2018 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    330
S sarihperi bende kırkım çıkana kadar kimseyi almadim ama sonra grup grup bi suru kişi geldi benim be eşimin iş arkadaşları komşular vs.bi de bebisime hoşgeldin partisi yaptım çok güzel geçti ama her gelenden sonra pişman oldum niye iptal etmedim diye.ben bi de biri gelince evin her yerini temizleyip bi suru ikram hazırlıyorum günlerce uğraşıyorum hep uykusuz kaldım hiç degmedi ya .kendimi yıpratan biri olarak söylüyorum boşver cagrma keşke bende biraz insanlardan önce kendimi dusunebilseydim valla çocuk da yorulup yipraniyo değmez

Evet öyle dedi ebe de . Deniycem bakalım. Bebede haklı sıkıyorum bakıyorum iç dört yerden süt geliyo :KK43:
Evet en merak ettigim sey kizlar gogsunuzu sıkınca kac kanaldan sut geliyor. Ben sanirim 4 falan gordugum yani.
Ya kizlar kizim 3 4 gundur kusuyor yedigini cikariyor ne yapsam doktora mi gitsem 10 gun sonra 2 ay olacaz
Canim sut kesiği gbi cikariyorsa problem yoktur... bebek sutten alacagni almis sonra cikarmistir. Agiz dolusu ve emzirme sonralari sütü oldugu gbi kusuyorsa sikinti vardi. Ya reflüsü vardir ya usutmustur ya da emme sonrasi gazı alinmamstir. Benim kzda ayni şekilde kustu bikac gun sonragecti doktorda bisey cikmadi. Sanirim gazmış....

meriiiii meriiiii @jtaime020626 bende prima pampers kullaniyorum kizlar bir icim rahat etmiyo sk degistiriyorumben
Canım ben de çok uzun süre bekletmiyorum. Gündüz En fazla 2saat arayla bakıyorım. Çişi çok yapıyor bekletilmez bence ya. Gece ama açmıyorum. Mesela benm kız gece 23:30da uyur. Uyumadan altına bakarım. Sonra 3de uyanır. O zaman açmıyorum. Emzirip gazını çıkartoyorm zaten uyuya kalıyor. Sonra 7de uyanıyor. O zaman emzirip altını açıyorm. Açtığımda kakası da oluyor mutlaka ama yapışmış olmuyor tenine. Deneyerek bakabilirsin. Eğer tenine çık yapışık olsa kurumuş olsa gece de ilk uyandığında bakarım.
kizlar gaz sancili opan bebeklerinizde birden aglama krizi memedeyken memeyi reddetme bol hickirik hatta hapsuruk var mi ve de kakasi ishal gibi mi benim bebegimde bu belirtiler var ha birde kusma emdikten sonra agzindakini çıkarıyor ayaklarini da cekiyor ikiniyor falan doktor laktoz intoleransi demisti ama verdigi danlalari kullanmak istemiyorum cok fazla cunku ve mamaya da esim asiri karşı bende acikcasi sadece çocuğum iyi olsun istiyorum su ana kadar sadece anne sytu aldi cok az mama vermek zorunda kaldim hani asafi yukari sizinkilerde de bu belirtiler varsa hic kullanmamayi düşünüyorum ve dun deli gibi emip hic uyukazken bugun paso uyuyup gidimla emiyo
Cnm şimdi doktorun söylediğinin önüne geçmek istemem ama eğer bebeğinin kilo alımına güveniyorsan eşini dinle mama verme. Başka bi doktordan da görüş alabilirsin muayeneye yaptırdığın testleri götürerek.
Bebeğin gazı varsa memeyi almıyor. İki üç çekip deli gibi bağırmaya başlıyor. Ben o durumda omzuma alıp saknleştirip bi daha deniyorum. Ya da ağzına emzik veriyorum Sakinleşince yavaşça memeyi ağzından alıp hemen göğsümü veriyorum.yine reddederse yatırıp karnına masaj yapıyorm. Ayaklarını karnına çekiyorum. Bi on dakkka sonra bi daha denediğimde almış oluyor. Almazsa da beyaz gürültü açıp yatrıyorm.ağzıma meme veriyorum. Attıkça ağzına geri sokuyorm. Böyle saknleşio. Gözünü de örtüyorm. Tilki yuykusunda yatıo. Bi dene sende isterden bu şekilde. Bana da yazarsn işe yararsa.
En son ihtimal sütümü sağıp biberonla veriyorum saknleşince. Ama gazı varsa eğer hiç bi şeklde o sütü içmez :)
Karnının üstüne yatırıp sırtnı ovalıyorm benden bu kadar :)
bugun 35 gunluguz ve ben lohusa depresyonunun dibini yasiyorum cok mutsuzum böyle rezil hissesiyorum kendimi anlatacak kelime bulamiyorum...

