2018 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Selam kızlar bişi sorucam size ; tüp bebek ile hamile kalan arkadaşlara özellikle, gebelik haftası bizde de son adet tarihine göremi hesaplanıyor? Son adetim 16.10.2017 transfer tarihim 31.10.2017 6. Gün dondurulmuş embriyo transfer oldu. Ona göre kalp atışı için randevu alıcam da haftamı neye göre hesaplamalıyım?

Selam kızlar bişi sorucam size ; tüp bebek ile hamile kalan arkadaşlara özellikle, gebelik haftası bizde de son adet tarihine göremi hesaplanıyor? Son adetim 16.10.2017 transfer tarihim 31.10.2017 6. Gün dondurulmuş embriyo transfer oldu. Ona göre kalp atışı için randevu alıcam da haftamı neye göre hesaplamalıyım?
cnm benim de transfer 31 ekim bana 28 kasıma randevu verdiler kese ve kalp atışı için

transferden ıtıbaren sayılıyor

Kizlar progesteron 8 cikmisti gecen hafta carsmba cok uzulmustum. Cuma tekrar yaptırdım 40 cikmis cok şükür cok sevindim. 5 hafta 1 gunluk olduk bugun cuma 4+5 ti. Ben iciyordum sonucu gormedigim icin. Artik progesteronu birakacagim persembe kontrol. Cok cok şükür

Bazı hastalar transfer yapılan günde gebeliğin neden iki haftalık kabul edildiğini anlamakta zorlanırlar haklı olarak çünkü transfer tarihinde iki hafta önce daha yumurta toplama işlemi bile yapılmamıştır. Bunun açıklaması şu şekildedir: Bütün gebeliklerde hamilelik haftası "son adet tarihine göre hesaplandığı için" burada da transfer tarihinden 2 hafta önce adet başlamış gibi düşünülerek ona göre hesaplama yapılır. Bu şekilde bütün gebelik süresi 40 hafta olacak şekilde takip edilir. Son adet kanamasının başladığı tarih transfer tarihinden 2 hafta önce olmasa bile, burada transfer tarıhı esas alınmalıdır, çünkü burada net olarak büyüklüğü bilinen bir embriyo vardır, bu nedenle transfer tarihi yanıltıcı olmaz ancak son adet tarihi yanıltıcı olabilmektedir.

Günaydın arkadaşlar benim bulantım yok çok şükür ama bende uyuyamıyorum geceleri yatak batıyor gibi oluyor yan yatsam etlerim acıyor sırtüstü yatsam belim ağrıyor sırtım ağrıyor uykuya daldıktan sonrada sabahları yorgun uyanıyorum. sizde de böyle durumlar oluyor mu
Merhaba. Yaşadıklarının aynısı yaşıyorum. Bende artı kanama var 11 gündür .
Allah bebeğini sağsağlim kucağına almayı nasip etsin.

Bir de ben görsem şu keseyi

ayprensesii ayprensesii profilinde 4 sene sonra gelen mucizem yazıyor. Ben de aynı durumdayım. 4 sene sonra kavuşucam inşallah.
İnşallah kavuşacağız yavurlarımıza. Ağustos ayında kimyasal gebelik geçirdim kanamam bittikenten 23 gün sonra adet oldum ve şimdi hamileyim çok şükür

İnşallah kavuşacağız yavurlarımıza. Ağustos ayında kimyasal gebelik geçirdim kanamam bittikenten 23 gün sonra adet oldum ve şimdi hamileyim çok şükür
benim de
2014 aralık mol gebelik sebebiyle 12 haftalık kürtaj
2015 kasım kalp durması sebebiyle 8 haftalık kürtaj
2016 ocak kimyasal gebelik
aylarca klomen kullandım, çatlatma iğneleri, geçen ay doktorum yurt dışında olduğu için tedavisiz öylesine denemeye karar verdik doktor ile birlikte. ve tatatatammm regl olmam gereken 1.gün:30 3.gün :90 5. gün:318 çarşamba çağırdı doktorum. keseyi görürsek kan sulandırıcı iğnelere başlıcam. umarım bir aksilik yaşamayız hiç birimiz :amin:

benim de
2014 aralık mol gebelik sebebiyle 12 haftalık kürtaj
2015 kasım kalp durması sebebiyle 8 haftalık kürtaj
2016 ocak kimyasal gebelik
aylarca klomen kullandım, çatlatma iğneleri, geçen ay doktorum yurt dışında olduğu için tedavisiz öylesine denemeye karar verdik doktor ile birlikte. ve tatatatammm regl olmam gereken 1.gün:30 3.gün :90 5. gün:318 çarşamba çağırdı doktorum. keseyi görürsek kan sulandırıcı iğnelere başlıcam. umarım bir aksilik yaşamayız hiç birimiz :amin:
Mol gebelik hic duymamistim. Simdi okuyunca merak ettim baktim. Korktum. Senin basina gelmis.

Cok gecmis olsun insallah bu defa her sey normal seyride devam eder ve bebisini kucagina alirsin. :KK200:

Benimde bulantı ve kasık ağrısı geçmiyor kızlar fenalardayım mutfağa bile giremiyorum çok az yiyorum onuda zorla :olamaz:gece uyanıyorum bulantı yüzünden

Canim bende ayni sekilde ne yesem cikariyorum gece mide agrisiyla uyaniyorum.mide aç kaldifinda agri yapiyor asit uretiyor ve safra kusuyosun.yiyebildigin seyleri yemeye calis

Canim bende ayni sekilde ne yesem cikariyorum gece mide agrisiyla uyaniyorum.mide aç kaldifinda agri yapiyor asit uretiyor ve safra kusuyosun.yiyebildigin seyleri yemeye calis
Ben bir kere kustum oda dediğin gibi su geldi şimdi markete gittim onu bile zor gittim sende mi böylesin canım midemde ağrıyor maalesef

Merhaba. Ben de tüp bebek ile hamile kaldım. Dondurulmuş değildi. Benim de adet gününün ilk gününe gore hesaplıyor doktorlar. 5 haftalikken kese göründü. 6 haftalık iken kalp atışını gördüm. Aletlerin kalitesi de önemliymiş. Hayırlısı olsun.

Mol gebelik hic duymamistim. Simdi okuyunca merak ettim baktim. Korktum. Senin basina gelmis.

Cok gecmis olsun insallah bu defa her sey normal seyride devam eder ve bebisini kucagina alirsin. :KK200:
amin canım.. zaten çok rastlanan bir durum değilmiş. kısmet öyleymiş. inşallah dileyen herkese hayırlısını versin rabbim :dua:

X