2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Hoşbulduk 😊 biz dördüncü gün kontrole götürdük eline yüzüne baktılar hem gayet iyi deyip sarılık testine gerek görmediler. Hafif sariydi yüzü ve gözlerinin beyazı ama aşırı olmadı hiç . Bir daha çağırmadılar ama içim de hiç rahat etmedi açıkçası elimden geldiğince sürekli beslemeye çalıştım. Saat başı şırıngayla zorla yutturdum. Hatta öyle yüklenmişim ki iki kez midesinde ne var ne yok ağzından burnundan gele gele çıkardı . Şimdilerde geceleri kendi uyandırıyor beni ama ağlayarak değil mızıldanarak . Gündüz de meme istediğini belli ediyor ama 10 dk vs mucize bizim için. Ortalama beş altı dk. Bilemedim ne zaman düzene gireceğiz. Bu kadar az amzirmeye süt kalır mı göğsümde onu da bilmiyorum. Ya da bu işin normali mi bu biz mi abartıyoruz acaba. Her bebek bir değil diyorum bazen. Ama yine de bilemedim bir şey anlamadım ben bu işten 😪
Canim ayni bizim bebisler. Siktigin her damlayi yuttugundan emin ol oyle ver 2. Yi. Benim 2. Bu inanmazsn tam tersydi. Surekli meme ister sut artsin die yemedigm icmedgm olmazdi sut az gelirdi. Ve kus uykusu gibi gundz 20 dk anca 1 2 kez uyurdu. Ikisi de uclarda. O yuzden de tereddutluydk. Saglikli olsunlar da tek. Ben pers tekrar kontrle gitcm sarlik icn dr kana bakarz dedi

Canim ayni bizim bebisler. Siktigin her damlayi yuttugundan emin ol oyle ver 2. Yi. Benim 2. Bu inanmazsn tam tersydi. Surekli meme ister sut artsin die yemedigm icmedgm olmazdi sut az gelirdi. Ve kus uykusu gibi gundz 20 dk anca 1 2 kez uyurdu. Ikisi de uclarda. O yuzden de tereddutluydk. Saglikli olsunlar da tek. Ben pers tekrar kontrle gitcm sarlik icn dr kana bakarz dedi

Ağzına her sağdıktan sonra yutmadan tekrar sağmıyorum ama her yutturmada da can çekişiyorum neredeyse. Bir de benim kızım erken geldi biraz 37+1 de. Zayıf doğdu zaten. Toparlansın diye uğraşıyorum ama ne zaman bilmiyorum. Her bebek bir olmuyor gerçekten de benim de ikinci bebeğim oğlum hiç zorlamadı beni senin ilk bebeğin gibi canım . Ama bu kız canıma okudu iki haftada 😂 inşallah bir an önce düzene gireriz ne diyeyim. Bu arada umarım değerleriniz güzel gelir Allah ayırmasın bir daha :KK66:

Cnn ıns enfksyn olmamıştır. Emin misin enf oluşmuşsa doktora mutlaka gitmelisin. Ateşin falan var mi kötü koku bunların da olması gerekiomus. Sen dikkat ediodun ama kuru temiz tutuyodun bence olmamissindir. Ya ben hapsirsam oksursem oram acio zorlanio. Annem de yok artık dio o dereceyim yani;(

Canım enfeksiyon derken idrar yolları enfeksiyonu demek istemiştim ama o da değilmiş
Kum döküyorum böbreğim çok fena ağrıyor 😔

Hapşırınca öksürünce benim de zorlanıyor hiç de abartmıyorsun yani
Ben öksüreceğim zaman ayağa kalkıyorum, o zaman sanki daha az ağrıyor
Senin kaç gün oldu
Kontrole gittin mi dikişler için

Tabii ki geçecek eski halini alacak kızlar... Çok umutsuz konuştunuz ben ilk doğumumda bu kadar karamsar değildim. Yapmayın böyle kendinize...

Benim de 23. Gün sadece içteki dikişim kalmış o da içte olduğu için diğerleri gibi hava almadı diğerleri çabuk düştü. Sanırım. genelimizin sağ tarafından kesilmiş.

