2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Oooo senin kız nam salmaya başlamış annesine kaç sene sonra kavuştu arar tabi.
Benim pazartesi sezeryan var 8 de ama nişanım falan geldi sanırım bu kız beklemeyip gelecek gibi geliyor bana

Canım aynen öyle diyor olabilir. Bir dr unla görüş istersen

Günaydınlar gece ve sabah nöbetçileri
Hayırlı haberler alacağımız bir gün olsun inş
Doğum yapacaklara kolay doğumlar diliyorum. Emzirme çabası içinde ki annelerimize bol sütlü günler diliyorum. Mama veren annelere özellikle gazsız günler diliyorum
Bizim sıpa akşam banyo yaptı neredeyse 4 saat uyandıramadık. Ne meme emd ne mama. Sonra da memeyi bırakmak istemddi:) güya bgn dinleneyim gece diyordum. O 4 saatte de kendi işlermi hallettim yine uykusuzum bugün ilk defa çınarla yolculuk edicez. Trafik saati olacağı için rahat 2 saat sürecek yol. Bakalım nasıl bir gün olacak. Ve ilk defa başka evde uyuyacak kısmetse. - yani uyur inşallh :) -

Şu mama ve süt konusundaki keskin yorumlar anneyi gerçekten strese sokuyor. Ben bir sağlıkçı olarak tıpta kesin yargı asla yoktur demek istiyorum. Mamaya olan tepkiler yüzünden aç kalan bebeklere mi yanayım, psikolojisi bozulan annelere mi yanayım? Üzülüyorum okudukça. Bu bir de normal sezeryan ayrımında var. Sezeryan doğuranı doğumdan saymam diyen hadsizleri bile gördüm. Benim oğlum 8 gün küvözde kaldı benim sütüm 4 gün gelmedi çocuk napacaktı 4 gün? Akıl var mantık var. Bir damla bile gelse götürüp verdik ama takviye de aldı. Bende gebelik şekeri olduğudn oğlum sık sık hipoglsemiye giriyor bilip bilmeden konuşanlar beni de çok ağlattılar. Taburcu olduktan sonra mememi tutmadı bende sağıp sağıp biberonla verdim silikon uc kullandım (biberon sandığı için tutuyor) asla pes etmedim neredeyse 40 ımız çıkıyor daha yeni meme tuttu hiç pes etmedim ama kendimi de üzmedim almıyo diye. Kimseyi dinlemeyin. Mama yiyor diye de üzülmeyin. Ben anne sütüyle büyümüşüm sürekli hastayım bağışıklığım sıfır. Abim mamayla büyümüş başı bile ağrımaz. Yine diyorum tek bir doğru yoktur. Genetik ve çevresel faktörleri unutmayın bebeğinizin sağlığında.

Gunaydin canim.nisanin gelmis canim.sanirim birkere gelmiyor.doktor cati muayinesinde bakarken kıpkırmızı kan olmusti eli nisanin geldi demisti.agrin kasilmam var mi.belki pazartesiyi beklemez senin bebis

Çok haklısın canim cok guzel açıklamışsın.sartlar neyi gerektiriyorsa o yapılmalı bencede.

Gözün aydın kuzum kavuştun Vuslat’ına
Emzirmeyi en kolay kısım sanıyordum ben memeyi verince alır emer falan nerdeee
Kolay gelsin kuzum inşallah durur yolda :)
Kizlar demir eksikliği sutun az olmasins sebep oluyormuş.demir hapınızı ihmal etmeyin
En guzeli tahlil yaptırıp ogrenmek
Bunu bilmiyordum Pazartesi kontrolüm var doktor tekrar başlatır belki demire ilaçlarıma devam ediym mi dedim haftaya konuşcaz bunu dedi
Kesinlikle katılıyorum. 2 gün sütüm gelmedi aç mı bırakacaktım bebeğimi ? Şimdi de çok gelmiyor mama takviyesi yapıyorum mecbur. Evet anne sütü gibisi yok ama süt yoksa alternatif çözüm olarak mama verilmeli.
Yine de bol sütümüz olsun bebişler bol bol emsin

teşekkür ederim. Rabbim sağlıkla kavuştursun sizi

Aldık kuzum onu da tutmuyor. Tuttuğu tek şey emzik ve biberon pazartesiye kadar tutmazsa asm’ye gidicem her gün orada hemşire yardımıyla deniycem Yanlış bişey yapıyorum belki de bilmiyorum

Benimkide tutmuyor üstelik meme ucum büyük. Biberon emzikte sorun yok ama. Hergün tuturmayı deniyorum ebe kadın dedi kolostrum bile çok azmış anca sütüm geldiğinde belki tutar şu an boş memeğe zorlama dedi

Benim kolostrumum bile yok. Sıktık herşeyi yaptık bugün üçüncü günüm hastanede. Çocuğumu aç bırakmak istemiyorum o yüzden mama veriyorum.

