2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Mesela başka sinir bozucu olay
Doğumum oldu, o ekip çıktı gitti, dikişi yapacak doktoru bekliyoruz dedi ebeler de.
Doğumdan sonra tam 50 dk ben çatalda o şekilde doktorun gelmesini bekledim
Yorgunluk kan kaybı derken ben tir tir titriyorum ama kimsenin umrunda değil.
En son çok üşüyorum dedim titremekten zorla konuşarak
Ordan bir çarşaf örtmeyi akıl ettiler
Ben galiba orda üşüttüm, çok fena öksürüğüm var ama dikişlerden öksüremiyorum bile.
Göğsüm de hırıltı var.

Ha bir de doktor hem o kadar geç geldi hem de ben acıdan bağırdıkça o da bana bağırdı, çok abartıyorsun bu kadar bağıracak bir şey yok dedi

Ah kuzum yaa devlet bu yönden sıkıntı
Benimde Ankara’da normal yapmak istememe sebebim bunlardı. Açıklık olunca bekleyecekler diye çok korkmuştum. Düzenli sancımda vardı.. Doğumum epey yakınmış..
Epey zor olmuştur senin için ne denir İnan bilmiyorum geride kaldı demek istiyorum ama baya bir travmalı olmuş

Canm insallah iyi geçer
seni neden sezaryana almadilar acaba? niye bu kadar zorluyorlar insanlari? devlet gözümu korkutuyor su anda

İnan niye bu kadar zorladılar ben de bilmiyorum
Annem görmüş, senin yanından çıktıkça panikle koşturup bir yerleri aradılar onlar da çok korktu dedi
Bir ara baya bir koşturmaca olmuş, artık neyden şüphelendiler biliyorum
13 saatin sonunda da tamam artık seni doğurtmamız gerek dediler ve olay orda başladı

Hastanede siyahtı ama bu sabah yeşil sarı gibiydi sarı tanecikler vardı
3140 doğum kilosu, sabah hastaneden çıkarken baktılar 120 gr kaybetmiş ama hemşire biz bunu kilo kaybı olarak saymıyoruz dedi
Sarıya dönmesi de beslendiğini gösteriyor. Hadi canım iyi gidiyor gibi. Sen sürekli emzir. Boş gibi olsa bile emzir. Hem emzirirken bebek sakinleşir. Gaz sancısı varsa azalır. Emerken ağrı kesici doğal maddeler salgılanıyor. Ağrısı bile geçer. Yara olacak gibi olursa krem sür. Acısa bile emzir. Sana da ona da iyi gelecek. İlk bebeğimden sonra Türkiye’nin en iyi dermatologlarından birine gittim. Hamilelikte olan kılcal damar çatlaklarıma ve doğumdan sonra dökülen saçlarıma çözüm istedim. 2 dene emzir senin ilacın o dedi. Vücudun emzirerek toparlanacak dedi. Öyle de oldu. Kaygı yapma. Bebekler dünyaya alışırken de ağlar. Her ağlamayı açlık sanma.

Canım sen normal yapmamakla çok iyi yaptın
Eğer normal Doğum yapıp sonrasında kaybını yaşasaydın hep bir acaba kalırdı aklında
İyi ki kendini de melek urasımızı da yormadın

Yazım yarim kalmis zaten doktor ve hemşireler de sürekli sizin dediginizi soyluyorlar da işte napalim sütümüz ge c gelince panik yapiyrz;(

Canım sen normal yapmamakla çok iyi yaptın
Eğer normal Doğum yapıp sonrasında kaybını yaşasaydın hep bir acaba kalırdı aklında
İyi ki kendini de melek urasımızı da yormadın
Zaten benim kararıma bırakmadılar kuzum kurbanlık koyun misali ne derlerse yaptım.
Kısmet böyleymiş kuzum ikimiz içinde.
Yinede bak ikinizde yinede şükürler olsun iyisiniz

Gerçekten çok kızıyorum böyle doktorlara. Sen orada elin kolun bağlı bekliyorsun. Hiç hakları yok seni azarlamaya. İnsanın o an yanından biri geçse rüzgarından canı yanıyor. Valla özeli seviyorum. O yüzden 10 senedir özel sektörde çalışıyorum. Devletin çoğu kurumu böyle. Özel hastaneden çıkana kadar hastane yönetimi dahil bir sürü kişi gelip halimizi hatırımızı sordu, temizliğe kadar her şeyden memnun olup olmadığımızı, hemşirelerin doktorların tavırlarını sordu. Üşüdüm dedim sıcak havlu getirdiler. Bebeğin topuk kanını nasıl alacaksınız canı acımasın dedim yanıma gelip kullandıkları özel bir aleti anlattılar. Kaldığım süre boyunca gece gündüz bebeğin her türlü bakımını yanımda onlar yaptı. Epiduralde bebek çıkana kadar kustum. Çok kötüyüm diye ağlıyordum. Anestezici de eski asker. Katı olmasını beklersiniz. Elimi tuttu. Hepsi normal geçecek diyerek beni teselli etti. Bebek doğdu hemen getirin annesinin yanına morali düzelsin dedi. Fotoğrafımızı çekti. Kendi doktorum 2015’ten beri her konuda kahrımı çekti. Allah razı olsun hepsinden. Hastane yönetimi de bunu sağlıyor ama özlerinde de iyi insanlara denk geldim. Allah herkesi iyi doktorlara denk getirsin.

