2018 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar bu aralar çok depresifim sürekli ağlamak geliyor içimden hamileliğimin tadını çıkaramıyorum sanki sürekli halsizlik bitkinlik ağlamak kapıcam bilmiyorum :KK43::KK61:
Hep aynı demek ki. Herkes. Ben de bu akşam eşim beni hamburger yemeye götürmedi diye epey ağladım. Normalde hiç yemem desemm:)

12+0 da bıraktırdı canım yerine vitamin falan verdi. içinde folik asit var mı bilmiyorum. henüz de almadım bakamıyorum içeriklere.
Bende bugun 12+1 oldum sabah içtim az önce doktorumu aradim sormak için cevap vermedi tekrar aricam acaba biraksammi bende 1.5 ay önce başlamıştım 7 haftaliktim o zaman

Hep aynı demek ki. Herkes. Ben de bu akşam eşim beni hamburger yemeye götürmedi diye epey ağladım. Normalde hiç yemem desemm:)
Kizz benimde canim çok hamburger çekiyor eşim vardiyali çalışıyo aksamlari yok onun vardiyasinin degismesini bekliyorum. Anca haftaya. Normalde bende çok yemem en son 1 sene önce yemiştim :)

Kizlar ikili testimi yaptırdım ense kalınlığı 1.2 mi ne öyle bişey çıktı burun kökü de oluşmuş bı de kan verdim. Şimdi sorunlara geçeyim. Ben 12+0 im ama bebek 13+3 çıktı :KK64: 10 gün fark... Ana da kısa boylu baba da

İkinci sorun doktor rapor yazmadı ne yapcam bilmiyorum son yıllık izinlerimi kullanıp sürünerek işe gidicem ayakta caliscam

Üçüncü sorun doğum ücreti 6 bin civarı. Bu parayı veremicez. Hastane ve doktor değişikliği yapicam mecburen. :KK12:

Öncelikle gözün aydın ikili testi atlattın :halay:ama on gün fark olmasına ne dedi size benzemeyebilir benim annemde babamda kısa boylu ben 175 im:oha:
Rapor konusunu bende bilemiyorum şimdi sen devlet memuru musun yoksa özelde demi tek doktor raporunun gün sınırı var bende korktum şimdi.
Doğum ücreti konusunda maalesef fiyatlar hep o civarda bende öyle bir şey ödeyeceğim :KK17:

İdrar tahlili sonucuna normal çıkmış. Ama şimdi TSH ım yüksek. Yani zaten yüksekti ama doktor ilaç başlamıştı. Düşmemiş yeteri kadar. Bu sıkıntısı olan var mı? Hasimato sınırında olduğumu da zaten hamile olduğumu öğrendiğim anda öğrendim.
Ben 2 yıl önce ögrendim sınırdaydım ama 50 mg başlattı doktor.2 yıldır aralıksız kullanıyorum şimdi 1.05 degerim gebelik tahlilinde.Çok önemli bir hormon o gebelik açısından.Başlatması lazım hemen

Öncelikle gözün aydın ikili testi atlattın :halay:ama on gün fark olmasına ne dedi size benzemeyebilir benim annemde babamda kısa boylu ben 175 im:oha:
Rapor konusunu bende bilemiyorum şimdi sen devlet memuru musun yoksa özelde demi tek doktor raporunun gün sınırı var bende korktum şimdi.
Doğum ücreti konusunda maalesef fiyatlar hep o civarda bende öyle bir şey ödeyeceğim :KK17:
sağol canım darısı başına inşallah. 10 gün fark olmasına bişey demedi ama şekerime baktırdı belki gizli bişey vardır diye. devletteyim 40 gün rapor hakkı var hamilelikte kullandım hepsini. doğum ücreti 6 bin çook fazla o paraya bebeğe neler alınır neler... yine burda özellerle konuşcam 3 bine falan duymuştum. hastane şartlarına falan bakcam. ama devlette doğuramam ablam devletteydi neler çektiğini biliyorum :110: bir de doktor vajinal muayenede bile bayıldığım için sen sezeryan olmak zorundasın dedi. doğumda bayılırsan bebeğe oksijen gitmez o riske giremeyiz dedi. sen de ikiz olduğun için sezeryan olcan sanırım?

