2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Bu arada bayanlar. Benim dikislerim yanıyor sanki. Afedersin pisik olmuş gibi sizde boyle olan varmi. Yada normal mi. Normal dogum dikişleri
H Heart of Gold canim senin dikisler ne durumda benimkiler pisik olmuş gibi yanıyor
Canım ben de yanma yok
Zaten makat tarafındaki 4-5 gün önce düştü. Vajina ucunda kaldı o da sızlıyor arada. Çok içerde inş iyileşir acaba İdrarın yakıyor olabilir mi? Sonuçta asit ya illa ki değiyordur.

Kuzum 5 dk ne ki bizim için :KK53: Deniyorum bakalım inşallah alışır 🙏

Asm’ye gittim kuzum enjektör verdi kaşıkla döküyorsa diye. Hoş o da dökülüyor 🤷🏻‍♀️

Ben siringa ve kasikla akittirdim. Biberona alismasin dediler. Ama bnce kasik ve siringayla daha cok gidiyor. Yarisini aliyor yarisi akiyor. Ben de dr brown kullaniyorum napim.. ac kalmasin da tek.

A April wind kuzum yazdiklarini okuyunca bogazim dugumleniyor bazen bir sey bile demeden cikiyorum :KK43: cunku teselli edebilecek bir gucumuz, sozumuz yok. Sadece dua edebiliyoruz sana. Rabbim en hayirli zamanda, hayirli, saglikla ve huzurla buyutebilecefin bir evlat nasip etsin sana 🙏🏻

A April wind canım çok zor bir şey yaşadın. Bu sınavların en zoru. Allah yardımcın olsun. Ben de 5 aylıkken sonlandırmak zorunda kalmıştım. İş yerinde beraber hamile kAldıklarım vardı. Hepsinin karnı büyüdü Doğuma gittiler birer birer. İnsanın için burkuluyor :KK43:
Ah evet burkulmaz mı :KK43: Teşekkür ederim kuzum 🙏
Ben siringa ve kasikla akittirdim. Biberona alismasin dediler. Ama bnce kasik ve siringayla daha cok gidiyor. Yarisini aliyor yarisi akiyor. Ben de dr brown kullaniyorum napim.. ac kalmasin da tek.

A April wind kuzum yazdiklarini okuyunca bogazim dugumleniyor bazen bir sey bile demeden cikiyorum :KK43: cunku teselli edebilecek bir gucumuz, sozumuz yok. Sadece dua edebiliyoruz sana. Rabbim en hayirli zamanda, hayirli, saglikla ve huzurla buyutebilecefin bir evlat nasip etsin sana 🙏🏻
Kuzum öyle tesellisi İnan ki yok kendimi avutuyorum bende sadece.
Pek alakalı değil ama bazen insanlar da teselli edicez diye çok yanlış şeyler söylüyorlar.
Sizin gibi iyi dileklerle hayırlısını isteseler keşke. Ve inanabilsem samimiyetlerine.
Dedikleri laf “üzülme, gençsiniz bir daha olur” bağırmak istiyorum bir daha olur ama urasım geri gelmeyecek diye. Çok değişik psikoloji.

Dediklerine çok katılıyorum bilgiler için de teşekkürler. Ben de kesinlikle parfüm koku hiçbişi kullanmıyorum rahatsız olmasın diye.

