2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Gunaydin kizlarrrrr. Herkese mutlu haftasonlari. Kontrole gidecek annelerden guzel haberler bekliyoruz.

Birisi havaalanina gidecekti kimdi hatirlayamadim sakin xrayden gecmesin
Havaalani proseduru nasil bilmem ama xray tehlikeli

Ben gidicem. Normalde gecmiyorum ama havalaninda zorlayabiliyolarmis yeni diye karin cikinca bisey demiyolar dediler zorlayacagim bakalim

Ben gidicem. Normalde gecmiyorum ama havalaninda zorlayabiliyolarmis yeni diye karin cikinca bisey demiyolar dediler zorlayacagim bakalim
Cnm hamile olduğuna dair rapor falan bişey alinsa sanki daha kolay olur onu gosterirsin elindeki aletle arar yeter bence. Resmi bir belge olursa ikna etmek kolay olur.

Kızlar herkes 12.hafta ayrıntılı usg & ikili test yaptıracak mı? Bunlar tanı için mı sadece yoksa tedavisi olan şeyler bulunup tedaviye başlayabiliyor mu?
Ben doktoruma sordum; yaptırmam konusunda ısrarlı ama beni ikna edecek bir şey söyleyemedi. Tek söylediği iyi bir perinatolog bu haftadan itibaren görebilir bir sorun varsa. Ama o sorun tedavi edilebilecek mi yoksa sadece tanısı mı konulacak laf kalabalığına geldi.

Soran, öğrenen, net bir bilgisi olan varsa çok sevineceğim. Daha önce konuşulduysa kusura bakmayın. Dedim ya ev taşıyorum her zaman girme fırsatım olmuyor

Canim daha erken diye konusmadik doktorumla ama ikili test yapacagiz dedi kendisi
Bildigim kadariyla yuzde yuz saglam veya yuzde yuz engelli demiyorlar. Oranlari var. Mesela down sendromlu 250 de 1 ihtimal gibi. Sayi dustukce risk artiyor. Tedavisi de bildigim kadariyla yok sadece istersenz aldirabilirsiniz diyorlar. Rabbim kimseye yasatmasin insallah. Arastirdigim kadariyla hasta dedikleri saglikli dogabiliyor. Haa ben yaptiracak miyim dusunmedim ama doktoruma guveniyorim o yaptiralim derse yaptiririm

Kızlar bukadar sıkıntı etmeyin bende kan tahlili raporumu aldım ama sorun yapmadılar çantamdaydı ama göstermedim bile kadın güvenlik üstünüzü arıyor yalnızca sıkıntı çıkarmıyorlar

Doktorumda sorun yapma onlarda bilmem ne isini yok dedi korkma gec dedi tamam dedim.

Gunaydin canim.benimde en korktugum donem test döne mleri.ilk gebeligimden maalesef kotu tecrubelerim var.ikili testim kotu cikinca mahvolmustum ama bir doktorla yetinmedim bir kac yere daha yaptirdim sonra sorun olmadigi görüldü ama omrumden ömür gitti.testin sonucunda sorun cikarsa herhangi bir tedavi olmuyor cocukla ilgili benim bildigim sadece hamilelugini devam ettircen mi yoksa bebegi aldircan mi sorusu karsina çıkıyor.iste boyle zorlu bir surec.cogu kiside her halukarda dogurcam bebegimi diyerek testleride yaptirmiyor.tabi bu testlerin guvenilirligide cok az.hakkimizda hayirlisi insallah

Benim doktorum perinatolog. Hatta turkiyede detayli ultrasonda en iyisi deniyor o yuzden kendisine gectim 2 hafta once. Ekimde gorecegim dedi ama ayrinti sormadim yalniz bugun baktiginda daha uzun bakti beyin gelisimi falan iyi dedi hersey yolunda dedi cinsiyeti tahmin edemez miyiz dedim guldu ekimde gel soylicem dedi. Sorun olunca bu haftalarda az cok anlayabiliyorlar ama ikilide bisey cikarsa tedavi edilemiyor galiba canim. Arkadasimda bu doktora gidiyor adam demiski ultrasonda baktim bisey yok ikili falan yaptirma demis ama yaptirdi arkadasim bisey cikmadi. Doktorunun dediyi dogru iyi bir perinatolog bulursan yardimci olur

Senin doktorun ibrahim bildirici degil mi canim?ben de istanbulda olsam ona gitmeyi cok isterdim.

Aramızda adana da oturan ve doğum yapacak olan var mı benden başka

Senin doktorun ibrahim bildirici degil mi canim?ben de istanbulda olsam ona gitmeyi cok isterdim.

Evet canim Ibrahim beye gidiyorum. Evlenmeden once de aklimdaydi ama cok uzakta diye bu tarafta bi doktora gittim o da iyiydi ama aklim Ibrahim beyde kaldi bende ibrahim beye gitmeye basladin,kimseyle kiyaslanamaz cok iyi bi doktor sagolsun hep rahatlatiyor beni. Sen nerdesin? Detayli cok onemli diyorlar

ben çanakkaledeyim malesef.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…