2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
dezeh dezeh
Evet anladım ama bebek onden gittigi icin o tarihi baz alırlar diye düşünmüştüm , artik son hafta zaten beklemekten baska yolumuz kalmadı ama son umudumda gitti sanki son gunund denk olmucak oyle hissediyorum
Evet bu bebekler kendi kafasına gore geliyor çok inatcilar canım bakalım ne zaman olacak ama benim ilk kizimda 9 gün erken oldu ikinci kız 4 gün erken gününden 3.kizimda 6 gün geç buda 2 gün geçti bakalım kaç gün bekletecek bizi nisan annesi değilde mayis annesi olmayalım:KK48::olamaz:

Evet bu bebekler kendi kafasına gore geliyor çok inatcilar canım bakalım ne zaman olacak ama benim ilk kizimda 9 gün erken oldu ikinci kız 4 gün erken gününden 3.kizimda 6 gün geç buda 2 gün geçti bakalım kaç gün bekletecek bizi nisan annesi değilde mayis annesi olmayalım:KK48::olamaz:

Yaa bende ondan korkuyorum ustelik ayin 2 sinde bebekle randevum vardi hastanede 3 4 gunde tutuyolar burda bakalim.nasil olucaz cok inattciilar :110: sancilarin gecti mi ara ara oluyo mu

Iyiki gitmissin o zaman doktora ne oldugunu öğrenmiş oldun , dikis izini nasıl gecirmistin merak ettim catlaklar icinde etkili olabilir belki
Contractubex diye bir krem var canım onunla kırmızı catlakların varsa suan gecirir onları hemen al basla canım sezeryan izini de ince beyaz bir kıl izi gibi yapıyor düzenli kullanımda

Ananasin sancilari tetiklediği dogru mu acaba kac gündür goruyodum ama bugun olur yarin.olur derken almamistim , dogum yapan annelerden deneyen olmus muydu

Saat 4 ve saatlerdir ağlayan uyumayan kızım.. ilk kızımda çok çekmiştim gazdan bu başka olur diyordum ama... çok yoruldum şimdiden var mı gerçekten emip emip uyuyan bebek merak ediyorum...
Canım her ne yersen ye sonrasında büyük bir kupa bardagın olsun icine kimyon dök su koy koy ic ben tamemn kimyonlu su iciyorum resmen masallah ne bende ne bebekte gaz yok cok rahatız ayrıyetten bebegin ayaklarını sıcak tut arada ac her yerini hakiki zeytin yagla yagla sıcacık uyut rezene ve papatya cayı her gün ic bak bakalım bebiş yine aglıcak mı.

Contractubex diye bir krem var canım onunla kırmızı catlakların varsa suan gecirir onları hemen al basla canım sezeryan izini de ince beyaz bir kıl izi gibi yapıyor düzenli kullanımda

Ilk kez duydum ismini ,baya kullanip memnun kalan olmus kesinlikle deniycem teşekkür ederim :KK49: catlaklarim su an kirmizi ama dogumdan hemen sonra emzirirken kullanmak sorun olmz sanırım

Yaa bende ondan korkuyorum ustelik ayin 2 sinde bebekle randevum vardi hastanede 3 4 gunde tutuyolar burda bakalim.nasil olucaz cok inattciilar :110: sancilarin gecti mi ara ara oluyo mu
Bebekle randevun var ama bebek ortalikta yok :emir_bebek: Valla ara ara oluyor sıklasmıyor daha ama artik adim atmakta bike zorlaniyorum bu gebelik çok zor geçti benim icin

Bugun doktor kontrolum vardi, doktorum hala dogurmamis olmamdan dolayi saskindi. Eger onumuzdeki 2 gun icerisinde dogum kendiliginden baslamazsa sali sabahi suni sanciyla dogumu baslatacagiz.

Bebegin pozisyonu, acikligim vs hersey cok uygun dogum icin. Sadece sancilarim kuvvetlenmiyor ve sıklasmıyor.
Canım benim de kasılmalarım düzenli değildi suni sancı ile düzenlemek istediler çünkü 5cm açıklığım vardı. Ama bebeğimin suni sancının ilk dakikasında kalp atışları 80lere düştü. Hemen kapattılar suni sancıyı normale döndü kalp atışları. Doktorum suyumu patlattı 6cm de. 5dakika sonra kasılma ve sancılar düzenli gelmeye başladı. 4 saat sonra da dogum oldu.

