2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Sürekli giremiyorum tatildeyim kızlar. Doktorum kulaç atmadan ve dalmadan yüzmeme izin verdi. Arada bel ağrım ve hafif sol kalçamda ağrı oluyor. Bol bol güneşleniyorum d vitamini patlaması yaşıyorum :)) Perşembe günü burda da (antalya) bir doktora gidip bebişimizi görcez inşallah. Şimdilik benden haberler bu kadar :)

Herkese gunaydinn kizlar. Sizdeki sikauetleri duyunca rahatliyorum demek olmasi gerwken buymus normalmis diye dusunuyorum :)
Benim kontrolum taaaaa cumartesi. Zaman nasil gececek bilmiyorum
Bebisim buyumus mudur iyi midir diye dusunuyorum
Korkuyorum onu kaybetmekten :KK43:
Allah korusun oyle dusunme
Hereeyden once biz bebeklerimizle gorunmez aglarla bagliyiz ve bu dogdukyan sonra da boyle devam edecek, ediyor da cok sukur

doktora gittim devlet hastanesine bu seferki doktor gayet iyiydi.ultrasonla baktı haftaya kendi doktoruma gitcektim ama çok sık girmiş olucam ultrasona bi hafta ertelesemmi diyorum.bebeğimde bebeğe benzemiş artk büyümüş.10+6 dedi ama 10 haftalık şuan.bu da görüntüsü :) bulaşıcı hastalık testi sonucunuda haftaya çıkarmış sanırım

Eklentiler

• image.jpeg
    image.jpeg
    39,7 KB · Görüntüleme: 89
Slm kızlar bugün lekelenme şikayetiyle hastahaneye koştum bebişim iyi şükür fotosunu da gönderiyorum yorumlarınız bekliyorum 10+2 deyiz
Masallahh masallah canim .......Yaren bu lekelenmelerimiz ne zaman bitecek. Dr ne dedi sana ... bende her hafta endise icinde dr a gidiyorum....

Merhaba kızlar.. cumartesi günü muayeneye gittim doktoruma 10 haftalık olmuştu bebişim herşey yolunda gidiyor çok şükür.2 hafta sonra aynı hastaneden başka bir doktora gidip ikili testimi yaptırmamı söyledi.
İkili test ücreti 308 TL imiş.Acaba bu testi aile hekimi falan yapıyor mu yada daha uygun hastanede yaptırıp sonucunu doktoruma götürsem olur mu?

Canım günaydın.. hiç korkma rabbimin izniyle hiç bir şey olmaz inşallah.. ben 2 kez kanama geçirdim hatta içimden kocaman bir kan pıhtısı düştü Allah'a şükür hiç bir şey olmadı.. sen doktora git mutlaka iğne ya da ilaç başlayabilir

İnş yoktur bişi cnm Rabbim korusun mutlaka haberdar et bizi de
Kizlar sağolun cok şükür doktora gittim bir sorun yok kanama alanida yok dedi.dün sert bi sekilde hapsurdum ondan bi damar catlamis olabilir dedi.kalbi de atiyor 10+4 olmusuz.progestan verdi onu icicem yat dinlen dedi.

doktora gittim devlet hastanesine bu seferki doktor gayet iyiydi.ultrasonla baktı haftaya kendi doktoruma gitcektim ama çok sık girmiş olucam ultrasona bi hafta ertelesemmi diyorum.bebeğimde bebeğe benzemiş artk büyümüş.10+6 dedi ama 10 haftalık şuan.bu da görüntüsü :) bulaşıcı hastalık testi sonucunuda haftaya çıkarmış sanırım
Canim ileride mi haftasi ultrasonda 10+6 görünüyor. normalde 10 haftan bitti demi

Canım bende testleri devlet hastanesinde yaptırmıştım bir hafta dediler ama 3 gün sonra hastanenin tahlil sonuçları bölümünden gördüm sen yinede arada kontrol et :)

Canim ileride mi haftasi ultrasonda 10+6 görünüyor. normalde 10 haftan bitti demi

evet canım hep gününde çıkıyodu ama bu sefer 6 gün önde çıktı.farklı bi doktora gittim cihazdandır belki bilemiyorum çok takılmıyorum ultrason haftasına.normalde tam 10 haftalık oldum bugün son adet tarihime göre.burdaki hamilelik takvimine göre de 2 gün sonra 10 hafta biticek.
bu arada sana da çok çok geçmiş olsun canım neyseki hiçbişey yokmuş

Canım bende testleri devlet hastanesinde yaptırmıştım bir hafta dediler ama 3 gün sonra hastanenin tahlil sonuçları bölümünden gördüm sen yinede arada kontrol et :)

iyi oldu öğrendiğim teşekkür ederim canım bakarım :)

evet canım hep gününde çıkıyodu ama bu sefer 6 gün önde çıktı.farklı bi doktora gittim cihazdandır belki bilemiyorum çok takılmıyorum ultrason haftasına.normalde tam 10 haftalık oldum bugün son adet tarihime göre.burdaki hamilelik takvimine göre de 2 gün sonra 10 hafta biticek.
bu arada sana da çok çok geçmiş olsun canım neyseki hiçbişey yokmuş

iyi oldu öğrendiğim teşekkür ederim canım bakarım :)

