2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Bebeklerinizin göbek bağı düştü mü kızlar? Biz 11günlüğüz ve hala düşeceğe benzemiyor bazen de zıbınında kan gibi noktacıklar oluyor kurumadı sanırım hala. Dr hiçbir şey sürme dedi ilk günden beri ama siz birşey uyguladınız mı?
Biz de 10gunluguzve ayni seyler var. Gobek bagi dusmedi gatta 2gundur sulu kahverengi leke oluyo.

Biz de 10gunluguzve ayni seyler var. Gobek bagi dusmedi gatta 2gundur sulu kahverengi leke oluyo.

Bizimki haftasinda düştü. Bebecord diye bi sprey verdi doktor hastaneden ciktigimiz gunden beri gunde 1 kez onunla bakim yaptik yani kendi mendili var spreyin onu sıkıp hafifce sildik cabuk düştü ve dustukten sonrada bi kac gun onunla bakim yapmaya devam edicekmisiz

Yani öyle aman aman kendini parçalamıyor. Kucağımda gazını çıkarma pozisyonunda susuyor. Sırtına vuruyorum ayakta geziniyorum öyle hoşuna gidiyor susuyor. Yatağına bıraktığım an çığlık çığlığa :KK43: Kendi yorgunluğumu geçtim artık bebeğim öyle cok yoruldu ki.. Uyusun artık diye dua ediyorum. Sabahtandır uyumadı. Daha şimdi uyuklar moda geçti inşallah açmaz yine gözlerini de uyur :KK43:

Aynisi benim oglanda da oldu iki gundur sadece emerken uyuyo yerine biraktigimda falan aglayip uyumuyodu ilk defa bu gece rahatca uyuduk. Ben careyi yatarak emzirmekte buldum bebis yan yatarken veriyorum memeyi doyana kadar emiyo sonra daliyo hic kimildatmadim oylece uyudu, gece uyanincada bezini degistirip yine hic kaldirmadan yandan yatarak emzirdim cok sukur bu gece uykumu aldim

Canim bol bol ayet el kürsi ve ammenerrasulu oku yavruya. Bebise en cok anne babanın nazari değermiş. Bana da aç kalıyor gibi geldi bizimki de öyle çünkü.
Canım ben de doymuyor mu acaba diye düşünüp mama verdim en son. Mamayı yedikten tam 2 saat sonra uyuyabildi. Yani sanırım karnı da aç değildi. Yediği mamayı ağzından ve burnundan kustu. Bu duaları indiriyorum hemen telefona okuyacağım. Teşekkürler tavsiyeler için

Aynisi benim oglanda da oldu iki gundur sadece emerken uyuyo yerine biraktigimda falan aglayip uyumuyodu ilk defa bu gece rahatca uyuduk. Ben careyi yatarak emzirmekte buldum bebis yan yatarken veriyorum memeyi doyana kadar emiyo sonra daliyo hic kimildatmadim oylece uyudu, gece uyanincada bezini degistirip yine hic kaldirmadan yandan yatarak emzirdim cok sukur bu gece uykumu aldim
Tamam bu yöntemi de deneyeceğim mutlaka. Ben de başta yatarak emzirmiştim bikaç defa ama sonra kustuğunu farkettim o şekilde. Tesadüf mü bilmiyorum tabiki. Bedeni öyle yorgun düşüyor ki... Başında kusmasın diye beklemeye razıyım yeterki uyuyup dinlensin yavrum :KK43:

Doktor kontrolunde anladi canim daha dogrusu sarilik var ama yuksek degil yinede kan baktiralim dedi kanda yuksek cikti yatirdi

Şimdi iyi dimi sarılığı tekrar ediyor mu tamamen geçti mi kalbinde problem var diyordun bir sıkıntı oldu mu doktora kontrol ettirdin mi bu konuda

Som gunune 3gun kalmamis miydi zaten nasil biraktilar oyle gercekten dogurdunda eve gelmeni bekliyoduk :KK57: hastaneye yattigindan beri tek sancilarina mi baktilar , nasil bi yol izliycek doktorun senden cok ben merak ettim resmen çıkartmadan konusmadi mi hic

Hastane de kaldığım ilk gün 2tane serum verdiler. Yemek su yok tabi. O gece acikligim olmadığı için servise aldılar gözlem altına.

