2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Bende yurumeye çalışıyorum dunde bugunde hep ciktim ama ne kadar yürüdüm bilmiyorum adim.sayarim yok , fakat son kontrolumden beri bacaklarimi birlestiremiyorum sanki bi tuaf yürümeye basladim :110:

Bekletmeden seni alicaklarsa ne guzel persembe gunu gittigimde ebe bakti dediki cocugun basi colonu geçmek uzere hemen burda tm ne demk istedigini anlamadim, acilmada bebeğin durumuda iyi ayni ama sanci yok diye yine 41. Bitmesini beklicekler:KK12:
Dogum kanalina yerleemesinden bahsediyor olabilirler. Bir de bebek bir haftadir kilo almamis. Ondan da daha fazla beklemeyi gereksiz bulmus olabilir doktor.

Acikcasi acelesi ne bilmiyorum ama 3cm acikligim var. Akintilarim da git gide daha kanli olmaya basladi. 1 haftadir 15dk bir sancilarim var ama siddetlenmiyor. Bebek dogum kanalinda. O yuzden sanirim daha fazla beklemek istemiyor. Vardir bir bildigi.

Belki akintilarin kanli olduğu icin baslatmak istiyodur ayni durumdayiz ama benim kanamam yok lekelenmemde bitti,en iyisi neyse onu yapsin tabiki sanci gelmiyosa mecbur alicaksa en erken kavusmak en iyisi bencede :KK66:

Doğum yapmış arkadaşlar bebişleriniz sarılık oldu mu kaç günde geçti benim 3. Bebeğim ama sanki ilk bebeğim korkuyorum herşeyden

Senin durumun ayri bir efsane oldu zaten :)
Hic sorma bide 1 hafta önde gidiyordu 3 kere çantaları asagiya indirdik gece 4 te kadar bekledik sabaha kadar telefonlar durmadı sabah herkes kesin gözüyle arada 10 gün geçti bisi yok hala :halay: yeri rahat galiba cikmaya niyeti yok doktor 20 nisan dedi sonradan önde gidince 10 nisan dedi 11 Gün geçti sastim kadim valla

Hic sorma bide 1 hafta önde gidiyordu 3 kere çantaları asagiya indirdik gece 4 te kadar bekledik sabaha kadar telefonlar durmadı sabah herkes kesin gözüyle arada 10 gün geçti bisi yok hala :halay: yeri rahat galiba cikmaya niyeti yok doktor 20 nisan dedi sonradan önde gidince 10 nisan dedi 11 Gün geçti sastim kadim valla

Tekrar randevun var mi nasil yapicak peki 41de dolarsa hala bekletirler mi bende ondan korkuyorum senin az az sancilarinda varsa neyi bekliyolarki her doktor kendine göre davraniyo galiba

Tekrar randevun var mi nasil yapicak peki 41de dolarsa hala bekletirler mi bende ondan korkuyorum senin az az sancilarinda varsa neyi bekliyolarki her doktor kendine göre davraniyo galiba
Yok ben suni sancim istemiyorum canım ilk kızım suni sanciyla oldu ondan korkuyorum doktorlar eline girmeye ve bide son anda hastaneye gitmek istiyorum 3.kizimda 40+6 da oldu belki cem artik

Saat 4 ve saatlerdir ağlayan uyumayan kızım.. ilk kızımda çok çekmiştim gazdan bu başka olur diyordum ama... çok yoruldum şimdiden var mı gerçekten emip emip uyuyan bebek merak ediyorum...

41+6 kadar bekletebiliyorlar. Benim sata göre 40+4 bugün ama doktor geç döllenme olmuş dediği için satı baz almıyor. Bebeğin ilk kese boyuna göre hesaplıyor.
Bu da 39+4 yapıyor ona göre. Dolayısı ile sata göre 41+0 olsa da doktora göre 40+0 olacağından 1 hafta daha bekletebiliyorlar.

Umarım anlatabilmişimdir.

