2018 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Selam canim hic kanamam olmadi ama 4.5. Hafta gibi yogun kramplarim vardi o sirada gunde 2 kez alttan kullandim. İlac bitince daha da krampim olmadi. Dr da kullanmana gerek yok o zaman dedi
Hmmmm belki kontrolden sonra bana da bıraktırır. Ben de de kramplar artık Yok gibi

amin canım :KK200:

sağol canım Rabbim kalan miniğimize sağlık versin.:anne: Senin kanaman olmuşmuydu nasıl kayboldu ikinci kese?
Açıkçası kaybolup kaybolmadigini bilmiyorum. İlk gidisimizde vajinal ultrasonda 2-3 mmdi. Bir hafta sonra gidisimizde 5-6 mm civariydi. Halbuki kardeşinin kesesi büyümüştü kocaman görünüyordu bunun yanında. Öteki gidisimizde de doktor artık karından bakalım dedi. Sadece büyüyen bebeğimi gördüm diğeri gözükmüyordu. O şekilde kaldı galiba. Hiç kanamam ağrım sızım olmadı. Buna kaybolan ikiz sendromu deniliyormus araştırabilirsin. İngilizcesi vanishing twins.

Cok teşekkür ederim kızlar ınş Rabbim hepsine saglık versin kucagımıza alıp sevmeyi nasip etsin benım kafama takılan bir şey var sat 17 Ekim doktorun yanındaki kıza doktor sordu oda 6+3sat a gore dedı benım hesaba göre 7+3 doktor o zaman önde bile dedı oysa zaten 7 kafam karıştı bilmiyorum

Gözün aydın cnm ..maşallah.. günü söyle tabloya yazayım..

İşim full yatmak ztn yatıyodum ama bugun hep yatıyorm :)

Gözün aydın cnm allah daim etsn. Kanama riskli deildir inşllah
Sagol cnm allah razı olsun inşallah valla belli belirsiz dedı kanama alanı için önceden kaybım oldugu icin bu kadar titiz sanırım gerci düşük olmadı kalbı durdugu için gitti ama bilmiyorum bakalım haftaya tekrar gıdıcez ınş sıkıntı olmaz

Cok teşekkür ederim kızlar ınş Rabbim hepsine saglık versin kucagımıza alıp sevmeyi nasip etsin benım kafama takılan bir şey var sat 17 Ekim doktorun yanındaki kıza doktor sordu oda 6+3sat a gore dedı benım hesaba göre 7+3 doktor o zaman önde bile dedı oysa zaten 7 kafam karıştı bilmiyorum
Benim sat 13 ekim bugün 7+0 gösteriyor benim telefondaki program :KK66:

Hangi program acaba ya tabiki saglikli olsun da gerisi önemli değil ama insan takıyor işte Rabbim hayırlı olanı nasip etsin inşallah
3-4 tane program indirdim. Hepsinde aynı. Önemli olan gelişimin devamlılığı aslında haftasına çok da takılmamak gerekir. Sonradan haftalarını yakalayıp öne bile geçiyorlarmış. Ama sanırım siz yanlış hesapladınız. Sizin satı girince 6+3 yazıyor bende de... hiç strese girmeyin :KK66:

Eklentiler

• 915EF985-7105-441A-9985-406744E130A3.jpeg
    915EF985-7105-441A-9985-406744E130A3.jpeg
    25,4 KB · Görüntüleme: 38
canım benimde sat 15 Ekim 2 gün var aramızda bugün 6+5im ben

Selam kızlar bugün kontrole gitrim farklı bir doktora kanama alanı düzelmiş kese sağlam kalp atişlarını duyamadık ama gördük çok şükür darısı kalbi duymak için gün sayan arkadaşlara olsun benim hesabim 6+4 ama 6 hafta çıktı ultrasonda doktor videosunu çektirdi eşime ama buraya yükleyemedim bu arada devlet hastanesinde ilk defa böyle iyi bir doktor gördüm sanki aileden biri çok güven verdi tontin doktor amcamız bu arada ilaca devam edicem tedbir amaçlı bir zararı yokmuş Rabbim bu mutluluğu hepinize yaşatsın

Açıkçası kaybolup kaybolmadigini bilmiyorum. İlk gidisimizde vajinal ultrasonda 2-3 mmdi. Bir hafta sonra gidisimizde 5-6 mm civariydi. Halbuki kardeşinin kesesi büyümüştü kocaman görünüyordu bunun yanında. Öteki gidisimizde de doktor artık karından bakalım dedi. Sadece büyüyen bebeğimi gördüm diğeri gözükmüyordu. O şekilde kaldı galiba. Hiç kanamam ağrım sızım olmadı. Buna kaybolan ikiz sendromu deniliyormus araştırabilirsin. İngilizcesi vanishing twins.
Belkide böylesi hayırlıdır, çok umutlanmıştık biz benim hem halam hem dedem ikiz 2 kese görünce hiç acaba demedik genetik olarak benimde ikizlerim olacak dedik çok umutlandığım için çok üzüldüm.

3-4 tane program indirdim. Hepsinde aynı. Önemli olan gelişimin devamlılığı aslında haftasına çok da takılmamak gerekir. Sonradan haftalarını yakalayıp öne bile geçiyorlarmış. Ama sanırım siz yanlış hesapladınız. Sizin satı girince 6+3 yazıyor bende de... hiç strese girmeyin :KK66:
Ayy allah razı olsun inşallah içim rahatladı

Kızlar Merhaba dun kontrolum wardi kalp atisi duyarmiyim diodum doktor 2.keseyi gosterdi șok oldum tek gitmistim bide elim ayagim birbirine karisti cift yumurta ikizlerin var Hayirli olsun dedi Ben hala Șoktayim tabi Aranizda ikiz bkleyen warmi benim zaten 14aylik var Bitane Minigim ikinci cocuk fikrine yeni alisiodum 3oldu Bianda :KK200:

En az bacak acıdı bende.