Sürekli takip edildik sancılar için. Nst sanci gösteriyor ama bende tik yok.
Düzenli olarak alttan açıklığa da baktılar. Sıfır açıklık.

Dün çıkış yapılmadan once ultrasyona girdik. Orda ki Dr suyumuz biraz fazla dedi ama bundan sonra bu pek önemli değil dedi.

Cikarkende olurya bi agrin olur sancin olur hemen gel dediler.

Dün eve geldim iste.

Bu arada hastanede kaldığım süreler içinde hiçbir şekilde büyük tuvalete gidemedim. Onun sancısı var bi tek.

Şimdi ise tik yok.

Aslında sormak istediğim bi kac şey var.

Bütün arkadaşlara cok teşekkür ediyorum. Tek tek alıntı yapmadan bu yorumda sorcam okuyan tecrübe eden arkadaşlar lütfen benimle paylaşın tecrubelerinizi.

3gun once Sipam 3bucuk kiloydu. Her gün gram gram büyüyor ve doğum yapana kadar da büyümeye devam edecek.

Dün annemle konuştuk biraz.

Benimle ciddi ciddi konuştu.

3bucuk kilo bebek küçük değil kızım.
Benim dogumlarim cok zor oldu. Çünkü rahim açıklığı tam olsa bile haznem dardi dedi.

Seninde dar. Dedi.
Anne nerden biliyorsun Dr lar öyle olsa söylemez miydi dedim *çünkü sürekli alttan muayene ettiler rahimde darlık olsa söylemezler miydi *dedim

Bazen söylemezler kızım , çünkü ilk doğumun ve korkmani istemezler dedi.

Açık açık yazıyorum ama kusuruma bakmayın. ...

Eşimle aylardır cinsel birlikteliğimiz yok.Dr yasaklamisti. Haliyle alt tarafım aylardır uykuda. Buda etkilicek biliyorum.
Bugün cinsel birliktelik olsa annem dedi ki yarin doğumun kesin başlar çünkü rahim rahatlar ve sperm ler de besler dedi.

Ben dogurdugum çocuğu bilirim senin doğumun ozelliklede bebek büyümeye devam ettikçe coookkk zor olur kızım dedi. Alttan kesiyi makata kadar atarlar o zamanda cok zorlanirsin dedi. Anneme öyle yapmışlar. Makata kadar kesiye rağmen ilk doğumu cok zor olmuş. Ablam 3kilo 200 gr doğmuş.

Dedi ki. Kontrole gittiğinde Dr la konuş. Açıkça da sor öğren çünkü rahimdeki kesi ilerleyen zamanda başka turlu rahatsızlık ta veriyor dedi.
Annem 4 sene once bunun yüzünden ameliyat oldu. Rahimde sıkıntı yaşadı.

Sezeryan konusunda ise.

Alttan o kadar kesi olacağına ve ilerde başka sıkıntılar yaşanacağına Dr lara sezeryan olabileceğini de belirt dedi. Çünkü Dr la senden cesaret almadan bunu akıllarına en son getirir o kadar sancidan sonra en son çare alırlar sezeryana dedi.

Uzun oldu ama .

Kısaca sunu sorcam.

Rahimde catida darlık olsaydı bu muayenelerde anlaşılmaz miydi?

Ve gerçekten rahmim daraldı bunu bende hissediyorum çünkü aylardır da uykuda. Doğumdan korkmuyorum ama makata kadar kesi olursa oturup kalkarken tuvalete giderken zorlanicam.

Annemin söyledikleri size zalimce gelecek belki ama benimle tecrubelerini ve olabilecekleri konuştu. Kesinlikle kızmadım anneme. Çünkü ne olursa olsun yanında olacağız iyilesene kadar seninle ilgilenecegiz buna emin ol dedi.
Ve buna zaten eminim.

Keşke bugün suyum gelse. Hemen gelse.