Benim kızım da mama ile büyüdü çok şükür bugünlere geldi. Bi şekilde büyüyorlar. Tab anne sütü mucize onun yerini hiçbişi tutamaz. Ama gel gör ki anne bu dönemde yıpranıyor başında bir sürü insan bık bık bıksinir stres kaygı derken sütü azalıyor maalesef eskiler gibi rahat değiliz. herkes çok biliyor. Az önce rezene içiyordum yanında da helva yedim niye? Süt yapıyor diye. Annem ne dese beğenirsin? Sanırım sğtğn yağlı değil doymuyor oğlan dedi... İki memeden emdi yarım saat geçmedi yıktı ortalığı 60 lık mama yedi... Ben de sağol anne ya çok moral verdin dedim. Kötü niyetle söylemedi ama tab ki bu söylenmez zaten canım çıkıyor WC den çıkamıyorum su içmekten..neyse işte inşaAllahhepimiz emzirirriz en az 6 ay.
Benim annem de ilk bebekte kucağımdan alıp “Ay Allahım bu aç. Çocuk aç, aç bu çocuk” diye panikle etrafımda dönerdi. Ama şimdi hiç birini hatırlamıyor. Hatta ben mama yapmam dedim de öyle kurtulduk mamadan yoksa sen verecektin diyor. Psikoloji bırakmıyorlar. Kendine güvenini yerle bir ediyor insanlar. O yüzden kendinize güvenin gelecek o süt evelallah. Biz çok iyi doktorlara denk geldik. Emdikten sonra üstüne mama içiyor dedim doktor da “tatlıya her zaman yer vardır” dedi. Aç değil dedi.

Pek alakalı değil ama bazen insanlar da teselli edicez diye çok yanlış şeyler söylüyorlar.
Sizin gibi iyi dileklerle hayırlısını isteseler keşke. Ve inanabilsem samimiyetlerine.
Dedikleri laf “üzülme, gençsiniz bir daha olur” bağırmak istiyorum bir daha olur ama urasım geri gelmeyecek diye. Çok değişik psikoloji.
Canım bizim bir de 4 yıl çocuğumuz olmadı. 5. Tüp bebekte olmuştu onu da böyle kaybettik. İnsanlar iyi niyetli ama çok düşüncesiz oluyor.
Herkesin çocuğu olacak diye bir şey yok diyen çok olurdu. Değişelim o zaman. Ben senin çocuklarını alayım sen ol o çocuğu olmayan. Kabul eder mi? Etmez. Yada çocuk dert zaten derlerdi. Sanki benim çektiğim dert değil. Bir daha oluyor tabii ama onun yerini asla tutmuyor. O başka bu başka.

Canım bizim bir de 4 yıl çocuğumuz olmadı. 5. Tüp bebekte olmuştu onu da böyle kaybettik. İnsanlar iyi niyetli ama çok düşüncesiz oluyor.
Herkesin çocuğu olacak diye bir şey yok diyen çok olurdu. Değişelim o zaman. Ben senin çocuklarını alayım sen ol o çocuğu olmayan. Kabul eder mi? Etmez. Yada çocuk dert zaten derlerdi. Sanki benim çektiğim dert değil. Bir daha oluyor tabii ama onun yerini asla tutmuyor. O başka bu başka.
Çok haklısın canım bütün dediklerinde..

Kizlar saat 12.30 itibariyle ameliyata alindim 12.50 de bebegimi babaya verdiler yarim saat sonra ben ciktim. Cok zorlu bisey yasamadim. Sezaryenden korkmayin. Illaki agrim oldu. Sancim oldu daha cok. Ama hastanenin bebek yogun bakimi hemsireler cook iyi sukur. Bende iyiyim desteksoz yuruyorum sutum geldi cok sukur masallah. Emme sikintisi yasadik ama emdi sonunda. Solunuma girdi 2 kez normalmis simdi ikimiz de iyiyiz Allaha sukur bir tek gazim kaldi. O da hallolur Allahin izniyle. Benden boyle Allaha emanet olun

Bende biberona döndüm tekrar canım dediğin gibi aç kalmasın da. Şırıngayla verdik ama ne kadar yedi doydu mu hiç anlamadım
Kizlar saat 12.30 itibariyle ameliyata alindim 12.50 de bebegimi babaya verdiler yarim saat sonra ben ciktim. Cok zorlu bisey yasamadim. Sezaryenden korkmayin. Illaki agrim oldu. Sancim oldu daha cok. Ama hastanenin bebek yogun bakimi hemsireler cook iyi sukur. Bende iyiyim desteksoz yuruyorum sutum geldi cok sukur masallah. Emme sikintisi yasadik ama emdi sonunda. Solunuma girdi 2 kez normalmis simdi ikimiz de iyiyiz Allaha sukur bir tek gazim kaldi. O da hallolur Allahin izniyle. Benden boyle Allaha emanet olun
Gözün aydın canım sağlıkla büyüt kuzunu 🧿

