2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Bizim zaten nerdeyse 2 aydir salyalarimiz sapir sapir akiyodu ve el hep agzindaydi daha tutmayi tam bilmedigi icin kasiyiciyida cok kullanamadi ,2haftadir iyice huysuzlasmisti aksamlari uyurken kendi kendine aglamalri başlamıştı gecen haftaki kontrolde doktorumuz dediki artik daha cok aglrsa dislerinden merak etmeyin ustunden 2gun gecti patlattii :halay: daha minicikler ama alttan 2side yukselmeye basladi elimi bile ısırmak istiyo tam cikinca nasil emziricem bilmiyorum tabi agrisida cok oluyo kucuk oldugu icin insallh cabuk gecer
Yani arada göğüs ucunu ısırarak yara yaptıkları oluyor ama emziriyorsun bir şekilde :) Oğlum 10-11 ay civarlarındayken eşime mememi bir piranhanın ağzına veriyormuşum gibi hissediyorum demiştim.. Geçiyor ama bir şekilde.

Bu arada bebeğinin kilosu gayet güzel, benimkiyle aynı. Sağlık sıkıntısı yoksa kilosuna takılma bu kadar, her bebek farklı. Kimi az alır, kimi çok, kimi hızlı, kimi yavaş.. Diyorum ya benim oğlum 4 aylıkken kızımdan nerdeyse 2 kilo daha fazlaymış.. Ben ne yapayım şimdi :)

Akışına bırak o yüzden, allah çaresiz dert vermesin ama daha ateşler hastalıklar atlatacak, bazen günlerce yemeyecek, kilo verip süzülecek.. Ama 3 günde de toparlayacak. O yüzden çok düşme üzerine sağlık problemi yoksa.

Kizlar kilo durumlariniz nasil?? Ben oglumda cok hizli kilo vermis ve toparlanmistim. Ama kizimda oyle olmadi.. 57 kilo hamile kaldim, 79 kilo doguma gittim. Bugun tartida 58.60 kilo oldugumu gordum. Hemen hemen dogum oncesine donmus bile olsam vucudum toparlanmadi bu sefer, bi gevsek kaldim. Ikinci dogum beni pert etti :))

Sizlerde durum ne??

Ben her ikisinde de 48ile hamile kaldım 65le doğuma girdim ilkinde hepsini versem de ikinci doğumda kilolar kaldı 56 kiloyum aslında memnunum ama karnım yemek yiyince çok çıkıyor malesef..

Ben her ikisinde de 48ile hamile kaldım 65le doğuma girdim ilkinde hepsini versem de ikinci doğumda kilolar kaldı 56 kiloyum aslında memnunum ama karnım yemek yiyince çok çıkıyor malesef..
Yani ben de kilodan ziyade deformasyondan mutsuzum biraz.. Hani anormal bir görüntü yok ama eskisi gibi de değil. İlk doğumdan 6 ay sonra hiç doğum yapmamış gibi görünüyordum ama ikinci hamilelik biraz yıprattı sanırım.

Haftada 2 gün spora gidiyorum, inşallah toparlarım biraz. Toparlanamazsam da canım sağolsun, ne yapayım :)

Yani arada göğüs ucunu ısırarak yara yaptıkları oluyor ama emziriyorsun bir şekilde :) Oğlum 10-11 ay civarlarındayken eşime mememi bir piranhanın ağzına veriyormuşum gibi hissediyorum demiştim.. Geçiyor ama bir şekilde.

Bu arada bebeğinin kilosu gayet güzel, benimkiyle aynı. Sağlık sıkıntısı yoksa kilosuna takılma bu kadar, her bebek farklı. Kimi az alır, kimi çok, kimi hızlı, kimi yavaş.. Diyorum ya benim oğlum 4 aylıkken kızımdan nerdeyse 2 kilo daha fazlaymış.. Ben ne yapayım şimdi :)

Akışına bırak o yüzden, allah çaresiz dert vermesin ama daha ateşler hastalıklar atlatacak, bazen günlerce yemeyecek, kilo verip süzülecek.. Ama 3 günde de toparlayacak. O yüzden çok düşme üzerine sağlık problemi yoksa.

