2018 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar çok kötüyüm kullandığım yasminden dolayı bebekte kromozom bozukluğu olBilir dedi doktor Perşembe gününe kadar karar vermemizi söyledi kürtaj için :KK42:
o ne ya ne biçim birşey kesinlik varmı yüzde kaç ihtimal başka dr lara da gitseniz.

Çok çok geçmiş olsun cnm inşallah toparlarsın hemen.üzme kendini hastanedeyim die de stres yapma sakın
Önmli olan bebeğin iyi olması

Teşekkür ederim cnm saolasın... darısı bekleyenlerin başına...

Ewt cnm bizede öyle dedi seni kaç gün sonra çağırdı ne kdr olcaksın acba.?
Bna 15 ile 20 aralık arası gel dedi eşimde 18inde gideriz dio :) ne kdr olmak gerek bilmiyorum araştırmadm henüz...bu günlere geleceğimizi hiç düşünmemiştim çok şükür rabbime

Canım bebeğin kalp atışını duyduktan sora doktor bi sürü test istedi, kan ve idrar. Onları yaptırmıştım geçen hafta cuma, yani 8. Haftada onların sonuçlarını göstermek için gittim, bi sorun çıkmayınca tekrar 12. Haftada ikili test için çağırdı. O ara dönemde herhangi bir kontrol yok. Ama ben merakımdan bi ara giderim kalp atışını görmeye diye düşünüyorum.

Tesekkur ederm cam bilgiler icin baskentte hangi doktora gidiyosun. Bide baskentte yeni dogan bakim unitesi varmi biliyomusun
Merhaba. Başkent te Serdar Bey var ona gittim bugün. Ilımlı bir doktor beğendim . Yeni doğan ünitesini bilmiyorum açıkçası. Şuanda kanama ile ilgili sorunum var doktorum epey ilgililendi. Perşembe tekrar çağırdı düşük riski var maalesef.

Kızlar cıktım dr dan karından baktı keseyi gördü bebeği de gördü ama canlılığı göremedi rahim biraz arkaya doğru dedi... tekrar alttan baktı çok şükür dinledik kalp sesini...canlılığı da devm ediyor büyümüş 1cm yavrum. Tam haftasında dedi 7+1 dedi bnm takvimde 7+0aslnda..çok şükür..rabbim bekleyen herkeze nasip etsin inşallah
hayırlı olsun cnm gözün aydın darısı bizlere inşallah

Kızlar çok kötüyüm kullandığım yasminden dolayı bebekte kromozom bozukluğu olBilir dedi doktor Perşembe gününe kadar karar vermemizi söyledi kürtaj için :KK42:
Canm ya çok üzüldüm ama olasılık ile böyle bi karar verilirmi ki başka dra da gitseniz belki yoktur test yapılmıyormuşmu kesinleşmeden kürtaj mı denirmiş :KK43:

Canım bebeğin kalp atışını duyduktan sora doktor bi sürü test istedi, kan ve idrar. Onları yaptırmıştım geçen hafta cuma, yani 8. Haftada onların sonuçlarını göstermek için gittim, bi sorun çıkmayınca tekrar 12. Haftada ikili test için çağırdı. O ara dönemde herhangi bir kontrol yok. Ama ben merakımdan bi ara giderim kalp atışını görmeye diye düşünüyorum.
Aynen cnm bnmde öyle oldu sonuclara baktı folik asiti bıraktırdı demir hapı verdi...hayırlısı inşallah

hayırlı olsun cnm gözün aydın darısı bizlere inşallah
Teşekkür ederm cnm amin inşallah sizlerde güzel haberlele gelceksiniz..

Kizlar bu 2'li -3'lu test iyi degil yapmayin diyorlar ne dusunuyorsunuz ?
Arkadaşlarım yaptırmayın fln dio ama bn druma güvemiyorm yaptırırım sanrm...araştırmadım henüz nasl yapılır dln die ama şimdilik öyle düşünüyorm

Teşekkür ederm cnm amin inşallah sizlerde güzel haberlele gelceksiniz..

