2019 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ?

• Ankete Katılan
    271
Hatırlıyorum canım söylemiştin sanki Gökçe emmemişti Umay emmeye başlayınca sevindim diye :) sütümü dünden beri düzenli olarak sağıyorum bende çekilmesin diye inşallah azalmaz fazla gelmiyor çünkü. Gün içinde deniyoruz ama dediğin gibi kızarana kadar ağlıyor ağzı memeye değdiği an. Uzun süre de susmuyor alışır inşallah

Ben bi kere geliyor daha gelmiyor sanıyodum. Dün öğlen çok az geldi bugün sabah baya geldi kasılma var ama sık değil ağrım yok. Yine de ne olur olmaz bi gidicem bakalım içim rahat etsin en azından
Canim bencede git.bak benim hafif bir agrim vardi 4 cm acilmam varmis.agrin eşiğin yuksekse anlamıyorsun en iyisi gitmek

Ay canim ihmal etme sakin.sen makina varsa iyice boşaltmaya calis eğer gene öyle sertlik varsa bir dok tora git canim tıkanma gibi bir sey olmasin

evet cnm.bem kullanıyordum fena kabız oldum, kabız yapmayan demir.ilaci. var mı kokudan içemiyorum
Bana doktorum gynoferon diye bi ilaç vermis sanirim icinde folik asitte var.bende kabız yapmadı ama benim bağırsakların cok çalışır zaten.hamileykende feremat içiyordum oda kabız yapmamıştı.eger magnezyum eksikliğin varsa onuda alsan o bağırsakları çalıştırıyor.dengelerdi o zaman

bu arada bana sezeryan olma kalkamazsin çocuğuna bakamazsın demişlerdi ilk doğumda, normal yaptım bu seferde oturamadım popodaki dikislerden 9ay
Nornal dogum bebek icin cok daha iyi ama diger acidan iyilesme süresi normal dogumda da uzun.kac zaman oturmak işkence oldu daha yeni yeni düzeldim 20 gun geçince..keske sezaryan olsaydim diye cok dedim

Sık emzirmeyince bende de o yumrulardan oluyor. Bazen emzirerek de açılmıyor o zaman Sağıyorum. Bir sıcak bir soğuk uygulayabilirsin o da açıyor

Nornal dogum bebek icin cok daha iyi ama diger acidan iyilesme süresi normal dogumda da uzun.kac zaman oturmak işkence oldu daha yeni yeni düzeldim 20 gun geçince..keske sezaryan olsaydim diye cok dedim
Sezeryan da çok matah değil. Yataktan kalkarken acıdan nefesim kesiliyordu. Rahim de ömür boyu tam olarak iyileşmiyor. Eski sezeryan yerinin yeniden açılma riski sebebiyle bir daha normal Doğum yapamıyorsun. Anne için endometosis, sonraki gebeliklerde plasenta sorunu, rahmin alınma riski vs oluyor

Ben sütün tadımı kötü diye düşünüp tadına bişe bakmıştım :) çünkü sağıp biberonla verince de tükürüyordu Gökçe hanım. Mamayı içip anne sütünü tükürürdü. Zaten şimdi çok gelmesini bekleme benimde ilk başta az geliyordu sonra sonra arttı. Sen sürekli sağ ve meme vermeye çalış. Olmazsa da dünyanın sonu değil

Umut oldun şu an Artar inşallah benimki de. Tutmazsa da sağıp vericem artık napalım. İnşallah tutar tabi ilk isteğim o Neyse ki alternatif bi yol var

Süt konusunda olumlu konuşunca alınan, kendini kötü hissettiğini yazan arkadaşlar için üzülüyorum. Onları kötü hissettirmemek için daha fazla yazmayacağım. Biberonu tutup memeyi tutmama, sütün yetmemesi, bebeğin aç kalması, sonunda mama verme, mama verdiçe bu sorunların artması... Bunların hepsini ilk çocuğumda yaşadım. Sebebi bilgisizlikti. Her kadının yeteri kadar sütünün olduğunu bilmemem, nasıl emzirmem gerektiğini, bulduğum çözümlerin aslında sorunumu beslendiğini bilmemem yüzünden çok zorlandım. O yüzden belki birisi okur da faydalanır diye yazdım. Bundan sonra eğer bu sorunları yaşayan ve tecrübelerimden faydalanmak isteyen olursa bana özelden yazsın. Seve seve yardımcı olurum. Süt gelene kadar mama nasıl verilirse meme reddi olmaz, mama verirken sütün gelmesi nasıl sağlanır, galactagogue besinler hangileridir... İstedikten sonra hepsinin çözümü var.

