2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Eki Görüntüle 2263168 Emzirmeyle ilgili bilger var ,sutun dolapta,odasicakliginda ,dondurucuda saklanma sureleri var .anlamadiginiz yerde zamanim oldukca yardimci olurum google amcayada sorabilirsiniz .:)
Süt saklama koşulları da farklı. Türkiye’de 3-3-3 kuralı var. Herhalde insanlar temiz saklayamaz elektrik kesilir vs diye.

Evet canim hastane veriyo burda takip cizelgesi ,kizimida emzirdim ,suan oglusumuda emziriyorum hemsirelerimiz gelip emzirmeyi anlatiyolar ,sabahlari hastanede emzirme dersleri oluyo ,Ben sagmiyorum hic

Evet canim hastane veriyo burda takip cizelgesi ,kizimida emzirdim ,suan oglusumuda emziriyorum hemsirelerimiz gelip emzirmeyi anlatiyolar ,sabahlari hastanede emzirme dersleri oluyo ,Ben sagmiyorum hic
Bana kızımda emzirmeyi öğretmek yerine mama vermeyi öğrettiler. Daha çok yolumuz var bizim. Maşallah size bu arada :) Oğlumda hastane bütün ekibi değiştirmişti. Daha iyiydi. 8 ml sağmıştım çok iyi çok sütünüz falan diye cesaretlendirmeye çalışıyorlardı

Canim ben artik almaya firsatim olursa ins kullanicam ben hamile kaldigim kiloya dondum ama bariz gobegim var. Gobek deligim cok icerde kalmis gibi. Kullanmazsam dusunemiyorum. Biraz yoluna girince her sey spor da yapicam. Ama boyle kalirsa diye korkuyorum. Sarkma da yine olur mu bilmiyorum. Cati agrisi gibi degil de adetten kaynaklanan sizlamalarim var orada bneim de. Kanamam devam ediyor ona bagliyorum.

Sukur temiz cikmis sonuclar gozun aydin canim tatlis umay

Canim gecen bi kitapta okudum bebekler alt değiştirirken kıyafetleri cikinca kendini boşlukta hissediyorlarmış ve korkuyorlarmış.kiyafetliyken anne karninda saniyolarmis.benimkide agliyordu artik alışmaya basladi

Canım benim ilk sancim pazar günü sabah 9 da geldi. Öyle şiddetli diildi. Düzenli de diildi. Tuvalete gittim baktım nisan gelmiş. Kuaför işimi p.tesi halledecektim sanci gelince hemen gittim güle oynaya. Komple ağdaya girdim saçıma fon çektirdim eşimle avm de gezdik annemi aradim gel dedim. Bu şekilde sancılı bi şekilde akşam 6 ya kadar durdum. Snra eşimle.hastaneye gittik oralarda da kafeteryada oyalandim akşam 7.30 gibi acile giriş yaptm. Öyle iste. Her işimi hallettim ben panik yapmadım. Muhtemel önce düzensiz gelcek sancıların çok da şiddetli olmuycak. Örn suyum gelse herlde kuaföre gidemezdim enfksyn falan korkardım benim suyum gelmedi doğumda patlattilar. Sen sakin ol bianda olmuyo öyle ben ilk önceleri acaba dedim hastaneye falan yetişebilirmiyimki ama öyle olmuyo yavaş yavaş oluyo.gittikce siddetlenio ve savci aralığı daraliyo. Kiminin de suyu geliomus. Herkes farklı yasiyo tabi

Geçmiş olsun canım için rahatlamıştır :)

sbry son durumun ne oldu arttı mı sancıların ?

LoveAndMarriage canım çok sağol teşekkür ederim ❤
Sende doğum yapmışsın ne zaman yaptın normal mi sezeryan mı
Allah analı babalı sağlıkla büyütsün

atanamayanogretmen gözün aydın Allah analı babalı büyütsün zor bir doğumun olmuş senin için

BellaCiao canım gözün aydın doğumun olmuş
Nasıl bir hikayen var merak ediyorum
Allah analı babalı sağlıkla büyütsün inşallah

A April wind kuzum nasılsın ❤

Cuttingcorners canım nasılsın İpek kızın nasıl günde kaç bez kaka-çiş oluyor

@havadansudan canım sen nasılsın dikişlerin düştü mü? Benim bugün 17 günlük oldu dün biri elime geldi

Biz iyiyiz canım hala tam olarak düzenimiz oturmasa sa fena değiliz bence siz nasılsınız vuslat kızımızla Ana kız yeni dünyaya alışabildiniz mi?

Canım inan bezi saymadım günde 6 diyorlar ama doktor bana günde 5 kez de kaka yapabilir aynı zamanda yapmayabilir de demişti

Kızlar 15. Gün ve bebeğim neden meme almıyor diye üzülürken bi sağayım dedim çıkan süt 2 memeden 10 cc bile değil birde 15 gün kanamam olmazken şimdi başladı normal mi?
Canim
Goguslerine lahana yapragi koyup kapat. Birde bk cay. Bende senin gibiydim.bhnlark yaptim ise yaradi. Cayin ismini unuttum. Still tea mi ne oyle niseydi

Yok kuzum arada uğrayıp geçiyor çok sık değil daha bekliyoruz bakalım. Gece 12de bi yattım sabah ezanında lavaboya kalktım sancım bişeyim olsa uyutmazdı beni heralde dedemiz geldi az önce memleketten onu mu bekliyordu bilmiyorum bu günüde böyle atlatırsak yarın sabah 8de Allahın izniyle sezeryana giricem.
Sen nasılsın kuzum vuslatımız nasıl alışabildiniz mi birbirinize