Hepsine çok dikkat ediyorum ilkinden de bildiğim için ama yok bence bünye. Foto için çok teşekkürler. Uykusuzluktan beynim uyuşuk dolaşıyorum artık :KK43: bi denemediğim kiraz çekirdeği kemeri kaldı onu alan kullanan memnun kalan var mı? Ve hangi marka aldınız?
Gel bi sarilalim :KK19: Malesef benim kızda da gaz sorunu var :110: sürekli uykusuz geziyorum .cuma gunu de annem gitti akşama misafir var ve ev mmukemmel bir şekilde dağınık ne yap cam bilemiyorum

Cnm bizde bi haftadir basladi gaz malesef...
Kendimce iyi geldigini dusundugun seyler... fikir olsun.

Sabah ve aksam yemeklerden sonra mutlaka yarim cay kasigi kimyon yutuyorum suyla.
Humana still.de rezenede var biliosunuz gunde uc dort bardak iciyorum
Kizima zinco damla basladik gunde uc defa.

Sıcaklık cok onemli patikli pijama olsa bile alttan mutlaka corap gydiryorum. Ayak sicak olursa gaz rahat cikarmis.

Arada bi karnına masaj uyguluyorum.
Rezenw icirmeye baslamadim ama rn kisa zamanda bende icmeye baslicam onda bi mac cay kasigi vermeye baslicam

Bunlara ragmrn gecmiosa doktorlar bazi bebeklerde bi iki cesit damla beraber baslatiyorlar. Bebisin kac gunluk
Rezene, kimyon, humana hepsini içiyorum canım sadece masaj yapamıyorum göbeği henüz düşmedi 11 günlük bugün. Dün mesela akşam 10dan gece 4buçuğa kadar uyumadı ağladı hep mahvolduk eşimle. Biogaia damla başladık ama bir hafta sonra etkisini gösteriyormuş herhalde.

Canım her ne yersen ye sonrasında büyük bir kupa bardagın olsun icine kimyon dök su koy koy ic ben tamemn kimyonlu su iciyorum resmen masallah ne bende ne bebekte gaz yok cok rahatız ayrıyetten bebegin ayaklarını sıcak tut arada ac her yerini hakiki zeytin yagla yagla sıcacık uyut rezene ve papatya cayı her gün ic bak bakalım bebiş yine aglıcak mı.
Yağ hariç hepsini yapıyorum canım ama malesef. İlk kızımda çok çektim gazı o yüzden bunda olmaz diye heveslenmiştim sanki :KK43:

Gel bi sarilalim :KK19: Malesef benim kızda da gaz sorunu var :110: sürekli uykusuz geziyorum .cuma gunu de annem gitti akşama misafir var ve ev mmukemmel bir şekilde dağınık ne yap cam bilemiyorum
ah gel sarılalım arkadaşım doğduğundan beri gazla mücadelemiz başladı Allah yardımcımız olsun...

Bebeklerinizin göbek bağı düştü mü kızlar? Biz 11günlüğüz ve hala düşeceğe benzemiyor bazen de zıbınında kan gibi noktacıklar oluyor kurumadı sanırım hala. Dr hiçbir şey sürme dedi ilk günden beri ama siz birşey uyguladınız mı?

Ananasin sancilari tetiklediği dogru mu acaba kac gündür goruyodum ama bugun olur yarin.olur derken almamistim , dogum yapan annelerden deneyen olmus muydu

Canım ben yiyorum her gün hatta 2 adette mango yiyorum. Hurma yiyorum. Adaçayı sancıyı tetikler dediler günde 2 fincan içiyorum.
Bence bunlarla alakası yok :KK43: her gün düzenli 4 km yürüyorum, yoga egzersiz merdiven in çık hepsini 1 aydır düzenli yapıyorum.

Bu tamamen onlara bağlı, hazır olduğunda gelecek..

Bir arkadaşım ne yürüdü ne egzersiz yaptı ne de bunları yedi 37+6’da doğum yaptı.

Kader..

Bebekle randevun var ama bebek ortalikta yok :emir_bebek: Valla ara ara oluyor sıklasmıyor daha ama artik adim atmakta bike zorlaniyorum bu gebelik çok zor geçti benim icin
Aylar oncesinden verilen bi randevuyla aglancak halimize gülüyoruz dediklerin durumdayim yani :KK70:hala bekletiyolar bizi yaramazlar , senin doger bebekelrle dahada zordur tabiki

Canım ben yiyorum her gün hatta 2 adette mango yiyorum. Hurma yiyorum. Adaçayı sancıyı tetikler dediler günde 2 fincan içiyorum.
Bence bunlarla alakası yok :KK43: her gün düzenli 4 km yürüyorum, yoga egzersiz merdiven in çık hepsini 1 aydır düzenli yapıyorum.

