2018 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Kız

OY: 118 51,3%
  • Erkek

OY: 102 44,3%
  • İkiz Kız

OY: 3 1,3%
  • İkiz Erkek

• İkiz, Bir Kız Bir Erkek

• Üçüz

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    230
Bizim daha varyaaa az daha dursunlar annesi :) cuma gunu randevum var. O gun bence sezeryan tarihimi verir. Bende cok heyecanlanmaya basladim. Ilk bebegimde bile bukadar heyecanla beklememistinm :))
Bana zaman geçmiyor :))))) Benim ilk bide. Normal demişti doktorum ama tabi heran herşey olabilir. Benim randevum da önümüzdeki salı 37+0 'da. Malum benim bebem tombiş :KK70: Acaba diyorum erken gelir mi :emir_bebek:

Korku filmi gibi anlatmışlar sana, inanamıyorum.. O kadar acı verici korkunç bir şey olsa hangi kadın böyle bir muameleyi kabul eder?! Tabi ki insan rahatsızlık duyuyor, normal olarak, ama dayanılmaz acılar kolunu içeri sokmalar filan yok yani. İçin rahat olsun. Sadece baskı, basınç hissediyorsun ve bu da rahatsızlık veriyor.

Ben oğluma hamileyken ilk muayenede (suyum geldi sanmıştım, ondan açılma var mı diye bakmıştı), korktum ve kendimi kastım. Biraz canım yandı. Doğum yapacağım günkü kontrolde tekrar baktı, bu sefer hiç kasmadım ve hiç canım acımadı.

Korkularımız tecrübesizlikten biraz. İçini ferah tut, kulaklarını olumsuz herşeye kapat. Bebişine odaklan sadece, karnındaki son günlerin tadını çıkar :)
Canım benimde muayenem çok acı vericiydi nedeni bebeğin kafasının kanala girmemesi baya derinlerde kafasına dokunuyorum diyordu zaten mümkün olmadı normal doğum açılmam olmadı kafa gelmedi ama bu durum çocuğun pozisyonuna kişiye göre değişiyor sanırım ama okadar canım yandığını hatırladığım halde o an için sabırsızlanıyorsun muayene dediğin 1 dk herşey saatler içinde bitiyor durumun tadını çıkarmak lazım anne oluyorsun herşeye değer

hadi hayırlısı olsun, benden sana tavsiye hatta tüm normal doğuracak olanlara, benim babaannem ebeymiş zaten kendiside maşallah 16 tane doğurmuş, annem doğuma giderken çömel demiş annemde gezmiş çömelmiş 4 saat içinde toplamda bütün açılmalar ve doğum olmuş suni sancısız ve kesisiz, anladığım kadarıyla çömelince bacakları açıyoruz ya yer çekimininde etkisiyle kolay açılma oluyor, ama ne zaman ıkınman gerekiyor onu bilmiyorum, açılma sırasıında ıkınmamak gerekiyormus galiba şişme oluyormus galiba bunu dr yada ebeye sor, Allah yardımcın olsun
Keşke ilk doğumumda bu tavsiyeleri alsaydım benimde açılmam olmadı sezeryan oldum ailemde tek sezeryala doğuran benim normal doğsun çok isterdim

kizlar cok sağolun sancı var ama açılma sabahtan beri 1cm :KK43:(
Canim Allah yardimcin olsun. Bebegine saglikla kavusursun insallah. Suyum geldi yazmisin ya simdi okudum tutamadim kendimi nasil agliyorum. Yaa inanamiyorum gercekten cok guzel duygular Rabbim isteyen herkese tattirsin bu guzel duygulari. Bizlere de tamamina erdirsin insallah. Yarin da bizim randevumuz var dr gun vericek.

Canım benim kuzenimin açılması ertesi güne sarktı. Nerden baksan 12-13 saat sancı çekti üstelik suni sancı da aldı. Seninde insallah açılır hiç üzme kendini. Bazı harekerler (çömelme merdiven çıkma) fayda sağlıyor diye biliyorum. Allah yardımcın olsun

Bana zaman geçmiyor :))))) Benim ilk bide. Normal demişti doktorum ama tabi heran herşey olabilir. Benim randevum da önümüzdeki salı 37+0 'da. Malum benim bebem tombiş :KK70: Acaba diyorum erken gelir mi :emir_bebek:
Valla tombik olunca heran su patlayabiliyormus erkenden. Hayirli bi vakitte saglikli bi sekilde gelsinlerde gerisi onemli degil :)
Tatlim bazilarinin bi anda hızlıca acilabiliyor sen sabret bakalim. Hic acilma olmayinca da mecbur sezeryana alabiliyorlar. Yengemin oyle oldu. 1 gun sancilar surdu ama acilmadi.

hussuk hussuk canım Allah yardımcın olsun kendi sancinla ilerliyor san normal ins akşama açılman artacaktır. 4 cm den sonrası çok hızlı ilerler ins.

Suyun geldiği için fazla beklemezler bir an önce olmasi lazim yoksa bebek kuruya kalıyor endişe etme ama sezeryan olabilir
Hangisi hayırlısı ise o olsun içini ferah tut bebegin le tanismana az kaldı

Kizlar açılma hala yok 1cm:KK43: dr nst ye bakıp yemeğe izin verecek ardından 11e kadar bekleyeceğiz hala acilma yoksa sezaryen olacak:KK43:

Kizlar açılma hala yok 1cm:KK43: dr nst ye bakıp yemeğe izin verecek ardından 11e kadar bekleyeceğiz hala acilma yoksa sezaryen olacak:KK43:
Hayirlisi öleymis cnm uzulmeee
Peki sancilar dayanilmiyacak kadarmi epedural almadin tabu dua ediomm isnaAllah acilirrrrr normal edersinnnn cömellll

Hayirlisi öleymis cnm uzulmeee
Peki sancilar dayanilmiyacak kadarmi epedural almadin tabu dua ediomm isnaAllah acilirrrrr normal edersinnnn cömellll
Canim epidural belki bir açıklıktan sonra veriliyor bende neredeyse hiç açılma yok. Cok güçlü adet sancısı diyeyim cok korkulacak bir şey değil

Canim tombis derken kaç kg olmus masallah.
Ben 35+5 teyim bugün 2950 dedi. Sence normal mi. Az mi

X