Slm benimde swninle günüm aynı hurma yürüyüş sıcak dus merdiven hic bişi kar etmiyor :)cinsiyeti ne bebişin

Canim benim sıpa erkek. Gelmeyede hic niyeti yok gibi. Bende ne yürüyüşler yapıyorum kar etmiyor. Kahvaltı yapıp atacağım kendimi dışarıya.
Senin sıpa kac kilo ? Cinsiyeti ne?

Hastane de kaldığım ilk gün 2tane serum verdiler. Yemek su yok tabi. O gece acikligim olmadığı için servise aldılar gözlem altına.

Dün çıkış yapılmadan once ultrasyona girdik. Orda ki Dr suyumuz biraz fazla dedi ama bundan sonra bu pek önemli değil dedi.

Dün eve geldim iste.

Bu arada hastanede kaldığım süreler içinde hiçbir şekilde büyük tuvalete gidemedim. Onun sancısı var bi tek.

Şimdi ise tik yok.

Bütün arkadaşlara cok teşekkür ediyorum. Tek tek alıntı yapmadan bu yorumda sorcam okuyan tecrübe eden arkadaşlar lütfen benimle paylaşın tecrubelerinizi.

3gun once Sipam 3bucuk kiloydu. Her gün gram gram büyüyor ve doğum yapana kadar da büyümeye devam edecek.

Benim dogumlarim cok zor oldu. Çünkü rahim açıklığı tam olsa bile haznem dardi dedi.

Seninde dar. Dedi.
Anne nerden biliyorsun Dr lar öyle olsa söylemez miydi dedim *çünkü sürekli alttan muayene ettiler rahimde darlık olsa söylemezler miydi *dedim

Eşimle aylardır cinsel birlikteliğimiz yok.Dr yasaklamisti. Haliyle alt tarafım aylardır uykuda. Buda etkilicek biliyorum.
Bugün cinsel birliktelik olsa annem dedi ki yarin doğumun kesin başlar çünkü rahim rahatlar ve sperm ler de besler dedi.

Ben dogurdugum çocuğu bilirim senin doğumun ozelliklede bebek büyümeye devam ettikçe coookkk zor olur kızım dedi. Alttan kesiyi makata kadar atarlar o zamanda cok zorlanirsin dedi. Anneme öyle yapmışlar. Makata kadar kesiye rağmen ilk doğumu cok zor olmuş. Ablam 3kilo 200 gr doğmuş.

Dedi ki. Kontrole gittiğinde Dr la konuş. Açıkça da sor öğren çünkü rahimdeki kesi ilerleyen zamanda başka turlu rahatsızlık ta veriyor dedi.

Sezeryan konusunda ise.

Alttan o kadar kesi olacağına ve ilerde başka sıkıntılar yaşanacağına Dr lara sezeryan olabileceğini de belirt dedi. Çünkü Dr la senden cesaret almadan bunu akıllarına en son getirir o kadar sancidan sonra en son çare alırlar sezeryana dedi.

Uzun oldu ama .

Kısaca sunu sorcam.

Ve gerçekten rahmim daraldı bunu bende hissediyorum çünkü aylardır da uykuda. Doğumdan korkmuyorum ama makata kadar kesi olursa oturup kalkarken tuvalete giderken zorlanicam.

Annemin söyledikleri size zalimce gelecek belki ama benimle tecrubelerini ve olabilecekleri konuştu. Kesinlikle kızmadım anneme. Çünkü ne olursa olsun yanında olacağız iyilesene kadar seninle ilgilenecegiz buna emin ol dedi.
Ve buna zaten eminim.

Gercekten cok zor bi durum insanin kafasi karisiyo iyice hastaneye gidip bos geldikce umudu kırılıyor sanki

Annen söylediklerinde bencede kotu bisey yok almis ne guzel konuşmuş seninle keske doktorlar Da bu kdar guzelce karsisina alip konussa bizimle , onemli olan seninde bebeginin de sagligi sonucta her dogum kendine ozeldir derler ama bi bakarsin cok rahat bi dogumun olur bazilari 4 kiloyu bile cok kolayca doguruyo bu kadar bekleyipde sezeryan olmak istemez insan ama dogsunlarda nasil dogarlarsa dogsunlar , doktorunda kabul edicekse bi teklif et istersen
BU yaptiklari muayenelerden sonra hic rahminde agri olmadi mi bazen onlarinda dogumu tetikledigini soyleniyo

Dün eve geldim iste.

