2018 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Kizlar tvde yaprak dökümünün tekrari vardı. Belki biliyosunuz orda Fikret 7 aylık doğum yapıyor bebeğin eşi ayrılmış sezeryana alıyorlar falan. Bebek sağlıklı doğuyor ama ağlamaktan icim disima çıktı ya :cry:

Kızlar bugün çooook aşırı halsızım yanı hıc halım yok hep bi halsizlik vardı ama bu hat safhada surdan kalkıp oraya oturuyorum :KK43:

Bir şey sorucam hiç kanaması olmadığı halde progestan kullanan var mı acaba? Varsa doktorunuz kaçıncı hafta da bıraktırdı acaba??

Kızlar yaa ben dün dayanamayıp temizlik yapmıştım, bugün mide bulantım yok sanki. Korkuyorum, paranoyak oldum iyice. Kanama falan yok ama bi şey olabilir mi??

Kızlar bugün çooook aşırı halsızım yanı hıc halım yok hep bi halsizlik vardı ama bu hat safhada surdan kalkıp oraya oturuyorum :KK43:
Benim de öyle haftalardır canım. Kapıyı açmaya kalkınca bile portmantoya oturmak zorunda kalıyorum gözlerim karardığı için. Ya da lavaboya giderken önce ara odada tansiyonumun düzelmesini bekliyorum. Bunun da bir süre sonra düzeleceğini söylüyorlar. İnşallah öyle olur.

Aramızda bir gün var cnm benjm de 2.adet donemim geçen hafta idi adet ağrısı gibi olmuştu ve her ay olacak :anneadayı::anneadayı:
Ay ilk ogrendigimdede vardi bu agrilar zamanla gecmisti bidaha olmicak sandydim. Ne diyelim bebisler saglikli olsun guzel guzel buyusunlerde artik yapcak bise yok:anne:

selam kizlar umarim herkes iyidir:anneadayı:
iyi dilekleriniz ve temennileriniz icin hepinize ayri ayri tesekkür ederim:KK200:
progestani biraktim gebelige dair hic bir belirti kalmadi bende kanamanin gelmesini bekliyorum
fakat kürtaj olmaya karar verdim genetige gönderip arastirmalarini istiyorum
kimyasalla beraber 6 kaybim var ilk 3 kaybimda genelde 10.hatftada olmama ragmen 6. haftada kaldi buyumedi
sonra rahim filmi cekildi ve Septum rahimde perde tespit edildi neyse amaliyat oldum perde alindi 4 ay gibi sure sonra hamile kaldim ve bir hafta sonra kanama basladi kimyasal gebelik yasadim
ondan sonra bir yil gecti hamile kaldim ve 10. haftada olmama ragmen 6. haftada kaliyor buyumuyor
3 yil sonra hamile kaldim bu son gebeliktede aynisi oldu 9. haftada olmama ragmen 6. haftada kaldi
bide Myom var gebelige engel degil diye biliyorum yanlismiyim?
artik ayrintli bir arastirma istiyorum ve bunu turkiede yapmam lazim gerekirse tüp bebek bilemiyorum
olursa Istanbul yada Bursa bu konuda tecrubenize ihtiyacim var:KK15:

Bence tüp bebek yaptırman en iyi seçenek olur ,öncesinde de genetiğe yollarsın embriyonu,ben bursa acıbadem de yaptırdım tüp bebeğimi memnundum, yalnız istanbul acıbadem de Bülent Traş isimli bir doktor bulmuştum çok iyi olduğunu söylüyorlar,seninkine benzer hastalarında hep önce detaylı bir araştırma yapıp sonra tüp bebek yapıyormuş,zaten senin bebk oluşumunda bir sorun yok görünene göre ya rahimde büyümesine engel bir durum var yada bebeğin genetiğinde,iyice araştırmadan kimseye paranı,umudunu kaptırma.Böyle durumlarda çok sık ameliyat diyenler oluyormuş çevremden duyuyorum iyice araştırmanı önerip sonra bıcak altına yat derim canım,çok geçmiş olsun

Selam kizlar dun giremedm hic misafim vardi cok sayfa birkmis gecmise biraz baktim kanamasi olanlara gecmis olsun umarim tekrari olmaz bebeklerimz sag salim dogar :anne: bende yarin sabah 9da ilk kontrolume gidicem keseyi gorurum umarim.benm mide bulantim yok hic olmadi ilk oglumdada yasamadm bundada yasamam insallah :KK15:

Bir şey sorucam hiç kanaması olmadığı halde progestan kullanan var mı acaba? Varsa doktorunuz kaçıncı hafta da bıraktırdı acaba??
Bana vermişti 1kutu 200mg kalp atışını duyduğumuzda da 2kutu yazmış bugun aldm yeni reçetyle ama dün akşam kahve rengi akıntı geldi..

Az önce baktm yine gelmiş keçeli kalem ucu kdr 1- 1.5cm kadar devm edecekmi acba :KK43:

Benim de öyle haftalardır canım. Kapıyı açmaya kalkınca bile portmantoya oturmak zorunda kalıyorum gözlerim karardığı için. Ya da lavaboya giderken önce ara odada tansiyonumun düzelmesini bekliyorum. Bunun da bir süre sonra düzeleceğini söylüyorlar. İnşallah öyle olur.
İnşallah canım her zaman halsızdım ama bugün bır aşırı:)

Bana vermişti 1kutu 200mg kalp atışını duyduğumuzda da 2kutu yazmış bugun aldm yeni reçetyle ama dün akşam kahve rengi akıntı geldi..

Az önce baktm yine gelmiş keçeli kalem ucu kdr 1- 1.5cm kadar devm edecekmi acba :KK43:
Canım bnce esın geldıgı zaman bır doktora gıt baya az gelmıs ama ıcın ferahlar

Haptan değildir büyük ihtimal. Ama kahve rengi ise eski kan diyorlar genelde. Ama sen yine de içini rahatlatmak için bir gitseydin. Ya da arayabiliyorsan doktorunu ara belki o içini rahatlatır.

Benim kanamam olmadı hiç ama 2 aydır hem progestan fitil hem de haftada 1 iğne oluyorum. Ama benim tüp bebek ve doktor ben emin olana kadar devam edeceğiz dedi. Haftaya pazartesi tekrar kontrole gidicem. Bunlar neyse de umarım 2 günde bir olduğum kan sulandırıcı iğneden kurtulurum. Delik deşik oldum.

Benim kanamam olmadı hiç ama 2 aydır hem progestan fitil hem de haftada 1 iğne oluyorum. Ama benim tüp bebek ve doktor ben emin olana kadar devam edeceğiz dedi. Haftaya pazartesi tekrar kontrole gidicem. Bunlar neyse de umarım 2 günde bir olduğum kan sulandırıcı iğneden kurtulurum. Delik deşik oldum.
Ben de riskli gebelik sınıfındayım. O yüzden verdi demek ki... fitil olarak kullanıyorum ben de. Ne Zana’n biter acaba diye merak ettim de... ben de kan sulandırıcı kullanıyorum hem de her gün...ve gebeliğin sonuna kadar devam edicem... morarmalar için eczaneden bi krem önerdiler doktoruma da sordum hirodoid forte... iğneyi vurduğum noktaya o gün sürmüyorum. Ertesi gün denk gelecek şekilde. Bacaktan vurdum ben hep mosmor oldum :KK43:

Senin iğneler bi süre sonra bitecek mi?

X