2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Bende yarin gidicem kontrole 9+0 olmasi lazim ama 2 gun geriden geliyordum. Bir de doktora sormadan ucak bileti aldim 1 saat 15 dk suruyor herhalde bisey olmaz uzun yol degil.Doktordan sonra ucagim var insallah bir aksilik olmaz :) deniz vs yasaklamiyorlar zaten galiba
Canım doktoruna sor tabi ben sordum bir problem yok uçakla seyahat edebilirsiniz dedi. Havuz Deniz işini sordum çift mayo kullanın üşütmeyin başka bir sorun yok dedi hatta erken dönemde bulantılara iyi gelirmiş denizde yüzmek.

Merhaba canım bende bugün gittim 9+3 gunluk :) senin de 9+6 mi olmuş resimde? Naptın neler söyledi doktor hem ne tahlili yaptın canim
Canım evet 9+6 sat ile tam uyumlu dedi. Benim torch paneli testlerim yenilenecekti( toxsplazma ıgg ıgm...) gibi. Her şey yolunda dedi. Süt konusunda uyarısını yaptı canım onun dışında bir şey söylemedi. Sonuçlara göre görüşeceğiz yeniden.

iyi akşamlar kızlar.duramadım ağrıdan halsizlikten acile gittim.geçen sefer gittiğimde özel hastaneye gitmiştim acilde kadın doğum doktorumuz yok yardkmcı olamıycaz dediler.bu sefer devlet hastanesine gittim kadın doğumcuya.vajinal muayene etti :KK43: ama bebeğim baya büyümüş :) 8+4 günlük dedi kalp atışlarını dinletti.içim ferahladı psikolojim düzeldi en azından.dahiliye doktoruna muayene olun dedi gönderdi.yani ishalimlr halsizliğimle hiç ilgilenmedi.eve gelince annem niye vajinal baktı diye kızdı.bişey olmaz dimi kızlar
Devlet hastanelerinin kadın doğum doktorlarından nefret ediyorum.. Vajinal muayenenin bir sakıncası yok canım merak etme ama mecbur bırakıyorlar işte kabul etmezsen imza atıp çıkıyorsun zaten. Sana orada bir serum taksa iyi olurdu halbuki toparlardın iyice..

Canım doktoruna sor tabi ben sordum bir problem yok uçakla seyahat edebilirsiniz dedi. Havuz Deniz işini sordum çift mayo kullanın üşütmeyin başka bir sorun yok dedi hatta erken dönemde bulantılara iyi gelirmiş denizde yüzmek.

Aa cift mayo mantikli:) bende bi sorayim yarin insallah izin verir. Havuza girmem de denize girmek istiyorum yuzum ve vucudum biraz sivilcelendi tuzlu su iyi gelir diye dusundum. Bulantilarim yok gibi cok sukur ya bugun tum gun bisey yemedim aksam 8 de farkettim bunu:) e haliyle midem bulandi baya 9 da anca yedim hic istahim yok yandim ya. Ama karnim da var masallah 4 5 aylik gibi:) senin bebis ne kadar buyumus masallllaaah benimkide bebek gibi olmusmudur acaba

Öyle mi? Zeytinyağına damlatip mi içeceğim hergün yani canım. Aslında benim d vitamini düşük değil. Yani tüm değerlerim normal çıkmıştı. Kadınlardaki ileri yaşlardaki kemik erimesinin hamilelik döneminden kaynaklandigindan dolayı veriyorlarmış

Sen şimdi mı kullanıyorsun. Ay kullansam mi. Oysa ilac da gebelikte kullanılması gerekmedikce önerilmez dr unuza danisin yazıyor. Dr à resmini de gönderdim ama saskinim valla
Doktoruna danış bence.demekki a ya da b grubu değil ilaç

Kızlar bu testleri istedi doktorum eksik bişey var mı ?

Eklentiler

• image.jpeg
    image.jpeg
    114,5 KB · Görüntüleme: 56
  • image.jpeg
    image.jpeg
    106,7 KB · Görüntüleme: 57
Aa cift mayo mantikli:) bende bi sorayim yarin insallah izin verir. Havuza girmem de denize girmek istiyorum yuzum ve vucudum biraz sivilcelendi tuzlu su iyi gelir diye dusundum. Bulantilarim yok gibi cok sukur ya bugun tum gun bisey yemedim aksam 8 de farkettim bunu:) e haliyle midem bulandi baya 9 da anca yedim hic istahim yok yandim ya. Ama karnim da var masallah 4 5 aylik gibi:) senin bebis ne kadar buyumus masallllaaah benimkide bebek gibi olmusmudur acaba
Benim doktor da ıslak kalma dedi. Ama denize gir tamam da havuzu tavsiye etmiyorum mikrop yuvası oluyor demişti.

Can'ım geçmiş olsun. hiç takılma bişey olmaz inşaallah. Benim tüp bebek tedavimi yapan doktorum baktı iki seferdir. İkisinde de vajinal baktı. Hatta bu sefer bebeğin hareket ettiğini gördük, videoya da alalım diyince Bebek tekrar hareket etsin diye o aleti hafiften salladı içimde. Başka doktor olsa tepki verirdim ama bu doktorla biz beraber uğraştık o Bebek için :) zararı olsa yapmazdı diye düşünüyorum. İnşaallah Allah muhafaza etsin kuzularımızı

baya rahat davranmış :) teşekkür ederim canım.amin :)

canım merhaba korkma bende panik yapıp acile gittim 8+3 tüm hem karından hem de vajinal bakıldı.. sonra 9+0 da kendi doktorum karından baktı bebek sağlıklıydı çok şükür. inşallah sağlıkla tamamlarız bu dönemi.. endişeler hiç bitmiyor elde değil geçmiş olsun.

ilk defa vajinal muayene oldum ve bi de erkek doktor muayene etti ilk kez.karnımda da ağrı olunca acaba ondan mı dedim.evet hiç bitmiyo :KK43: teşekkür ederim canım

Canım geçmiş olsun bebeğine de maşallah. Can'ım hiç korkma bişeycik olmaz çünkü benim doktorum 12. Haftaya kadar hep vajinal bakacağız dedi.

teşekkür ederim canım ben ilk kez baktırdım vajinal biraz tedirgin oldum o yüzden

Devlet hastanelerinin kadın doğum doktorlarından nefret ediyorum.. Vajinal muayenenin bir sakıncası yok canım merak etme ama mecbur bırakıyorlar işte kabul etmezsen imza atıp çıkıyorsun zaten. Sana orada bir serum taksa iyi olurdu halbuki toparlardın iyice..

bende bekledim giderken serum takarlar kendime gelirim dedim ama sanki niye geldin der gibi bi hali vardı hiç önemsemedi.bari şunları ye bunları iç falan deseydi onu bile yapmadı.ama en azından bebeğime baktı kalp atışlarını dinletti rahatladım.eşimi de almadılar yanıma.eşim çıkarken gözlerinin içi parlıyodu kendine geldin sen diyo :) sağlıklı gördüm ya onu bayada büyümüştü :)

Can'ım bende ıkı hafta önce gittim şükür sıkıntı olmadı ama havuza hiç girmedım denize girdim ve çıkınca hemen duş alıp mayomu değiştim sıkıntı olmaz keyfini çıkar

Gunaydin kizlarrrrr. Herkese mutlu haftasonlari. Kontrole gidecek annelerden guzel haberler bekliyoruz.

Birisi havaalanina gidecekti kimdi hatirlayamadim sakin xrayden gecmesin
Havaalani proseduru nasil bilmem ama xray tehlikeli

X