Oyle tabii ki kuzum. Ne gelen bebek, ne baska bir sey o aciyi hafifletmeyecek. Ama rabbim senin gucunu arttirsin ins 🙏🏻 Sizlere sabir, dayanma gucu versin. Eger farkinda olmadan biz de uzersek seni affet bizi kuzum :KK43:

Canim gecmis olsun. rabbim saglikla buyutmeyi nasip etsin insallah. Gozunuz aydin 🤗

Bende biberona döndüm tekrar canım dediğin gibi aç kalmasın da. Şırıngayla verdik ama ne kadar yedi doydu mu hiç anlamadım

Gözün aydın canım sağlıkla büyüt kuzunu 🧿

Aynen canim valla. Ben de hic anlamiyordum. O yuzden mecbur biberona gectik. Saglik olsun tek.

Gözünaydın canım Allah sağlıkla büyütmek nasip etsin 💗

Oyle tabii ki kuzum. Ne gelen bebek, ne baska bir sey o aciyi hafifletmeyecek. Ama rabbim senin gucunu arttirsin ins 🙏🏻 Sizlere sabir, dayanma gucu versin. Eger farkinda olmadan biz de uzersek seni affet bizi kuzum :KK43:

Canim gecmis olsun. rabbim saglikla buyutmeyi nasip etsin insallah. Gozunuz aydin 🤗

Aynen canim valla. Ben de hic anlamiyordum. O yuzden mecbur biberona gectik. Saglik olsun tek.
Kuzum seninki de mi meme tutmuyor ?
Bu arada boza da süt yapıyormuş 🤗

Mrhb arkadaslar.sezeryanla ikinco dogumu yaptm carsamba gunu.ilkine gore daha iyiydi.ama dikislerim cok aciyor.1 gunsa hastanedenn ciktk.bebegim de iyi sukur.ama gogus uclarim hep yara..ve bir de gurbet 😢😢 sevdiklemden uzakta sadece esimin ailesinin oldugu bi yerde lohusa psikolojisi agir geciyor.tabi buyuk kizim da ayri.o da 4 yasinda.herseyin hayirlisi.Allah herkesin yardimcisi olsun..

Canlarım nasılsınız umarım herkes iyidir ❤
Bal kızımla çok şükür pazar günü kavuştuktuk biz darısı tüm kavuşmayı bekleyen annelere olsun inşallah :dua::anne:
Küvezde kaldığı için çok huzursuz ve gazlı enfeksiyon riskinden tek ilgileniyorum.
Eşim işten gelince yardımcı oluyor sağolsun tüm gün uyumadığı saatlerce kucağımda durmak istidediği oluyor. Bugünümüze bin şükür diyorum. Kızlar ne kadar zor gelirse gelsin unutmayın bugünler geçiçi kendinizi üzüp buhrana sokmayın.
Doğum yapan arkadaşlar olmuştur okumadan direk sona geldim hepiniz analı babalı sağlıkla büyütün evlatlarınızı inşallah 🤗😇
Birde kızlar bebekleriniz çok ağladı mı yüzüne üfleyin,ne kadar ağlaması gerektiğini bilmediği için nefes alma ihtiyaçı duyup susuyorlar ❤
Bizden bu kadar hepiniz Allaha emanet olun mis kokulularınızı koktum burcu burcu 😇