Ben 2 yıl önce ögrendim sınırdaydım ama 50 mg başlattı doktor.2 yıldır aralıksız kullanıyorum şimdi 1.05 degerim gebelik tahlilinde.Çok önemli bir hormon o gebelik açısından.Başlatması lazım hemen
Başladım 20 gündür içiyorum. Ama 50 mg yetmemiş sanırım. 75 mg ye çıksın dedi doktor yarın başka testler de yapacaklar.

sağol canım darısı başına inşallah. 10 gün fark olmasına bişey demedi ama şekerime baktırdı belki gizli bişey vardır diye. devletteyim 40 gün rapor hakkı var hamilelikte kullandım hepsini. doğum ücreti 6 bin çook fazla o paraya bebeğe neler alınır neler... yine burda özellerle konuşcam 3 bine falan duymuştum. hastane şartlarına falan bakcam. ama devlette doğuramam ablam devletteydi neler çektiğini biliyorum :110: bir de doktor vajinal muayenede bile bayıldığım için sen sezeryan olmak zorundasın dedi. doğumda bayılırsan bebeğe oksijen gitmez o riske giremeyiz dedi. sen de ikiz olduğun için sezeryan olcan sanırım?
Doğru söylüyorsun 6 bin çok bende hastaneden fiyat almıştım en son 4 bin dediler ama yılbaşında zam gelecek tekrar ararsınız dediler yani sürpriz olacak. Aynen benim garanti sezaryen çünkü bende hem astım var hem ikiz :KK28:
Bizim özel sektörde raporlarda prim günümüzde kesintiye uğruyor yani hem maaşın bir miktarı hemde günümüzü kesiyorlar o yüzden rapor sınırı yok. Sanırım devlette gününüzü kesmiyorlar.

Doğru söylüyorsun 6 bin çok bende hastaneden fiyat almıştım en son 4 bin dediler ama yılbaşında zam gelecek tekrar ararsınız dediler yani sürpriz olacak. Aynen benim garanti sezaryen çünkü bende hem astım var hem ikiz :KK28:
Bizim özel sektörde raporlarda prim günümüzde kesintiye uğruyor yani hem maaşın bir miktarı hemde günümüzü kesiyorlar o yüzden rapor sınırı yok. Sanırım devlette gününüzü kesmiyorlar.
yok günden ya da maaştan kesilmiyor bizde. bize de 4 buçuk gibi bişey demişlerdi yılbaşında bin lira zam gelmiş. bir de diyelim ki sezeryanda bir komplikasyon yaşadım hastanede fazla yatmam gerekti ya da bebeğin yatması gerekti 2 günden sonra ekstra yatış ücreti alcaklar. o ücret de gecelik 700 liradan başlıyor. Allah korusun o durumda para düşünülmez ama olan para düşünülmez yoksa mecbur önceden düşüncez böyle...

Tek hekim rapor hakkım bitti canım heyet lazım bana. Doktor da haklı bı yerde elle tutulur bı sorunun yok diyor biri itiraz ederse bu heyet raporuna ben sıkıntı yasarm diyo. Mide bulantısı ve baş dönmesinin elle tutulur bir kanıtı yok...

Kadın doğum hastaneleri verebilir aslında isterlerse. Kanama ve düşük riski var diye gösterip. Zekai tahir de bi sorunumu anlatmıştım saolsunlar yardımcı olmaya çalışmışlardı. Ama takipli hasta olmak lazım tabi. Memur musun bilmiyorum ama 2018de rapor hakkı yenileniyor.

Birde zorla da olsa dışarı çıkınca ben kendimi daha dinç hissediyorum. Gerçi sen daha ağır geçiriyosun. İşallah çabuk geçer ilk trimesterı doldurduk :)

yok günden ya da maaştan kesilmiyor bizde. bize de 4 buçuk gibi bişey demişlerdi yılbaşında bin lira zam gelmiş. bir de diyelim ki sezeryanda bir komplikasyon yaşadım hastanede fazla yatmam gerekti ya da bebeğin yatması gerekti 2 günden sonra ekstra yatış ücreti alcaklar. o ücret de gecelik 700 liradan başlıyor. Allah korusun o durumda para düşünülmez ama olan para düşünülmez yoksa mecbur önceden düşüncez böyle...
Benimde öyle 6 bin civarı olacak desene, ben hastaneyle yenidoğan küvez vs. ile ilgili görüşmüştüm sgk kapsamında ücret alınmıyor sadece doğan her bebek için 350 tl daha ücret alıyorlardı benim ikizlerden 700 olacak tabi bunlar zamsız fiyatlar. Bu gidişle 10 bine yaklaşacak.

X