2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Dogumu hic dusunme canim sonucta rahim krndiliginden acilmaya baslayacak. Dogumla ilgili video da izleme benden tavsiye :) sonucta dogal bir sey hallolur insallah. Ayy doktorum gibi rahat oldum bem de ya adam iyi geldi :KK53:
Evet doktordan geldiğim gün ben de bir rahat oluyorum sorma :halay: ama sonra yeni bir durumla karşılaşınca hemen soluğu burada alıyorum :) aslında ben çok izledim doğumla ilgili video duygulanırım genelde o mucizenin dünyayla buluşması harika gelir beni kaygılandırmadı canım.

Dogum hikayelerinin bakicaksaniz pozitif olanlari dinleyin.Herkesin nasibi farkli şoyle mi boyle mi diye düsunmeyin inanin herkesin dogumu kendine özel.insallah o gunler gelsin son gazlari ben size vericem yüzünü görünce o kadife yanaklarina dokununca bebeginizin hersey geçiceriyor
Ay ne güzel söyledin canım doğru vallahi. Can'ım sen doğumu nerede yapmıştın?

Evet doktordan geldiğim gün ben de bir rahat oluyorum sorma :halay: ama sonra yeni bir durumla karşılaşınca hemen soluğu burada alıyorum :) aslında ben çok izledim doğumla ilgili video duygulanırım genelde o mucizenin dünyayla buluşması harika gelir beni kaygılandırmadı canım.
Benim doktorum yasakladi interneti arastirma diyor bana :KK76:

Şifa hastanesinde yapistm basmane subesinde.Cok da memnun kalmistim.şimdi doktor arayisindayim malesef.o_Osen nereye gidiyorsun canim?
Şifa hastanesinde yapistm basmane subesinde.Cok da memnun kalmistim.şimdi doktor arayisindayim malesef.o_Osen nereye gidiyorsun canim?
Aaa canim sende mi izmirdesin. Cok sevindim
Ben ege sehir hastanesine gidiyorum cenk beye. Cok ilgili ve rahatlatici bir doktor.
Onceden karatasa gidiyordum ama bazi sorunlar cikti gitmedim oraya

Kızlar Dr muayene ücretleriniz ne kadar ? Bizimki 75 Lira. Şimdilik 2 - 3 haftada bir gittiğimiz için zorlamıyor bizi. İleride sanırım ayda 1 gideceğiz. Acil durumlarda gidildiğinde herhangi bir ücret alınmadı bizden.
İkili testlerimiz de yaklaştı. İkili testimizi kaça yapacaklar acaba o_O

Kızlar Dr muayene ücretleriniz ne kadar ? Bizimki 75 Lira. Şimdilik 2 - 3 haftada bir gittiğimiz için zorlamıyor bizi. İleride sanırım ayda 1 gideceğiz. Acil durumlarda gidildiğinde herhangi bir ücret alınmadı bizden.
Biz 45 tl muayene ücreti ödüyoruz. Ama ben haftada bir mutlaka serum alıyorum, o zamanda 100-150 civarı bir şey ödüyoruz. Biz istemesek hiç fiş kesip vermiyorlar ona sinir oluyorum. Ben fiş isteyince de onlar bana sinir oluyorlar farkındayım ama sanki kafalarına göre para alıyorlar gibi.. Mesela geçen gün 115 tuttu eşimde iki tane ayrı ayrı 100 tl vardı. Tamam 100 tl verin yeter dediler. Neye göre indirim yaptı anlamadım mesela. Ama doktorum iyi hastane temiz o yüzden neyse ya diyorum

Özel muaynehaneye gidiyorm doktr tahlil yazdı bana . O istediği tahlillerle araştrma hastanelernde herhangi bir doktra gitsem araştrmadaki doktr kızar mı acaba ? Hani muayne olduğn yerde yaptr der mi ?
Canım bende özele gidiyorum ama devlette yaptırdım tahlilleri ben muayneye diye gittim ve tahlillerim henüz yapılmadı dedim onlarda yaptılar

Biz 45 tl muayene ücreti ödüyoruz. Ama ben haftada bir mutlaka serum alıyorum, o zamanda 100-150 civarı bir şey ödüyoruz. Biz istemesek hiç fiş kesip vermiyorlar ona sinir oluyorum. Ben fiş isteyince de onlar bana sinir oluyorlar farkındayım ama sanki kafalarına göre para alıyorlar gibi.. Mesela geçen gün 115 tuttu eşimde iki tane ayrı ayrı 100 tl vardı. Tamam 100 tl verin yeter dediler. Neye göre indirim yaptı anlamadım mesela. Ama doktorum iyi hastane temiz o yüzden neyse ya diyorum

Hala hafiflemedi mi bulantıların canm ? Bana Dr um yakında geçecek bulantılar dedi ama yok aynıyım yanii.
14. 15. haftalara kadar sürmese bari diyorum :110:

benimde 85 lira.önceden bağkur borcumuzu yatırmıyoduk biz bide ayda yılda bir gidiyodum zaten ama gidince de baya pahalıya patlıyodu.bebek olunca hemen yatırdık.ayda bi muayene olcağım için bize de çok gelmiyo ama doğum 3800 lira kendi doktorunu istersen +400 , epidural olursa +400 daha çevre hastanelere göre biraz daha pahalı.yalnız temiz ve sakin olduğu için değer diyorum