Arkadaşlarım yaptırmayın fln dio ama bn druma güvemiyorm yaptırırım sanrm...araştırmadım henüz nasl yapılır dln die ama şimdilik öyle düşünüyorm

Benide cok uyardilar yaptirma diye bilmiyorum birde zaten Allah korusun kotu bisiy ciksada aldirmam. O yuzden en iyisi yaptirmamak tum hamileligim boyunca kafamda soru isareti birakmak istemiyorum. Unutucam testleri :/

Kizlar bu 2'li -3'lu test iyi degil yapmayin diyorlar ne dusunuyorsunuz ?
İkili test sadece olasılık hesabiymis yanlış çıkma falan sık oluyormus. Ama ben yaptiricam. diyelim ki kromozom bozukluğu riskim yüksek çıktı o zaman su pahalı kanda genetik testinden yaptiricam. O kesin sonuç veriyor. Şuan 14 haftalık olan bir arkadaşım aynen böyle yaptı. Şükür genetik testinin sonucu temiz geldi. Hem de çocuğun cinsiyetini öğrendiler. İkili testin sonucu iyi çıkarsa da üstüne dusmm heralde.

İkili test sadece olasılık hesabiymis yanlış çıkma falan sık oluyormus. Ama ben yaptiricam. diyelim ki kromozom bozukluğu riskim yüksek çıktı o zaman su pahalı kanda genetik testinden yaptiricam. O kesin sonuç veriyor. Şuan 14 haftalık olan bir arkadaşım aynen böyle yaptı. Şükür genetik testinin sonucu temiz geldi. Hem de çocuğun cinsiyetini öğrendiler. İkili testin sonucu iyi çıkarsa da üstüne dusmm heralde.

Canm ben yaptirmamayi dusunuyorum diyelim kotu bisiy cikti nasil kiyicam bebegime. O yuzden en iyisi yaptirmamak

Benide cok uyardilar yaptirma diye bilmiyorum birde zaten Allah korusun kotu bisiy ciksada aldirmam. O yuzden en iyisi yaptirmamak tum hamileligim boyunca kafamda soru isareti birakmak istemiyorum. Unutucam testleri :/
İşte tüm hamileligin boyunca soru işareti taşımak zorunda değilsin. Maddi durumunuz varsa basit bir kan testiyle sana kesin sonuç söylüyorlar.

Ben gittiğim devlet hastanesinde sizin fikrinizde çok kadın görüyorum. Aldırma fikriniz asla yoksa bence de yaptırmamanız mantıklı.

Neden iyi değilmiş?

Cogu kiside yanlis sonuc olasiligi varmis ge amniyosentez testi istiyorlarmis buda benege ve anneye zarar veriyormus birde testlerde down sendromlu cikip normal dogan cok cocuk varms hamileligimi kendime zehir edemem dogdugunda Rabbim be nasip ederse o

İşte tüm hamileligin boyunca soru işareti taşımak zorunda değilsin. Maddi durumunuz varsa basit bir kan testiyle sana kesin sonuç söylüyorlar.

Ama down sendromlu diyip normal dogan birsuru bebek var bunu goz ardi edemeyiz ki bu sefer hamilelik sureci cok kotu gecicek . En azndan Allah ne nasip ederse o diyorum yaptiramam gibi geliyor

Canm ben yaptirmamayi dusunuyorum diyelim kotu bisiy cikti nasil kiyicam bebegime. O yuzden en iyisi yaptirmamak
Ben de kıyamam canım ama genetik testim de kötü gelir çocuğun kesin engelli olacak derlerse kendimi ona göre hazırlarım ona göre biseyler okurum öğrenirim ne biliyim... Allah korusun bebeklerimizi

Ben gittiğim devlet hastanesinde sizin fikrinizde çok kadın görüyorum. Aldırma fikriniz asla yoksa bence de yaptırmamanız mantıklı.

Aynen en azndan dedigim gibi hamilelik sureci o iskence uzuntu halini cekmycem . Allah ne verirse kabulumdur sadece fikir sormak istedim cogu kisi yaptiricak herhalde

Cogu kiside yanlis sonuc olasiligi varmis ge amniyosentez testi istiyorlarmis buda benege ve anneye zarar veriyormus birde testlerde down sendromlu cikip normal dogan cok cocuk varms hamileligimi kendime zehir edemem dogdugunda Rabbim be nasip ederse o

Amniyosentez bende düşünmüyorum. Onun yerine yurtdışında yapılan test daha mantıklı. Sizin fikrinize de saygı duyuyorum. Umarım hayırlısı olur..

X