Perşembe günü yakin arkadaslarim bebek gormeye gelcekler ama iptal edicem sanirim aslında cok saglam htiyacim var ama bebek ogleden sonra cok agliyor kendimde guc falan bulmuyorum hazirlik temizlikte cok zor olcak
Eğer yakın arkadaşların ise bence gelsinler. Moralin düzelir biraz iyi gelir.bebeğin durmazsa birlkte susturmaya çalşırsınız. Zaten eskisi gibi vakt geçirilmiyor malesef bebekten. Ama yalnız olursan zorlanırsın bence. eEşin evde olup sen emzirdikten sonra bebekle ilgilenebilir başka odada. Ya da annen kayınvalideni çağırabilirsn.eğer varsa yanında olabilecek birisi mutlaka çağır gelsinler. Sevdiğin birilerini görmek emin ol çok iyi geliyor.
kizlar sag gogsum.soldan iki kat buyuk simdi sagdim on bes dk biri on bes dk digerini kucuk olandan 60cc çıktı buyuk olandan 30cc bende buyuk olanda dahs cok sut vardır diyodum hep ve bebek buyuk olan memeyi almak istemiyo genelde agliyo nasil acabilirim ordaki sutu acaba zmyagla masaj yapip dus alıyorum her gun ama simdi galacyon diye bi damla varmis bide hunnap still tea aldim aeczaneden onlari denicem ama bu tikaniklik isini cozmem lazim napabilirim
Canm ben nasıl çözdüğümü anlatayım,
Önce bir duş aldım. Gece yatarken sıcak su torbasını göğsümün üstüme koydum. Uyandığımda sırılsıklam olmştm ama göğsüm yumuşakto. Hemen göğsmü sağdım. Yatmadan bolca su iç. Rezene iç. Uyanınca da sağmadan iç bolca. Humana ilk hafta ben de kullandım. Yatmadan onu da iç. Ertesi gün içinde de bebeğini emzirmediğin sürede sıcak su torbası göğsünde olsun.

Evet en merak ettigim sey kizlar gogsunuzu sıkınca kac kanaldan sut geliyor. Ben sanirim 4 falan gordugum yani.

Canim sut kesiği gbi cikariyorsa problem yoktur... bebek sutten alacagni almis sonra cikarmistir. Agiz dolusu ve emzirme sonralari sütü oldugu gbi kusuyorsa sikinti vardi. Ya reflüsü vardir ya usutmustur ya da emme sonrasi gazı alinmamstir. Benim kzda ayni şekilde kustu bikac gun sonragecti doktorda bisey cikmadi. Sanirim gazmış....
Üç kanaldan süt çıkıyor benm de.

ya hem sevindim hem uzuldum şimdi, bagirsaklari laktozu sinfiremedigi icin oluyir birden gaz sancisi geliyor iste laktoz intoleransi dedi doktor 4.aya kadar gever dedi mama falan verdi ama ben kullanmak istemiyorum cok damlayida oyle ama of napsam bilemiyorum damla ivinde duzenli iki hafta en az kullabmk gerekiyomus
Geçmiş olsun canım ya ben de şüpheleyorum bu durumdan doktora cuma günü gideceğiz. Kızım bir saat önce öyle bi kaka yaptı ki bezi kıyafetleri dolup taşmıştı altını açınca hala yapmaya devam etti şok geçirdim resmen köpük köpük yap yap bitiremedi neresinde biriktirmiş bu kadar şaştım kaç gündür de karnı gurul guruldu ve tabi gaz savcılarımız had safhada. Senin bebişinde de var mıydı bu belirtiler ben de laktozdan şüphelendim ama.

