2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Anlamadım canım sen uzanırken bebeğin kucağında mı uyuyor yoksa ayakta kanguruda mı? Ben kanguru aldım ama henüz ayaklarını yapmayı beceremiyorum erken diye koyamadım içine çok..
yok canım kanguruda uyutmuyorum ben uzanıp üzerime yatıyorum bebeği o şekilde uyuyor

Arkadaslar pisik icin yardimci olun naparsam yapayim gecmiyor..islak mendil kullanmiyorum pamuk sicak suyla temizliyorum cogu zaman da yikiyorum altini actigimda pisik onleyici krem her defasinda suruyorum bina ragmen gecmiyor napabilirim onerisi olan var mi? Bir de benim yedigim bisey pisik yapar mi? Bu arasa prima kullaniyodum belmi bezdendir diye bez markasini da degistirdim yine de bana misin demiyor:KK43:

Arkadaslar pisik icin yardimci olun naparsam yapayim gecmiyor..islak mendil kullanmiyorum pamuk sicak suyla temizliyorum cogu zaman da yikiyorum altini actigimda pisik onleyici krem her defasinda suruyorum bina ragmen gecmiyor napabilirim onerisi olan var mi? Bir de benim yedigim bisey pisik yapar mi? Bu arasa prima kullaniyodum belmi bezdendir diye bez markasini da degistirdim yine de bana misin demiyor:KK43:
Geçmiş olsun pişik olduysa pişik önleyici krem fayda etmez şimdi canım sudocrem ya da desitin önerebilirim pişiği geçirmesi için. Çok ileri boyuttaysa mantar da olmuş olabilir bi dr a danış istersen.

Arkadaslar bir soru sormak istiyorum lutfen yardimci olun.hamileyken seker yukleme testi yaptirmayan var mi??

Doktorum bana ac karnina 75 mg seker yuklmesi yaptiracagini soyledi.korkuyorum bebegime birsey olmasindan.ama mutlaka yaptirmalisin diyip duruyor.aranizda yaptirmayip ta saglikli dogum yapanvarmi acaba

Yedigin seylere karsi alerjisi varsa pisik yapabilir. Ben ne zaman kuruyemis yesem oglun pisik olurdu.
Bunu da ancak deneyerek bulabilirsin. Ama aklima gelen baslica alerjenler: cikolata, kuruyemis, domates, yumurta. Bunlardan birini fazla kacirdiysan pisik olabilir bebegin.

Krem olarak kesinlikle sudocrem.

Arkadaslar bir soru sormak istiyorum lutfen yardimci olun.hamileyken seker yukleme testi yaptirmayan var mi??

Doktorum bana ac karnina 75 mg seker yuklmesi yaptiracagini soyledi.korkuyorum bebegime birsey olmasindan.ama mutlaka yaptirmalisin diyip duruyor.aranizda yaptirmayip ta saglikli dogum yapanvarmi acaba
Oglumda yaptirmadim, kizimda yaptirdim. Ikisi de gayet saglikli :) bence doktorunuzun tavsiyelerini takip edin. Vardir bir bildigi.

Yedigin seylere karsi alerjisi varsa pisik yapabilir. Ben ne zaman kuruyemis yesem oglun pisik olurdu.
Bunu da ancak deneyerek bulabilirsin. Ama aklima gelen baslica alerjenler: cikolata, kuruyemis, domates, yumurta. Bunlardan birini fazla kacirdiysan pisik olabilir bebegin.

Krem olarak kesinlikle sudocrem.
Sudocrem kullaniyorum zaten cok tesekkur ederim dikkat edicem

Canım Sebamed’in pişik önleyici kremi çok güzel. İlk çocuğumda keşfetmiştim bu kremi. Çocuğumun pişiğini hiç bir krem iyileştirmezken bu krem iyileştirmişti. Şimdiki bebeğimde de bunu kullanıyorum, daha pişik olmadı çok şükür

Canım bebeğin poposunun kuru kaldığından emin ol şimdi sıcaklarda bastırdı bol bol hava aldırmak lazım aç havalansın ben bursadayım burda göçmenlerin kullandığı bir krem var göçmen kremi diyoruz alırken o çok iyi geliyor onu önerebilirim

Kızlar bebişlerinizi nasıl uyutuyorsunuz? Ben hep kucakta sallayarak başka türlü uyumuyor. Kızım gece gündüz ayrımını öğrendi çok şükür ama gündüz hiç uyumuyor kucaktan indiği anda açıyor gözlerini. Bir haftadır böyle inanın ne yapacağımı şaşırdım sabah 10-gece1 e kadar hiç uyuyamaz mı gazı olmadığı zaman bile. Zar zor uyutup yatırsam 5 dk sonra uyanıyor. Elimi kolumu bağlıyor annem gelip yemek yapmasa, biraz oyalamasa aç kalacağız. Büyük kızım da var onunla da hiç ilgilenemiyorum çok üzülüyorum o da iyice hırçınlaştı.
Bir ara bizde öyleydik hala sırt üstü yatırdığımda en fazla yarım saat uyuyor ben yüzüstü yatırmaya başladım böyle daha uzun uyuyor

2li testten sonra hicbir testi yaptirmadim. 2li testte iyi cikmamisti üstelik.

