2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Kızlar Günaydın , idrar tahlili yaptırdım. Baya bakteri çıktı , enfeksiyon var. Dr 'umda antibiyotik yazdı . Sorun olmaz dedi ama ben kullanmak istemiyorum. Çok moralim bozuldu. Bide kan uyuşmazlığımız var onun iğnesini olan var mı ? KaçınCI hafta oldunuz siz.
Canim gunaydin vucudumuzdaki enfeksiyonlar bebegi cocuguda etkiledigini duymustum.dis icin gittigimde soylemisti doktorum.zaten bebegi etkilemeyecek bir antibiyotik veriyorlar sen bilirsin ama kullanmanda yarar var diye dusunuyorum

:KK12:Ayy doğrumu yapıyorum bilmiyorum yarın tatile çıkıyorum 4 saatlik otomobıl yolculuğu yapıcam (bide ben kullanıcam) yorulurmuyum acaba kafamda deli sorular ? Güneş ve denızı düşününce kendımı rahatlatıyorum Bebek için d vitamını ıyı gelıcektır umarım :anneadayı:
Ben her gün ise gidip geliyorum kendi aracımla 2 gidiş 2 geliş her gün 4 saat yolculuk kendimi yorgun hissedersem durup biraz mola veriyorum sonra devam ediyorum, sende fazla kasmadan arada rahatlayarak yola devam edebilirsin, korkma hiç birşey olmuyor

Kızlar hepinizden allah razı olsun. Bebeğim iyiymiş şükür. İki tane iğne vuruldum. Biri kan uyuşmazlığı. Öteki düşük önleyici. Dualarınız için sağolun kızlar. Şuan yoldayım eve dönüyoruz. 2 gün önden gidiyormuş bebeğim.
Geçmiş olsun canım. Bizde de kan uyuşmazlığı var ama bana iğneyi 28. haftada yapacaklar. Sana niye erken yaptılarki. Indirekt coombs testi yapmışlarmıydı sana?

Ben her gün ise gidip geliyorum kendi aracımla 2 gidiş 2 geliş her gün 4 saat yolculuk kendimi yorgun hissedersem durup biraz mola veriyorum sonra devam ediyorum, sende fazla kasmadan arada rahatlayarak yola devam edebilirsin, korkma hiç birşey olmuyor
Çukur ve tumseklere dikkat canım fazla sarsilmakta iyi degil

Kızlar Günaydın , idrar tahlili yaptırdım. Baya bakteri çıktı , enfeksiyon var. Dr 'umda antibiyotik yazdı . Sorun olmaz dedi ama ben kullanmak istemiyorum. Çok moralim bozuldu. Bide kan uyuşmazlığımız var onun iğnesini olan var mı ? KaçınCI hafta oldunuz siz.
Bizde de var canım kan uyuşmazlığı 28. haftada antikor iğnesi yapılıyor diye biliyorum. Benim doktorum ilk muayenede indirekt coombs testi yaptırdı ona göre karar veriyorlar sanırım.

Benim sata göre 6+3 bugün ama ultrasonda 5+6 çıktı 1 hafta geriden geliyor dedi doktor.progestan başladı ama felaket bişeymiş kullanan var mı aşırı baş dönmesi yaptı günde iki defa verdi aöa sabah içemeyeceğim sanırım
Canım ben de progestan kullanıyorum. Ilk 2 gün çok kötüydü hatta baş dönmesi,tansiyon düşmesi falan oldu çok. Ben de 2 tane alıyorum. Doktoru aradım, fitil olarak al dedi. Şikayetleri epey azaltıyor. Bence doktorunu arayıp soylemelisin. Ben yardımsız yuruyemiyordum baş dönmesinden. Geçmiş olsun :)

Kızlar meraba bugün ben 5 hafta 5 günlük oldum. Kese çok güzel dedi doktor ama bebişimizi göremedik henuz. Salı günü tekrar gel dedi. İnşallah görürüz çok korkuyorum yaaa
Hayırlı olsun canım. Sağlıkla kavus bebeğine :) kesen duzgunse endiselenme bence. Benim de 6+ larda bebis, 7+ larda da kalp atışları görüldü. Senin de görülür merak etme :))

Çok sağol canım , Allah razı olsun.. Bebeklerimiz hep sağlıkla büyüsünler inşAllah , biz çekeceğiz bir takım sıkıntıları olsun bu mucizelere değer.. Çok şükür Rabbime :dua: Evet suyundan bahsetti , gayet iyi dedi. 3 boyutlu mu 4 boyutlu mu bilmiyorum ama yüzünü gösterdi Dr um , bak artık bir bebeğe benzemeye başladı dedi gülümsedik :) Ağzını gözünü gördüm , hatta eli ağzındaydı :) İkili testimiz de 21 Eylül de ve cinsiyetini söyleyecekmiş Dr , çok az kaldı :)
Canı benim ikili test randevum da 22 eylülde o zaman cinsiyeti belli olurmu acaba :)

Bizde de var canım kan uyuşmazlığı 28. haftada antikor iğnesi yapılıyor diye biliyorum. Benim doktorum ilk muayenede indirekt coombs testi yaptırdı ona göre karar veriyorlar sanırım.
Canım ben indirekt coombs testi yaptırdım. Negatif çıktı. O zaman söylediğin gibi bekleyecek 28 . haftaya kadar. Ama diğer arkadaşa hemen yapmışlar. Şimdiden yaptırsak ne olur acaba ?

Sağol canım. Benim kanamam olduğu için yaptırlar. Banada 28. Haftada tekrar yapcaklar.
Anladım canım geçmiş olsun dikkat et kendine.

Canım ben indirekt coombs testi yaptırdım. Negatif çıktı. O zaman söylediğin gibi bekleyecek 28 . haftaya kadar. Ama diğer arkadaşa hemen yapmışlar. Şimdiden yaptırsak ne olur acaba ?
Bak ona tekrardan yapacaklarmış 28. haftada. Bir sıkıntı yoksa gerek yok erkenden yaptırmaya. Acele etme :))

Kizlar gunaydin
Bende de uyusmazlik var.her ay bakiliyor genelde indirect coombs a negatifse sorun yok.dogumdan sonra yaptilar bende ilk 1 saat icinde.Zaten 2.cocukta daha büyük bir önem tasiyor diye biliyorum bana oyle soylemisti doktorum

X