?

Günaydın kızlar
Dün öğleden sonradan bu yana bizim kız mahvetti beni
Gaz sorunumuz başladı sanırım
Yavrum kıpkırmızı oluyor çığlık atarak ağlıyor
Sürekli meme istiyor ama gazı olduğu için memeyi de alamıyor

Ben biogaia gaz damlası almıştım
Kullanan var mı ne kadar ve nasıl kullanıyorsunuz

Şu an kucağımda ıkınmaktan bir hal oldu yavrum

Gaz için önerilerinizi bekliyorum Kızlar
Yavrum resmen büyük insan gibi ıkınıyor kıpkırmızı oluyor

Ben gece hemşire geldiğinde lavabodaydım annem gitmiş yanında kız biraz uzun sürebilir deyince yazık kadın merak etmiyim diye bana haber vermeye gelmiş bide bende istemsiz oturdum yatağa ağladım. Kıskanmamı, sahiplenmemi anlamadım ara ara öyle bi his geldi dün alışmaya çalışıyorum sanırım anneliğe

Gaz için önerilerinizi bekliyorum Kızlar
Yavrum resmen büyük insan gibi ıkınıyor kıpkırmızı oluyor
Cnm damlayı kullanmaya başla ben metsil kullanıyorum gazi olduğunu anladığım zaman veriyorum, her emzirme sonrası omzuna al gazını cıkartmaya çalış, ve gazi olduğu zaman sırt üstü yatar halde bacaklarını karnına doğru itip çek hatta 2_3kere üst üste it bi kere çek oda yardımcı oluyo gaz çıkartmaya umarım anlatabılmişimdir

Bebeklerin bir günü bir gününü tutmaz bazen bi kaç gün hatta bi bi kaç hafta böyle huysuz olduğu zamanlar olabilir, erkek bebek sanırım tabi gaz sorunu daha çok olur, peki banyo sonrası nasıl uykusu, şu yorar genelde daha iyi uyur

İşte annelik :) hemşire alırdı ben sezaryenli olmama rağmen kalkar peşinden giderdim. Hemşire odasının kapısında bekleyip ağlayan bebek duyunca kapıyı çalıp o benimki mi diye soruyordum :))
Aynen banyo yapınca 3 saat kıpırdamadan uyuyor :) o yüzden ona kova alım. Kova banyosu yaptıracağım çok huysuzlanınca. Onun dışında masaj falan hiç işe yaramıyor. Anlık rahatlatıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…