2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Kızlar cinsel birliktelik ile ilgili yazmışsınız. Benim 3cm açıklığım var ve doktorum özellikle cinsel birliktelik istiyorum sperm tetikliyor dedi. Herkesin durumu uygun mu bilmiyorum ama benim muayene sonucuma göre tavsiyelerinden biriydi

Kızlar cinsel birliktelik ile ilgili yazmışsınız. Benim 3cm açıklığım var ve doktorum özellikle cinsel birliktelik istiyorum sperm tetikliyor dedi. Herkesin durumu uygun mu bilmiyorum ama benim muayene sonucuma göre tavsiyelerinden biriydi
Yani iyimi öyle bir şey bende kocamla kavga Edip duruyorum brsey bebeğe olur diye :olamaz:

İğne den de ödüm kopuyor o da ayrı bi Terane :KK70:
Normal dogum videoları izleyip kendimi hazırlamaya çalışıyorum. Salya sümük agliyorum bebek anne kucağına verildiğinde. Onları öyle görünce epidural istemiyorum. Sonra video izlemeyi bırakıp dogumumu hayal edince epidural gene giriyor aklıma.

Off Offf.

Ya yokmu bana epidural a gerek yok ben doğumu normal yaptım sende yaparsın dicek 100 200 kişi daha :KK70: anca ikna olacam :KK70:
Hiç korkmayin bence sancı zor bir şey ama Allah yardım ediyor

Sancilarimi orada adet sancisi gibi hissettim. Bir anda gelen bir agri dalgasi. Ama isin garibi evde bir sey hissetmiyorum. Acilma, yumusama da yok.
Arada benimde kasilmalarim var canim ama dedigin gibi oyle sanci hissi yok , bebek icin bi risk yoksa beklemeyi tercih ediyodur bence tabi beklemek i sani daha cok yoruyor :KK43: birkac gundur görüyorum ne kadr dogru bilmiyorum fakat ahududu yaprgi cayi acilmayi tetikliyomus ama bebegin donmesi lazim normal icin

Ben de eşime diyorum son günler diye tuhaf oluyor istemiyor zararı olacak diye belime ağrı vurup duruyor ama düzenli değil bir gün daha bitti

Hiç korkmayin bence sancı zor bir şey ama Allah yardım ediyor

Anne olmak ne gaaripp bi duygu. Dogum anında bi tek Allah a siginabilirim. Çünkü bana o gucude o metanetli de ancak Allah verebilir.

Biliyor musun en cok da annemi düşünüyorum. Biliyorum ki ben içerde sancı çekerken ve dogum anında annem dışarda cok ağlayacak. Keşke o an annemin yanında olup anneme destek olabilsem. Ama bu mümkün degil. Annem hasta ve hala tedavi görüyor. Psikolojik tedavi görüyor. Korkuyorum fenalasacak diye. Ablam da olacak ama ablam teyze olacağı duygusuyla havalarda ucuyor :) doğal olarak bi anne olarak annemin korkularını ve endiselerini anlayamayabilir ve yeterince destek olamayabilir o an heyecandan.

Allah ta biliyor ya acı ve sancı hic gözümde degil. Insallah dogumum saatlerce sürmez. Annemin yüreği pir pir atacak. Bi annem kafama takılıyor.
Guclu olmasını cok isterim ama ne biliyim annem bunun üstesinden gelebilir mi .

Bazen bi durgunlasiyor, masum masum yüzüme bakıyor. Anlıyorum tabi ici ciz ediyor .

Insallah dogumum gündüz başlar ve hastaneye gidince annem gelmeden yakışıklı oğlumu kucağıma alirim :)

Şuan tosunum hıçkırık tutuyor ,karnım pit pit oluyor :)

Anne olmak ne gaaripp bi duygu. Dogum anında bi tek Allah a siginabilirim. Çünkü bana o gucude o metanetli de ancak Allah verebilir.

