2018 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    330
Merhaba canım konu açılalı çok olmuş ama merak ettim benim bebek hep makattı bugün 37+4 olduk en son 37 de gittim makattı doktor dönmez dedi ama siz sönmesi için bişey yaptınız mı yada dönerken hissettiniz mi bana bi öneriniz var mı ??? Normal doğum çok istiyorum böyle giderse sezeryan için gün verecek

benim yanımda başlangıçtan beri kimse yok canim, ev isleriyle tabiki çok zor. ondan fırsat kaldıkça yapıyorum bu hafta da bayram temizligine giristim Allah güç veriyor çok şükür. sen de alışırsın

Kızlar çok uzun süre geçti üstünden doğumdan sonra yazamamıştım. en son 11 martta yazmışım. Doğum hikayemi paylaşayım sizinle özledim buraları da :)
Bizim kız 41. haftanın son gününde geldi daha doğrusu alındı. Son ana kadar normal bekledim hiç yerimde durmadım ama gerek kızın kafasının iri gerek kilosu gerek zamanlama ve sancılarımın olmayışı sebebiyle zorunlu sezeryan oldum. doğumdan bir önceki gün ebe gördü beni bebeğin başı sağ kasıkta sıkışmış normal olmasının imkanı yok korkma boşu boşuna olmuuyosun sezeryan dedi. normal doğumu yaşamak istemiştim hep ama hayırlısı demek lazımmış meğerse hep. ertesi gün spinal sezeryan oldum. doğumum ve sonrasında pek zorluk çekmedim apandisit ameliyatı bile doğumdan zordu bana göre. tek zorlandığım kısım verilen antibiyotiğe vücudumun tepki göstermesi oldu. nefesim kesildi kusma isteği kalp çarpıntısı falan. birde bastırmalar çok yoğundu bilmiyorum sizin nasıl oldu ama bende hem ebe hem dr kaburgalarımın altından bastırdılar ve o an çok zorlandım. doğum sonrasında dr um sezeryande bile bebeğin zor çıktı normalde kimbilir neler olurdu dedi. çok sukur sağlıklıydık. ilk hafta zordu sarılık sürekli emzirme olayı falan. daha sonra kalbinde üfürme duydu çocuk dr u kardiyolojiye yönlendirdi. kardiyolojide de kalpte 4,5mm lik bir delik ve bir minik delik daha saptandı. ancak önemli olmadığını çoğunlukla kapandığını kapanmasa bile sorun yaratmayacağını söyledi. temmuzda kontrolümüz var inşallah güzel haberler alırız. ben ve ada dan herkese hayırlı ramazanlar güzel günler:)

Kızlar bu arada eski bir konuyu hortlatıcam ama doğumdan sonra kaç gün kanamanız oldu, löşi bittikten sonra adet oldunuz mu? ben hala olmadım ama löşi 55 gün falan sürdü. dr a da gşdemedim henüz adetin gelmesi de bazen bi sene bile sürebiliyormus

Meraba evet oldm benm löşi 30 gün sürdü snra bi kaç gün temzdm snra adet oldm ben 40 ım çkmadan.Öbür ayda geldi adetm.Ama olmayanlar çok.

Kızım iki haftadır gündüz uyumuyor.doktora gitsek her şey normal diyecek çünkü iki dakika kuş uykusu gibi sonrasında gözleri fal tasi gibi açık.derdi zoru olsa ağlardı.gayet memnun hayatından.emzik emmiyo zilli almadığım marka kalmadı.hep yaninda durup konuşmamı istiyor.dinliyor resmen cevap veriyor.ama ben de pil bitti.havalar çok sicak.ev sicak.sulandi beynim artik

ben de henüz olmadım acaba bir tuhaflık mı var diyorum ama doktorum 9 aya kadar olmaman normal demisti

Hayr normal 1 yıl bile olmayan oluyomuş.

Evet zor oluyo pil bitiyo emzik almaması da ekstra yoruyodur.Benm kızım kırkı çktığndan beri uyumuyo bi kez yatıyosa şükrediyorm aynen 3 dk da uyanıyo.Philps awent soothie emzik aldınz mı ?

Evet zor oluyo pil bitiyo emzik almaması da ekstra yoruyodur.Benm kızım kırkı çktığndan beri uyumuyo bi kez yatıyosa şükrediyorm aynen 3 dk da uyanıyo.Philps awent soothie emzik aldınz mı ?[/QUOTE] evet onu da aldık ama hanim efendi hala parmağını emmeyi.tercih ediyor benimkinin uykuları duzenliydi.gunduz iki kere yatardı birer saat.simdi sabah altıda kalkıyoruz gece yarışına kadar ağlamakla geciyo.her gün banyo yapiyo karnı tok kalası cisi yerinde.uykuya dalma problemi niye var anlamadim.aslinda o kıpkırmızı gözlerle yatıp iki dakika sonra nasıl kendine gelmiş uyanıyor onu hiç anlamadim ☺

Evet zor oluyo pil bitiyo emzik almaması da ekstra yoruyodur.Benm kızım kırkı çktığndan beri uyumuyo bi kez yatıyosa şükrediyorm aynen 3 dk da uyanıyo.Philps awent soothie emzik aldınz mı ?
evet onu da aldık ama hanim efendi hala parmağını emmeyi.tercih ediyor benimkinin uykuları duzenliydi.gunduz iki kere yatardı birer saat.simdi sabah altıda kalkıyoruz gece yarışına kadar ağlamakla geciyo.her gün banyo yapiyo karnı tok kalası cisi yerinde.uykuya dalma problemi niye var anlamadim.aslinda o kıpkırmızı gözlerle yatıp iki dakika sonra nasıl kendine gelmiş uyanıyor onu hiç anlamadim ☺[/QUOTE]
uykusu oldugu icin agliyordur gunduz canim 2 dakikada uyansa da kaldirma yataginda uyutmaya calis tekrardan 45 dakika kurali var. 45 dakika icinde uyumazsa kaldir instadan baldan anneyi oku canim orda cok guzel bilgiler var uyku icin biraz fikir olur

Kızlar merhaba. Bisey soracağım. Ben de 1 haziranda suni sancı ile normal doğum yaptım.
sizin 40 ınız çıkmıştır. Özel olacak ama 40 çıktığında ilk zamanlar ilişki de zor geçiyormuş. Siz de öyle oldu mu?
benim de ilk bebeğim tecrübem yok böyle bişey duydum ama bilemiyorum doğru mu

Canm ben 40 çıktıktan yaklaşık bir hafta sonra birlkte oldum.hiç bi zorluk olmadı. Biraz korku vardı ama rahatlattım kendmi iyi düşünerek, sadece kapalıymış da açmaya çalşıyormş gibi bi his oldı dikşten midir bilmiyorm ama kenslkle acı değil

Yaa inşalalh bende de olmaz seninki gibi sağol canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…