2018 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak?

• Ankete Katılan
    330
Canım doktor düzenli kullanacaksın demdi ki, bir günde iki ölçek içiceksin dedi sadece. O yüzden meraklandım. Bu sabah tuvalete çıkabildim çok Şükür acısız. ama azcık yani..
Canım belki çok yemiyorsundur ama şekerli hamurlu şeyler yiyor olabilir misin?
Tecrübeli anneler merhaba :) acaba 0-3ay kıyafetler ne kadar giyilebiliyo ? Kaç takım alınmalı ? 15 gün giyiliyor diyen var doğru mu ?eğer degilse Ona göre daha fazla almam gerekiyor
Canım biz 23günlük olduk. Bende 3tane tulum almıştım. 3tane de takım. Ondan ayrı tanıdıkların verdiği bi kaç parça üst ve alt var. Şöyle bir şey var. Tamam hemen küçülüyor belki 1-1,5ay giydireceksin ama acaib kirleniyor. Özellikle ben tecrübesiz bir anne olarak, günde mutlaka bir takımını kakalıyor. Masaj yaparken gaz çıkartırken özellikle, kaydırıyorum bezi. Sürekli çamaşır makinesi çalştırmayım dersen, yine günlük bir takım düşün. 5-6kıyafet yeterli olur :) iç zıbın ve içten atlet bol al. En az 10tane al bence. Ve ben hastane çıkışı almadım. Gerçekten gereksiz para tuzağı. Ayrı ayrı daha iyi oluyor.
Merhaba arkdslar.

Bebekleriniz ilk ay kac kilo aldi. Merak ediyorum mama vermelimiyim diye soruyorum.
Canım ilk ay kontrolünü ol kilo alımı normal mi doktora sor. Bebek kilo alsın die mamaya başlanmaz. Bebek zaten doymasa durmaz. Her bebeğin bünyesi farklıdır. Zayıf ama sağlıklı olabilir.
Aynısını ben de çok düşündüm cnm. Bana da her ay görmek isteriz dedi. Ben de kararsız kaldım sonra doğumdan tam bir ay sonrasına randevu aldım. Ama bi kaç gün çok fark etmez bence. Eğer işin vs varsa.mğsaitsen de şansa bırakmaya gerk yok. Al birinci ayına :)
Ben hamile iken içiyordum o şurubu, korkma hiçbir etkisi olmaz
Canm bebeğe kötü etkisi olacağından değil de dün 5saat uyumayıp emip emip tuvaletini yapınca sinirlerim gerildi :)
Kizlar bebeislerin emme aralığı nedir? Benimkisi 2 saate kalmazdi ve 15dakika emerdi. simdi istemiyor yani 3 saati bulacak nerdeyse. Zorla vermeye calisiyorum uyuyor falan. 25.gunumuz
Canım süt oranımız arttı artık. Bebeklerin de emiş gücü arttı. Önceden 15-20dk iki göğsü emerdi. Şimdi tek göğsü 10dk zor emiyor. Ama memenin kenarlardan süt akıyor o emdikçe. O yüzden ben artık süreye bakmıyorum. Doyunca kendi atıo zaten..emmeye çalşıp ağlayarak çıkartıosa gazı olduğunu anlayıp gazını çıkarıp bi daha veriyorum. Açsa alıyor. Yoksa zorlamıyorum. Uykudan uyanıp iki dk emip uyursa uyanmıyorsa da altını açıyorum. O zaman gözleri açıyor. Emiyor. Yine hemen uyursa da zorlamıyorum. Zaten acıkınca kendi ortalğı yırtıyor :)
Ben bu konuda biraz rahatım sanırım. Bebeyi zorlamaya gerek yok. O bize değil, biz ona ayak uydurmalıyız.
Önemli olan ihtiyaçlarını iyi anlamaya çalşmak.

Kızlar bugün bebeğim her zamankinden fazla kaka yaptı kakasi normal sarı parçacıklı.ama sabah içinde çok fazla sarı mukus vardı şimdi de çok fazla yeşil mukuslu kaka yaptı?ilk defa başıma gekiyo neden olabilir doktora goturmeli miyun