Çocuk doktorumuz bu ikisini verdi inş işe yarar bakalım dün 1 bardak içmeye başladım bugün günde 2 bardak içeceğim

Eklentiler

• B0666C55-B9EC-4AFA-94AD-1B02A8DECDEB.jpeg
    99,3 KB · Görüntüleme: 33
Evet canım 1 çk veriyorum ben. Ayağını gıdıkla çenesini parmağınla aşağıya doğru açmaya çalış. Şekeri düşünce de çok uyuur

Canım idrarını tutamaman çok normal ben de yaşadım. Uzun zaman hasta bezi kullandım. Tabii çok sıvı alıyorum onun da etkisi var..zamanla düzene girecek merak etme.

İyi yapmışsın canım besle tabii. Anne sütü mama şeklinde dönüşümlü yap sarılık olmasın
Canım o zaman değiştir. Kabız olman dikişlere zarar.

Canım benim kötü bir tecrübe oldu senin için ama geçecek bu günlerde. İlk 10_gün dikişlerin ağrıyacak çok yeni çünkü

Bez de bizde de turuncu pembe kiremit rengi lsakinleşiyoröö. Bu yeterince beslenemediğini gösterirmiş. Ne zaman ki yoğun bakımdan çıktı karnı doydu sarılık düştü bi daha o leke olmadı...bizim ilk hafta da çiş ve kaka sayımız çok azdı. Kaka günde bir kez çiş de 3 kez falan toplasan 4 bez değiştiyordum kuruydu hep.
Geçecek canım dikişlerine baktın mı hiç kaynamaya başlamış mı?_
İdrara çıkmak çok sorun değil de büyük tuvalet beni çok korkutuyor
Çok afedersin sanki popomu tamamen dikişle birleştirmişler gibi hissediyorum
Sakın kabız olma gün kurusu hoşaf dut kurusu yeşil sebze tüket zorlarsan canın acır
Koltuk takımım siyah beyaz sürekli bakıyor bakarken de sakinleşiyor
Bnde bnde. Bilseydim bole olacağını zaten sezeryan isterdim. Bide demeleri yok mu normal dogum yapan hemen ayağa kalkiomuskaç gündür me çektiğimi bi ben bilirim;(
Her doğum kendince zorlu canım...ilk doğumlar uzun ve sancıkı olur. 2. Ler daha kısa olur...aslında evet ayağa kalkar ben eve geldim temizliğimi yaptım yemeğini yaptım. Tek sıkıntı oturmak onun dışında gerçekten iyisin
Hastanede siyahtı ama bu sabah yeşil sarı gibiydi sarı tanecikler vardı
3140 doğum kilosu, sabah hastaneden çıkarken baktılar 120 gr kaybetmiş ama hemşire biz bunu kilo kaybı olarak saymıyoruz dedi
İlk kaka siyah olur kuzum. Sonrakiler sarı tanecikli.

Kesinlikle şikayet etmelisiniz cimer e yaz ne demek bekletilmeleri orada kan kaybı var ya sana bili olsaydı... Ebeler bana bişi diyemedi. Hem bi arkadaşım onları tanıyordu hem de ben olması gerekeni söyledim
Bana da dediler kalk yürü hızlansın. Hasta bezi mi bile kendim taktım. Maalesef devlet böyle.. Özelde bana daha güzel bakmışlardı.

Alırsın canım duşunu da.merak etme yani o an insana garip bi enerji geliyor.

Gözünaydın canım çok sevindim. Hepinizin evladı kendi evladım gibi aile olmuşuz burada birine bişi olunca kendi çoöuğuma olmuş gibi canım acıyor. Rabbim sağlıklı ömür versin kuzularımıza
Sağmak lazım mı ? Ben bi iki kez sağdım. Zaten snca yetiyor doluyor diye?

9ay canım bişi sorcam sana...

Şimdi çok şükür benim sütüm var. Beslenmeme de dikkat ediyorum...tabii arada misaifr gelince illa ki karbonhidrat alıyorum. Ama onun dışında protein sebze yiyorum. Rezene içiyorum. 3 lt su ve maltana içiyorum biliyorsundur mutlaka onu arpa var içinde...

Bi kaç gündür oğlan iki memeden emip kaka yapıyor yarım saat geçmeden acıkıyor haliyle memede süt az 60 lık mama yiyor. Bende şu kanı oluştu. Sütüm var evet ama doyurucu değil mi? Bunu nasıl anlarım. Ya da sütümün kalitesini nasıl arttırırım? Bu gece de aynısı oldu. 9.30 da babası 60 lık mama yapmış. Yedi içti gazdı derken 10 da bitmiş. Ben de dün akşam emzirdikten sonra sütümü sağayım dedim 60 lık çıktı dolaba koydum. Neyse ben de uzanmıştım biraz
Eşim geldi 11 gibi yanıma. Sanırım aç dedi. Nasıl dedim mama yemedi mi yedi dedi. Meme mi verdim çekiyor ağlıyor muhtemelen az geliyordu. Mecburen Sağdığım sütü ısıttım ve içti saat 23.15 gibiydi. Sonra da uyudu....Karnı aç iken katiyen uyumuyor.. Bu döngü böyle devam ediyor. Mama da yetmiyor olabilir bilemiyorum.
Ne yapmalıyım önerin var mı ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…