2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Kizlaaarrr.

Dr doğum kanalına girdiğimizi söylemişti. Bugün sancilarim normalden daha keskin ve sık oldu.

Akintim çoğaldı ve sanırım psikolojik olarak yerlerdeyim.

Bi resim yuklicem n'olur birsey diyin. Karnım haftama göre çok mu düşük.

Sanki her an doğum baslicak gibi hissediyorum.

Kendimi sakinlestiremiyorum.

Evdekiler beni gergikce geriyor. Kendileri hiç düşünmüyor biz bu kızı etkiliyor muyuz diye. Patlamak üzereyim. Rahat değilim. Huzursuzum.

Sinirden catlicam az kaldı :KK43:
20180404_222530~2.jpg

B Bahalaya canım öncelikle çok geçmiş olsun. Shusui arkadaşıma katılıyorum. Benim ilk hamileliğim kimyasal gebelikdi. Nolduya kalmadan gitti.. ikinci hamileliğimde 5-6. Haftalarda lekelenmeler başladı. Dünyanın doktorunu gezdim aynı son olmasın diye.. isim yapmış doktorlar bile hamileliğin başı olduğu için pek ilgilenmediler. Yılmadım. Gittiğim 9. Doktor elinden geleni yaptı. İğne hap istirahat... Kanama durdu. Bebeğim büyüdü. Fakat bu sefer de kalp atışını alamadık. Doktor 1 hafta daha süre verdi. Ama olmadı. 8. Haftada kürtaj oldum. Bebeğim genetik incelemeye gönderildi. Doktorum beni ve eşimi de üniversiteye genetik incelemeler için yönlendirdi. Bu 3 ay korunduk ve rahmin toplanmasını bekledik. Aynı zamanda test sonuçlarımızı aldık. Ve aynı doktor ile devam ettik. Şimdi 3. Kez hamileyim. İnşallah bu sefer hayırlısı ile kucaklamak nasip olur. Diyeceğim o ki tek doktora bağlı kalma.. iyi bir doktor her şeyi değiştirebilir.. ve zaman çok önemli vakit kaybetme arkadaşım. Umarım senin güzel sonuçlanır

Kizlaaarrr.

Dr doğum kanalına girdiğimizi söylemişti. Bugün sancilarim normalden daha keskin ve sık oldu.

Evdekiler beni gergikce geriyor. Kendileri hiç düşünmüyor biz bu kızı etkiliyor muyuz diye. Patlamak üzereyim. Rahat değilim. Huzursuzum.

Sinirden catlicam az kaldı :KK43:Eki Görüntüle 2133111
Canım inan benim karnım daha aşağıda ve uzun süredir o şekilde.. beni gören sen bu hafta doğurursun dedi ama hala doğurmadım.. akıntı bu haftalarda artıyor zaten. Gerilmek ise en son yapacağın şey olsun işte o doğumu gerçekten tetikliyor. Evdekileri al karşına konuş, ardından da kendini telkin et. Ayrıca haftan gayet iyi bunu düşün kendini rahatlat

Canım inan benim karnım daha aşağıda ve uzun süredir o şekilde.. beni gören sen bu hafta doğurursun dedi ama hala doğurmadım.. akıntı bu haftalarda artıyor zaten. Gerilmek ise en son yapacağın şey olsun işte o doğumu gerçekten tetikliyor. Evdekileri al karşına konuş, ardından da kendini telkin et. Ayrıca haftan gayet iyi bunu düşün kendini rahatlat

Öyle çok isterdim ki dinlenip kendimi sakinlestirebilmeyi. Ama mümkün değil.

Bebisimi assagilarda hareket edince hissediyorum rahatlıkla. Adet olacakmisim gibi bi ağrı var karnimda. Ve nedendir bilmiyorum aşırı sinirliyim iki gündür

Kizlaaarrr.

Sinirden catlicam az kaldı :KK43:Eki Görüntüle 2133111
Bence karnin cok iyi. Bnm de ayni sayilir su an 39.haftada. Stres yapmamaya çalış temiz havaya çık bunaldikca. Bi ugras bul kendine bunlar iyi gelecektir

Adet olacakmışım gibi ağrım var ve ara ara kan geliyor pembe başka doktora gitmeye inan ki korkuyorum bu mesele çok canımı sıktı bebeğin kalbinin atmaması için hiç bi sebep yok anlamıyorum
Bunu yasamayan kadin artik neredeyse yok. Ben de ilk bebegimi 8 haftalikken kalp atisi durdugu icin kaybettim. Kurtaj oldum. Dogal seleksiyon denilen sey bu. Neden arama. Allah eger ol dediyse her sekilde onun dedigi olur. Sakin kendinde arama hatayi. Ben cunku onu yapmistim kendime. Uzun araba yolculugu yaptim diye oldugunu dusunmustum. Uzerine 2. Oglum dogacak insallah saglikla Allah izin verirse. Kanaman varsa igne verir doktor ve dinlenmeni ister. Insallah sagliklasihhatle hayirli evlatlarin olur.

Bence karnin cok iyi. Bnm de ayni sayilir su an 39.haftada. Stres yapmamaya çalış temiz havaya çık bunaldikca. Bi ugras bul kendine bunlar iyi gelecektir

Gün içinde mümkün olduğunca dışarı atıyorum kendimi. Eve gelince afakanlar basıyor.