Bu tamamen onlara bağlı, hazır olduğunda gelecek..

Bir arkadaşım ne yürüdü ne egzersiz yaptı ne de bunları yedi 37+6’da doğum yaptı.

Kader..

Yani onlar istemeden olmuyo tabi guya benimde 2 ay oncesinden erken dogum riskim vardi ama ortoda hala bisey yok, egzersiz yapamıyorum yani egilip kalkamiyorum oyle bakinca cok kilolu değilim karnimda fazla degil fakat agirlik dengesiyle ilgili sanirim :KK43: ilk bebekte gec olabilir dediler sende oylesin sanirim

Aylar oncesinden verilen bi randevuyla aglancak halimize gülüyoruz dediklerin durumdayim yani :KK70:hala bekletiyolar bizi yaramazlar , senin doger bebekelrle dahada zordur tabiki

Yani onlar istemeden olmuyo tabi guya benimde 2 ay oncesinden erken dogum riskim vardi ama ortoda hala bisey yok, egzersiz yapamıyorum yani egilip kalkamiyorum oyle bakinca cok kilolu değilim karnimda fazla degil fakat agirlik dengesiyle ilgili sanirim :KK43: ilk bebekte gec olabilir dediler sende oylesin sanirim

Evet ilk bebek ama dediğim gibi ilk bebek hem de erkek olan (erkek geç olur derler ya) zamanında veya 39.hafta içinde doğum yapan o kadar çok tanıdığım var ki..

Hatta bu grupta bile var, Patatesim bile 25’ini beklerken bizden önce doğurdu galiba :KK70:

Bakalım bizi ne bekliyor? Suni sancı mı, suyun patlaması mı? Ne ne ne?? :KK70:

P Patatesim ne durumdasın??? Doğurdun mu?

Evet ilk bebek ama dediğim gibi ilk bebek hem de erkek olan (erkek geç olur derler ya) zamanında veya 39.hafta içinde doğum yapan o kadar çok tanıdığım var ki..

Hatta bu grupta bile var, Patatesim bile 25’ini beklerken bizden önce doğurdu galiba :KK70:

Hic sorma Küçüğüm 19 aylık en büyüğü 5 yaninda zor oluyor ama annelerine yardim ediyorlar çok.su kur diyorum kizlarim var iyi ki ama bu gebelik zor geçiyor 1 aydan.fazla çok.agrim var yürümekte uzanamkta kalkmakta zorlaniyorum bide kaynanamla oturuyorum daha zor

Evet benimkide erkek ama belli olmuyo sonucta simdiden dedigim dedik olucak bizim küçük erkekler demekki :KK76: bu cumaya kadar olmazsa ne olucak cok merak ediyorum suyu patlatmalari bana daha kotu gibi geliyo:KK43:
P Patatesim hala yazmadigina gore bencede oldu dogumu ?

Hic sorma Küçüğüm 19 aylık en büyüğü 5 yaninda zor oluyor ama annelerine yardim ediyorlar çok.su kur diyorum kizlarim var iyi ki ama bu gebelik zor geçiyor 1 aydan.fazla çok.agrim var yürümekte uzanamkta kalkmakta zorlaniyorum bide kaynanamla oturuyorum daha zor

Ben bu halde kendime zor bakiyorum dogrusu Allah gercekten guc versin sana boyle zamanlarda onlar senden cok hasta olurlar inşallah bebis digunca yardimci olurlar sana

P Patatesim aaa sen dogurdunmu kız sirani bekleseydin Allah anali Babali büyütsün S Simin88 erkek kızla alakası yok bence koz erken olur derler 40.3 oldum bu gün :KK48:

Evet benimkide erkek ama belli olmuyo sonucta simdiden dedigim dedik olucak bizim küçük erkekler demekki :KK76: bu cumaya kadar olmazsa ne olucak cok merak ediyorum suyu patlatmalari bana daha kotu gibi geliyo:KK43:

Ben bu halde kendime zor bakiyorum dogrusu Allah gercekten guc versin sana boyle zamanlarda onlar senden cok hasta olurlar inşallah bebis digunca yardimci olurlar sana

Evet canım suyun patlatılması da suni sancıda iyi değilmiş aslında.. en güzeli doğal olarak başlaması diyorlar. Cinsel ilişki tavsiye ediyorlar.

Bizimkini zar zor ikna ettim ama son güne kadar gelmezse son gün yaparız dedi. İnşallah onun faydası olur. O da olmazsa napıcam hiç bilmiyorum :KK43:(

Yok bir banyoda yardim eder kaynanam başka türlü etmez iyki kızlarim akilli zir canım valla bakalım nasil yapacam

X