Canm işkembe ler yaradı bizim minişlere:KK48: Hoşlarına gitti büyüdüler demek ki :KK76:
Benimki de 3 gün önde takılıyordu:halay:
Maşallah tüm yavrulara:nazar::nazar::nazar:

Canm işkembe ler yaradı bizim minişlere:KK48: Hoşlarına gitti büyüdüler demek ki :KK76:
Benimki de 3 gün önde takılıyordu:halay:
Maşallah tüm yavrulara:nazar::nazar::nazar:

:KK70:doğru ben üç kase içtiğim için almış başını gitmiş.şaka bi yana canın ne istiyosa onu yemek gerek bence hiç pişman değilim :KK53: düşündüğün için teşekkür ederim canım unutuyorum söylemeyi çoğu zaman ben ama sık sık söylemek gerek.hepimizinkine maşallah :nazar:

Kızlar hamilelik öncesi varis problemi olan veya şimdilerde damarları belirginlesen var mı?
Benim üst bacağımda morumsu kılcal damarlar belirginlesti kan hacmi artiyormuş ve rahim büyüdükçe kasiga yakın olan ana damarlara baskı yapıyormuş. Bu da varise kramplara filan sebep olabiliyormuş.
Varis çorabı var ama göbekler belirginlesip agirlasinca sonraki aylarda o çorabı giymek de zor... gerçi biz kış anneleri olucazz :anneadayı: en azından hava konusunda zorlamaz.

Kızlar hamilelik öncesi varis problemi olan veya şimdilerde damarları belirginlesen var mı?
Benim üst bacağımda morumsu kılcal damarlar belirginlesti kan hacmi artiyormuş ve rahim büyüdükçe kasiga yakın olan ana damarlara baskı yapıyormuş. Bu da varise kramplara filan sebep olabiliyormuş.
Varis çorabı var ama göbekler belirginlesip agirlasinca sonraki aylarda o çorabı giymek de zor... gerçi biz kış anneleri olucazz :anneadayı: en azından hava konusunda zorlamaz.

Benim bütün vücudumdaki damarlar çok belirginleşti canım , haritaya döndüm o_O Göğüs göbek bacaklar , çok ilginç yaa..
Gerçi ben 5 kg verdim belki zayıfladığım için de olmuş olabilir. Bir de sol bacağıma çok fazla kramp giriyor , sol ayağımı uyuşturuyor resmen , çok can yakıcı birşey..

Kizlar kafam karma karisik. Istedigim gibi bi dr bulamadim bayramdan once kanamam oldu .herzamnki dr uma gittim bakti kanama alani yok dedi. Progesteron bulunan igne verdi. Sonra kanamam devam edince baska dr a gittim oda vajinal kultur yapalim dedi. Sonucunu aldim. Bayram oldugu icin bu iki dr da bulamayip 3. Dr gosterdim .oda suya atilan bi antibiyotik verdi .progestan die bi hap verdi kanama alani gordugu icin bide 5 gun rapor verdi. Daha sonra herzamnki dr uma gidip durumu anlattim. Bakti kanama alani yok dedi.... 2 gunde gittimi yani bu kanama alani. Bugunde 2 . Gittigim dr aradi beni telefonla vajinal kultur sonuncun cok kotu,dusuk riski olusturur. derhal 10 gunluk antibiyotik tedavisine baslicaz ama tabi antibiyotigin riskleri var dedi . Ne gibi dedim duyma problemi gibi dedi. Yok artikk benn cildirmak uzereyim. Bu gittigim 3 dr da inanki istanbuldaki en iyi hastanelerin dr lari . Bi akil verin ben simdi napimm

Benim bütün vücudumdaki damarlar çok belirginleşti canım , haritaya döndüm o_O Göğüs göbek bacaklar , çok ilginç yaa..
Gerçi ben 5 kg verdim belki zayıfladığım için de olmuş olabilir. Bir de sol bacağıma çok fazla kramp giriyor , sol ayağımı uyuşturuyor resmen , çok can yakıcı birşey..

Ben de 6.haftada idrar yolu enfeksiyonu geçirdim mide bulantisi ve kusma 2 ye katladi 3 gun hicbir sey yiyemedim 2 gun de serum aldim.. ve 3 kg verdim ama kilo vermekle ilgili olabilir mi bilmiyorum.. bu kramp uyuşma olayını doktoruna danış güzelim bence çünkü vitamin eksikliğinden de olabilir, bebis ler kanımızdan vitaminler den beslendi malum.. öyle olduğu zamanlarda ayaklarını yükselterek uzatmak faydalı olabilir.

X