Biliyor musun en cok da annemi düşünüyorum. Biliyorum ki ben içerde sancı çekerken ve dogum anında annem dışarda cok ağlayacak. Keşke o an annemin yanında olup anneme destek olabilsem. Ama bu mümkün degil. Annem hasta ve hala tedavi görüyor. Psikolojik tedavi görüyor. Korkuyorum fenalasacak diye. Ablam da olacak ama ablam teyze olacağı duygusuyla havalarda ucuyor :) doğal olarak bi anne olarak annemin korkularını ve endiselerini anlayamayabilir ve yeterince destek olamayabilir o an heyecandan.

Allah ta biliyor ya acı ve sancı hic gözümde degil. Insallah dogumum saatlerce sürmez. Annemin yüreği pir pir atacak. Bi annem kafama takılıyor.
Guclu olmasını cok isterim ama ne biliyim annem bunun üstesinden gelebilir mi .

Bazen bi durgunlasiyor, masum masum yüzüme bakıyor. Anlıyorum tabi ici ciz ediyor .

Insallah dogumum gündüz başlar ve hastaneye gidince annem gelmeden yakışıklı oğlumu kucağıma alirim :)

Şuan tosunum hıçkırık tutuyor ,karnım pit pit oluyor :)
İnşallah canım bir zamanlar annelerimiz bizim için o acılari çekti ne garip valla

Valla bizde o is biteli aylar oluyor. Doktorum canim doktorum kesinlikle yasakladı ilişkiyi. Adama dokunulmazlık verdi resmen :KK70:

Daha önce de okumuştum bi yerde hamilelikte risk olmadığı surece aktif cinsellik doğru pozisyonda cok faydaliymis. Ay ne hayallerim vardı ya. Ben kendi kendime o zamanlar biz kesin hamileyim diye ara vermeyiz buda benim icin Super olur diyordum. Mantiken düşününce vücut rahatlıyor gevşiyor, rahimde doğal olarak aktif olduğu surece açıklık kolay olur diyordum. Ama şimdi düşünüyorum aylardır uykudayiz.

Allah'ım yar ve yardimcin olsun insallah.
Sancı bi gelseydi valla bende rahatlicam senin adına. Okuduklarima gore sancı gelmeye başladığında açıklık da geliyor demekmis.

Benim de bugün kasiklarim da gene ağrı vardı. Karnimin alt kisminda . ve biraz da assagidan sancim geldi.

Düzenli degil maalesef. Bekliyorum koyun gibi.

Bugün Dr şunu falan yap demi ?Yada doğumu baslatabilecek herhangi bi öneri de bulundu mi ?
Burda okumuştum hamile arkadaşımızın birisine doktor cinsel birliktelik önermiş. Bence de mantıklı bu hemde doğal bi yöntem.
Yok canim bişey onermedi ama cinsel ilişkiyi biliyorum ama bende pek fayda etmiyor hurma yedim o kadar o da faydasız ne yapsam olmuyor anlayacağın umudumu kesiyorum artık :KK43:

İnşallah canım bir zamanlar annelerimiz bizim için o acılari çekti ne garip valla

O zamanlar hastane de uzak. Doğumların çoğu evde oluyormus.

Bak Allah aşkına gece gece yaşadığım tuhafliga . Resim yuklicem.

Oradaki yazan ürünün ismini ve resimdeki ürünü nasil anladım .

Ürünün ismini omlet diye okudum. Urunude mercimek çorbası ve barbunya olarak gördüm
Acıktım sanirim :KK70:
Screenshot_2018-04-10-01-19-37.png

Yok canim bişey onermedi ama cinsel ilişkiyi biliyorum ama bende pek fayda etmiyor hurma yedim o kadar o da faydasız ne yapsam olmuyor anlayacağın umudumu kesiyorum artık :KK43:

Hesaplarına gore bugün tam olarak 9 ay kaç günlük oldu ?

Bi sıpa kız mi erkek mi ?

