2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Kızlar sütüm ilk 10gün dolu doluydu ama bi anda gitti resmen iki gecedir bebek de huzursuz doymuyo büyük ihtimalle dünyaları yedim içtim yine de süt cok az balon gibii söndü nedense siz nasıl süt arttırıyorsunuz bana bisey önerin :KK43:

Benimde ilk 15 gün sütüm Fışkırıyordu resmen hatta derindondurucuya koydum biraz şimdi bebeğe zor yetiyor niye böyle oldu anlamadım resmen sütüm gittii. :KK43:

Aynen benim de böyle oldu malesef... Rezene çayı ve arpa suyu deniyorum.

Valla bisi demedi sancin olunca gel dedi bende bekliyorum oyle

Canım öyle şey olur mu :KK57:

Allah korusun sancı gelmezse, bebek kakasını yapıp yutabilir. 41.haftadan sonra 2 günde 1 takip gerekiyor.
Veya suni sancı, su patlatma artık neyse müdahale etmeleri lazım.
Miyadını geçen gebelikler sıkıntılı olabiliyor.

Bence pazartesi günü git bir görüş.

Bebek hareket ediyor mu?

Canım öyle şey olur mu :KK57:

Allah korusun sancı gelmezse, bebek kakasını yapıp yutabilir. 41.haftadan sonra 2 günde 1 takip gerekiyor.
Veya suni sancı, su patlatma artık neyse müdahale etmeleri lazım.
Miyadını geçen gebelikler sıkıntılı olabiliyor.

Bence pazartesi günü git bir görüş.

Bebek hareket ediyor mu?
Ediyor canım utrasyona gore o gün 40+1 dedi ama bana SATA gire 41+2 oldu bu gun

Aynen benim de böyle oldu malesef... Rezene çayı ve arpa suyu deniyorum.
Bende Rezene içiyorum süt arttırmak için ama Rezene içtiğim gün bebeğin daha çok uyuduğunu fark ettim gaz sancısı da diğer günlere göre çok çekmiyor gibi tavsiye ederim

Kızlar bisey sorucam bebeklerin iz kaç saatte bir ne kadar emiyor benim ki 1 memeyi ya bitiririyor ya bitirmiyor normal mi 3 saatte bir genelde

Arkadaslarrr.

Ben anne olduuummm :emir_bebek::KK200::dua:

Sukurler olsun kavustum melegime.

Cok sukur masallah saglicakla dogduk .
Simdi kucagimda uyuyor. Sutunu icti,altini temizledik misler gibi uyuyoruz.

Biraz toparlaniyim daha detayli yazagim .

Allah'ım isteyen herkese nasip eder insallahhhhhhhhhh...

Kızlar bisey sorucam bebeklerin iz kaç saatte bir ne kadar emiyor benim ki 1 memeyi ya bitiririyor ya bitirmiyor normal mi 3 saatte bir genelde
Gaz sancımız olduğu ve emmeden susmadığı için saatimiz yok bizim ama uzunca uykusuz kalıp artık uyuduğunda alarm kurup 2buçuk saat sonra uyandırıyorum genelde ve aynen tek meme emiyor.

Arkadaslarrr.

Hadi hayırlı olsun gözün aydın canım maşallah. Detaylarını merak ediyorum kısa zamanda yaz inşallah.

Benimki 1.5 2 saate bir kalkıp emmek istiyor artık sıklaştı emmesi ve süre olarak da uzadı yarım saat filan kalıyor memede tek meme veriyorum bende

3 kilo altımdaysa 2 saat, 3 kilo üstü 3 saat. 1 ayı doldurduğunda da geceleri 4 saat dedi bize doktorumuz. Tabi her istediğinde vermeliyiz saate bağlı kalmadan. Bunlar en fazla olan saatler

Arkadaslarrr.

Sesin cikmayinca anlamistim çok şükür sende kurtuldun Allah anali babali büyütsün

Arkadaslarrr.

Canım çok sevindim hayırlı olsun, güle güle büyüt. En kısa zamanda hikayeni bekliyoruz.

3 kilo altımdaysa 2 saat, 3 kilo üstü 3 saat. 1 ayı doldurduğunda da geceleri 4 saat dedi bize doktorumuz. Tabi her istediğinde vermeliyiz saate bağlı kalmadan. Bunlar en fazla olan saatler
Hay allah senden razi olsun gunlerdir aradigim cevap :) cunki biz 1 aylik olduk uyuyuncanzar zor uyuyo kaldrmak istemiodum. Doğruymuş

Kizlar sütün olması demek göğsü sıkınca fışkırması mi demek? Meğer Benin sütüm yokmuş ya memlekette gören sende sut yok aç bırakmışsın çocuğu dedi. Benim damla damla geliyor bunun normali ne?

Hay allah senden razi olsun gunlerdir aradigim cevap :) cunki biz 1 aylik olduk uyuyuncanzar zor uyuyo kaldrmak istemiodum. Doğruymuş
Canım bana doktorun dediği akşam uyku düzeni rutinini oturt 1 aydan sonra dedi. 7 gibi banyo yaptırdım mesela şu an, yarım saat de emzirdim yatırdım. Şu an saat 20.00. Bir sonraki beslenmeye 00.00 de kaldırıcam eğer kendi daha önce uyanmazsa tabi:)

Bizim çocuk doktorumuz 1 haftalıkken kontrole gidildiğinde “uyuyan çocuğu uyandırmayın” dedi. Ne kadar doğru bir yaklaşım bilemiyorum.
Sağlık ocağında takiplerimizi yapan hemşiremiz ise; “uyanmazsa, 2 saatte bir uyandırıp besleyin” diyor.
Herkes farklı bir şey söylüyor:KK64:

X