2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
birde sizlerin bebişlerinizin isimleri ne olacak
biz artık doğacak ama kararsızız
solen,beren yada mila sırasıyla düşündük ama sıla da var şıklarda karar veremedik fikir veren olursa çok sevinirim
Şölen çok güzel , kuzenimin adı ve pozitif oluyorlar anlamı da çok guzel. Benim kızımın adı Güneş oğlumun adı Uzay olacak, yarın gidecz hastaneye insallin bu saate doğmuş olacak

Senin yavruların cani sagolsun yeteceği günler de gelir üzme kendini. Cok geçmiş olsun bitti gitti her sey:)

Şölen çok güzel , kuzenimin adı ve pozitif oluyorlar anlamı da çok guzel. Benim kızımın adı Güneş oğlumun adı Uzay olacak, yarın gidecz hastaneye insallin bu saate doğmuş olacak
şölen değil cnm soléne fransızca anlamı güneş gibi doğan güçlü kadın fransada yaşıyorum o ismi istedik baştan beri eşim çocuklarım o isme alıştı ama buara beren de hoşumuza gidiyor ikisinide takabiliriz ama kullanılmıyor ikinci isim kararsız kaldık
sğl yazdığın için ama solen kulağahoş geliyor değilmi tr de zor değil söylenmesi

10 haftalık hamile olmam gerekirken 8 haftalık görünüyor bugün kanama ve ağrıyla uyandım doktora gittiğimde kese ve bebek duruyor dedi ama kalp atışı yok dedi doktor kürtaj olmalı mıyım yoksa bekliyim mi nolur yardımcı olun başına gelen var mı daha önce çok çaresizim

Eklentiler

• 886C374A-F8EB-4F21-960A-B2AA4EFC11DB.jpeg
    41,8 KB · Görüntüleme: 53
Bekle tabiiki canim öncesinde kalp atışı almış miydiniz?

Daha önce gitmedim gitmediğim içinde bilmiyorum doktor bu kadar büyük bebeğin kalp atışının daha oluşucağını sanmıyorum dedi

Benim ilk bebeğimde 9 haftalık olması gerekirken 6 haftalıktı bebek ve kalp atımı yoktu. Doktorum bir hafta yatak istirahatı verip bekletti. Bir hafta sonra kalp atımı hala olmadığı için gelişim geriliğinden dolayı sonlandırdık gebeliği. 8 haftalık bebekten kalp atımı alınması gerek aslında. Doktor sana ne yapalım dedi?

İlaç kullanıp düşür dedi başka da bişey demedi eşime de söyleyemedim ne yapıcağımı bilmiyorum

İlaç kullanıp düşür dedi başka da bişey demedi eşime de söyleyemedim ne yapıcağımı bilmiyorum
Nasıl bir doktora gittin sen ki? Bana çok tuhaf geldi. Bir kere sen düşürdüğünde kan kaybın çok olabilir, parça kalabilir, rahminde problem kalabilir. Ne demek ilaç iç düşür! Kesinlikle başka bir doktora gitmen gerekiyor bence.
Bebekte problem varsa bile kürtaj olman daha iyi çünkü bebeği otopsiye gönderip genetiğine bakmaları gerekli. Belki genetik bir problem var seninle eşin arasında, belki pıhtılaşma sorunun var, belki bir hastalık var, bunun öğrenilmesi gerekli. Bundan sonraki gebeliklerde aynı şeyi yaşamamak için şart.
Benim tavsiyem kesinlikle başka bir doktora git ve öyle karar ver.

Adet olacakmışım gibi ağrım var ve ara ara kan geliyor pembe başka doktora gitmeye inan ki korkuyorum bu mesele çok canımı sıktı bebeğin kalbinin atmaması için hiç bi sebep yok anlamıyorum

Adet olacakmışım gibi ağrım var ve ara ara kan geliyor pembe başka doktora gitmeye inan ki korkuyorum bu mesele çok canımı sıktı bebeğin kalbinin atmaması için hiç bi sebep yok anlamıyorum
Canım benim, özellikle ilk gebeliklerde çok yaygın artık. Yediğimiz herşey genetiği değiştirilmiş ürün, etler antibiyotikli, ne yediğimiz belli değil. Vücudumuz neye tepki verecek artık bilinmiyor. Ayrıca yıllarca regli olmaya alışmış rahim direk bebeği kabul etmeyip yabancı gibi davranabiliyor. Senin yaşadığını bende yaşadım. Ne kadar üzgün ve hayal kırıklığına uğramış olduğunu biliyorum. Ama inan yalnız değilsin. %60 dedi bana doktor ilk gebeliklerde sorun çıkma oranı.
Sancın ve kanaman olması tehlikeli. Ben gittiğin doktora güvenmedim. Eşine söyle tekrar doktora gidin. Senin canın sağlığında söz konusu. Çok kanaman olabilir, başka sorunlarla da karşılaşabilirsin. Belki de sadece doktor kötüydü başka doktor kalp atışı da görebilir. Bence eşine söyle yada yanında yakınında kim varsa hastaneye git canım. Çok arada kalırsan yada bir şey merak edersen bana özeldende yazabilirsin.

Mutlaka görünücem başka doktora çok yardımcı oldun çok teşekkür ederim inşallah bişeyi yoktur bebeğimin eşim yıkılır eğer kaybedersek bebeği nasıl söylerim böyle bişeyi bilmiyorum Allah kolaylık versin hepimize

Ne demek canım, inşallah bebiş iyidir sadece istirahatla ve ilaçla kurtarabilirsiniz. Moralini yüksek tut sen.

Progestan kullanıyordum bıraktım keşke bırakmasaydım şimdi tekrar kullanmaya başlasam ile yarayabilir mi?
Sancın ve kanaman var, bence en kısa zamanda hastaneye gidin. Doktor söyler zaten tekrar başla yada başlama diye. Kanaman olmasa mutlaka kullan derim ben bu gebeliğimde 4 ay günde 3 kez kullandım, işe yarıyor ama sen acilen hastaneye gitmelisin bence.

Ja ben kontrolle gittim buugn bugun kafaya kan dolasimi iyi degil dediler nst de iyi dediler eve yolladi yarin yine cuma yatis dedi aciklik yoksaa baloncuk gibi sey yerlestirip 3 4 gun hastanede acikiyi bekletim suni verip dogum ama annem dior cogu dio suni verince suyu patlatinca acikli olur o ne öle birsey takacaklar hani agizdan yada fitil koyuyorlarya yunusasin rahim diye öld buda balonn gibj sey

Anlattığın şeyi bana yaptılar. Lastik gibi uzun bişey ip gibi rahme yerleştiriyorlsr sancısız açılman oluyor.bence iyi bişey canım.

Ama çok fazla açmıyor rahmi. Suni sancı mecbur takılıyor. Yetersiz kalıyor o

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…