İlk zamanlar o et tamamen kaynayıp düzelene kadar elinize gelecek illa ki. Şöyle düşünün ; yere düştünüz diziniz parçalandı. Etiniz çıkar sonra yavaş yavaş yerine gelir ama ufak iz kalır ya onun gibi bu da... İçiniz almıyorsa bakmayın tabii ama eninde sonunda yüzleşeceksiniz :))

Tek dikkat etmeniz gereken ilişki esnasında eşinizin zorlamaması. İlla ki sızlıyor. Açıkçası benim toparlanmam 3 ayı bulmuştu. Hem ruhen hem bedenen. Canımız tatlı kim ne derse desin :)

Dikişler iyileşir de şeklen düzeleceğine hiç inanamıyorum 😬
Bir de dediğin ilk ilişki nasıl olacak şimdiden korkuyorum
Annem de beni korkuttu
İlişki sırasında burası tekrar yırtılır dedi 😬

Kadın olmak ne kadar zor

Perşembe günü çocuk doktoruna gidecez sorayim istersen canim

Sağol canım
Ben Pazartesi gittiğim doktora sordum, dünde bizim burda gittim yine sordum
İkisi de normal dedi ama işte insan yine de panik yapıyor

Yeğenimde de olmuştu ama bu kadar yoğun hiç görmemiştim onda, onun da altını hep ben açardım.

Bizim kız da çok geldi sanki ama bilemedim

Yarın ya da Cuma tekrar Doğum yaptığım hastaneye gideceğiz ben yine sorcam 😬

Kizimda hic gormedim canim ,orasini silerken dikkatli ol yarina devam ederse cocuk dr
Sor istersen

Orayı zaten silerek değil de pamuğu dokundurarak temizliyorum hatta iç kısımları açmaya korkuyorum 😬

Kız çocuklarını çok severim ama alt temizlerken erkek çocuğu daha kolay sanki 😀

Annem de beni korkuttu

Kadın olmak ne kadar zor
Canım niye yırtılsın sanmam yani kaynıyor orası sonuçta. Ama dediğim gibi ilk zaman sızlar sonra geçip gidiyor. dikişlerin çok ya sana tavsiyem 3.ay dolsun ağrına sızına bak acele etme. Erkekler bazen bu konuda sabırsız ve anlayışsız olabiliyor ama öncelik senin iyi olman

Canım niye yırtılsın sanmam yani kaynıyor orası sonuçta. Ama dediğim gibi ilk zaman sızlar sonra geçip gidiyor. dikişlerin çok ya sana tavsiyem 3.ay dolsun ağrına sızına bak acele etme. Erkekler bazen bu konuda sabırsız ve anlayışsız olabiliyor ama öncelik senin iyi olman

Kesinlikle acele etmemek gerek canım
Eşim de alıştı zaten, biraz daha bekler sorun olmaz 😀

Ya bir de ben ilk kontrolden çok korkuyorum
Taburcu olurken bir hafta sonra kontrole gel dediler, yarın ya da Cuma gideceğiz ama şimdiden uykum kaçıyor düşündükçe

Nasıl bakıyorlar kontrolde çok acıyor mu

Sağol canım
Ben Pazartesi gittiğim doktora sordum, dünde bizim burda gittim yine sordum
İkisi de normal dedi ama işte insan yine de panik yapıyor

Yeğenimde de olmuştu ama bu kadar yoğun hiç görmemiştim onda, onun da altını hep ben açardım.

Bizim kız da çok geldi sanki ama bilemedim

Yarın ya da Cuma tekrar Doğum yaptığım hastaneye gideceğiz ben yine sorcam 😬
Bende ilk defa duydum.iki tane yeğenim var onlarda hic görmedim

Tabii ki geçecek eski halini alacak kızlar... Çok umutsuz konuştunuz ben ilk doğumumda bu kadar karamsar değildim. Yapmayın böyle kendinize...

Benim de 23. Gün sadece içteki dikişim kalmış o da içte olduğu için diğerleri gibi hava almadı diğerleri çabuk düştü. Sanırım. genelimizin sağ tarafından kesilmiş.