Laktoz inteloransı için verrdiği mama ne canım? Özel bir mama mı?
bebelac lf canim 54lirada bi fiyati vardi yanilmiyosam
S sarihperi tersten emzirmeyi denedin mi canim oda tikanikligi acmaya birebir
bir kere denedim cok zor oluyi ama denicem canim saol:)

Hangi damlayi verdi canım laktazm ise bende onu kullanıyorum biogaia ya ek olarak
reactaz verdi canim birde kaledon verdi bunlar zaten bagirsak duzenleyiciymis gaz onleyici degilmis aile hekiminevgittim o dedi

S sarihperi bende kırkım çıkana kadar kimseyi almadim ama sonra grup grup bi suru kişi geldi benim be eşimin iş arkadaşları komşular vs.bi de bebisime hoşgeldin partisi yaptım çok güzel geçti ama her gelenden sonra pişman oldum niye iptal etmedim diye.ben bi de biri gelince evin her yerini temizleyip bi suru ikram hazırlıyorum günlerce uğraşıyorum hep uykusuz kaldım hiç degmedi ya .kendimi yıpratan biri olarak söylüyorum boşver cagrma keşke bende biraz insanlardan önce kendimi dusunebilseydim valla çocuk da yorulup yipraniyo değmez
canım bende sen gibi düşünüyorum o yuzden iptal ettim ramazandan sonra gelcekler ayip olduysada bebegimdennkiymetli degil yani napayim
Canım ben de çok uzun süre bekletmiyorum. Gündüz En fazla 2saat arayla bakıyorım. Çişi çok yapıyor bekletilmez bence ya. Gece ama açmıyorum. Mesela benm kız gece 23:30da uyur. Uyumadan altına bakarım. Sonra 3de uyanır. O zaman açmıyorum. Emzirip gazını çıkartoyorm zaten uyuya kalıyor. Sonra 7de uyanıyor. O zaman emzirip altını açıyorm. Açtığımda kakası da oluyor mutlaka ama yapışmış olmuyor tenine. Deneyerek bakabilirsin. Eğer tenine çık yapışık olsa kurumuş olsa gece de ilk uyandığında bakarım.

Cnm şimdi doktorun söylediğinin önüne geçmek istemem ama eğer bebeğinin kilo alımına güveniyorsan eşini dinle mama verme. Başka bi doktordan da görüş alabilirsin muayeneye yaptırdığın testleri götürerek.
Bebeğin gazı varsa memeyi almıyor. İki üç çekip deli gibi bağırmaya başlıyor. Ben o durumda omzuma alıp saknleştirip bi daha deniyorum. Ya da ağzına emzik veriyorum Sakinleşince yavaşça memeyi ağzından alıp hemen göğsümü veriyorum.yine reddederse yatırıp karnına masaj yapıyorm. Ayaklarını karnına çekiyorum. Bi on dakkka sonra bi daha denediğimde almış oluyor. Almazsa da beyaz gürültü açıp yatrıyorm.ağzıma meme veriyorum. Attıkça ağzına geri sokuyorm. Böyle saknleşio. Gözünü de örtüyorm. Tilki yuykusunda yatıo. Bi dene sende isterden bu şekilde. Bana da yazarsn işe yararsa.
En son ihtimal sütümü sağıp biberonla veriyorum saknleşince. Ama gazı varsa eğer hiç bi şeklde o sütü içmez :)
Karnının üstüne yatırıp sırtnı ovalıyorm benden bu kadar :)

Eğer yakın arkadaşların ise bence gelsinler. Moralin düzelir biraz iyi gelir.bebeğin durmazsa birlkte susturmaya çalşırsınız. Zaten eskisi gibi vakt geçirilmiyor malesef bebekten. Ama yalnız olursan zorlanırsın bence. eEşin evde olup sen emzirdikten sonra bebekle ilgilenebilir başka odada. Ya da annen kayınvalideni çağırabilirsn.eğer varsa yanında olabilecek birisi mutlaka çağır gelsinler. Sevdiğin birilerini görmek emin ol çok iyi geliyor.

