2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
CANIM hepsi Allah'a emanet öncelikle. Maddi imkanları en son sınıra kadar kullandığımız tek mesele çocuklarımız. Bizimki acaba daha çok önlem alınabilir mi fikrinin gerekleri. Eşimin teyzesinin kızı hem bedensel hem de zihinsel engelli %95 engel durumu:KK43: benim de babamın kuzenin kızı down sendromu ve bu kızcağız hem annesini hem babasını kaybetti öyle zor ki ikisi için de koşullar!! Ben de bu yüzden endişeliyim.
Umarım doğru anlamışımdır seni.
Oyle canim haklisin. Rabbime emanet hepsi. Tabii ailede olunca ister istemez endiseleniyordur insan ben olsam ben de endiselenirdim. Insallah cok guzel cikar test sonuclarimiz. Bakana zor, bakilana daha da zor. Yapacagimiz tek sey dua edip kendimize iyi bakmak. Stres yapmamak :)

Bu arada herkese günaydın.gece 1 de yattım ve sabah 6 da uyandım.ne zaman geçecek bu uykusuz dönemler acaba çok merak ediyorum.zaten doğurunca sabahlara kadar uyku haram olacak bari şimdi az uyuyabilsemde enerji toplasam ama nerde:işsiz:
Canım ben de iki buçukta beşte uyanıyorum uyumasam uyumam ama saat 10 da tükeniyor halim kalmıyor.

Oyle canim haklisin. Rabbime emanet hepsi. Tabii ailede olunca ister istemez endiseleniyordur insan ben olsam ben de endiselenirdim. Insallah cok guzel cikar test sonuclarimiz. Bakana zor, bakilana daha da zor. Yapacagimiz tek sey dua edip kendimize iyi bakmak. Stres yapmamak :)
Allah bütün çocukları korusun canım inşallah bebelerimizden hep güzel haberler alırız. Evet bizler bir akşam gidiyoruz haline dayanamıyoruz hakikaten zor. Allah onlara kolaylık sabır versin inşallah. Ben biraz heyecanla birazdan fazla endişeyle bekliyorum sonuçları.

Allah bütün çocukları korusun canım inşallah bebelerimizden hep güzel haberler alırız. Evet bizler bir akşam gidiyoruz haline dayanamıyoruz hakikaten zor. Allah onlara kolaylık sabır versin inşallah. Ben biraz heyecanla birazdan fazla endişeyle bekliyorum sonuçları.
Olsun canim icini rahat tut. Insallah guzel olur her sey. Ben daha doktorumla konusmadim bakalim neler dicek. Ayy cok heyecanli brbisimi gorcem yine insallah :)

Merhaba çok teşekkür ederim Bütün kuzucukların sağ Salim haberlerini alalım hep inşallah. Adını sormamıştım şimdi aradım sordum panaroma testmiş adı canım.
Bu test ile;

• Trizomi 21 (Down Sendromu); 21. kromozomun ekstra bir kopyasının daha bulunması sebebiyle oluşmaktadır. Zeka geriliğinin en yaygın görülen sebebidir. Ayrıca, kalp ve diğer organlarda doğumsal defektlere neden olmaktadır. Bu bireylerde işitme ve görme sorunları da olabilmektedir.

• Trizomi 18 (Edwards Sendromu); 18. kromozomun ekstra bir kopyasının daha bulunması sebebiyle oluşmaktadır. Bu hastalarda zeka geriliği görülmekle birlikte kalp, beyin ve diğer organlarda ciddi doğumsal defektler de ortaya çıkabilmektedir. Edwards sendromu görülen bebekler, bir yaşına ulaşmadan kaybedilmektedir.

• Trizomi 13 (Patau Sendromu); 13. kromozomun ekstra bir kopyasının daha bulunması sebebiyle oluşmaktadır. Bu hastalarda zeka geriliği ve birçok doğumsal anomali görülmektedir. Patau sendromu görülen bebekler, genellikle bir yaşına ulaşmadan kaybedilmektedir.

• Monozomi X veya 45, X (Turner Sendromu); Bu bozukluk sadece bayanlarda görülmektedir ve bir X kromozomunun olmaması nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Hastalarda kalp defektleri, işitme problemleri, minör öğrenme güçlükleri görülmektedir. Ortalamaya göre daha kısa boylu olan bu bireylerde infertilite (kısırlık) problemi bulunmaktadır.
Canım bunlara ek olarak erkeklerde görülen bir cinsiyet kromozom bozukluğuna da bakılacak
Tabi bu da bir tarama testi. Duyarlılığı %99.9 muş.
Cinsiyet hakkında da yüzde yüz bilgi verilecekmiş canım.
bilgiler için çooook teşekkür ederim. harmony de daha az faktör bakılıyor eminim bu testi söylüycem bende cumartesi doktoruma. tekrar teşekkür ederim:KK200:

Canım ben vicdan azabı çekerek üç dört yudum cola içtim normalde içmezdim ama görünce dayanamaz bir hal aldım onun dışında ara ara şeftali suyu içtim.

Ya bana da kola yasak ama geçen dolapta vardı gizli gizli 2 yudum içtim çokta özlemişim resmen içim cooos Dedi

Yüzük testine göre benimki hala cinsiyet kararı verememiş ortalar da takılıyor kız mı olsam erkek mi olsam ikilemde anlaşılan :eğlence: ilk bebeğimin ultrasyon görüntüleri ile karşılaştırıyorum çok benziyor ama hayırlısı olsun .

X