2017 Nisan Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    217
Gitmem canım sağol burdayım =)) ilk doğumumda epidural normal yapmıştım beklenen doğum tarihini de 4 gün kdr geçmişti 42. Haftada doğum yapmıştım bunu da duşunursem kuvvetle muhtemel nisan annesi olucam
En sağlıklı vakit ne zamansa inşallah o zaman gelir yavrun. Doktor bana da bdt nin 10-15 gün öncesini düşün dedi muhtemelen ilk yarıdaki anne adayları martta doğum yapacaklar ama kısmet tabii. Sizin gibi tecrübeli anneler hele hiç gitmesin soracak çok şeyimiz var.

Sezeryandan korkmuyorum ama ben de normal doğumu yaşamak istiyorumm , epidural normal doğum nasıl oluyor acaba :KK64:
Ben epidural normal doğum yaptım canım ilk gebeliğimde..çok güzel ağrısı bi doğum yaşadım fakat doğumdan sonra çok başım ağrıdı 1 aya kdr epiduralin yan etkisi busefer de kendimi kasıp normal dogurmak istiyorum çok canım yanarsa yine epidural yaptırırım o anda

En sağlıklı vakit ne zamansa inşallah o zaman gelir yavrun. Doktor bana da bdt nin 10-15 gün öncesini düşün dedi muhtemelen ilk yarıdaki anne adayları martta doğum yapacaklar ama kısmet tabii. Sizin gibi tecrübeli anneler hele hiç gitmesin soracak çok şeyimiz var.
Biyerde okumuştum beklenen doğum tarihinde %10luk kadın doğum yapıyormuş genelde bu tarihten önce oluyomuş o tarihten sonra olmasıda cok düşük bir oranmış oda beni buldu

ben 40 haftayı doldurdum bebeğim inmediği için ve benimde gözüm yemediği için son dakikada sezeryana döndüm.suni sancı çok korkutuyordu zaten.ama keşke normal doğum yapabilseydim hep içimde kaldı.

Ben epidural normal doğum yaptım canım ilk gebeliğimde..çok güzel ağrısı bi doğum yaşadım fakat doğumdan sonra çok başım ağrıdı 1 aya kdr epiduralin yan etkisi busefer de kendimi kasıp normal dogurmak istiyorum çok canım yanarsa yine epidural yaptırırım o anda
Ben nedense normal doğum yapmak istiyorum ama hani kesiyorlar ya o bölgeyi ondan korkuyorumm :KK48:

Ben nedense normal doğum yapmak istiyorum ama hani kesiyorlar ya o bölgeyi ondan korkuyorumm :KK48:
Korkma canım hiç korkacak bişey yok inan bana eskisinden hiçbi farkı olmuyo öyle olsa kimse norml doğum yapmazdı.hem bütün hastalıklar gidiyo bebiş daha sağlıklı oluyo ama mecbur kalırsan tabiki sezeryan bende mecbur kalsam hemen sezeryan olurum

Gitmem canım sağol burdayım =)) ilk doğumumda epidural normal yapmıştım beklenen doğum tarihini de 4 gün kdr geçmişti 42. Haftada doğum yapmıştım bunu da duşunursem kuvvetle muhtemel nisan annesi olucam

Bende epidural normal istiyorum da nasildi? Zorlugu oldumu dogum sonrasi? Kimi belde agri kalici olabilir vs diyor da. Bir de sanciyi azaltiyor mu dayanilabilir yapiyor mu:)

O kesi konusunda tecrübem yok ama okuduğum kadarıyla cerrahi bir kesik ve bebeğin itme kuvvetiyle yırtmasından çok daha iyi
Birde dikiş falan oluyor , tuvalet yaparken nasıl olur diyorum , bilmiyorum ki zaman göstericek artık nasıl doğum yapacağımızı , hayırlısı olsun inşAllah hepimiz için..

İki yıl önce düğünüme 3 ay kala anneme de meme kanseri teşhisi kondu dünyam başıma yıkıldı düğünü erteleme kararı verdim eşim de çok anlayışlı davrandı hemen görüşelim iptal için dedi. Fakat sonra bazı şanslar yüzümüze güldü canım seninle özelden konuşalım burayı meşgul etmeyelim seve seve yardımcı olurum bildiklerimi paylaşırım canım. Hiç korkmayın üzülmeyin meme kanseri en rahat tedavi edilen ve ilk evrelerde sağ kalım süresi %100 olan bir hastalıktır.

endless love endless love canım çok çok geçmiş olsun. Allah şifalar versin anneciğine :dua::dua:

endless love endless love cok gecmis olsun Allah sifa versin

endless love endless love canim.cok geçmiş olsun Allah acil sifalar versin anneciğine ama arkadaslarin da dediği gibi göğüs kanseri tedavisi olan bir kanser türü.

@Huzursende sana da geçmiş olsun canim.güzelce dinlen kanama hemen hemen herkeste oldu bu topikte.kendini yorma.doktor progesteron takviyesi filan vermistir zaten.

Allah razı olsun kızlar
İnşallah iyi olacak ama ben yanında çok fazla olanayacağım için çok mutsuzum kemoterapi döneminde anneme sarılıp öpemeyeceğim çok zoruma gidiyor :KK43:

Kızlar kimse kaldı mı :KK43: bana yardım edin çok fena midem bulandı ve istifra ettim . Sizce şimdi napayım hala da bulantim var

Kızlar aserme olayı başladı mı sizde :) ay ben ne güzel süt içiyor yumurta yiyordum son iki haftadir ikisinden de tiksindim. Bulantim yok ama midem biraz huzursuz. Tuzlu acılı çok yiyorum artı yoğurt :) tatlida hic yiyemiyorum . sizlerde durumlar nasıl cinsiyetle mi alakali açaba :KK39::KK66:
Ayy senin belirtilerin aynılarını yaşıyorum resmen beni anlattın canım :)

"Bebeğinizi beklerken sizi neler bekler" (epsilon yayıncılık) adlı kitabım geldi dün biraz okudum beslenme önerilerini çok beğendim. Dili ağır değil hatta bazen esprili bir üslubu var.
Bende aldım o kitabı çok beğenerek okuyorum :)

Yok canım belli başlı süreçleri esas almış mesela birinci trimester diyip olabilecekleri Beslenme önerilerini yapılması gereken testleri doktora sorulacak soruları anlatıyor. Sanırım senin isteğine uygun bir içerik değil canım.
Canım ilerki sayfalara bak hafta hafta da gebeliği anlatıyor :)

X