Canm ben nasıl çözdüğümü anlatayım,
Önce bir duş aldım. Gece yatarken sıcak su torbasını göğsümün üstüme koydum. Uyandığımda sırılsıklam olmştm ama göğsüm yumuşakto. Hemen göğsmü sağdım. Yatmadan bolca su iç. Rezene iç. Uyanınca da sağmadan iç bolca. Humana ilk hafta ben de kullandım. Yatmadan onu da iç. Ertesi gün içinde de bebeğini emzirmediğin sürede sıcak su torbası göğsünde olsun.
tavsiyeleini dinlicem canim göğüsle ilgili olaninozellikle, o aglerken hic bi sey yapamiyorum elim ayagima dolaşıyor bebegin kilo alimi da hesapladim gunde 24g aliyor atda 700g yapiyor
S sarihperi cnm bebeginin mamasz kilo alimi nasil. Yol yakinken brakabilirsin. Ben ilk hfta sonrasi vermedm iyioide vermemsim o emsikxe sut artti
canım verdigi mamayi acmadim.mama kullanmiyorum kullsansam mi diye düşünüyorum sadece prs sabahtan sali sabahina 120g almis 5gunde yani bilmiyorum az mi
Geçmiş olsun canım ya ben de şüpheleyorum bu durumdan doktora cuma günü gideceğiz. Kızım bir saat önce öyle bi kaka yaptı ki bezi kıyafetleri dolup taşmıştı altını açınca hala yapmaya devam etti şok geçirdim resmen köpük köpük yap yap bitiremedi neresinde biriktirmiş bu kadar şaştım kaç gündür de karnı gurul guruldu ve tabi gaz savcılarımız had safhada. Senin bebişinde de var mıydı bu belirtiler ben de laktozdan şüphelendim ama.
aynen canım kopuklu kaka yaptikca yapiyo ayniso vardi

aile hekimibe gittim kizlar laktoz intoletansi her bebekte var daha cok gun bstimi ve aksam oluyo aglama krizleri 3ay cekceksiniz dedi gecicek dedi int.i okuma cok dedi, biolu bi damla var ya onu onerdi gubde 3 damla mamayi tavsiye etmiyorum cok dedi, kasae peynir ye sadece sut ve diger peynirleri yene dedi yigurttada sknti olmaz dedi, ve ozellere hic guvenme dedi meriiiii meriiiii kakasinda kan fazlalasirsa saminulus Dışkapı ya gotur dedi

4cocuk buyuttugu icin güveniyorum dediklerine aile hekimimin
gogsum içinde on bes dk sagmak az yarin saat sag eger gene buyuk olandan az cikarsa gel bi bakalim dedi

Kızlar bez değiştirme sıklığı konuşulmuş ama benim oğlan günde 4 defa kaka yapıyor mecbur sık değiştiriyorum sizinkiler nasıl benimki çok mu kaka yapıyo ki? Bide gece uyandığında da yapıyo ben altını temizliyorum kakayla sabaha kadar bekletilir mi?? İlk bebeğim pek bilmiyorum
Kaç günlük bebeğin? Kaka bekletilmez canım temizle hemen. Kaka düzeni çok değişti benim bebişin günde iki kez yaparken şimdi 3 günde bir yapıyor. Iki aylık olmak üzereyiz biz.

