2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
@melekbaby benim de aynı canım 9 haftalıktı bebeğim kalbi durdu, kürtaj oldum, zaten hiç gelişemiyordu. Onda gün aşırı doktordaydım, progestan iğnelerinden artık yürüyemiyordum, ama yine kaybettim, Dr da birşey yapamıyor ki beklemekten başka.. Yarın Dr randevum saat 3 te , sağlıklı bir bebek ise benimle kalır diye düşünüyorum, sağlıksızsa zaten vücut atmaya çalışıyormuş onu, Dr da bana aynı şeyi söylemişti. Yarına herşey belli olur artık, sizleri de haberdar ederim

deli_mavi_59 Canım bhcg ni hiç ölçtürmemiş miydin idrar
testinden sonra? kıyas yapmak için lazım olur. İnşallah değerin iyidir canım. Dua ediyorum bişey olmasın diye.

deli_mavi_59 Canım bhcg ni hiç ölçtürmemiş miydin idrar
testinden sonra? kıyas yapmak için lazım olur. İnşallah değerin iyidir canım. Dua ediyorum bişey olmasın diye.
Allah razı olsun arkadaşım teşekkür ederim. Bu sabah ilk defa kan verdim , saat 3 te alacağım sonucu. Bat bugün ya benim o yüzden acele etmek istememiştim , dün gece hafif kanamam olunca baktırmak zorunlu oldu. Sanırım kimyasal gebelikse değerim yüksek bişey çıkmaz

şuan hala var mı kanaman yoksa dün gece biraz geldi durdu mu?

şuan hala var mı kanaman yoksa dün gece biraz geldi durdu mu?
Yok canım devam etmiyor , dün gece durdu bir pedin çeyreği kadar bile gelmedi. Ardına banyo bile yaptım rahatlayayım stresim gitsin diye. Şimdilik yok bi kanama ama tekrar gelir mi bilemem. Kanamalı hamilelikler çok zor ya hep bir stres üzüntü. Allah kimseye yaşatmasın. İnsan ister istemez panik yapıyor elinde diil.

Canım ben internette hep doktor sitelerinde rastlıyordum kanama olabilirmiş normalmiş. Bence endişelenme kan ölçümünü bekle bakalım. Neden umutsuniz olıyorsun ki hem. Ben bile boş hissediyorum kendimi hamile givi değilim sanki. Kalp atışlarını duymadan inanmıyorum snaki kendime. Bence kendini üzme cok iş yapma koşma evinde. Ani harekte yapma dinlen uzan. Benim rahim içim acıyo ayakta cok kalınca. Bende hep dinleniyorum. Kendini yormamalısın. Folik asitini biran önce almalısın başlamadıysan. Bol bol meyve ye. Yeşil yapraklı kıvırcık salata ye. Yani vitamin lazım bünyemiz için ve dinlenmek lazım. Sen sakın üzülme ya kıyamam

Merhaba kızlarr, bende bu topiğe girmek için can atanlardanım . hayırlısıyla nisanda sağ salim sağlıklı sıhhatli bebeklerimizi kucağımıza alırız inşalah. Ama benim bat'a çok var 24 ağustos. 5 ağustos'da da doğurgan dönemim başlıyo. inşallah bu ay bana da nasip olur

ay hoşgeldin :)) inşallah gönlüne göre versin Allahım :)

Dr randevum yarın canım , bat tan bir gün sonraya almak istedim randevuyu , kanama olacağını bilemezdim ki , zaten henüz çok erken Dr a gitmek için.
En azından düşük olacaksa bu haftalarda kürtaja gerek kalmıyor o biraz rahatlatıyor beni. Belki de daha önce düşük yaptığım için vücut tekrar düşük yapmaya çalışıyor , bir yerde okumuştum bunu. Hakkımızda hayırlısı canım , beklemedeyiz hepimiz

ama test sonucun bugün belli olacak dimi.. haberdar et bizi.. lütfen kötü düşünme belki bebişine hiçbişi olmadı herkesin vücudu farklı belirti gösterirmiş kendinide bebişinide strese sokma.. senin için dua ediyorum

patitis ben de hepimiz için dua ediyorum , hep hayırlısını diliyorum.. 3 te sonucumu alıcam canım , eve dönünce haber veririm sizlere

Evet cnm ben de okumuştum onu. Ama adet bile görebilirmiş bazı hamileler 3 ay boyunca. Bunlar normal yani bünyeden bünyeye değişiyor. Bu yuzden telaş yapamana gerek yok bence. Yerleşmekanamalarında olabilir. Dualarım sseninle. Allah hapimize yardım etsin. Ne olcağımz belli değil ilk aylar. Oyüzden her kpşulda cok dikkat etmemiz gerrk. Bebeişlerimiz allaha emanet amin

kızlar ilk aylar bebekler cok mucizevi bi güçle korunurmuş.. ilaç iç alkol al abuksubuk beslen vs çok zor zarar verirmiş bunlar.. dua edelim ve dikkat edelim herşey Allahtan

Anne adayının bebeğini kucağına alacağı gün, "negele yöntemi" adı verilen bir sistemle hesaplanır. Bu yöntemde son adet tarihinin ilk günü esas alınır ve bu güne 7 gün eklenerek 3 ay geriye gidilir.

Örneğin, bir anne adayının son adet tarihinin ilk gününün 21 Kasım 2014 olduğunu varsayalım. 21 Kasım'a 7 gün eklendiğinde, 28 Kasım 2014 sonucuna ulaşılır. Kasım ayından 3 ay geriye gidildiği zaman Ağustos ayı sonucuna ulaşılır. 2014 yılına bir yıl eklendiğinde ise bebeğin tahmini doğum tarihi ortaya çıkar: 28 Ağustos 2015...

21 Kasım + 7 = 28 Kasım

11. ay (Kasım) - 3 = 8. ay (Ağustos)

2014 + 1 yıl=2015

SONUÇ: 28.8.2015

kızlar ilk aylar bebekler cok mucizevi bi güçle korunurmuş.. ilaç iç alkol al abuksubuk beslen vs çok zor zarar verirmiş bunlar.. dua edelim ve dikkat edelim herşey Allahtan
Tabii sağlıklılarsa Allah'ın izniyle bişey olmaz canım. Ama eğer değillerse vücut onu bir yabancı madde gibi algılayıp atmaya çalışırmış. Bu da Allah'ın biz kadınlara birer lütfu aslında , tam bir mucize

İç
Evet cok zararlı. Ben hergün türk kahvesi içerdim. Artık içemiyorum mecburiyetten. Napalım hersry bebeişlerimiz için. Cok dikkat etmeliyiz.

Ya gercekten mi ben o zaman onu doktora sorayım gidince. Sevindim bunu duyduğuma
evet evet suanda hamile bi arkadasım var ondan alıyorum bilgileri :)) doktoru günde 1 tane türk kahvesi içebilirsin demiş ama bitane içtiysen baska cafeinli bişi icmiceksin.. fazlası bebeğin gelişimini kötü etkiliyomuş

Ben asitli içeçekleri bıraktım mesela :) bu da iyi bişey. Hergün kola fanta tüketirdim. Artık içmiyorum zararlı diye. Bu kahve iyi oldu. Hergün içmesem bile canım cektiğinde içebileyim en azından :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…