2018 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

2 doğum yaptım ikisinde de ne bir ağrı ne bir sancı ne mide bulantısı ne öğürme ne tiksinme yaşamadım ama bu bebiş nasıl bir bebiş bilemiyorum çok sevdiğim çayı içemiyorum... ayran içemiyorum sadece su içebiliyorum.. sabahları diş fırçalamak işkence oldu resmen... servise binip işyerine gelmek işkence uzun yola dayanamıyorum balıktan ve kokusundan nefret ettim direk öğürmeye başlıyorum... belki kusabilsem rahatlıcam ama olmuyo uzun yazdım kusura bakmayın diyeceğim o ki her hamilelik aynı olmuyor
Sorma onları bende yaşadım bir insan battaniyeden öğürüp kusar mı ben kustum uykumdan uyanıyordum bulantı yüzünden şükür dün gece uyumuşuz bulantı olmadan bakalım bugün nasıl geçecek

Kızlar kese görünmedi bugün 5+6 günlüktü bugün moralim çok bozuk ağlamaktan helak oldum kan verdim 2 saat sonra arayacaklar şaşırdım napacağımı

Gec dollenmedir belki. Moralini bozma bakalim kan sonucunda ne diyecekler. Daha evvelinde doktora gitmis miydin gebe oldugunu ogrendikten sonra

Günaydın kızlar nasılsınız? Size bir şey sormak istiyorum akşamları uyurken bazen uykudan uyanıyorum ayağım tutulmuş gibi hissediyorum böyle bir şey yaşayan var mı. Birde bnim hala mide bulantılarım başlamadı bu iyi bir şey mi kötü bir şey mi bilmiyorum hiç :KK43:
İyiyiz şükür canım herkesin midesi bulanacak diye birşey Yok canım için rahat olsun ayak tutulması magnezyum eksikliğinden oluyor diye biliyorum maden suyu içersen geçer benim hamilelik öncesi hep kramp ve uyuşma oluyordu hatta uyuşuk olduğu birgün hızlıca ayağa kalktım incinme oldu dikkat et

Geldim canlarım Allah'ıma şükürler olsun bebeğimin kalp atışını duydum darısı bütün bekleyenlerin başına inşallah , bana destek olan kalbimi ferahlatan bütün arkadaşlarıma çok teşekkür ederim sayenizde icim rahatlamisdi Allah hepinizden razı olsun , Allah hepinizin yüzünü güldürsün .
Çok sevindim canım sağlıcakla gelsin minnoş amin hepimizin yüzü gülsün

İyiyiz şükür canım herkesin midesi bulanacak diye birşey Yok canım için rahat olsun ayak tutulması magnezyum eksikliğinden oluyor diye biliyorum maden suyu içersen geçer benim hamilelik öncesi hep kramp ve uyuşma oluyordu hatta uyuşuk olduğu birgün hızlıca ayağa kalktım incinme oldu dikkat et
Herkes bulanıyor yazınca bende olmayınca tedirgin oldum bir şey bilmemek tecrübesizlik çok zormuş valla burdan öğreniyorum bir şeyler çok sağolun :) bugün maden suyu içeyim ozaman bende yavaş yavaş kalkmaya çalışıyorum gerinesim geliyor ama hamilesin dur napyorsun diyorum hemen kendime :)

Merhaba. Hayir yasim kucuk degil ama evet ilk gebeligim. Su an bi sorunum yok cok sukur. Sorunum olsa da ne kadar takili kalirsam o kadar sorunum olacagini dusunuyorum.

Kimseye hakaret etmedim, kirici oldugumu da dusunmuyorum. Bana gore yapilan hareket simarikliktir. Bunu dile getiriyorum.

Mevzu yemek kokusu ya da mide bulantisi degil ki mevzu kocadan tiksinmek. :) cok komigime geldi :) kocadan tiksinmek nedir? Bir arkadas demis bilincaltiyla alakali. Hormonlarin disa vurumu olmus diye. Hakikaten de oyle... midesi bulanana uykusu olana ya da kayinvalidesinin yemek kokularindan rahatsiz olana lafim yok ki :) dikkatli okuyun lutfen.

Her gun sabah 06.30 da kalkip ise gidiyorum aksamin 8 inde evde oluyorum. metrobus tiklim tikis ve zencisi dolu suriyelisi dolu sabah sabah sarimsakli yumurta yiyeni dolu ve ben bunu hamileligimin son anina kadar cekmek zorundayim. Ben de o psikolojiye girsem daha fazla kusardim midemi bulandirirdim herhalde... ama eve geldigimde rahat nefes almaya calistig, guzel bir sevismeden sonra icimde susamimizi buyuttugumuz adamdan tiksinmezdim. O ne ya. Korkunc yahu.
Benim bahsettiğim şey kocamın ten ve ter kokusu. Kocamın hareketleri yüzü gözü değil ki Nerde öyle bişey yazmışım? Yatakta yatarken adam terliyor eskiden sevdiğim koku şuan ogurtuyor beni. Hamileligim ikiz başladı sizlerin 6. Haftada taşıdığınız HCG değerleri benim 4. Haftada kanimda dolaşıyordu. Ve ben hamileligimi bulantidan anladım maalesef o kadar erken başladı. Şuanda yaklaşık 4 haftadır mutfağa adım atamıyorum çarşıda kokudan dolasamiyorum lokantalara giremiyorum çöp kutusunu açamıyorum. Neyse daha uzun anlatmama gerek yok inanmak zorunda değilsiniz. İnşallah yaşamazsınız da ama bu psikolojik değil. Simariklik değil. Bu forumda size simariklik yapsam elime ne geçecek? Kocam bu durumu biliyor tabiki ve beni anlıyor gidiyor dusunu alıyor hemen. Terliyken sarilmıyor. Hemen dişlerini fircaliyor. Mümkünse benimle muhatap olup polemik çıkarmayın.

Benim bahsettiğim şey kocamın ten ve ter kokusu. Kocamın hareketleri yüzü gözü değil ki Nerde öyle bişey yazmışım? Yatakta yatarken adam terliyor eskiden sevdiğim koku şuan ogurtuyor beni. Hamileligim ikiz başladı sizlerin 6. Haftada taşıdığınız HCG değerleri benim 4. Haftada kanimda dolaşıyordu. Ve ben hamileligimi bulantidan anladım maalesef o kadar erken başladı. Şuanda yaklaşık 4 haftadır mutfağa adım atamıyorum çarşıda kokudan dolasamiyorum lokantalara giremiyorum çöp kutusunu açamıyorum. Neyse daha uzun anlatmama gerek yok inanmak zorunda değilsiniz. İnşallah yaşamazsınız da ama bu psikolojik değil. Simariklik değil. Bu forumda size simariklik yapsam elime ne geçecek? Kocam bu durumu biliyor tabiki ve beni anlıyor gidiyor dusunu alıyor hemen. Terliyken sarilmıyor. Hemen dişlerini fircaliyor. Mümkünse benimle muhatap olup polemik çıkarmayın.

:)

X