Teşekkür ederim güzel yorumun için 2 gündür yaşadığım stresin haddi hesabı yok. Buraya girincede stresli yaşamak istemiyor insan

Tebrikler kuzum allah analı babalı büyütsün

Teşekkür ederim yorumun için. Bizi anlayan insanların olduğunu görmek umut verici. Bizde artık sütümüz gelsin gerekirse sağarak veririz diye bekliyoruz. Sütüm gelene kadar da bebeğime mama vereceğim ben onu aç aç beklesin diye doğurmadım.

Canim doktorum bana yazdı muhakkak kullan dedi.hatta dogumda cok kan kabetmedin dedi ona ragmen verdi.

Canim doktorum bana yazdı muhakkak kullan dedi.hatta dogumda cok kan kabetmedin dedi ona ragmen verdi.
Banada verdiler demir için ama kabız yapiyo kaç gündür içmedim, sütüm az bazı günler 2 defa mama verdim,ama dün gece hep mama verdim niye böyle oluyo anlamıyorum emdigi zaman doymayınca saat başı uyaniyo, göğsümü bi görseniz biri küçük biri büyük, bide sol göğsüm küçük onu gün-de 2 defa anca emziriyorum şut yok onda pek ama solgöğüsumunkahverengi olan yerlerde sertlik var süt topaklari sanırım basinca şut akıyo, ilk defa başıma geldi 3 çocukta niye oraya süt topaklaniyo acaba

Temas etsin yine de sürekli canım alışsın göğsüne. Ben pişmanım sütüm gelmedi diye memeye tutmadım hiç keşke tutsaymışım
Pazartesi söyleyim kuzum sağol
Bende de beze oluşmuş kızım emmeyince onlar da beze yapmış. Asm’deki hemşire sıcak havlu koy sonra da sağ dedi işe yarar inşallah. Sende dene istersen çözer belki

Gunaydin canim.nisanin gelmis canim.sanirim birkere gelmiyor.doktor cati muayinesinde bakarken kıpkırmızı kan olmusti eli nisanin geldi demisti.agrin kasilmam var mi.belki pazartesiyi beklemez senin bebis
Ben bi kere geliyor daha gelmiyor sanıyodum. Dün öğlen çok az geldi bugün sabah baya geldi kasılma var ama sık değil ağrım yok. Yine de ne olur olmaz bi gidicem bakalım içim rahat etsin en azından

Biz de bugün ilk kez dışarı çıkıcaz canım birazdan kv kahvaltıya gidicez oradan da hava almaya dışarı pusetimizle ilk kez olacak heyecanlıyım ağlayacak mı? Yoksa sevecek mi diye?

Süper anneler iş başında Önceden olsa bu saate kadar onlarca günaydın mesaji olurdu simdi aradım taradım yok .
Bana iyice merak ettiriyorsunuz dogum ve sonrasını .
Seviyorum sizi yaaaaaaa . Onceden çıtır sevimli hamile fotolarınızi paylaşırdınız , hadi şimdide paylaşım istiyoruzzzzz.Varmi kendine güvenen lohusa anne:)
hepinize günaydın canlar bu arada. Tabi ben hala doguramadigim icin böyle rahat rahat takılıyorum.

Kuzum seninki de mi meme tutmuyor ?
Bu arada boza da süt yapıyormuş
Canım okudum ama yazmaya fırsatım olmadı. Emme konusunda yazdıklarını büyük kızımda aynen yaşadım. Memeyi gördüğü an kıpkırmızı olana kadar ağlardı. Kesinlikle almazdı memeyi. 3 hafta sürdü bu. Ben ısrarla vermeye çalıştım o ısrarla emmedi. Üç hafta sonra ben tam pes etmek üzereyken tuttu memeyi. Yalnız sütüm çok çok azaldı kızım memeyi tutana kadar. Benim hatam ilk baş sütüm varken. Elektrikli sağma Makinesi almadım. Sonra aldım ve sağmaya başladım ama sütüm azalmıştı. Sen beste emmesede sağ sürekli ve ısrarla ver memeyi. İnşallah tutar. Tutmazsada sütünü sağarak ver :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…