Evet erken cikartmasinin en kotu tarafi isirilmak olucak sanirim simdiden parmagimi isirmaya calisiyo :kk77::kk77: cok sukur oyle bi sorunumuz yok sadece biraz boyu uzun duruyo ta bi kiloda az olunca iyice inceltiyor yyzunu doktor yemeye baslayinca toplar dedi insallah oylr olur
Seninde evet ayni durumhaklisin kizla oglan ayni olmazmis derler diyelik yoksa aynj anne ayni sut yani :KK15: bu ay 5.ay asiniz var mi acaba

Kizlar kilo durumlariniz nasil?? Ben oglumda cok hizli kilo vermis ve toparlanmistim. Ama kizimda oyle olmadi.. 57 kilo hamile kaldim, 79 kilo doguma gittim. Bugun tartida 58.60 kilo oldugumu gordum. Hemen hemen dogum oncesine donmus bile olsam vucudum toparlanmadi bu sefer, bi gevsek kaldim. Ikinci dogum beni pert etti :))

Sizlerde durum ne??

Cok hizli mi kilo verdimcanim acaba ondanmi ? Benim dogum oncesine ulasmam icin 6kilo daha vermem lazim en son 75i gormustum tartıda ama deforme kisminda coksorunluyum karnim bacaklarimbile catladi ve bacaklarimin dizkapagimin arkalari mor mor inşallah varis değildir diye düşünüyorum ustelik hamilelgim boyunca calistim hep aktiftim

Zayiflamak icin kullañdiginiz bisey var mi ?simdiye kaadr iyi verdim bisey yapmadan ama artik vucudumun yardima ihtiyaci var gibi hissediyorum

Cok hizli mi kilo verdimcanim acaba ondanmi ? Benim dogum oncesine ulasmam icin 6kilo daha vermem lazim en son 75i gormustum tartıda ama deforme kisminda coksorunluyum karnim bacaklarimbile catladi ve bacaklarimin dizkapagimin arkalari mor mor inşallah varis değildir diye düşünüyorum ustelik hamilelgim boyunca calistim hep aktiftim

Zayiflamak icin kullañdiginiz bisey var mi ?simdiye kaadr iyi verdim bisey yapmadan ama artik vucudumun yardima ihtiyaci var gibi hissediyorum
Yani dogum sonrasi icin ne derece hizli sayilir bilemem ama 4 ayda 20 kilo verdim. Ilk dogumda 20 kiloyu 2 ayda vermistim. Dedigim gibi tartida 58.5 kiloyum, hedefim 55. Ama 3 kilo daha vermek istedigim goruntuyu getirecek mi bilmem.

Evet erken cikartmasinin en kotu tarafi isirilmak olucak sanirim simdiden parmagimi isirmaya calisiyo :kk77::kk77: cok sukur oyle bi sorunumuz yok sadece biraz boyu uzun duruyo ta bi kiloda az olunca iyice inceltiyor yyzunu doktor yemeye baslayinca toplar dedi insallah oylr olur
Seninde evet ayni durumhaklisin kizla oglan ayni olmazmis derler diyelik yoksa aynj anne ayni sut yani :KK15: bu ay 5.ay asiniz var mi acaba
5.ayda devlet asisi var miydi hatirlamiyorum ama rota virusu ikinci dozu var.

Toparlar merak etme. Bir de bunye meselesi kilo isi. Ben bebekken ayda 1 kilo alirmisim, kardesim 200-300 gr alirmis.. ben hep topac gibi bir cocuktum, o zayif bir cocuktu.

Yetiskinlikte isler degisti sonra, ben minyon bi hatun oldum. Kardesim de kilolu degil ama benden daha uzun ve iri kemikli oldu.

Evet kizlar katiliyorum bebekler birbirinden cok farkli. Ilk kzim zayif deli olurdum psikolojim bozulmustu artik. Simdi 3 yasinda hala yemez hala yemez...

Bu kizim da 5 ay 10 gunluk bugun tarttim 8400gr. Yoksa dediginiz gbi anne ayni anne süt ayni süt.....

Ek gidayi da tam 6 ayi doldursunda oyle baslayayim diyorum. Suan sutumunctek damlasi.bile cok kiymetli ona. Sutten alcagni ek gidayla doldurmayayim smdi.midesini.

Evet kizlar katiliyorum bebekler birbirinden cok farkli. Ilk kzim zayif deli olurdum psikolojim bozulmustu artik. Simdi 3 yasinda hala yemez hala yemez...

Bu kizim da 5 ay 10 gunluk bugun tarttim 8400gr. Yoksa dediginiz gbi anne ayni anne süt ayni süt.....

Ek gidayi da tam 6 ayi doldursunda oyle baslayayim diyorum. Suan sutumunctek damlasi.bile cok kiymetli ona. Sutten alcagni ek gidayla doldurmayayim smdi.midesini.
Masallah canim bebegine :) bence de oyle basla, bir omur yiyecek zaten, doya doya sutunden faydalansin.