Şimdi ise tik yok.

Seninde dar. Dedi.

Sezeryan konusunda ise.

Uzun oldu ama .

Kısaca sunu sorcam.

Ve buna zaten eminim.

Benim annem de beni çook zor doğurmuş. Saatler sürmüş çıkmam. Ebe annemin haline ağlamış. Doğduğumda baygınmışım dr suni teneffüsle hayata döndürmüş o derece yani. Anne kız yapısı aynı olur derler bu yüzden annem benim de zor doğuracağımdan korkmuş olabilir ama bana hiçbişey demedi. kendisi bikaç sene önce yumurtalık kisti ameliyatı oldu ve aynı sezeryan gibi bişey. Karnındaki dikişlerin iyileşmesi epey sürdü. Öksüremiyordu bile. sezeryan da kolay bişey değil kısacası. İstersen nisan annelerini oku orada ne diye sezeryan oldum diyen çok var.
Kızım 37+5 te 3.400 kiloydu. 4 kilo doğcak gibi görünüyor. İlk oğlum 3.430 doğmuştu. Çok şükür dikişim fazla olsa da normal doğurabildim. Evet bikaç gün oturunca batıyordu ve ben emzirme minderine oturup rahat ettim.
Bunlarda benim tecrübelerim canım en doğrusuna sen karar vercen. Hakkında hayırlısı olsun hepimizin de

Selamlar cuma günü epidural sezeryan ile öğlen doğum oldu 3 kilo bı kızım var ilk kızım 3450 dı gözüme küçük geliyor tabi 15 gün erken geldi sezeryan olunca.Bu arada epidural sezeryan olacaklar çok rahat ilk bebeği siz görüyorsunuz genele göre ağrısız oluyor doğum yapmıslar anneler hayırlı olsun bebişleriniz doğum bekleyenler tez zamanda kavusun bebişlerinize

Kızlar bugün aciksa doktora gideceğim bakalım neden gelmiyorbizim nazli bebek ben alttan muayene için hastanelerden nefret ediyorum

Bir yanda doğum yapanlar bir yanda bekleyenler Allah kolaylık versin hepimize. Sizler de hayırlısıyla kucaklarınıza alın inşallah kuzucukları.
Kızımın göbek bağı bugün düştü ama düştüğü yer iltihaplı gibi hiç kuru değil ve zıbını kan noktacıkları olmuş hatta zıbınına yapışır diye korkuyorum açık yara gibi. Sizlerin nasıldı anneler kupkuru muydu düştüğü yer bugün de tatil doktora da götüremiyoruz.

Bir yanda doğum yapanlar bir yanda bekleyenler Allah kolaylık versin hepimize. Sizler de hayırlısıyla kucaklarınıza alın inşallah kuzucukları.
Kızımın göbek bağı bugün düştü ama düştüğü yer iltihaplı gibi hiç kuru değil ve zıbını kan noktacıkları olmuş hatta zıbınına yapışır diye korkuyorum açık yara gibi. Sizlerin nasıldı anneler kupkuru muydu düştüğü yer bugün de tatil doktora da götüremiyoruz.
Canım benimde ilk kanlıydı.sarı akıntı vardı geçti kurudukça

Düştüğünde sarı akintiliydi zibinina bulasiyordu iki güne tamamen kuruyup kapandi

Canım ben de doymuyor mu acaba diye düşünüp mama verdim en son. Mamayı yedikten tam 2 saat sonra uyuyabildi. Yani sanırım karnı da aç değildi. Yediği mamayı ağzından ve burnundan kustu. Bu duaları indiriyorum hemen telefona okuyacağım. Teşekkürler tavsiyeler için
Bide 7 defa sunu oku
Vecealne nevmeküm subata
Amme süresinden bir ayet çok ise yarıyor