Cok sukur cok saglikli bi hamilelik sureci gecirdim. Ve cok guzel bi dogum hikayem var.

Doktorun muhakkak yaptir diyosa yaptir istersen .

Banada yaptirmalisin demisti 3lu ve diger butun testleri. Yaptirmadim. Ustelik kan uyusmazligimiz da vardi. Onunda ognesini olmadim hamileyken. Hos kuzumun kkangrubuda negatifmis benim gibi gerek kalmadi. Buna ragmen doktorum vah tuh demedi. Yani o kadarsa şart degilmis.

Ama şekeri bilemiyorum tabi.
Bende sekerde yoktu. Olamazdi da zaten. Sekeride cok tukettim ustelik.

Evet gercekten cok zor geceleri bile bazen nirmal saatini gecirince kalkiyorum dokunamiyorum bile acaba emzirmyi birakirken nasil olucak , biz ilk bebekte boyle yoruluyoruz cok coluk cocuk sahibi olanlara Allah gercekten guc versin

Bu hafta bende iyuce buyudugunu hissediyorum konusuyirum konusyrum bazen aglamayi birakip beni dinliyor gozlerime bakip guluyor , bizimde gece bu saatlerde uyaniyor gecen gecededigin gibi alti temiz karni tok yatrdim pis pis yapiyorum uyku gozunden akiyor ama yok uyumadi saatlerce daha cok ilgi istiyorlar sanirim

Oglum uyurken araliksiz bazen nefes aliyor sanki heyecnlanir gibi sonra geciyor ama bunu niye yaptigi bi turlu anlayamadim

Annem diyoki buyudukce huylar edinecek.

Bakalimnasil olacak

Bebeklerimize dogru bi yolculuk basladi neler ogrenip kesfedecegiz bende merakla izliyorum :)

Zeytinyağı başka da hiçbirşey lazım değil bir kabın içine koy alt değiştirmeden sonra pamukla sür birşeyciği kalmaz

Spinal anesteziyle sezeryan olan güzel annelere sormak istiyorum, doğumhanede heyecanlanmamak için doktor sakinleştirici bişeyler uyguluyormu ne biliyim hap, iğne yada hava maskesi gibi ... ?

Spinal anesteziyle sezeryan olan güzel annelere sormak istiyorum, doğumhanede heyecanlanmamak için doktor sakinleştirici bişeyler uyguluyormu ne biliyim hap, iğne yada hava maskesi gibi ... ?
Canim ben bildigin zangır zangır titriyordum korkudan, vücudumu kontrol edemiyordum o derece; onlar yaptılar bir seyler ama ne yaptıklarını bilmiyorum. öyle bir durumda hasta fikrini almıyorlar zaten:)

Annem diyoki buyudukce huylar edinecek.

Bakalimnasil olacak

Bebeklerimize dogru bi yolculuk basladi neler ogrenip kesfedecegiz bende merakla izliyorum :)

Aynen canim her bebek her canli baska bir hayat saglikla buyusunlerde her gunleri baska guzel olur :KK15:

Benim nefesim daraldı söyledim maske taktılar ilk çocuğum da da midem bulanmıştı damar yolundan ilaç verdiler hemen geçti

Canım ben spinal anesteziyle sezeryan sırasında yapılan işlemleri hissedip rahatsızlık duymaya başladım. Sanırım iyice uyuşmadım. Doktora söylediğimde çok şaşırdı. Ben de şaşırdım çünkü ilk doğumumda da spinal anestezi ile sezeryan olmuştum. Hiç hissetmemiştim o zaman. Yine öyle olacak sandım. Ama bir şeyler hissetmeye başlayıp çok rahatsız olunca söyledim. Doktorum sakinleştirici verin dedi oradakilere. Uyumak istemiyorum diye bir kaç defa söyledim ama yine de verdiler sakinleştiriciyi. Sonraki yarım saati hiç hatırlamıyorum. Gözümü açtığımda eşim yanımdaydı. Yani korkma, ihtiyaç olursa hemen gerekeni yaparlar.

X