aile hekimibe gittim kizlar laktoz intoletansi her bebekte var daha cok gun bstimi ve aksam oluyo aglama krizleri 3ay cekceksiniz dedi gecicek dedi int.i okuma cok dedi, biolu bi damla var ya onu onerdi gubde 3 damla mamayi tavsiye etmiyorum cok dedi, kasae peynir ye sadece sut ve diger peynirleri yene dedi yigurttada sknti olmaz dedi, ve ozellere hic guvenme dedi meriiiii meriiiii kakasinda kan fazlalasirsa saminulus Dışkapı ya gotur dedi

gogsum içinde on bes dk sagmak az yarin saat sag eger gene buyuk olandan az cikarsa gel bi bakalim dedi
Canım senin bebisin kakasjnda kan mi var,? Valla misafirleri de çok iyi etmissn akılsız başım keşke bende senin gibi iptal etseydimzamanjnda

iki kere oldu canım cokdegil ama noktasal olarak vardı bilgin mi var canım
Benim de bugün oldu da oğlan da bende sana soracaktim doktora sordun mu diye,tekrarlarsa yarın sabahtan gideriz biz ben çok korktum nokta noktaydı dediğin gibi.ben alerjiden supheleniyorum domates çikolata bunları geçen yedigimde de kakasi yemyeşil olmuştu anlamamıştım dün de yedim.insaallah onlardır da bi daha yemem ya insan çok üzülüyor öyle kan gorunce kendimi çok sucladim

Kizlar ya bizde dun bi ay lik asimizi olduk dun oek bi sorun yoktu ama bugun cok huzursuz uyumuyor kakada fazla yapti uyumadigindada agliyo mizmiz sizdede boyle oldumu

Benim de bugün oldu da oğlan da bende sana soracaktim doktora sordun mu diye,tekrarlarsa yarın sabahtan gideriz biz ben çok korktum nokta noktaydı dediğin gibi.ben alerjiden supheleniyorum domates çikolata bunları geçen yedigimde de kakasi yemyeşil olmuştu anlamamıştım dün de yedim.insaallah onlardır da bi daha yemem ya insan çok üzülüyor öyle kan gorunce kendimi çok sucladim
ben gittim bu yuzden doktora canım disjida reduktan pozituf cikti yani laktoz intileransi dedi ben simdi sut diyeti yapıyorum bi on gun yapicam bakalım sut ve sut urunleri icinde aut tozu olan hic bi sey yemucem eger gecerse sirayla yemeye başlayıp kakasni takip etcemsende oyle yap istersen cok kan gelmwdikce kirkulcak bisey yokmus

Canım ben de sana bi de aile hekimine götür diyecektim çok iyi yapmışsın valla. Biizm bebekte akşam üzeri saat 18:30dan sonra çoşuyor. 23:30a kadar delleniyor :). Gaz şurubu biraz daha rahatlattı gerçi bizi. A Albeni7 dediği gibi ne üç aymış... Üç ay geçsin inşallaj rahata ericeğiz :)
O zamanda iş başlayacak tam her şey güzel derken :'(

Benim kız iki gündür çok mız mız ya hiç durmuyor sürekli kucak sallanmak ve meme istiyor yarın bide iki ay aşısını yaptiricam ne yapmam bilemedim

Canım ben de sana bi de aile hekimine götür diyecektim çok iyi yapmışsın valla. Biizm bebekte akşam üzeri saat 18:30dan sonra çoşuyor. 23:30a kadar delleniyor :). Gaz şurubu biraz daha rahatlattı gerçi bizi. A Albeni7 dediği gibi ne üç aymış... Üç ay geçsin inşallaj rahata ericeğiz :)
O zamanda iş başlayacak tam her şey güzel derken :'(
İnşallah canım . Çabucak geçsin valla. Bugün sinir krizi geçircektim artık. Biri ağlıyor diğeri başlıyor. Yarında oğlumun okuldan arkadaşlarının anneleri bebek görmeye geleceklermiş. Haber vermek falanda yok haa , içlerinden biri akıllılık etmiş de whatsaptan yazmış , Allahtan.

Evin içi şuan uçuyo , bebeler ağlıyo eşim geç geliyo çıldırmaxsam iyi :KK43:

X