Bizimki de 1-2 gün sulu gibiydi doktor alkol sürmeyin artık dedi. Banyosunu da tamamen kuruyunca yaptırın dedi canım

P Patatesim canım doktorun söylediği kilo her zaman doğru değil mesela bize + - 400gr oynama olabilir dedi. Bizim oğlan 3100gr dı ultrasonda. Doğduğunda ise 2830gr. Bir arkadaşım da ultrasonda 4000gr üstü görünüyordu 3660gr doğdu. Benim 2830gr olmasına rağmen kesim ve 4 dikişim var. Ama kesi sağa doğru atılmış bende. İlk 3-4 gün oturup kalkarken dikkat etmek gerekiyor ama dikişler kaynadıkça rahatlıyorsun. Ben çatım dar mı bilmiyorum açıkçası. Sadece normal doğum için uygun denildi. Doğum başlamadan önce 5 kere alttan muayene oldum. Doğum için yatış yapıldığında ise daha sık alttan muayene olunuyor. Cinsel ilişki için sormuşsun. Biz de hep çekindik ve uzak durduk. Fakat son kontrolden önce doktorum özellikle istiyorum dedi. Ve 1 gün sonra doğum başladı. Benim bir de suyum biraz azdı. Çok bekletmek istemediler

Gercekten cok zor bi durum insanin kafasi karisiyo iyice hastaneye gidip bos geldikce umudu kırılıyor sanki

Annen söylediklerinde bencede kotu bisey yok almis ne guzel konuşmuş seninle keske doktorlar Da bu kdar guzelce karsisina alip konussa bizimle , onemli olan seninde bebeginin de sagligi sonucta her dogum kendine ozeldir derler ama bi bakarsin cok rahat bi dogumun olur bazilari 4 kiloyu bile cok kolayca doguruyo bu kadar bekleyipde sezeryan olmak istemez insan ama dogsunlarda nasil dogarlarsa dogsunlar , doktorunda kabul edicekse bi teklif et istersen
BU yaptiklari muayenelerden sonra hic rahminde agri olmadi mi bazen onlarinda dogumu tetikledigini soyleniyo

Canim yok. O kadar alttan muayene oldum nişan bile yok. Kanamam bile olmadi. Iste benide bu korkutuyor ya asil. Cati demekkki gerçekten dar diye düşündüm.
Hayır hiçbir agrim yok. Hastaneden once nasilsam şimdi de ayniyim.hatta maşallah cok daha iyiyim. Bu kadar iyi olmam da moralimi bozuyor. Hani muayene ettikçe açıklık olur diye düşünüyordum bende. Hatta ilk gittiğimde cok dua ettim muayene ettikçe 2cm de olsa açıklık olsa suni sanci verirler diye. Ama yoookkk.

P Patatesim canım doktorun söylediği kilo her zaman doğru değil mesela bize + - 400gr oynama olabilir dedi. Bizim oğlan 3100gr dı ultrasonda. Doğduğunda ise 2830gr. Bir arkadaşım da ultrasonda 4000gr üstü görünüyordu 3660gr doğdu. Benim 2830gr olmasına rağmen kesim ve 4 dikişim var. Ama kesi sağa doğru atılmış bende. İlk 3-4 gün oturup kalkarken dikkat etmek gerekiyor ama dikişler kaynadıkça rahatlıyorsun. Ben çatım dar mı bilmiyorum açıkçası. Sadece normal doğum için uygun denildi. Doğum başlamadan önce 5 kere alttan muayene oldum. Doğum için yatış yapıldığında ise daha sık alttan muayene olunuyor. Cinsel ilişki için sormuşsun. Biz de hep çekindik ve uzak durduk. Fakat son kontrolden önce doktorum özellikle istiyorum dedi. Ve 1 gün sonra doğum başladı. Benim bir de suyum biraz azdı. Çok bekletmek istemediler
Özel olmazsa bi sorum var içinize bolaldı mı eşiniz yani sperm mi harekete gecirdi doğumu acaba ? Bizimde az bi zamanımız kaldı ama şu ara ilişki yok mayıs annekerinde benim gibi bekleyenler var ona göre bizlerde fanfiniye ciddiye alalım :KK48:

X