B Bahalaya canım öncelikle çok geçmiş olsun. Shusui arkadaşıma katılıyorum. Benim ilk hamileliğim kimyasal gebelikdi. Nolduya kalmadan gitti.. ikinci hamileliğimde 5-6. Haftalarda lekelenmeler başladı. Dünyanın doktorunu gezdim aynı son olmasın diye.. isim yapmış doktorlar bile hamileliğin başı olduğu için pek ilgilenmediler. Yılmadım. Gittiğim 9. Doktor elinden geleni yaptı. İğne hap istirahat... Kanama durdu. Bebeğim büyüdü. Fakat bu sefer de kalp atışını alamadık. Doktor 1 hafta daha süre verdi. Ama olmadı. 8. Haftada kürtaj oldum. Bebeğim genetik incelemeye gönderildi. Doktorum beni ve eşimi de üniversiteye genetik incelemeler için yönlendirdi. Bu 3 ay korunduk ve rahmin toplanmasını bekledik. Aynı zamanda test sonuçlarımızı aldık. Ve aynı doktor ile devam ettik. Şimdi 3. Kez hamileyim. İnşallah bu sefer hayırlısı ile kucaklamak nasip olur. Diyeceğim o ki tek doktora bağlı kalma.. iyi bir doktor her şeyi değiştirebilir.. ve zaman çok önemli vakit kaybetme arkadaşım. Umarım senin güzel sonuçlanır
Çok teşekkürler canım ama malesef şuan gastanedeyim kanamam ve ağrım çoğaldı kese bozulmuş düşük yapmayı bekliyorum yarında kürtaj olucam Rabbim kimseye yaşatmasın

Çok teşekkürler canım ama malesef şuan gastanedeyim kanamam ve ağrım çoğaldı kese bozulmuş düşük yapmayı bekliyorum yarında kürtaj olucam Rabbim kimseye yaşatmasın
Çok üzüldüm canım Allah her daim her şeyin hayırlısını nasip etsin. Çok zor seni çok iyi anlıyorum. Allah yardımcın olsun

Otururken bir sorunum yok aslında, ama ayağa kalkınca fena ağrım oluyor. Elimle karnımı destekleme ihtiyacı duyuyorum. Bir de kızım çok sakince hareket ediyor, itme, sürtme şeklinde.. Devamlı hareket ediyor onda sorun yok, ama ağırlaştı sanki hareketler.

Ayrıca adet sancısı gibi ağrılarım da arttı..

Erken doğumdan biraz korkuyorum açıkçası, en az 10 gün daha kalsın istiyorum.
Benimde malesef adet sancısından az daha şiddetli şekilde sancılarım var malesef ..

Üye
Yeni
Dogum yapan arkadas hayirli olsun ne guzel
Banada diorlar cuma ama aciklik yoksa iste rahim yumusasin aciklik olsun diye o balloncuk var yerlesioo rahime belki 12 saatte 5cm mi oluormus agrisiz ama galiba neyse sonra ama.o yetmio suni tabi ve istersen epedural ama ben o seyi taktirmak istemiom ins 2 3 cm vardir aciklikli direk suni ve suyu patlatirlar arkadastaki gibi
Cunku dun neymis kafasi kanala inmis ama kan dolasimi beyinde coook iy degilmis ondan dogum ehh acilsee ya mubarekk kari niye yatirmadiniz niyeee sezaryan degil mesela deme bunlar takti bana 36 haftadan beri bilionuz bebek kilo almio yok virus gecen prof bilionuz baktì sukur yok birsey dedi amann Allah bilir herseyiii ama ben öle sey tak onla gez dur istemiim ama bugun yine kontrol bakalim neolcak nst ye nagladilsr cukur iyi saat 13 de yine dua edin yaaa

İlaç kullanıp düşür dedi başka da bişey demedi eşime de söyleyemedim ne yapıcağımı bilmiyorum
İlaç kullanıp düşür diye birşey olmaz bence başka bir doktora gidin. Kalp atışları yoksa doktorunuz belki bir sure bekleyelim der hala yoksa kürtaj olmanız gerekir. Benimde maalesef önceki gebeligimde kalp atışlari durmuştu. Ama ben onceden kalp atışlarıni gormustum sonra kalbinin durduğunu görünce ertesi gün kürtaja aldı doktorum.

İlaç kullanıp düşür diye birşey olmaz bence başka bir doktora gidin. Kalp atışları yoksa doktorunuz belki bir sure bekleyelim der hala yoksa kürtaj olmanız gerekir. Benimde maalesef önceki gebeligimde kalp atışlari durmuştu. Ama ben onceden kalp atışlarıni gormustum sonra kalbinin durduğunu görünce ertesi gün kürtaja aldı doktorum.
Afedersin önceki sayfaları okurken hemen yazdım sonradan gördüm son yazdığınızi. Bu maalesef birçok kadının başına geliyor. çok geçmiş olsun. Allah sağlıklı gebelikler nasip etsin. Bir daha çocuk düşünürseniz üniversite hastanesine gidip testlerinjzj yaptırın. Birçok sebebi olabilir hiçbir sebebi de olmayabilir.

X