O yuzden hep diyorum, saglikliysa sorun yok. Kilosuna cok takilmamak lazim.

5.ayda devlet asisi var miydi hatirlamiyorum ama rota virusu ikinci dozu var.

Toparlar merak etme. Bir de bunye meselesi kilo isi. Ben bebekken ayda 1 kilo alirmisim, kardesim 200-300 gr alirmis.. ben hep topac gibi bir cocuktum, o zayif bir cocuktu.

Yetiskinlikte isler degisti sonra, ben minyon bi hatun oldum. Kardesim de kilolu degil ama benden daha uzun ve iri kemikli oldu.

Evet haklisiniz sanirim babsinin bunuesine benzicek esimde o kadar yer ama hala daha zayif , bu disleriylr iyice gucsuz kalmasinda baska bisey istemiyorum bnde..
Evet rotayla beraber bi asiniz daha var sonra 10.aya kadar yok demisti a
Ma ne asisi sormayi unuttum
B3nc3 gayet iyi kilo vermissin benimde diyete baslamam lazim bolbol su iciyorum fakt sutumu etkiler diye korkuyrum

Kizlar selam,
Fikirlerinize ihtiyacim var.
Normal dogum yaptim oglum suan 5 aylik olmasina 1 hafta kaldi 7100 gr. 4 aya kadar hep emdi. 1 gr bile mama takviyesi yapmadim cok sukur hatta ilk ay en fazla kilosunu aldi. Sutum cok fazla fazla degildi ama sanirim icerik olarak yagliydi. Hic vazgecmedim hep emzirdim su bile vermedim bi kasik. 4. Aydan sonra sutumde azalma basladi tek memeye gecti iyice. Bende gunde 180cc yi gecmeyecek sekilde mama takviye basladim. Sol gogsumden 100cc gelirken sagdan 20cc geliyordu. Buna ragmen israrla sagi vermeye calistim her pozisyonda cok az da olsa aldi ama oburu kadar degil. Zaten memede ort 5 dk duruyor. Suan sutumde azalma devam ediyor 2 haftadir ugrasiyorum birinden max 80 birinden 10 anca cikiyor. Mama yine max 180cc devam. Acil durum ilan ettim. 3 gundur gun icinde tukettiklerim sabah 2 yumurta oglen boyunca yogurt, ayran, dereotu, still tea, naturpy milk tea, solgar bira mayasi tablet, bulgur, beyaz uzum, incir, hurma, ceviz yulaf,muz aksam ise corba ile kapanis yapiyorum. Daha ne yapabilirim bilmiyorum. Sik sik sagmaya calisiyorum ama moral bozuyo azaldigini gormek..bu sekilde devam etmeye calisicam sizlerin onerileri neler? Diger memeyi almasi icin napmam lazim. Soldan verir gibi sagdan verdim her pozisyon denedim amuda bile kalktim:) Ama eskisi gibi almiyor:KK43:( azalan sutu nasil artirabilirim? Bol sutlu gunlerimiz olmasi bebislerimizin hep doymasi dileklerimle.

Oğluşum neredeyse bes buçuk aylik, bes aylık olmasına iki gün kala götürmüştük dr a hem kontrol hem de rota asisi için. 7900gram, 67,5 cm. Her ay ortalama bir kilo aldı ilk ay hariç, zaten ilk ay yalnızca 400gram aldığı için mama başlamıştık. Anne sütü artık hiç yok, tamamen mama ile devam ediyoruz. Diş yok, üç aylıktan beri eller sürekli ağızda, önlüksüz asla dolaşamıyoruz:halay:
Hangi mamayi kullaniyorsunuz