İkimiz mi kaldık yoksa canım doğuramayan Ben böyle diye diye nişanı getirdim. En kötü pazartesi Allahın izniyle doğuruyorum artık tek kalacan bak ona göre

Canım beze açılmazsa sıcak su tut üstüne hemen soğuk su tut. Bunu doktorum söylemişti. İlk kızımda mama verdiğim için sütümü az emerdi bitiremezdi böyle yumru olurdu. Buzlukta tuttuğun patates kabuğunu koymak da işe yarıyor. Geçen gece uyuyakalmışız yine oldu. O zaman da bebeğin üstüne eğilerek emzirdim hemen açıldı. Bir tanesi açılmadı sağdım 10. Dakikada aniden açıldı. Bazen inatçı oluyor bezeler. Sen daha inatçı ol, açılır :)

Ben emzirememekten çok korkuyordum. Sütüm gelmezse çevrenin muhabbetinden. Ki öyle de oldu. Herkes sürekli ye sütün olsun ye şöyle olsub diyip duruyor. Kendim çağırdım belki de bilmiyorum
Ama sütün ztn başta az olur kuzum. Benim de çok azdı. Sonra sonra biraz arttı. Hatta dün banyo yaptırırken öncesinde ağlamasın fiye emziriyordum. Göğsümü de kapatmadım hazırda bekletiyordum. O ağladıkça mememden bi süt aktı görmelisin. Sağsan o kdr gelmez:) allah bir şekilde artmasına vesile oluyor. Pes etmemek lazım. Ama gelmezse artmazsa da yapıcak bişi yok kuzum önemli olan onun ve bizim sağlığımız

Biz de bugün ilk kez dışarı çıkıcaz canım birazdan kv kahvaltıya gidicez oradan da hava almaya dışarı pusetimizle ilk kez olacak heyecanlıyım ağlayacak mı? Yoksa sevecek mi diye?
Biz çok kullandık puseti. Hastaneye fln çok gittik ya. Çok sevdi. Anne karnı gibi olduğu için ellerini de yana alıp uyuyor :) inş İpek kuzusu da zorluk çıkarmaz canım.

Geldim kızlar hastanedeyim 1cm açılmam varmış sadece. Şimdi nst ye bağladılar yinede ama yok sancı zaten bende bişey hissetmiyorum doktorumuz pazartesiye götürür bu şekilde dedi bakalım.
Hayırlısı olsun kuzucum hakkınızda

Bana doktorum doğumdan sonra 1 ay daha kullanıcaksın demişti
Benim ki 4 ay dedi

İkimiz mi kaldık yoksa canım doğuramayan Ben böyle diye diye nişanı getirdim. En kötü pazartesi Allahın izniyle doğuruyorum artık tek kalacan bak ona göre
Canm evet ya .Senin en azindan sinyaller geldi nişan falan .Bende o da yok :) nisanın sonu diyorduk ama bu kadar beklemeyi de tahmin etmiyordum. Bizimki galiba mayısı bekliyor

Sıcak soğuk olayını bilmiyordum canım sıcak havludan sonra soğuğu da denerim sağol :) tavsiyelerini not aldım
Öyle tabi kuzum önemli olan sağlık. Sağdığım kadar az çok ne çıkarsa veriyorum kalanı mamayla tamamlıyorum.
Vakit geçtikçe artar inşallah

evet cnm.bem kullanıyordum fena kabız oldum, kabız yapmayan demir.ilaci. var mı kokudan içemiyorum

Ben içiyorum günde 1 kez aç karnına dedi ve 3 ay kullanacağım. Ben bağırsaklar çok çalıştığı için ben de kabızlık yapmadı. benim aldığım ferrum. Senin ki hangisi)

mesela şu an pijamamla saç baş dağılmış vaziyette oturuyorum. Emzirirken hele :))) iki arada telefona bakayım diyorum aklıma su geliyor. Dur su içeyim de öyle bakayım. Su içiyorum evden biri sesleniyor. Oraya gidiyorum. Annem şunun yeri nerde diye sorar. Kızımm anne kakam bitti diye bağırır. Kocam ; canım nerdesin ne oldu derim aranıyor oğlan der... Anlyacağın ne zaman akşam oluyor anlamıyorum...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…