Analık zor mesele hakikaten ah kıyamam sana ben ben de öyle bir arkadaşımda tanık oldum aklımdan gitmez o sahne ben bile perişan olup ağlamıştım. Sen ne kullandın canım Nasıl alıştın?
Lansinoh marka gogus ucu kremini bende kullandım ama geçirmedi diye aklımda kalmış burda bi topicte okumuştum tahinin üzerinde biriken yağ iyi geliyo diye onu sürmüştüm hastane de de iyi gelmişti yine öyle yapıcam hem krem hem yağ bide doğumdan önce başlıcam sürmeye ama oda biraz sakıncalı göğüslerin uyarılmaması lazım süt gelmemeli çünkü ilk akan süt çok çok önemli sarımtrak ağız sutu bebekler onu muhakkak içmeliymiş cok faydalıymış

Bu kalp atışı hızlarına bakılırsa , Nisan annelerinin çoğunun kızçesi olacak , tabii eğer doğru çıkıyorsa:-)
Bana söylemedi Dr um kalbinin kaç attığını , sorsaydım eğer kaç attığını ne yapıcan derdi bana kesin , pek fazla detaycı değil çünkü Dr um:KK70:
Neyse sağlıklı olsun da bebeğim , gerisi hep detay benim için de:21:
Canım banada kalp atım hızını söylemedi benimkide güzel ilgileniyor ama dediğin gibi detaycı değil bende çok sorunca gülümsüyor sakin ol herşey yolunda diyor

Kızlar bu arada biraz mahrem bir konu ama hepinizi kızkardeşim sayarak rahatça yazacağım. Şimdiden kusuruma bakmayın. Doktor ilşki konusunda yasak koymadı eşimle de yaklaşık 50 gündür kardeş kardeş yatıyorduk ama dünkü teşebbüsümüzde çok acı çektim hemen vazgeçtik ağladım çok Can'ım yandı eşim de pişman oldu. Bir daha elimi sürmem sana dedi ben de bu hale üzüldüm. Af buyurun hanımlar ben ilk evlendiğim vakit hiç acı çekmemiştim. Siz de böyle olan var mı bir usulü var mı?
Çok normal canım afedersiniz bnmde canım yanıyo sanki hasta olucam yada regl döneminde gibi hissediyorum ztn hiç canım istemiyo onu kırmamak için ama hislerinde yalnız degilsin

Kızlar bu arada biraz mahrem bir konu ama hepinizi kızkardeşim sayarak rahatça yazacağım. Şimdiden kusuruma bakmayın. Doktor ilşki konusunda yasak koymadı eşimle de yaklaşık 50 gündür kardeş kardeş yatıyorduk ama dünkü teşebbüsümüzde çok acı çektim hemen vazgeçtik ağladım çok Can'ım yandı eşim de pişman oldu. Bir daha elimi sürmem sana dedi ben de bu hale üzüldüm. Af buyurun hanımlar ben ilk evlendiğim vakit hiç acı çekmemiştim. Siz de böyle olan var mı bir usulü var mı?
Canım bende seni bir kız kardeş olarak görüyor ve düşüncemi söylemek istiyorum :) Ben şahsen adet gördükten sonra bile o bir haftadan sonra eşimle birlikte olunca sanki ilk kez oluyormuş gibi acı hissediyordum. Sen 50 gün ara vermişsin acı duyman çok normal. Bu seni korkutmasın, çünkü aşabilirsin. Bende de öyle oldu çünkü. Doktor müsaade ettikten sonra ilkinde biraz acıdı ama bunu bekliyordum o yüzden eşimi korkutmak istemedim. Sonuçta bu bir aylık bir şey değil, 9 ay bir hamilelik geçiricez. Yani sana tavsiyem cesaretini topladığın zaman kendini çok zorlamadan ve acele etmeden bir kere daha istersen :)

benimde 85 lira.önceden bağkur borcumuzu yatırmıyoduk biz bide ayda yılda bir gidiyodum zaten ama gidince de baya pahalıya patlıyodu.bebek olunca hemen yatırdık.ayda bi muayene olcağım için bize de çok gelmiyo ama doğum 3800 lira kendi doktorunu istersen +400 , epidural olursa +400 daha çevre hastanelere göre biraz daha pahalı.yalnız temiz ve sakin olduğu için değer diyorum

3800 baya pahalıymış cnm , bizimki 2000-2500 arası birşey sanırım , bu bile çok geliyor bana tek eşim çalıştığı için , yardım eden de olmayacak. Baya masraflardayız , ne yapalım bebeklerimiz sağlıkla doğsunlar yeter ki , para bir şekilde kazanılır.

ara verdiğinden ve kuruluktan o zaman.doğumda tamamen farklı olur çok acıyomudur bilmiyorum esnek bi yer sonuçta ama beni de doğum sancısı korkutuyo nası yapıcam diyorum bazen.birde annem beni doğum yaptığında yırtık olmuş tam detaylı bilmiyorum ama korkuyorum öyle şeylerden aklıma geldikçe :KK43:

yanlışlıkla aynı mesajı iki kez yolladığım için editledim bu arada :)
Kimsenin doğum hikayesi bir değil tabi ki eskilerde bende duyuyorum yırtık falan şimdi öyle değil hiç takma kafana doğum sancısı da adet sancısını düşün aynısı ama çok şiddetlisi herşey biranda gelişiyo oluyo ve bitiyo bence ne video izle nede kimsenin hikayesinin seni dinlemesine izin ver doktor ne diyosa onu yap eğer istersen de epidural iğne yaptır ben öyle yaptm ilk dogumumda zerre sancım kalmadı daha derinlere girmiyim hemen aldım bebegimi kucagıma

X