Kizlar selam,
Normal dogum yaptim oglum suan 5 aylik olmasina 1 hafta kaldi 7100 gr. 4 aya kadar hep emdi. 1 gr bile mama takviyesi yapmadim cok sukur hatta ilk ay en fazla kilosunu aldi. Sutum cok fazla fazla degildi ama sanirim icerik olarak yagliydi. Hic vazgecmedim hep emzirdim su bile vermedim bi kasik. 4. Aydan sonra sutumde azalma basladi tek memeye gecti iyice. Bende gunde 180cc yi gecmeyecek sekilde mama takviye basladim. Sol gogsumden 100cc gelirken sagdan 20cc geliyordu. Buna ragmen israrla sagi vermeye calistim her pozisyonda cok az da olsa aldi ama oburu kadar degil. Zaten memede ort 5 dk duruyor. Suan sutumde azalma devam ediyor 2 haftadir ugrasiyorum birinden max 80 birinden 10 anca cikiyor. Mama yine max 180cc devam. Acil durum ilan ettim. 3 gundur gun icinde tukettiklerim sabah 2 yumurta oglen boyunca yogurt, ayran, dereotu, still tea, naturpy milk tea, solgar bira mayasi tablet, bulgur, beyaz uzum, incir, hurma, ceviz yulaf,muz aksam ise corba ile kapanis yapiyorum. Daha ne yapabilirim bilmiyorum. Sik sik sagmaya calisiyorum ama moral bozuyo azaldigini gormek..bu sekilde devam etmeye calisicam sizlerin onerileri neler? Diger memeyi almasi icin napmam lazim. Soldan verir gibi sagdan verdim her pozisyon denedim amuda bile kalktim:) Ama eskisi gibi almiyor:KK43:( azalan sutu nasil artirabilirim? Bol sutlu gunlerimiz olmasi bebislerimizin hep doymasi dileklerimle.
hiç üzülme bence benim de öyle. Çünkü sütümüzün içeriği değişti artık yani yeni doğum yapmış bi annenin sütüyle 6aylık bir bebeğe sahip annenin sütü aynı olmaz denilir. Bence aynı ml ile daha çok doyurucu olduğundan doyuyorlar.

Kizlar selam,
Merhaba bence hic uzulme. Zaten ek gidayada basliyoruz. Gelen sut ona yetecektir. Tabiki ana öğünleri anne autu olacak yine ama gunde 3 ogun de ek gida alcak sonucta.Bol su ic. Ayrica bnm buyuk kizim 1 sene sadace sol gogsumu emmusti. Bu kizimda sagi sevmez.... anlayamadım :)

Hangi mamayi kullaniyorsunuz
Canım sut tamamen hormonlarla alakalı gözyaşı gibi, sudan başka sütü arttıran birşey yok yediklerin ancak sütünün kalitesini etkiler yani öncelikle sakinles ve üzülme. Emzirme kampı yapabilirsin devamlılık için, bende ise yaramıştı. Emzirmemin son zamanlarında bende de tek memeye düşmüştü sadece sağı alıyordu ama sütünün bitmesiyle alakalı değil bu, tek memeyle emzirmeye uzun süre devam eden tanıdıklarım oldu.
Mamaya gelince ben SMA kullandım hep, bebek yoğun bakım hemşiresi kuzenim var o tavsiye etmişti içinde şeker yok ve tadı kötü, bu yüzden anne sütüne kolay dönebiliyor diye. Hipp ile SMA Yı karşılaştırdım,(hipp te de şeker yok) hipp te Palm yağı var sma da yoktu. Ama oğlum artık yarın altı aylık oluyor ve ben iki numara mamaların içeriklerini karşılaştırdığımda sunu farkettim, hipp combiotic in iki numarasında Palm yağı yok ve inek sütü kullanılmış, SMA da ise süt tozu. Bu yüzden artık hipp combiotic aldık.
Ama öncelikle sakinleş ve sütünün yeteceğine inan, zaten altı aya bir şey kalmamış ek gıda zamanı geldi:)

Kızlar yarın altı aylığız biz ve yoğurt ile ek gıdaya başlıyoruz. Minik minik kavanozlara yoğurdunu mayaladım bebisimin:) şimdi şöyle bi durum var; bizim Dr hastaneden ayrıldı kendi muayenehanesini açacak ay sonuna. normalde yarın kontrolümüz vardı ona soracaktım hepsini ama temiz 15 gün var kontrole bu durumda. kısmen telefonda sordum ama yuvarlak cevaplar verdi haklı olarak ben se didikliyorum her şeyi. Şimdi üç gün kuralına göre yoğurt tattırarak başlıyorum onda sıkıntı yok. Sonra sebzelere geç sadece tattıracaksın ilk ay, yedinci ayda günde üç defa yarım çay bardağı dedi ama hangi sebzeyi kullanacağımı söylemedi:KK43: yoğurttan sonra ne ile devam edeyim? Bi sonraki sebze ne olsun? Sebzeyi nasıl vereyim buharda haslayarak değil mi? Cam rende mi kullanayım kaşıkla mi ezeyim? Ay bi el atın bana:KK43: annemlere kalsa biz ne yersek verecekler çocuğun ağzına, ekmeği yemeğin suyuna ban ver diyorlar ula ekmeği ben yemiyom zararlı diye, el kadar bebeye nasıl vereyim:KK43:

X