2018 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Hanımlar eşlerinizle ilişki durumunuz nedir ? Özel olmazsa bilgi verir misiniz ? Pazartesiye kadar doktora gitmeyeceğim . Gittiğimde de mutlaka danışırım ama cuma günü eşim görevden gelecek . Siz nasıl bir yol izliyorsunuz ?

Bizim herhangi bir degisiklik yok. Doktor hicbir sikinti olmadigini, hasta degil gebe oldugumu ve cinsel iliskimde son ana kadar devam edebilecegimi soyledi.

Onu bekleyin öncelikle. Adetiniz geçince beta takibi yapın. 2 gün sonra %66 artış normal kabul ediliyormuş. Ben hamileliğimi adet tarihimden 3 gün sonra kanda öğrendim. Ondan bir hafta sonra ultrasonda kese gözüktü. Kalp atışları için erken olduğunu söylediler iki hafta sonra çağırdılar.
Çok Teşekkür ederim

Resmen yikildim yani bebek buyumuyor diye. Birde mide bulantim cok az diyorum kesn bisiy oldu bebege zaman gecmiyor resmen
Burada çoğunda bulantı olsada bazılarında bulantı yok benimde henüz bulantılarım başlamadı. kontrole ilk gittiğimde bana çok erken gelmişsin demişti doktor. Bakakalmıştım öyle adet tarihim 1 hafta geçmişti. doktor gelmeden sekreteri idrar tahliline gönderdi acile hep erken gelmişsin muamelesi yaptılar kan testinde benim dediğim çıktı ultrasonda da kese göründü. Yani demek istediğim doktorlar bazen karşısındakinin duygularını umursamadan konuşuyorlar. Çok fazla üzme kendini en iyisini Rabbim bilir bol dua et sabırla bekle belki diğer kontrolünde herşey normale dönmüş olur ve kalp atışlarını duyarsın bebeğinin.

Selamlar kahverengi akıntı önemli midir? Doktora gitmeye gerek var mı? Progestan vermişti bir iki gün ihmal ettim ondan olabilir mi? İlk hamileliğimde hiç böyle şeyler olmamıştı ya. Çok zor geliyor doktora gitmek işe bile zor geldim aşırı midem bulanıyor.

BeyazOrkidem BeyazOrkidem canım ya sormadan aldım profil resmini kusura bakma ama çok beğendim napiimm
Bwn sızın ıcin yaptım canım
kızlarrr 6hafta+0 günlük gebeyim geçen hafta kesem 8mmdi bugün gittim bebişim 3,65mm olmuş minik minik kalp atımlarını duydum darısı size inşallah:KK200::anneadayı:
Hısgeldın cok sukur
Merhaba bende 5+2 olarak aranıza geldim henüz doktora gıtmedım altdan muane degılde normal ultrasonla gorunebılsın dıye haftaya pazertesı gıdeceğim galiba
hosgeldın

Kızlar Dr çıktım şükür keseyi gördük üstünden görünmedi alttan gördü kalp atışını duyamadık erken haftaya çarşamba gel dedi inş kalp atışını da duyarım normal dimi böyle olması :110:
guzel henuz ufak sanırım haftan bekle gorursun

Selamlar kahverengi akıntı önemli midir? Doktora gitmeye gerek var mı? Progestan vermişti bir iki gün ihmal ettim ondan olabilir mi? İlk hamileliğimde hiç böyle şeyler olmamıştı ya. Çok zor geliyor doktora gitmek işe bile zor geldim aşırı midem bulanıyor.
Progestanı mutlaka kullan vajınal kan ıhmal etme
görmedıkce tehlıke yok kahverengı akıntı normal

Bazi dr lar annenin duygularini onemsemeden cok realist konusuyorlar onlara gore cok normal kendilerince dogru olanda bu belki de gunde kac kisiye bakiyorlar kac dogum kac dusuk kayip goruyorlar kim bilir... ama anne tarafindan oyle mi heyecan stres hepsi bi arada dr un agzindan cikacak iki cift guzel soz icin can atiyoruz... Allah vicdan sahibi insanlarla karsilastirsin her zaman

