2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Hala hafiflemedi mi bulantıların canm ? Bana Dr um yakında geçecek bulantılar dedi ama yok aynıyım yanii.
14. 15. haftalara kadar sürmese bari diyorum
Evet geçmedi canım maalesef, bana da doktor 12. haftadan sonra geçmeye başlar ama kiminin hamileliği boyunca sürüyor belli olmaz dedi. Geçmesini umuyorum :) Azıcık acıkmaya başlasam hemen bulantı artıyor, bir şey yemek de içimden gelmiyor valla ne yapıcam bilmiyorum

90 lira dedi burdaki hastane

Ben hiç doğum ücretini sormadım. Salı günü kontrole gidicem öğreneyim bari. Benim iki görümcem de bu hastanede doğum yaptığı için pahalı olmadığını düşünüyorum. Ama bir sorucam

Aynen öyle oluyor canım hem mide bulanıyor hem mideye açlıktan ağrılar giriyor , birşey de yedirtmiyor , tam çıldırmak durum. Kaç gece öyle aç uyudum

Bugün çok iyiydim bulantımda yoktu kurbanlıkları getirmişler leş gibi bir koku bayılıyorum sandım resmen kucağıma butun midemi boşalttım

Merhaba anniş adayları bugün kontrolümüz vardı. Büyümüş bebiş valla kalp sesinizide iyice duyduk çok şükür. Benim bebiş 6 gün önden gidiyor. 10+2 çıktı aslında 9+3 üz. Doktorum geriden gelmesin önden gitmesi sorun değil dedi. İkili testimi 26 eylülde yaptırcam ben. Çünkü bayramdan sonra tatile gidicez dönünce yaptırcam. Ay çok güzeldi bugün ya harekette etti bir de tam bebek şekli oluşmaya başladığı için iyice hamile olduğuma inanmaya başladım :))) Hepimiz sağlıcakla alalım bebişlerimizi kucaklarımıza inşallah :)

Canım çok şaşırdım ya. İlk 12 hafta için mi yasakladı. Bende de dün yaptırdım daha. Ve çok da yaptıran vardı çevremde. Son 3 ayda da yaptiranlar var. Bende o yüzden hiç sormadım. Aslına bakarsan dr erkek :) isteyerek erkek seçtim. Sorarım sormasına da adam Sir agdanin ne olduğunu sıcak olup olmadığıni bilemez ki

Özel muaynehaneye gidiyorm doktr tahlil yazdı bana . O istediği tahlillerle araştrma hastanelernde herhangi bir doktra gitsem araştrmadaki doktr kızar mı acaba ? Hani muayne olduğn yerde yaptr der mi ?
Kızmaz canım.ben doktorun verdiği tahlil istek kağıdını aile hekimliğinde doktoruma verdim eline.bunları yaptırmak istiyorum diye.hiç bişey demedi doktorum.

Gözün aydın canım.senle gunlerimiz aynı bende çok heyecanla ve özlemle bekliyorum bebeğimi görmeyi.

aslında pahalı ama ne biliyim çok fazla bi seçeneğim yok zaten.biz de şuan sıkışık bi dönemdeyiz aslında çok fazla bahsedip sıkmayım ama arabayı değiştirmek istedik sattık.idareten bi arabamız var o yüzden çok uzağa gidemiyoruz güvenemiyoruz arabaya.yenisi ne zaman alcağımız da hiç belli değil belki bi 3-5 gün sonra alırız belki aylar sonra.yakınlarda da 3 hastane var birinde doğumda sıkıntı yaşayanlar var diğeri de biraz kalabalık oluyo daha ilgisizler.o yüzden gözümde değil yeterki insan yerine koyup ilgilensinler.birde görümcemin 40 yaşında tüp bebekle ikiz bebekleri oldu.ikiz olduğundan ve yaşından dolayı erken doğum riski olduğu bilinen bişeydi kendi ablamdan biliyorum.nstye sokmamışlar hiç 7 aylıkken doğum yaptı.bi tanesinde erken doğumdan dolayı beyin kılcal damarlarında kanama olmuş ve gelişim geriliği var.belki Allahtan gelen bişey ama ne biliyim insan yinede düşünüyo acaba girseydi doğum engellenseydi böyle olurmuydu diye.söz konusu sağlık olunca başla şeylerden vazgeçebilirim.dediğin gibi para kazanılır napalım yeterki sağlıklı olsunlar

Canım amaç meme başını nemli tutmak.kremler bu işe yarıyor.ama ne kadar işe yarıyor bilemem.çünkü ben doğumdan iki hafta önce krem kullanmaya başladım ama yinede baya yara oldu.bazı şeylere dikkat ediceksin .mesela goğsun sadece ucunu değil baya khverengi yerinide ağzına almalı bebek.bebeğin ağzından çat diye memeyi çekmemeye ozen goster birde.çok acırsa tahinin üstüne çıkan yağı sürersin.çok işe yarıyor kesinlikle.birde beni en çok rahatlatan şey şuydu.sutyenimin içine bildiğimiz cam çay tabağını koydum.meme uçları tabağın içinde hep nemli kaldı.hatta arkadaşım hastane çantasına bile koymuştu cam tabakları:)

annemde öyle diyo aslında o an sabrını da veriyo Allah hemen oluyo bitiyo diyo ama bilemiyorum.adetimde sancılı olır benim inşallah adet sancısı gibi olur da hemen biter gider.peki epidural normal doğum mu yaptın sen.nası oluyo onu bi türlü anlayamadım ben sancı olmadan ıkınabiliyomusun.sanki hiçbişey hissetmediğim için tuhaf olur gibi geliyo

Hangi ilaçları kullanıyorsunuz arkadaşlar. Ben şu an da folik asit progestan 100 sabah akşam ve coraspin kullanıyorum. Daha önce missed abortum var yani bebek karnimdayken õlmuştu. O yüzden 2. Gebeligimde de kullanmıştım bunda da kullaniyorum.

Gözün aydın canım böyle güzel haberler alınca bende çok mutlu oluyorum :) Benim ikili testimde 22 eylülde

9 haftalık hamileyim yiyorum ama midemin bayginligi geçmiyo hic biseye gözüm.almiyo yürüyüş yapmak istiyorum yapamıyorum benim gibi olan varmı çok yorgun hissediyorum kendimi midem kendine gelemiyor yiyorum yiyorum bomboş sanki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…