Benimde eşim istedi onun zoruyla gittik. Bina sıfır binaydı.Daireler cok güzel hemde ucuz benim arkadaslarin hepsi orada oturuyor.
cok güzel geciniyorlar dedi.:) neyse bu beni kandırdı.
Emlakci diyor abla 100 metre ilerisi ana cadde diyor bak diyor hem oradan hem suradan otobüs dolmus vızır vızır geçiyor. Baktim evin ici cok güzel gercekten tav oldum.
Amannnnnn birde taşındık ki binada insan yok. elktrigi suyu şantiyeden geliyor otobus dolmusu birak mahallede insan yok dogru düzgün. birde buz gibi ayda 500 yakiyoruz yinede isinamiyoruz . Dedim aklima tüküreyim eski bina olsun merkez olsun . su anda 200 lira farkla cok guzel yerde oturuyorum hemde annemlerin mahallesine taşındım. Senin ki bizim gibi degildir bizimki tam rezillikti su an cok gülüyorum da o zaman kabustu

Ayy gerçekten öyleymiş
İyi olmuş kuzu gerçekten o zaman dediğin gibi eski olsun merkezi olsun.
Birde yeni evler çok küçük yapılıyor nerede eskinin geniş evleri. Malzemeden çala çala oho

Allahim ya saglam insani hasta etmişler.50 dakika ne demek .Zaten o aciyla canin burnunda yani. Birde trip atiyorlar bagirmana gerek yok diye. Dogumun ne kadar zor bir olay oldugu malum degil mi ? Dinimizde bile doguran anne çektiği aciya karsilik gunahlarindan arınır tertemiz olur diyor yani. Dogumda vefat eden sehit hükmüne gecer diyor. Bunlar nasil insandir ya.

yok artık?cnm git dava aç öyle şey mi olur çatalda bekletmek.50.dk hemen şikayet et tazminat davası ac dikisni atmafdan nereye gidiyo can bu, çok sinirlendim

Canım muhit çok önemli bı konuda kesinlikle seninle aynı fikirdeyim bizde şuan şükürler olsun istediğimiz muhitteyiz ve o kadar çok fark ediyor ki allah gönlünüze göre versin canım

Kuzum ben hastanede şal bağlamıştım karnıma sonra da korse giyiyorum gündüzleri doktorum da onay verdi bi faydası olur mu ya da oldu mu bilemiyorum zaman gösterecek artık
Canım çok kötü bir deneyim olmuş senin adına çok üzüldüm teyzem anlatmıştı gelen giden kontrol! Etmişti diye aynı şekilde o da bağırdıkça ona kızmışlar nasıl bu kadar duygusuzlaşıyorlar anlamıyorım oysa ki o kadar ulvi bir meslek ki alacakları dualarla sırtları yere gelmez inan doğum yaptığım gece hemşire geldi resmen beni tuvalete çıkardı başımda bekledi ve altımı temizledi fazla kanama olduğu için 50 dk çatalda bekletmek hiçbir vicdana sığmaz ve dikerken sanki nazlanıyorsun canın acıyor rahatlatsa ya seni hayret bir şey

Canım sen doğumu boşver iyileşme sürecine bebeğine odaklan kuzum

Teşekkür ederim canım

Kızlar dün umayı Kayseri’ye endokronolojiye götürdük. Tıp fakültesinde o kadar çok sıra vardıki eşim bekleyemedi memorial hastanesine gittik. Orda bir Prof varmış. Neyse muayene etti doktor umayı ama endokrinle alakalı bir sorun yok deyip tıp fakültesini aradı bizi gene oraya gönderdi ama hemotolojiye. onun aramasıyla gidince hiç beklemeden hallettik işlerimizi ama akşam hastaneden en son biz çıktık gene de. Endokrin Hematoloji ve Kardiyolojide muayene olduk dudağında ki morluklar için. Çok şükür nerdeyse herşeyimiz temiz çıktı. Dudağındaki morluğa neden olacak bişey çıkmadı. Yalnız kalp kapakçığında delik varmış. zamanla kapanacağını, önemli birşey olmadığını söylediler. (Kuzenimde de vardı zamanla kapanmıştı) 6 ay sonrası için kontrole çağırdılar. Kötü bişey çıkacak die korkmuştum epey. İçim rahatladı.

Eki Görüntüle 2263168 Emzirmeyle ilgili bilger var ,sutun dolapta,odasicakliginda ,dondurucuda saklanma sureleri var .anlamadiginiz yerde zamanim oldukca yardimci olurum google amcayada sorabilirsiniz .:)
Bunlar Harika. Valla helal olsun eğer bunu hastanede verip uyguluyorlarsa. Ben kendim araştırıp öğrendim ve uyguladım hepsini. O yüzden bu bebeğimi Allah’a şükür çok güzel emzirdim.
Emzirmeden sonra sağma işini ilk bebeğimde yaptım. Bu bebeğim zaten iyi emiyor o yüzden yapmadım. Kilo alımı 1 ayın sonunda iyi gelir inşallah. Sağmadım diye sütüm az olmaz umarım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…