Kızlar beni etiketlediğiniz mesajları oluyabildim hakkınızı helal edin hepinizi merakta bırakmışım salı günü 03.04.2018 de saat 10 18 de Zeynep Miray ım dünyaya geldi çok şükür sağlıklı bir şekilde o gün gelen gidenden telefona bile bakamadım çarşamba günü alınan kanda enfeksiyon çıktı alabiliriz dediler ağla ağla harap oldımm kültür alındı cumartesi çıkacak sonuçlar dediler perşembe günü tam çıkçaz doktor geldi sarı gibi duruyor sarılık değerine bakılsın dedi. Sınırda çıkınca yarın çocuk doktoruna getirin dediler perşembe günü taburcu olduk ama ağrılarım fenaydı odadan arabaya nasıl gittiğimi Allah biliyor. Cuma günü çocuk doktoruna gittik bebeğin baş çevresi küçük mikrosefali şüphesi var genetiğe yönlendirelm dedi sonra ayağı içe dönük ortopedi de görsün dedi sarılık için kan istedi ben yıkıldım hastanede oradan oraya gidiyorum ama ağlaya ağlaya:KK43: cumartesi başka bir doktora gittim 1 aylık olmadan baş çevresi belli olmuyor ona o zaman bakarız dedi ayağı da anne karnında duruşundan kaynaklanıyor düzelir dedi öyle rahatlayabildim çok şükür şimdi evimizde iyiyiz Rabbim hayırlı doğumlar bebiş kontrolleri yaşatsın hepimize
Canim cok merak ettik seni:) gözünüz aydın cok geçmiş olsun sonu hayırlı olsun bak yavrun kucağında:)

Arada benimde kasilmalarim var canim ama dedigin gibi oyle sanci hissi yok , bebek icin bi risk yoksa beklemeyi tercih ediyodur bence tabi beklemek i sani daha cok yoruyor :KK43: birkac gundur görüyorum ne kadr dogru bilmiyorum fakat ahududu yaprgi cayi acilmayi tetikliyomus ama bebegin donmesi lazim normal icin
Ben rezene, lactamil icmeye basladim. Bir de dun hurma yemeye basladim. Hayirlisi artik hakkimizda. Insallah sg salim kucagimiza aliriz.

dezeh dezeh , E efsunkarr , P Patatesim biz de bişey olur korkumuza tüm hamilelik boyunca bişey yapmadık. Benim dunku kontrolde hem açıklık hem bebeğin suyu normalin az altına indiği için özellikle istiyorum dedi doktor. Ama özellikle bu haftada çok garip yaa ve çok zor. Hala bişey olursa diye ödümüz kopuyor ikimizinde. Bi yandan ya suyu daha çok azalırsa ve hala doğum baslamazsa diye de korkuyorum. Bol yürüyüş, merdiven in çık ve pilates yapıyorum bakalım hayırlısı ile işe yarayacak mı

Gunaydin kizlar benim şafak 3 insallah cuma dogumum var.
Dogum yapan arkadaslara sormak istiyorum süt sagip dolaba koyduklarini yazanlar olmuştu, sagdiktan sonra neye koyuyosunuz dolap icin? Hazir süt posetleri var onlara mi? Dondurucuya mi koydunuz yoksa alt tarafa mi?

Nasil yani ? Nişan gelmedi mi :/

E ben kendimi hep önce nişan gelecek diye adapte etmiştim.
Suyum da nişanım da gelmedi. Sancım geldi sadece gece. Sancıyı da evde çektim sabaha kadar önce. Benim annem hemşire ama. Ona güvenerek gitmedim hastaneye. Sabah acile gittiğimde 8cm açıklığım vardı. Doğum başlamadan bi yarım saat evvel gittim yani.

Acilma varsa hemen alirim bugun dedi. Acilma olmadigi icin bekletiyor beni. Bevek ne kadar beklerse kardir diye bakiyor sanirim. Yalniz su var ben evde bir sey hissetmiyorum orada basliyor bunlar. Stres mi yapiyorum acaba?
Yoo haklısın açılman olup olmadığını kendin anlayamazsın bence. Ama şu var sancın dayanılmaz noktaya geldiğinde ve ıkınma hissi geldiğinde hemen acile git. Vakit kaybetme. Bebek bu histen hemen sonra geldi. Benim böyle oldu yani. Herkesin farklı farklı olabilir. Yanlış yönlendirmiş olmayayım canım

X