İlk zamanlar o et tamamen kaynayıp düzelene kadar elinize gelecek illa ki. Şöyle düşünün ; yere düştünüz diziniz parçalandı. Etiniz çıkar sonra yavaş yavaş yerine gelir ama ufak iz kalır ya onun gibi bu da... İçiniz almıyorsa bakmayın tabii ama eninde sonunda yüzleşeceksiniz :))

Tek dikkat etmeniz gereken ilişki esnasında eşinizin zorlamaması. İlla ki sızlıyor. Açıkçası benim toparlanmam 3 ayı bulmuştu. Hem ruhen hem bedenen. Canımız tatlı kim ne derse desin :)
Ben hic bakmadim kimseyide baktırmadım.yoksa gözümün önüne o hali gelir diye düşündüm.benimde sağ tarafim kesildi.sağı daha iyi kesiyolar sanirim🤣🤣
Uzun bir süre ilişkiye giremem diye dusunuyorum öyle mi oluyor canim

3 saatte bir uyandırıp önce altını değiştirip sonra emzirebilirsin belki

Canım ya sen mi yazmıştın emzirmeyle ilgili sorunuz olursa yazın diye 🙄
Sen değilsen de bildiklerini paylaşırsın 😊

Benim kızım bugün 6 günlük oldu
İlk üç gün sütüm neredeyse hiç yoktu
Sürekli meme verdim tuttu emdi ama süt çok azdı, ben de mama veriyordum emzirdikten sonra
O üç gün memeyi çok uzun emiyordu ama sakin sakin emiyordu ve arkasına biberonu çok rahat alıyordu
Ama bezini çok uzun aralıklarla alıyordum hep kuru kalıyordu

Üçüncü günün sonunda memeyi daha iştahlı emmeye başladı ve meme sonrası biberonu istemedi diliyle itti tekrar mememi istedi
Ve bezi de daha sık dolmaya başladı

İki gündür memede en fazla 10 dk duruyor ama çok iştahlı ve hızlı emiyor, tek memede 10 dk durduktan sonra da diğer memeyi de almıyor mama da istemiyor
Süre çok az gibi geliyor bana ama üç saatte bir bezini alıyorum artık

Bir de artık ben uyandırmıyorum, iki saat geçince kendi aranmaya başlıyor

Gece tek memeyi on dk emip, iki saat sonra diğer memeyi emmeye kalkıyor yine on dk
Bu yeterli mi
Sarılığı var, ilerleyecek diye korkuyorum ama Pazartesi kontrolde doktor çok kilo almış mamayı verme artık demişti
Ama yine de sarılığı yüksekti önceki değerine göre

@9ay cnm kundakta sadece elleri kapatın, ayaklara.dokunmayin yoksa.kalca.cikigi olur allah korusun bacaklarım birleştirilmesi yasak

Biz de sadece kolları oynamasın diye üst kısmı hafif şekilde sarıyoruz, ama battaniyenin alt kısmını serbest bırakıyorum
Kollarını sarınca daha güzel uyuyor sanki
Bir de üzerini daha az açıyor

Kızlar annem oğlumu çok sarıp sarmalıyor gazı rahat çıksın diye. Kısırlık bile olabilir Allah korusun ama beni dinlemiyor :KK43:(

Bence sen ısrarla sarma de canım
Çok sıkı sarmak da iyi değil
Biz sadece kollarını sarıyoruz rahat uyusun üstü açılmasın diye ama battaniyenin alt kısmını serbest bırakıyoruz
Bacaklarını oynatacak ki gazını çıkarabilsin

Hatta ben sadece gece uykusunda sarıyorum
Gündüz sarmadan yatırıp üstünden örtüyorum battaniyesini

Biz de sadece kolları oynamasın diye üst kısmı hafif şekilde sarıyoruz, ama battaniyenin alt kısmını serbest bırakıyorum
Kollarını sarınca daha güzel uyuyor sanki
Bir de üzerini daha az açıyor
evet canım ilk üç ay moro refleksi dediğimiz kolları geriye atma çok fazladır ve bebeği uyandırır, kolları sarmak gerekir ama bacaklar asla birlestirilmemelidir

Annem de beni korkuttu

Kadın olmak ne kadar zor
yok kuzum korkma, benim ilk doğum da iç.dis bir sürü dikiş vardı evet biraz yeni evlendik gibi oldu ama bisey olmadi😶😶

X