Aynı karındaki gibi kasıktan ve diz kapağından 4 parmak boşluk bırakıp arada kalan bölgeye uygulayabilirsin dedi doktorum, hatta eğer istersen kolda da aynı şekilde 4 parmak omuzdan 4 parmak dirsekten boşluk verip aradaki bölgeye yapabilirsin. Doktoruna danış ama dönüşümlü yaparsan eğer rahat edersin. Ben bacaktan kendim yapıyorum. Koldan da evde olduğu zamanlarda eşim yapıyor :)
Teşekkür ederim deneyeceğim :)

Devlet hastanesinden tekrar nefret ettim!!! Bugün Zeytinburnu Süleymaniye kadın doğum hastanesine randevu almıştım. Doktor için de gayet güzel yorumlar vardı nette. Kadın afedersiniz köpek azarlar gibi konuşuyor. Sorduğum sorulara cevap vermiyor. Ultrasona baktı sekretere bişeyler söylüyor bana açıklama yapmıyor. Ben sordum kalp atışı var mı görüyor musunuz en azından diye bu aletler öyle gelişmiş değil diyo. Soru sormayın diyo. Elinde çayı dinlemiyo beni hiç. Enfeksiyon çıkmıştı antibiyotik kullanıyordum onu anlatmaya çalıştım kale almıyor bile. Özeldeki doktorumun istediği tahlil sonuçlarını vermiştim gözünün ucuyla baktı. Aldım bende masadan kağıtlarımı yürüdüm çıktım odasından. Ayça Kubat Küçükyurt adı sakın gitmeyin ona. İnsanlıktan nasibini almamış. Hakkımı helal etmiyorum ona. Bu halimle üzdü beni sinirimi bozdu yolda gelirken ağlıyorum resmen sinirimden. Bebeğim ne durumda tek kelime etmedi! Parayı bayılcaz gitçez özele. İnsan gibi muamele görürüz en azından!

Devlet hastanesinden tekrar nefret ettim!!! Bugün Zeytinburnu Süleymaniye kadın doğum hastanesine randevu almıştım. Doktor için de gayet güzel yorumlar vardı nette. Kadın afedersiniz köpek azarlar gibi konuşuyor. Sorduğum sorulara cevap vermiyor. Ultrasona baktı sekretere bişeyler söylüyor bana açıklama yapmıyor. Ben sordum kalp atışı var mı görüyor musunuz en azından diye bu aletler öyle gelişmiş değil diyo. Soru sormayın diyo. Elinde çayı dinlemiyo beni hiç. Enfeksiyon çıkmıştı antibiyotik kullanıyordum onu anlatmaya çalıştım kale almıyor bile. Özeldeki doktorumun istediği tahlil sonuçlarını vermiştim gözünün ucuyla baktı. Aldım bende masadan kağıtlarımı yürüdüm çıktım odasından. Ayça Kubat Küçükyurt adı sakın gitmeyin ona. İnsanlıktan nasibini almamış. Hakkımı helal etmiyorum ona. Bu halimle üzdü beni sinirimi bozdu yolda gelirken ağlıyorum resmen sinirimden. Bebeğim ne durumda tek kelime etmedi! Parayı bayılcaz gitçez özele. İnsan gibi muamele görürüz en azından!
Bizimde devlette var böyle bir maceramız..bebeğimizin olmadığı dönemde kromozom analizi pahalı bir test o yüzden devlette yaptırın demişti doktorum. Bizde zeynep kamile gittik. Gitmişken de hormon testlerini de yaptıralım devlette diye bir kadın doğumcudan randevu aldık. Zaten randevu saatinde odaya giremedik. Kapıdaki ekranda benim ismim yazıyor olmasına rağmen sıra bir türlü bana gelmiyordu.. bende çıkan bir hastadan sonra ismim okunmadan girdim odaya, doktor hanım beni neden izinsiz giriyorsun hanım hemen çık dışarı diye kovaladı. Sıra bende diyorum hiç dinlemedi bile, neyse çıktım. Bir kaç kişi daha girdi sonra beni aldı. Aaaa demin farketmedik sıra zaten sendeymiş dedi gayet lakayt bir tavırla. Masasında sanki köy kahvesindeymişcesine yayılmış bir şekilde oturup çayını yudumluyor bu arada. Bana daha şikayetiniz nedir demeden şuraya geç soyun dedi. Oda da ki bilgisayarda yardımcısı var ama erkek personel. Perde falan Yok, çocuk da dikmiş gözlerini beni süzüyor. Bir çok erkek doktora muayene oldum, sorun erkek olması değil ama neden bir sağlık memurunun( hemşire falan değil) önünde soyunayım ki...neyse ben düşük yaptım, testler için geldim soyunmama gerek Yok, muayene istemiyorum dedim. O zaman test falan yok, boşuna oyalama bizi dedi, çıkardı beni odadan... kadın benimle senli benli konuşacak kadar rahat ve terbiyesizdi.

oda ilk ve son devlet Hastanesi maceram oldu.. devlete giden arkadaşlar, umarım işini layıkıyla yapan insanlığını kaybetmemiş doktorlara denk gelirsiniz...

X