Ya bende hicbir sey yok...niye bu kadar takiyorsunuz ki bulanti olmamasini. Benim gogus agrim bile yok :)

Herkes farkli yaşar hamileligini. Burda mide bulantisindan is guc yapamayan insanlar var, oyle olsa daha mi iyi hissedeceksiniz?
Bnde de yok bulamtı sabah 7.30 da kaktım 8.00 de gerı yattım 11.30 kalktım benım sorunum uyku

Progestani ihmal etme canim.. birde her gebelik bir olmuyor

Günaydın kızlar, Cumartesi günü keseyi görmek için doktora gittik, bebişler bize süpriz yaptı doktor iki kese gördüğünü söyledi.
İkiz annesi oluyorum galiba :emir_bebek::emir_bebek: bazen 3. ayda ikinci kese kaybolabiliyor dedi. Rabbimden hayırlısını istiyorum ikizsede teksede hayırlısı olsun. Kalp atışlarını duyacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum.
cnm kalbi atsadamı kaybolabiliyormuş ilk defa duydum

Günaydın kızlar, Cumartesi günü keseyi görmek için doktora gittik, bebişler bize süpriz yaptı doktor iki kese gördüğünü söyledi.
İkiz annesi oluyorum galiba :emir_bebek::emir_bebek: bazen 3. ayda ikinci kese kaybolabiliyor dedi. Rabbimden hayırlısını istiyorum ikizsede teksede hayırlısı olsun. Kalp atışlarını duyacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum.
bu arada gözün aydın hayırlı uğurlu olsun :emir_bebek:

Kan uyuşmazlığın yoksa sanırım doktora gitmen gerekmiyor. Sancılı vajinal kanaman olursa o zaman gidersin ama progestani ihmal etme.

cnm kalbi atsadamı kaybolabiliyormuş ilk defa duydum

Benim de 2 kese gözüktü ama senin yerinde olsam daha etrafa ikiz demezdim, iki başlayıp 1 devam edebilir dedi. Mesela görümcem tüp bebekle 3 kese ile başladı 2. ayda sanırım 2 keseye düştü. İkizlerini doğurdu.

Yarın kalp atışı için gideceğim. Bakalım hala ikiz mi meraktan çatlıcam vakit geçmek bilmiyor.

Kizlar ya. Kafam cok karisik bi size anlatyim yardimi olun. Benim sat 4ekim yani en son 4 ekimde adet oldum. Doktorlar o gunden itibaren sayiyorlar hamileligi yani suan doktorlara gore 6+4gunluk. Ama ben bebek istedigim icin hep tarihleri yaziyordum iliski tarihim ise 18 ekim . Tam yumurtladigim gun girdim iliskiye . Benim hesaplarima gore 4+4gunluk oluyor bebegim. Gecen carsamba kese icin 8.62mm buyumemis dedi doktor cok uzuldum ama o 6 haftaliktan baz aliyor benim bebegim o zaman tam 4 haftalikti . Benim bebegimin gelisimi normal mi ya yoksa degilmi kafam almiyor. Sonucta ben iliski tarihimi yazdim bildigim icin benmki daha normal gibi geliyor
Hoşgeldin 18 ekimde ilişkiye girmiş olman hemen o gün döllenme olmuş demek olmuyor..sperm 72 saat yaşayabiliyor yumurta ile ne zmn karşılaştı bilemzsin.. adet söngün ne kdr acba 30 32 fln mı geç döllenmiş ve o yüzden küçük olabilir..başka bir dr a da git kafanda sorular varsa ama stres yapmaa..

Kızlar Dr çıktım şükür keseyi gördük üstünden görünmedi alttan gördü kalp atışını duyamadık erken haftaya çarşamba gel dedi inş kalp atışını da duyarım normal dimi böyle olması :110:
Gözün aydın cnm bnde alttan gördüm keseyi normal tabiki daha çok küçükler :)) sabırr

Selam kızlar bende 5+3 te kontrole gittim üstten kese göründü 13 mm . Haftaya tekrar gideceğim alttan kalbi duyabilirmişiz.
Maşallah cnm 5+3te kese mi 13mm bebek mi bnm 5+3te bebek 2mm di inşallah kalp sesini de duyarız

X