Gözünaydın canım Allah analı babalı büyütsün. Çok şükür iyiymişsiniz.
Mrhb arkadaslar.sezeryanla ikinco dogumu yaptm carsamba gunu.ilkine gore daha iyiydi.ama dikislerim cok aciyor.1 gunsa hastanedenn ciktk.bebegim de iyi sukur.ama gogus uclarim hep yara..ve bir de gurbet 😢😢 sevdiklemden uzakta sadece esimin ailesinin oldugu bi yerde lohusa psikolojisi agir geciyor.tabi buyuk kizim da ayri.o da 4 yasinda.herseyin hayirlisi.Allah herkesin yardimcisi olsun..
Canım hemen nasıl yara oldu. Ucunu vermemeye çalış komple almalı canın çok acır yoksa. Allahyardımcın olsun 2 çocuklu hayat gerçekten yorucu imiş ama canları sağolsun şikayetçi değilim acılarını göstermesin Rabbim
Kizlar size yazamadim. Gecem gunduzum sasti. Goguslerim yara oldu. Sicak suyla.silip tereyag surup uzsrine lahana.yapragi.kapatiyorum.
Cok aciyan gogsumu sagip daha iyi olani.emziriyorum. Simdilik fena ilerlemiyor. Bunlari bana.tavsiye.eden bir abla sayesinde yaptim. Size de yazmak istedim.
Sonra yine gelicem
Bende de olacak gibiydi yara günde 10 kez lansinoh sürdüm.

Canlarım nasılsınız umarım herkes iyidir ❤
Bal kızımla çok şükür pazar günü kavuştuktuk biz darısı tüm kavuşmayı bekleyen annelere olsun inşallah :dua::anne:
Küvezde kaldığı için çok huzursuz ve gazlı enfeksiyon riskinden tek ilgileniyorum.
Eşim işten gelince yardımcı oluyor sağolsun tüm gün uyumadığı saatlerce kucağımda durmak istidediği oluyor. Bugünümüze bin şükür diyorum. Kızlar ne kadar zor gelirse gelsin unutmayın bugünler geçiçi kendinizi üzüp buhrana sokmayın.
Doğum yapan arkadaşlar olmuştur okumadan direk sona geldim hepiniz analı babalı sağlıkla büyütün evlatlarınızı inşallah 🤗😇
Birde kızlar bebekleriniz çok ağladı mı yüzüne üfleyin,ne kadar ağlaması gerektiğini bilmediği için nefes alma ihtiyaçı duyup susuyorlar ❤
Bizden bu kadar hepiniz Allaha emanet olun mis kokulularınızı koktum burcu burcu 😇
Şükür yazdın kuzum iyisiniz maşallah kavuşmuşsun da vuslatına merak ettik seni topikçek :KK36:

Kızlar 15. Gün ve bebeğim neden meme almıyor diye üzülürken bi sağayım dedim çıkan süt 2 memeden 10 cc bile değil birde 15 gün kanamam olmazken şimdi başladı normal mi?

Eklentiler

• E2570086-22AF-4103-878D-49DCE377D263.jpeg
    E2570086-22AF-4103-878D-49DCE377D263.jpeg
    76,4 KB · Görüntüleme: 31
Şükür yazdın kuzum iyisiniz maşallah kavuşmuşsun da vuslatına merak ettik seni topikçek :KK36:
Kuzum inan tuvalete gitmeye bile fırsat bulamıyorum. Küvez ebelerimiz hemşirelerimiz her gidişimizde çok huzursuz diyorlardı. Namı bile çıkmış kızımın :KK70:Gerçektende yavrum devamlı beni arıyor.
Çok şükür sağlığı yerinde gerisini sorun etmemeye çalışıyorum 😇
Sen nasılsın kaç günün kaldı :anne::KK200:
Yada doğurdun mu :KK53:

Kuzum seninki de mi meme tutmuyor ?
Bu arada boza da süt yapıyormuş 🤗
Kuzum evet bizim ki ilk bas baya cebellesiyiruz. Tutana kdr kan ter icinde kaliyoruz. Tutunca guzel emiyor ama tutmasi baya uzun suruyor. Bazen inan yarim saati buluo...
evet boza yapar cnm da bu sipayla nasi gideriz orasini bilemiyorum. Yarin ilk defa karsiya gecicez annemlere gidicez ondan bile korkuyorm 🙄

Gozunuz aydin. Allah anali babali buyutsun. Aileniz gelemiyor mu yaniniza? Iyi gelirdi size de?

X