Kizlar bebeislerin emme aralığı nedir? Benimkisi 2 saate kalmazdi ve 15dakika emerdi. simdi istemiyor yani 3 saati bulacak nerdeyse. Zorla vermeye calisiyorum uyuyor falan. 25.gunumuz
canım benimki hep oyle...sarilik baslamis olabilir mihastaneye gttgmzde 25.gunde 28.günde sarilik baslaysn bebekler vardi orda aklimda kaldı ama icini ferah tut ayrica benimki hala sarilik var bir sey olmuyo inşallah 20gunluguz bizde

canım benimki hep oyle...sarilik baslamis olabilir mihastaneye gttgmzde 25.gunde 28.günde sarilik baslaysn bebekler vardi orda aklimda kaldı ama icini ferah tut ayrica benimki hala sarilik var bir sey olmuyo inşallah 20gunluguz bizde
Senin bebekte sarılık vardı demi canım
Yanlış hatırlamıyosam.
O sarı mukuslu dediğin şey işte sarıllık oranının düştüğünü gösterir. Doktor söylemişti bana kakayla atıyormuş oşekilde

M merii canım bir ay sonrasinda saglik ocağında da asisi var ayni gun cok yorucu olur kan alincak bizde etimedde cunku
Sağlık ocağı yakın diye ben aynı gün ikisine de gitcm cnm. Huysuzlanma ihtimaline karşı önce etimede, sonra aşı için sağlık ocağı. Çok zorlanırım dersen bir iki günden bişş olmaz bence. İstersen yarın etimedi ara vedata bağlan sor.

Merhaba kızlar. Günler çok yorucu geçiyor. Yaş kızlar bu ev işi neden bitmiyor. Kışliklari kaldırıp yazlıkları cikarmam lazım. Ama üşeniyorum. Yorgunluktan. Nasıl yapacaksam artık. Allah kolaylık versin hepimize. İlk bahar temizliği başladı. Dün kendi odamı temizledim. Bugün banyo tuvaleti. Ve şimdi çocukların odasına girmek kaldı. Ama halim yok.

Canım doğum yapalı kaç gün oldu?
Yıpratmasana kendini. Yok mu yardım edebilecek kimse. Tek başına bu halde..

Bacım bırak kalan kalsın yaa. Zaten üç çocukla yeterince yoruluyoruz. Temizlikte olduğu kadar artık... Yavaş yavaş toparlarsın
Zaten yeni taşındın heryer temizdir :) Valla abartısız diyorum ben çoğu zaman duşa bile koşarak girip çıkıyorum kaldıki temizlik. Deli gibi temizlik yapasım var benimde ama hayallerde yani bebeler ağlamadaan ağzımda sakızım dilimde bi şarkıı . Allaahıım hayallerime bakın kızlaaar :) jtaime020626

Helal olsun valla ben yemek zor yapıyorum

Canim bisimki sarilik geçirdi yqni gecti suan. Doktor 1 haftadan sonra da olmaz desi. Senin soyledgne sasrdim suan. Simdi bizim sarılığın tekrarlama olasiligi varmi acaba

Canim bebek kac gunluk. Allah uzak etsin ama benim kizim 2 aylikken mukuslu kaka yapti ben biseyler olduğunu anladim o bezi goturdum tahlile. Doktora dedim getrdim die yarim saat icinde tahlil yaptilar. Rota cikti malesef. Ama erken mudahale ettik diye kolay atlattik. Yani bi kakada mukus varsa illaki ondan suphelenmek gerekk.

bir doktora götürün canim bizde de oldu 5 gun once test yapildi cok sükür bisey cikmadi sizde bir test yaptirin icin rahat etsin

canım mukuslu kakayi ben yazmadim:)
Canim bisimki sarilik geçirdi yqni gecti suan. Doktor 1 haftadan sonra da olmaz desi. Senin soyledgne sasrdim suan. Simdi bizim sarılığın tekrarlama olasiligi varmi acaba
canım benim karsilastgim ilk defa olanlar seninki olmuş btmis cok sukur bidaha olmaz demis doktor aklini karstrmadim demi icin rahat olsun

Canim ben yorgun sombi gibiyim gece 3 4 kez uyanio hemen uyumuo ve suan uyuyor ama sag sola dönuo kafasi sanki nefes almio gibi girk girk edio aglioo nefesmi alamio yoksa gaz agrisimi tuhaf seylr sesler cikio
Ona bakiom geceleri sor uyuyomm
Ev isi demis biri ne ev isi tuvalete gidemiommm bir cocuk ama yanluzimya yemek esim öle hersey istiio aman iyi olsunda bebis ne dim

Canım doğum yapalı kaç gün oldu?
Yıpratmasana kendini. Yok mu yardım edebilecek kimse. Tek başına bu halde..
Canım 40 kim çıktı çıkacak. Annem var ama kadın anca kendi evini zar zor temizliyor. Yoramam ben onu. Kendim yapacam mecbur. Zaten 30 DKK yol var aramızda kimsede getirmiyor annemi. O yüzden ben varım tek. Kafayı yicem artık. Çocuklara durun demekten.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…