Saat 4 ve saatlerdir ağlayan uyumayan kızım.. ilk kızımda çok çekmiştim gazdan bu başka olur diyordum ama... çok yoruldum şimdiden var mı gerçekten emip emip uyuyan bebek merak ediyorum...
Allah yardımcın olsun canım yediğine içtiğine çok dikkat etmen gerek ve ayaklarını hiç üşütmemelisin. Benim ilk bebişte pek olmadı gaz sorunum bunda da olmaz inşallah.
Bak bu besinlerden uzak dur ve çoook su iç.

Eklentiler

• IMG_0630.jpg
    IMG_0630.jpg
    53,9 KB · Görüntüleme: 85
Allah yardımcın olsun canım yediğine içtiğine çok dikkat etmen gerek ve ayaklarını hiç üşütmemelisin. Benim ilk bebişte pek olmadı gaz sorunum bunda da olmaz inşallah.
Bak bu besinlerden uzak dur ve çoook su iç.
Hepsine çok dikkat ediyorum ilkinden de bildiğim için ama yok bence bünye. Foto için çok teşekkürler. Uykusuzluktan beynim uyuşuk dolaşıyorum artık :KK43: bi denemediğim kiraz çekirdeği kemeri kaldı onu alan kullanan memnun kalan var mı? Ve hangi marka aldınız?

41+6 kadar bekletebiliyorlar. Benim sata göre 40+4 bugün ama doktor geç döllenme olmuş dediği için satı baz almıyor. Bebeğin ilk kese boyuna göre hesaplıyor.
Bu da 39+4 yapıyor ona göre. Dolayısı ile sata göre 41+0 olsa da doktora göre 40+0 olacağından 1 hafta daha bekletebiliyorlar.

Umarım anlatabilmişimdir.

dezeh dezeh
Evet anladım ama bebek onden gittigi icin o tarihi baz alırlar diye düşünmüştüm , artik son hafta zaten beklemekten baska yolumuz kalmadı ama son umudumda gitti sanki son gunund denk olmucak oyle hissediyorum

Cnm bizde bi haftadir basladi gaz malesef...
Kendimce iyi geldigini dusundugun seyler... fikir olsun.

Sabah ve aksam yemeklerden sonra mutlaka yarim cay kasigi kimyon yutuyorum suyla.
Humana still.de rezenede var biliosunuz gunde uc dort bardak iciyorum
Kizima zinco damla basladik gunde uc defa.

Sıcaklık cok onemli patikli pijama olsa bile alttan mutlaka corap gydiryorum. Ayak sicak olursa gaz rahat cikarmis.

Arada bi karnına masaj uyguluyorum.
Rezenw icirmeye baslamadim ama rn kisa zamanda bende icmeye baslicam onda bi mac cay kasigi vermeye baslicam

Bunlara ragmrn gecmiosa doktorlar bazi bebeklerde bi iki cesit damla beraber baslatiyorlar. Bebisin kac gunluk

Günaydın kızlar, ben de ayın 26'sina aldım sezeryan randevumu. Beklemedeyim şimdi inşallah daha erken gelmez, tüm hazırlıklari ona gore yaptım. Benim ilk kızım çok zordur her seyiyle, umarım bundan da daha rahat olurum diyordum ama yazılanları okuyunca pek öyle olmayabiliyormus. Herkese kolaylıklar...

Ayyy kizlar benim de gec dollenme 3 gunumuz kaldi doktora gore ama benimki daha cok kendine yer ayarliyor icerde daha karnim kasiniyor aksamdan beri deri genlesiyor yine :anne::anne::dondurma::KK50:

Günaydın kızlar, ben de ayın 26'sina aldım sezeryan randevumu. Beklemedeyim şimdi inşallah daha erken gelmez, tüm hazırlıklari ona gore yaptım. Benim ilk kızım çok zordur her seyiyle, umarım bundan da daha rahat olurum diyordum ama yazılanları okuyunca pek öyle olmayabiliyormus. Herkese kolaylıklar...
Cnm daha kolau olmuyor ama biz anneler daha tecrubelendigimiz icin daha iyi idare edebiliyoruz. Insallah bizi cok yormadan büyürler....

X