2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Gozun aydin canim .hosgeldin defne

Canım bize doktor 1 ay sonra göz muayenesi yaptırın demişti şimdi göz muayenesini kim yapacak? Göz doktoru mu?
Valla bende bilmiyorum cnm göz drumu yapacak eşim sordu, onuda giriş yapan yere yönlendirmişler burdan gelin girişinizi yapın yarın demişler,bu gittiğimiz hastane dediğim gibi eğitim arastırma için de bir sürü bölüm var

Gözün aydın canım

@Heart of Gold
Canm sen demistin galiba kadinin biri 45 haftada dogurmus diye ben ona cok gülmüştüm. Ben simdi 40 haftayim gelen giden yok:) acaba günaha mi girdim
Tövbeler tövbesiiiiiiiiiiii.
2 kişi mi kaldık herkes doğum yaptı sanırım kızlar biz Mayıs annesi olucaz ama kovmazsınız dimi buradan

Bizde kararsız kaldık canım eğitim araşt hastanesi 2 sokak ötemizde özele gitsek daha doktor araştırmam lazım ona bile vaktım yok en iyisi gidip sormak onlar yönlendirirler heralde

Kızlar doğum yapanlar kayboldu resmen ne güzel yoldaş olduk birbirimize bebişler uyurken girin yazın merak etmeyelim sizi

İpek tilki uykusunda yine kucağımda uyuyor şuan yatırınca da gözler fal taşı gibi açılıyor yeni emzik aldım onu da tutmadı yerimden kıpırdayamıyorum kız beni rehin aldı

Sizler nasılsınız?

@sbry canım gözünüz aydın hayırlı olsun

Teşekkür ederim canım. Doğum hikayemi yazmıştım. Senin için tekrar kopyaladım

Doğum hikayem... :

Çarşamba gecesi sancılarım başladı ama aralarında 30-40 dk gibi bir mesafe vardı. Bu öğleden sonra 3e kadar sürdü. Saat 3 ten sonra yaklaşık akşam 8e kadar sancılarımın şiddeti artı ve 10 dkda bir olmaya başladılar. Biz ailecek saat 7 gibi restorana yemeğe gittik içime doğmuştu hep beraber son yemeğimiz olsun hamile hamile dedim. 8e de restorandayken sancılarım 5dk da bir olmaya başladı. 9 buçukta eve geldik hemen sıcak bir duş aldım hastaneyi aradım gel dediler. Saat 10da gittiğimde kontrol sonrası 2cm açılma ve 3dk da bir olan sancılar çıktı. 1 saat pilates topu yaptıktan sonra suyum geldi ve gece saat 3e kadar kendi sancılarımı çektim. Gece 3te epidural anestezi istedim çünkü sancılarım dakika da 1 geliyordu.
3te epidural yapıldı 5cm açılma vardı. Sonra 6 buçuk gibi kontrol ettiler 10cm açılma oldu ama bebeğin kendini yitmesini beklediler. 9 gibi kontrolle geldiler ve 15dk sonra yitmeye başlayacaksın dediler. Ama epidural etkisi geçmişti bende tekrar istedim artık çok geç olduğunu tekrar yapamayacaklarını söylediler. 9buçukta yitmeye başladım. Ama Eren son anda kafasını popoma doğru çevirdi.
Doktorlar elleriyle çevirmeye çalıştı ama yapamadılar.
Artık yitmekten yorulmuştum ve 3 ayrı yerden kesitler birinci kesi popoma kadar ikinci kesi vajina dudakları üçüncü kesi vajina içi. Kesiden sonra doktor forseps kullandı öyle yittim ve bebeğim dünyaya geldi. Ellerini uzat çek dediler çektim kucağıma aldım babası kordonu kesti.
Bu esnada hepsinin acısını hissetim kızlar anestezi olmadığı için. Dikişlerim yapılırkende canım çok yandı çünkü 3 ayrı yerden büyük kesikler yapıldı.
Maalesef sonra fazla kanamam olmaya başladı durduramadılar bebeği kucağımdan babaya verdiler aynı odada kaldık ama. Kanama çok fazla sürdü rahim birden birakmış kendini. Sonda ile çişimi yaptım 2 kere mecburi.
Doğumdan 2 saat sonra odaya çıktık.
Şimdi dikişlerimden dolayı çok zorlanıyorum çok acı çektim. Ama çok şükür oğlum yanımda ve iyi o yüzden hiç birşeyn önemi yok çekilen her acı ona değer

Helal olsun. Rabbim sana yardımcı olsun. Bundam sonra herşey gönlünce olsun canım

Evet 15 sinir dedi 2 dr da. beklemenin anlami yok dediler. ozel sonra da devlete geldim. devlete yatirdim. Evimin ust sokagnda devlet hast. Yarin da kan alcaklar nasilsa yatmasi en mantiklisiydi
Gecmis olsun.iki saati bekleme saatte bir sut ver.bir saat emzirsen diger saat sağda ver canim.simdi o sarılıktan dolayı cok uyur ama biberonla alir

bizde iyiz , emzik denizde almiyo pipimizde iyilesti sukur iyiki sunneti yapmisiz. Saat farkindan dolayiBen girince kimse kalmiyo burda :)

ayyyyyyyyy bir BDV bölümüne girem dedim şoklara girdim geldimmmmmmm.
O niymis öyle bambaşka bir dünya.
Derdi olan mi dersin ,dertlilere yazan daha doğrusu onlara sağli sollu girişen mi dersin. Bulsa boğacak bir kaşık suda
acaba dedim bir güzel şey de ben mi yazsam aman aman vazgeçtim,döverler beni sonra. Su hamile halimle günlerce ağlarım sonra
Dedim ben,
bizim hanim hanımcik ,seviyeli ,kirmayan ,dökmeyen ,güzel kalpli biricik 2019 Nisan lohusa annelerine geri döneyim.
Ayyyyyy kıymetinizi değerinizi anladim .Sizi seviyorum canlarrrrrrrrr❤❤❤❤❤❤❤

Kızlar bugün kontrolümüz vardı
Bebek güzel kilo almış ama sarılık 10.2 çıktı
Taburcu olurken 7.6dı.

Doktor ilk 10 gün yükselişe geçebilir normal dedi
Tekrar kontrole falan çağırmadı ben sordum takip edilmesi gerekmiyor mu diye
Ben sorunca haftaya tekrar gelin bakalım dedi

Bebeğin emmesi çok şükür güzel, ilk defa geceden beri de çişli bez almaya başladım, kakasını da güzel yapıyor
Kilo alımı iyi olduğu için de doktor artık mama verme dedi

Bu sarılık durumu hakkında siz ne düşünüyorsunuz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…